Forum Polityka, aktualnościKraj

Kolejne spotkanie u prezydenta. Tematem służba zdrowia

Kolejne spotkanie u prezydenta. Tematem służba zdrowia

Wyświetlaj:
Binarek / 212.160.172.* / 2009-07-16 10:43
Powala mnie buta doradcy prezydenta Tomasza Zdrojewskiego
"Spowodowane jest to m.in. tym, że rząd nie przedstawił dotąd całościowego programu reformy i docelowego modelu systemu ochrony zdrowia, ponadto nie ogłosił swoich planów wobec zakresu i standardu tzw. koszyka."

Nie dalej jak rok temu prezydent zawetował 3 z 6 ustaw "zdrowotnych" łamiąc reformę służby zdrowia razem z koszykiem gwarantowanym bo mu się nie podobały

Prawdziwie Bolszewickie metody z Pałacu Namiestnikowskiego
teraz POland / 212.244.186.* / 2009-07-16 13:32

Nie dalej jak rok temu prezydent zawetował 3 z 6 ustaw "zdrowotnych" łamiąc reformę służby zdrowia
razem z koszykiem gwarantowanym

Problem w tym, że w żadnej z 6 ustaw nie okroślono koszyka usług gwarantowanych. Rząd skupił się na próbie "komercjalizacji" służby zdrowia, w dodatku bardzo nieudolnej i nieskutecznej, bo nikt nie chciał veta odrzucić . Jak się nie ma nic do zaproponowania, to najlepiej pozbyć się problemu przez tzw. prywatryzację.
Binarek / 212.160.172.* / 2009-07-16 13:54
Ponieważ koszyk jest tworzony do modelu Służby Zdrowia
Komercjalizacja (a nie prywatyzacja) została zawetowana przez szkodnika i koszyk trzeba było zmienić
W maju został zaakceptowany w Sejmie

Veta ze szkodnikiem i związkowcami OPZZ-SLD się nie odrzuci

Pozbył się problemu Prezydent ponieważ powinien był zaproponować wtedy swoje ustawy a tak jest mistrzem dezorganizacji.
Za bałagan w Służbie zdrowia możemy podziękować tylko jemu i związkom

PS
Nie jestem zero-jedynkowy ale jeżeli ktoś został powołany do rządzenia to powinien rządzić.
Jakaś partia powinna brać całą odpowiedzialność za rządzenie
a nie PiS nie mógł bo go blokowały LPR i SO
PO nie może bo je blokuje Prezydent i SLD-OPZZ,

Idiotyczna jest sytuacja gdy partia wygrywająca w wyborach nie jest władna wprowadzic własnej spójnej koncepcji obojętnie czy jest to PiS, PO czy SLD
teraz POland / 212.244.186.* / 2009-07-16 14:04
A możesz mi podać odsyłacz do strony w internecie gdzie opisany jest ten koszyk świadczeń?

PO nie może [rządzić] bo je blokuje Prezydent i SLD-OPZZ

Po to jest opozycja i prezydent, żeby mogli mieć inne zdanie od rządzących. Tak było zawsze. Jeśli rząd, jak twierdzi, nie może skutecznie rządzić, to powinień podać się do dymisji.
Binarek / 212.160.172.* / 2009-07-16 15:36
Sprawdź w necie, na początek parlament
http://www.sejm.gov.pl/prawo/prawo.html
chyba, ze jesteś takim leniuchem, że nie chce Ci się szukać

"Po to jest opozycja i prezydent, żeby mogli mieć inne zdanie od rządzących"
VETO stosuje się wtedy gdy może zaistnieć zagrożenie bezpieczeństwa państwa.
Vetowane natomiast były ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym, działaniu spółek SP

JEżeli chcemy zyć w kraju liberumVeto i powszechnego nierządu to OK

Nie dziwmy się potem, że Monolitu Służby Zdrowia nikt od PRLu nie zmienił
i że Niemcy się z nas śmieją, że co rok to nowy rząd
teraz POland / 212.244.186.* / 2009-07-16 16:21

Sprawdź w necie

Nie mam czego sprawdzać, bo koszyka świadczeń nikt nigdy nie zaproponował pod głosowanie, za to zwiększanie składek oraz przerzucanie kosztów na innych owszem. Tak właśnie wygląda cała polityka rządu w tym zakresie. Link który podajesz jest odsyłaczem do strony sejmu:)

VETO stosuje się wtedy gdy może zaistnieć zagrożenie bezpieczeństwa państwa

Nieprawda. Prezydent może wetować każdą ustawę z której zapisami się nie zgadza, a opozycja ma prawo nie głosować za nimi. Tak działa system demokratyczny. System w którym cała opozycja i prezydent mają obowiązek głosowania zgodnie z propozycjami rządu nazywa się dyktaturą. Rządzący nie mogą za swoją nieudolność i brak pomysłów obciążać wszystkich wokół.
Binarek / 212.160.172.* / 2009-07-17 08:29
Jesteś kłamcą
http://www.rynekzdrowia.pl/Prawo/Senackie-poprawki-do-ustawy-o-koszyku-swiadczen-gwarantowanych,7573,2.html
a dodatkowo piszesz o wzroście składek

Leniuchem bo Ci się poszukać nie chce

i fałszywym demokratą - ponieważ demokracja to "władza ludu".
W Polsce coraz bardziej przypomina 'kopanie po kostakach'
i nie mam tu na myśli jedynie ostatnich działań prezydenta ale także zbyt twardą postawę PO gdy PiS był w rządzie
test ciążowy / 79.188.238.* / 2009-07-16 10:55
wciąż tu jesteś, miałes byc na urlopie chłopie !

miałeś kogoś w szpitalu niedawno ? ktoś bliski chorował i leżał na materacu w korytarzu ?

pora na SAWICKĄ !

i pamiętaj, ze tuski sa w sejmie za sprawa 6,5 mln głosów swoich wyborócw z 2007 roku. To nie jest cała Polska. Na PiS głosowało zaledwie 1,2 mln mniej.
więcej pokory !

mądrość waszą widzi Polska każdego dnia, włącznie z tym podatkiem od deszczu !
Binarek / 212.160.172.* / 2009-07-16 12:27
Przy okazji odnieś się merytorycznie do mojego maila bo znowu stosujesz retorykę obrazów do jakich doprowadziły rządy LPR-SO-PiS i prezydent -VETO
Binarek / 212.160.172.* / 2009-07-16 12:14
Jestem

Nie mam urlopu ciągłego. W przyszłym tygodniu obiecuje że się nie spotkamy :)
Dzięki że pytasz o mój wypoczynek

Minister rządzi rozporzadzeniami, jeżeli szkodnik mu zawetuje ustawy to nie ma jak rządzić i właściwie to szkodnik powinien zgosić swoje lepsze ustawy i przekonać posłów do nich
No ale jest szkodnikiem

Jezeli transport w kraju jest darmowy i powszechnie dostępny to czy rozwinie się prywatny transport
NIe

Tak samo jest ze służbą zdrowia i Szkolnictwem. Wydawane przez urzędników pieniądze w każdej ilości będą zmarnotrawione

I to popiera szkodnik

Na świecie przyjął się zwyczaj aby podstawowy koszyk gwarantowany był powszechny i darmowy (lub nisko płatny) aby nie roztrwonić kasy podatnika i ZUSy były niskie --> tj niskie bezrobocie

Zaś rozbudowane świadczenia, zabiegi poza ratującymi życie były opłacane z konkurencyjnych ubezpieczeń

Wtedy rodzi się jakość i efektywne wydawanie pieniądza

Po co ja to jednak piszę. Wystarczy spojrzeć na przykłady zarządzania Służbą w innych krajach.
Tam nie ma NFZ
Andre7 / 2009-07-16 11:33 / Tysiącznik na forum
A za PIS nie leżał na korytarzu ? A za SLD ? Słuzba zdrowia to jedna ze spraw które są współne dla nas wszystkich i nie mieszaj tego z bieżacymi manewrami polityków. Za 15 lat nie będzie ani PIS ani PO a lekarze będą ci sami ..
System musi zacząć promować tych którzy potrafią dobrze zarządzać personelem, dobrze zajmować się pacjentem równocześnie mądrze wydając pieniądze. Tego nie da się zrobic w systemie gdzie wszystko jest wspólne, bo jeden źle zarządzany szpital jest w stani zjeść środki zapewniające dobre działanie 15 mądrze zarządzanych szpitali. Musi powstac stabilny system który promuje lekarzy którym się chce leczyć a usuwa z dostepu do publicznych środków lekarzy i pielęgniarki którzy sa chamscy i się im nie chce. To da się zrobić jeśli pacjent ma wybór gdzie sie leczyć a NFZ przyjmie zasada "pieniądze ida za pacjentem" i "płacimy za leczenie pacjenta temu kto zrobi to lepiej, a nie za utrzymanie państwowych szpitali które maja układy".
test ciążowy / 79.188.238.* / 2009-07-16 11:45
człowieklu NFZ nie płaci juz za wykonane i zakontraktowane procedury, nie powtarzaj za GW jakie pieniądze za pacjentem ! Tak kiedys tez chorych trzymali na korytarzu, ale ja misże o tym, ze dla chorych teraz brakuje łóżek i leżą na podłodze na materacu tylko !

Podaj przykład prywatnego OJOM-u !
prywatni sa dentyści, analizy, operacje plastyczne, porodówki i drobiazgowe usługi medyczne.

Znasz w Polsce prywatny szpital psychiatryczny gdzie średnio chorzy przebywają 3-5 miesięcy ?
nie mędrkuj !
janiszek / 85.222.86.* / 2009-07-16 10:33
Praktycznie każda dziedzina naszego życia pod rządami Donalda Tuska jest w opłakanym i katastrofalnym stanie. Winą za ewidentną i namacalną nieudolność ekipy Słońca Peru próbuje się obarczyć Pana Prezydenta, NBP, ekipę opozycji PIS-u. Tragiczne w skutkach decyzje podejmowane przez obecnych imbecylów zaraz po wakacjach zaskutkują katastrofą finansową Polski. Wtedy może wreszcie głupi naród obudzi się jak zwykle z ręką w śmierdzącym moczu olewającego wszystkich i wszystko boskiego Donalda Tuska. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
Binarek / 212.160.172.* / 2009-07-16 09:21
Już myślałem, że chodzi o zawetowanie ustawy medialnej

Dokładnie to nie wiem o co chodzi.
Przecież prezydent zawetował ustawy o zmianach w służbie zdrowia, więc jakich wyjaśnień się domaga.

Może jednak źle go oceniam. On pewnie chce sprzedać instalację do ogrzewania chodnika w jego pałacu lub jedną z 6 limuzyn obstawy i wesprzeć minister w czasach światowego kryzysu
Taka jest prawda / 89.228.87.* / 2009-07-16 09:21
Czy ta kobieta, ktora doprowadzila publiczny ZOZ w Szydlowcu kolo Radomia do 5,5 MILIONOWEGO ZADLUZENIA w ciagu zaledwie 3 lat nadaje sie do kierowania sluzba zdrowia 38-milionowego kraju??? Kiedy Polacy obudza sie i uzmyslowia sobie, ze obsadzanie ministerstw nieudacznikami spod partyjnego klucza PO spycha Polske w niebyt i w katastrofe?
Binarek / 212.160.172.* / 2009-07-16 09:27
Tylko do części tego zadłużenia z powodu uchwalonej przez sejm podwyżki pieniędzy dla lekarzy za którą nie poszły fundusze do ZOZów.
Długi szpitala w Szydłowcu za Pani minister Kopacz nie rosły w takim tempie jak długi całej służby zdrowia.
a a a ; kotki dwa / 79.188.238.* / 2009-07-16 09:42
też mi pocieszenie, długi nie rosły tak szybko !
a jej partia uchwalała tą ustawę ? tak czy nie ?

podobne sukcesy miał Chlebowski w Żarowie gdzie był burmistrzem, tusk i jego fundacja Dar Gdańska .
Binarek / 212.160.172.* / 2009-07-16 09:48
Ta to PO rządziło w 1998

Co masz do zarzucenia Darowi Gdańska Z tego co wiem to wszystkie zarzuty były oddalone przez przedstawiciela sądu.

W kłamstwach to Kurski przed wyjazdem Was wyszkolił bolszewicy.
Przynajmniej w jednym jesteście dobrzy
a a a ; kotki dwa / 79.188.238.* / 2009-07-16 11:50
to jest wielkie osiągnięcie liberała, Fundacja pani Anny Dymnej, aktorki więcej zrobiła niż ten dar gdańska z wielki zapleczem plitycznym.

a sady w Polsce mamy jakie mamy, pamiętasz sprawę Optimusa i prezesa Kluski, a sprawę Olewników ... Niech sie zlustrują wkońcu ! Ustawa przeciez ciągle obowiązuje.
jedź na ten urlop
Binarek / 212.160.172.* / 2009-07-16 12:06
Człowieku oskażasz człowieka, że założył fundację dla dzieci i to wtedy gdy jeszcze był mało znanym posłem?!

Rozumiem, że sądy też są po stronie układu. Za sprawą bezradności śledztwa ws Olewnika stoi Generalny Prokurator
W tamtym czasie był to Ziobro i to on widać jest capo poszukiwanego przez Was układu
goodmorning Bellarus / 79.188.238.* / 2009-07-16 09:17
a cóż ona ma do powiedzenia po kolejnych 20 miesiącach.
Mam nadzieję, że prezydent zacznie spotkanie od tego, że puści jej archiwalne nagrania (2006-2007), w których przekonywała Polaków że ma przygotowane , gotowe ustawy całkowicie poprawiające służbę zdrowia w Polsce !
Pełne szuflady gotowych ustaw !
co teraz chce powiedzieć, że szmal nie pójdzie juz za pacjentem ?
Binarek / 212.160.172.* / 2009-07-16 09:30
Zapytaj prezydenta VETO-Trybunał
On nie taki ustawy już rozwalał na polecenie brata.

Przejedli szmal w czasie prosperity i teraz robią wszystko aby doprowadzić Służbę Zdrowia do ruiny
goodmorning bellarus / 79.188.238.* / 2009-07-16 09:44
idź na urlop i zrób sobie rozbrat z tvn-em i gazetą maleszki.
potrzebujesz tego !
Bianarek / 212.160.172.* / 2009-07-16 09:53
Nie wiem czy wiesz ale jesteś na portalu news.money.pl :)
Widzę, ze prawda zabolała.

zastosowałeś erystyczny chwyt z dzieł bolszewickiego agitatora - jeżeli przeciwnik ma rację przedstawiamy go jako wariata lub agenta.

Brawo Twój wódz byłby z Ciebie dumny także te dzieła studiował

Najnowsze wpisy