Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Kolejny bank ofiarą kryzysu

Kolejny bank ofiarą kryzysu

skomentuj
Money.pl / 2008-04-25 08:30
Komentarze do wiadomości: Kolejny bank ofiarą kryzysu.
Wyświetlaj:
obserwator / 2008-04-25 08:30 / Tysiącznik na forum
jeżeli ostrożna Szwajcaria ma kłopoty to dalej może być tylko gorzej.
podatnik / 217.11.139.* / 2008-04-28 11:40
Kryzys bedzie wiekszy niz wszyscy prorokuja dlatego,ze politycy wmówili wszystkim,ze na wszystko powinno ich byc stac i oni to zalatwiaja tylko na nich zaglosować. Niedouczeni z ekonomii doradcy finansowi w Bankach udzielali kredytow ludziom,którzy nie mieli prawa ich splacić , nakrecili koniunkturę-ceny poszly w góre tak że przekraczaly wartość tych nieruchomości i to nie moglo trwać wiecznie taka petla zawsze w koncu się zaciśnie.
W Polsce mamy obecnie podobne zjawisko - ludzie zarabiający po 1500 zł netto na miesiąc kupuja mieszkania za 150.000,- zl i Banki daja im kredyty na te mieszkania, kto to potem bedzie splacać - rozsadni klienci banków ,których nie ponosi fantazja , nie wierzą w reklamy , ze pieniadze są dla ludzi tylko wiedzą ,ze trzeba je zarobić ciężka pracą .Zacznijmy dzialać na wyobraźnię ludzi pokazując im skutki glupoty i rozbudzonych apetytów.
Dziennikarze powini zejść bliżej życia nie marketingu i reklam , bo sie źle skończy. U nas problem będzie większy niż w Ameryce , czy Szwajcarii bo na dodatek mamy komunistyczną mentalność i o ile tamci szybko zrozumieją, że to co dostaje się na wyrost trzeba oddać to u nas ruszą wruch kilofy pod sejm i rząd - bo sie należy i rząd obiecal to ma zalatwić. Nie wierzmy w te niby rezerwy które mamy i
że nas tak wielki kryzys jak na zachodzie ominie , nie ominie -prawa ekonomi są twarde i nieublagane i ekonomia nie ma serca to tylko slupki.
Cesar_Cesar / 2008-04-28 12:43
Dobrze powiedziane....Może nie głosiłbym tak ogromnego kryzysu, ale ze wszystkimi innymi tezami zgadzam się w całej rozciągłości...
skomentuj

Najnowsze wpisy