Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kolejarze bronią emerytur. Zablokują tory w stolicy

Kolejarze bronią emerytur. Zablokują tory w stolicy

Wyświetlaj:
A Kaczorek ma motorek / 79.184.50.* / 2008-12-10 21:31
I co dziś wrócili! Pewnie coś zgubili na torach a dziś szukają tego
Bernard+ / 83.22.91.* / 2008-12-09 18:57
Gdybym miał przywileje też bym się domagał ich utrzymania dla mnie i im większe przywileje bym miał tym zachłanniej bym ich bronił. Ale ponieważ nie mam żadnych przywilejów a muszę wbrew swojej woli pracować na przywileje innych Polaków, bo sejm i rząd ustanowili złodziejskie prawo okradające mnie i moją rodzinę a mam 3 dzieci i 3 wnuków oraz 59 lat i muszę pracować do 65 lub do 67 roku a ukradzione mi pieniądze dostają 45 letni emeryci pracujący na czarno i zabierający miejsca pracy moim dzieciom, bo zamiast za moje podatki budować drogi i wyposażać szkoły w komputery i komplety podręczników, aby moje 7 letnie wnuki nie musiały nosić do szkoły 9 kg tornistrów to rząd realizując złodziejskie prawo uchwalone przez zdemoralizowanych posłów i przeznacza moje pieniądze na przywileje dla zdemoralizowanych trwającym 60 lat socjalizmem leni ( tak 60 lat bo w państwowych zakładach nadal trwa socjalizm) władza do tej pory obdarowywała chłaśliwych i u*********** leni nie licząc się z moim zdaniem, jako pracującego i płacącego podatki obywatela a ciągle władza konsultuje z tymi, którzy chcą za darmo moich pieniędzy a nikt ze mną, który te pieniądze wypracowuje i wpłaca nikt nie konsultuje, na co ja PODATNIK POLSKI chcę przeznaczyć MOJE PODATKI Oświadczam, że nie chcę ich płacić na utrzymywanie armii zdemoralizowanych leni w nierentownych państwowych zakładach. Pomimo tego, że pracuję po 12 godzin od poniedziałku do soboty żyję na poziomie niższym niż Ci zdemoralizowani lenie, bo władza zabiera mi z każdego zarobionego 1000zł najpierw 180,30zł podatku VAT potem 30% podatków zwanych kłamliwie składkami a następnie jeszcze 19 % podatku PIT. Aby mieć na życie 3000PLN miesięcznie muszę wykonać i sprzedać moim klientom pracę o wartości ponad 6500zł. ale do tego muszę Sam sobie kupić narzędzia i ubranie robocze i sprzęt BHP i maszyny oraz środki transportu i każdą najdrobniejsza rzecz, która jest mi potrzebna do pracy. Tymczasem z Publicznych pieniędzy wybudowano państwowe zakłady i kupiono wszystko, co potrzeba zatrudnionym w nich pracownikom do pracy a Ci lenie nie potrafią zarobić nawet na własne wynagrodzenia i składki ZUS od tych wynagrodzeń, bo podatku dochodowego nie płacą, od co najmniej 20 lat gdyż od 20 lat te nasze 9 należące do nas uczciwych podatników zakłady są nierentowne.Od 20 lat są stale dotowani i nadal stale nierentowni i jeszcze chcą iść za nasze podatki na wcześniejszą emeryturę. Wstyd i hańba!!!
bodiniusz0 / 2008-12-09 12:42
Czy to przypadkiem nie jest karalne??????!!!!
.
Chcieli wprowadził władze PKP w błąd! Przecież jest określone w przepisach jak i kiedy można strajkować. Takie formy zachowań są działaniem na szkodę spółki. A w tym przypadku na szkodę Polski - bo raz, że dotyczą strategicznej dziedziny, a dwa, że szkody z tego powodu powstałe będą musiały być płacone przez całe społeczeństwo.

A przecież jest to typowe działanie na SZKODĘ!
(już nawet nie mówię o samym strajku, co o wprowadzaniu w błąd)
maximo / 79.190.27.* / 2008-12-09 12:10
2008-12-09 12:03:59 | 79.190.27.* | maximo
Szanowni komentatorzy!!! Mógłbym się nawet z
Wami zgodzić, ale... dlaczego prawo ma działać
wstecz??? Ci ludzie często decydowali się na
pracę w PKP, ponieważ gwarantowano im te
przywileje! Zrozumiałbym, gdyby sprawa miała
dotyczyć "nowych" kolejarzy, że za 40-45 lat
pójdą na emeryturkę. Ale jak wytłumaczyć
kolejarzowi, który całe życie słyszał, że
dlatego zarabia dużo mniej niż inne grupy
zawodowe, ponieważ m. in. pójdzie szybciej na
emeryturę, że jednak się tak nie stanie? Co
powiedzie przy okazji innych mundurowych
(Policja, Wojsko)? Nie chodzi mi o tych
"operacyjnych" ale o administrację! Co z
nimi??? A co by się stało, gdyby ktoś
zdecydował, że odbieramy emerytury im także?
Przecież wielu z nich tylko dlatego decydowało
się na te zawody, gdyż mieli gwarantowane
ustawą korzystne warunki przejścia na
emeryturę! Ale zgadzam się z jednym
(szczególnie w przypadku wojskowych), że to
niesprawiedliwe i krzywdzące dla innych. Jednak
podkreślam, tym, którym to gwarantowano,
powinno się z umowy wywiązać!
LLOLL / 193.46.186.* / 2008-12-09 13:50
ZGODNIE Z REGULAMINEM PRZEWOZU PASAŻEROWIE TEŻ MAJĄ ZAGWARANTOWANE PRAWO DO PRZEWOZU Z POSZANOWANIEM GODNOŚCI, A JAK JEST TO KAŻDY WIDZI - DLACZEGO NALEŻY SIĘ WYWIĄZYWAĆ Z UMÓW SKORO PKP NIE WYWIĄZUJE SIĘ ZE SWOICH OBOWIĄZKÓW
KARMEL_12 / 199.67.203.* / 2008-12-09 12:52
Ja też jak zdawałem na prawo jazdy, to mialem zagwarantowane, że mogę jeździć 60km/h po obszarze zabudowanym. Dlaczego Policja nie respektuje moich praw nabytych? Przecież miałem to zagwarantowane???
maximo / 79.190.27.* / 2008-12-09 15:17
Interpretując to w ten sposób, podważa Pan sens ważności jakiejkolwiek umowy... Czym innym są przepisy (w tym przypadku ruchu drogowego), które można i powinno się zmieniać wg. bieżących potrzeb, czym innym zaś umowa (w tym przypadku umowa zbiorowa podpisana przez przedstawicieli pracowników i pracodawców, gwarantowana przez Państwo). Ci ludzie nie dostają nic w zamian. Ludzie to nie rzeczy! Nie można tak postępować. Jeśli chce się coś zmienić, powinno się to negocjować! Inna sprawa, że tzw. związki zawodowe nic do tej pory nie robiły w tej sprawie...
Szperacz / 83.26.63.* / 2008-12-09 11:32
Kto powiedział ludziom, że nie mają prawa się uczyć i rozwijać?
Kto wmówił im że zmiana miejsca pracy i przekwalifikowanie to
tak jak koniec świata.
Związki Zawodowe relikt przeszłości niespełniający swej funkcji
obecnie. ZZ to mafia i cwaniaczki. To przez ZZ w USA i Europie Chiny
mają się tak dobrze teraz.
velandil / 212.160.143.* / 2008-12-09 11:27
No już mnie szlag trafia jak to słyszę!! Powiedzcie mi proszę kolejarze w czym Wasza praca jest bardziej szkodliwa od np. kierowcy autobusu czy ciężarówki?? Od kasjera/kasjerki w duzym supermarkecie która musi prosić się o wyjście do toalety? Lub od tysiąca innych zawodów? Jakim prawem domagacie się przywilejów, na które reszta społeczeństwa będzie musiała harować i jeszcze próbujecie zdobyc nasze poparcie dla swoich protestów?! Do roboty cwaniaki pracować na swoją emeryturę tak jak reszta społeczeństwa. Ja nie mam zamiaru Was utrzymywać!!
alojz / 193.193.181.* / 2008-12-09 11:26
"Makabra na torach pod Toruniem. Gdy pociąg potrącił młodego mężczyznę, załoga lokomotywy nie zatrzymała składu. Ciężko rannego 32-latka pozostawiono w rowie. Policjanci zatrzymali maszynistę i kierownika składu, który znajdował się po wpływem alkoholu." jeszcze im pomostówke dajcie
starszy_torowy / 193.193.181.* / 2008-12-09 10:57
Zwolinić wszystkich którzy dziś wezmą udział w proteście i zatrudnić na ich miejsce np.kolejaży z ukrainy -będą zadowoleni że zarabiają więcej niż 35$ miesięcznie i że mają taką świetną prace.Cholerne darmozjady komuna im wmówiła tak jak górnikom i innym robotnikom że są najważniejsi i że im się należy to teraz im sie strajków zachciewa.WSZYSTKICH NA WYWALIĆ NA ZBITY PYSK.
Pilsener / 2008-12-09 10:53 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Utrzymywanie tego skansenu głębokiej komuny, inkubatora partyjnych kadr oraz sanatorium dla związkowców i politruków nie leży w interesie ani kraju, ani pasażerów.

Jako obywatel i podatnik stanowczo sprzeciwiam się istnieniu tej instytucji. Zlikwidujcie PKP i uwolnijcie rynek. Mówię DOŚĆ! Nie chcę pracować na kolejarzy i jeździć ciuchcią jak w XVIII wieku tylko dlatego, żeby jakiś partyjny komisarz zarobił.
d3o / 193.193.181.* / 2008-12-09 10:50
Jakie oni mają szczególne warunki pracy,prowadzą pociągi po szynach ,nie stoją w korkach,mają dużo mniejsza szanse na śmierć w wypadku (pod czas pracy) niż np. kierwca tira, w pracy siedzą na tyłku w lokomotywie jednye co to muszą uważać (a i to nie zawsze) na ograniczenia prędkości i semafory.Praca właściwie bez stresowa niby dlaczego na wszceśniejsze emerytury mają iść.Są ludzie którzy pracują w gorszych warunkach, mają bardziej stresującą pracę i dla nich nie ma emerytur pomostowych. W du...ch sie poprzewracało darmo-zjadom ze związków zawodowcyh.Lenie i nie roby a kto ma pracować na te ich pomostówki?A przez swój strajk nie pozwolą dojechać do pracy na czas ludziom którzy chcą pracować!
mokra włoszka / 77.115.72.* / 2008-12-09 12:35
moj chłopak jest pracownikiem pkp i uwież człowieku, On wiezie w pociągu ok 1000 ludzi, Jego najmniejszy błąd może doprowadzić do śmierci lub kalectwa tych osob, wiec nie mów mi że to nie jest stresowa praca i odpowiedzilana praca!
---pasażer syfu zwanego PKP / 192.193.245.* / 2008-12-09 13:31
Jego najmniejszy błąd, czyli co.... zaśnie i zjedzie do rowu, albo na drzewo :-)))
Jedynie co może zrobić to zabrać samochód który wjedzie na tory bo kolega Twojego chłopaka w stanie upojenia alkocholowego zapomni zamknąć szlaban.
A i tak szanse na uszkodzenie "1000" osób są równe zeru.
Bezstresowa praca, za wożenie d... w kółko chce wcześniejszej emerytury ??? Jak mu się znudzi praca na koleji, albo będzie już "strasznie zmęczony" to zawsze może sprzedawać marchewkę na targu, albo skończyć studia.
FirezeuG / 2008-12-09 12:59 / Tysiącznik na forum
1000 to jest miejsc siedzących a nie ludzi to po pierwsze.
Po drugie; taki sam poziom stresu ma chociażby kapitan tankowca tylko że jego błąd szybciej przejdzie z poziomu błędu do zagrożenia życia ludzi i to znacznie większej ilości ludzi a nawet całych gospodarek a taki kapitan pomostówki odemnie nie otrzymuje. Ponadto ja też miałem okazję "przejechać" się lokomotywą z moim przyszłym teściem który też jest kolejarzem (strajku nie popiera a pomostówke ma w ... nosie bo nikomu na garbie siedizeć nei ma zamiaru) i twierdzę że trudniejszą do wykonywania pracę mają już nawet ludzie myjący szyby w blokach.
Pilsener / 2008-12-09 10:55 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nie chodzi o to, kto ma iść a kto nie - samo uzurpowanie sobie prawa do decydowania o tym, kto, kiedy i jaką ma dostawać emeryturę to skrzyżowanie komunizmu z faszyzmem, a nie demokracja.
kolejarz / 212.76.37.* / 2008-12-11 16:55
Bo w ogóle nie powinno być emerytur. Obciąć podatki emerytalne, i ludzie powinni sami zaoszczędzić na stare lata.
a320 / 80.68.235.* / 2008-12-09 10:43
zawsze były w pierwszych szeregach komunistycznych pochodów pierwszomajowych.
A takie szmaty jak pisarze z IPN, zawsze były na usługach komunistów, gotowe napisać każde plugawstwo, żeby tylko zasłużyć się partyjnym, a dziś pisoskim notablom. Tacy bohaterowie z Jedwabnego.

Karły moralne i tyle
Klops / 83.26.63.* / 2008-12-09 09:59
Kto powiedział ludziom, że nie mają prawa się uczyć i rozwijać?
Kto wmówił im że zmiana miejsca pracy i przekwalifikowanie to tak jak koniec świata.
Związki Zawodowe relikt przeszłości niespełniający swej funkcji obecnie. ZZ to mafia i cwaniaczki. To ZZ w USA i Europie Chiny mają się tak dobrze teraz.
yamoto / 80.51.243.* / 2008-12-09 09:03
Do końca świata ?? Wczoraj słyszałem wywiad z szefem kolejarskich związków zawodowych ! To juz był szczyt arogancji wobec...pasażerów !! My- pasażerowie, my - klienci... nie liczymy sie już dla tego pana zupełnie! A moze my - obywatele i podatnicy mamy juz dość utrzymywania tej grupy zawodowej ?? Której wydaje się, że wykonuje najcięższą i najtrudniejszą prace w tym kraju!?
LLOLL / 193.46.186.* / 2008-12-09 08:56
Jakie ciężkie warunki pracy ?? Rozumiem że 60-letni maszynista lub dróżnik to zagrożenie dla podróżnych ale na jakiej podstawie bileciary w Kasach i konduktorzy mają dostać emerytury pomostowe. Jakie to są trudne warunki pracy?? Rozumiem jeszcze robotników pracujących gdy pęknie szyna, ale przeciez wszystkie najcięższe prace są zlecane firmom zewnętrznętrznym.

DLACZEGO PASAŻEROWIE KTÓRZY SĄ WOŻENI I TRAKTOWANI CZĘSTO JAK MIĘSO (PATRZ SKŁAD KURPIŃSKI o 16:20 NA DW.CENTRALNYM) MAJĄ DODATKOWO DOKŁADAĆ DO TEGO DZIADOSTWA NA EMERYTURY POMOSTOWE
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy