Forum Forum podatkowePIT

Kolejny bubel podatkowy?

Kolejny bubel podatkowy?

psot / .* / 2003-04-28 23:09
Komentarze do wiadomości: Kolejny bubel podatkowy?.
Wyświetlaj:
BEWIN / .* / 2003-05-20 20:24
Chciałabym wiedzieć (i zrozumieć) na jakiej podstawie i jakich zasadach osoba fizyczna prowadządza działalność gospodarczą i opodatkowana na zasadach ogólnych mogłaby zostać płatnikiem podatki CIT bez rejestracji w KRS i stania się osobą prawną.
CD / .* / 2003-05-04 09:33
ten artykuł to jakieś brednie. Dzisiaj podatek CIT płacą "osoby prawne" a PIT osoby fizyczne np. tzw. indywidualne działalności gospodarcze (samozatrudnienie). Kazdy moze założyc sobie np. sp. z o.o. (nawet jednoosobową) i płacić dzisiaj 27% od jej dochodów a następnie jak chce coś dla siebie to dodatkowo wg skali (19, 30, 40%). czyli jak ktoś chce duuużo wziąc dla siebie to zapłaci 27% + ok. 30%. Gdzie tu jest furtka - prosze o podpowiedz :) PS Nie lubię Pana Kołodki i SLD ogólnie :)
wrafal / .* / 2003-05-05 09:01
to nie brednie - (jak łatwo anonimowo pisac potwarze - bo przecież się za nie nie odpowiada)min kolodko chce aby CIT placili takze osoby fizyzne prowadzace dzial gosp. bez koniecznisci rejestracji spolki - osoby prawnej
CD / .* / 2003-05-04 09:58
przepraszam - nie wg skali tylko 15% - podatek od dywidendy!
marcino / .* / 2003-04-29 22:57
Przez przypadek (kolesie z partii - prezesi Polmosów nie wzięli by premii ) z obniżenia akcyzy na alkohol wpływy były ( o kurcze ) większe. To nie przypadek baranki. Kiedy następny eksperyment w rozsądnym kierunku???A może zmienić Vat na 50%.
lusia / .* / 2003-04-29 21:07
Dlaczego uwazacie, ze ulgi to bramka tylko dla bogatych? Szary, malo zarabiajacy czlowiek tez z nich korzysta!!! Likwidacja ulg+niewielkie machinacje= podwyzka stopy podatkowej.
Wojek / .* / 2003-04-29 10:31
A ja myślę, że 19% CIT to "kiełbasa wyborcza" przed referendum. Poprawi humory przedsiębiorcom i wszystkim rodakom, a po referendum się "okaże", że jednak bezpieczniej dla budżetu będzie utrzymać obecne stawki i nic się nie zmieni...Pożyjemy, zobaczymy;)
tygry_sek / .* / 2003-04-29 09:47
Niestety piszący ten artykuł pan Rafał nie zna prawa podatkowego! Niestety, ponieważ nie uważam Kołodki za geniusza i niestety dlatego, że podatku CIT nie płaci osoba prowadząca działalność gospodarczą!!! Nie ma więc mowy o dokonywaniu jakiegokolwiek "arbitrażu" i zapłaty podatku CIT zamiast PIT.
wrafal / .* / 2003-04-29 19:54
Piszący ten artykuł zna prawo podatkowe i co więcej - zna szczegóły propozycji ministra Kołodki, w myśl której osoby fizyczne prowadzące działalność gopsodarczą mają po reformie płacić CIT !z poważaniem
Katka / .* / 2003-04-30 15:25
Jesli jest pan tak dobrze poinformowany to prosze mi odpowiedziec czy przypadkiem nie bedzie to tak, ze drobny przedsiebiorca zaplaci CIT od dochodow z firmy a potem jeszcze i tak PIT jako osoba fizyczna. Niestety wietrze podstep. To byloby zbyt piekne zeby moglo byc prawdziwe
Ot_to / .* / 2003-04-29 10:09
Gdybyś się tak kolego wczytał dokładnie to byś się dowiedział, że CIT teraz nie jest dla takich, ale po zmianach ma to być podatek dochodowy od wszelkich osób prowadzących działalność gospodarczą, a więc i od prawnych i od fizycznych.
Boruta / .* / 2003-04-29 09:17
Kołodko prof.ignorant . To jest chory człowiek z manią wielkości na punkcie Balcerowicza.
kos / .* / 2003-04-29 09:04
wszystkie ulgi to bramka dla bogatych, w pierwszym rzędzie uciąć wszystkie co do jednej ulgi, a potem można myśleć o obniżeniu stawki, chcielibyście darmową szkołę darmowego lekarza, darmową komunikację a podatki ~~5%, zmniejszmy do 1% ale za wszystko płaćmy
ot-ta / .* / 2003-05-07 09:25
za darmo? -chyba Pan żartuje, za oszałamiajacą większość usług medycznych, a przynajmniej za lekarza stomatologa,internistę, ortopedę i leczenie fizykoterapeutyczne (nawiasem dość kosztowne) oraz innych specjalistów muszę płacić sama,a pamietajmy, że już od wynagrodzenia ZUS zabrał swoją dolę. Więc jak to jest - z tym "za darmo" ?
Romek / .* / 2003-04-30 17:22
co do lekarzy - darmowi?za leczenie w klinice ortopedycznej płacę 80pln za wizytę, a korzystam z niej tylko dlatego, że jest dobra, a w związku z tym na "pseudodarmową" mnie nie stać (i mojego kolana też...)
wrafal / .* / 2003-04-29 19:56
ta retoryka - "dla bogatych" jest nie do przyjęcia odpowiadając tym samym tonem - dla biednych są zasiłki - których bogaci jakoś nie dostają ...
skandal / .* / 2003-05-06 07:31
tak bo by te pieniądze na chipsy widali jednego dnia
wrafal / .* / 2003-05-06 15:10
wydaje mi się - że chipsy konsumuje biedota na ogół - elita preferuje raczej inne znamiona luksusu
tul / .* / 2003-04-29 12:03
mlot jestes - zeby cokolwiek w tym panstwie ruszylo trzeba jednoczenie odpowiednio obnizac podatki i likwidowac ulgi a nie tylko to drugie (a tak wlasnie robi Kolodko). Napisalem odpwiednio obnizac - bo likwidacja wiekszosci ulg przy jakis minimalnych machnacjach w rezultacie doprowadza do podwyzki ralnej stopy podatkowej. Najwyrazniej dawno nie korzystales z publicznej sluzby zdrowia - zapewniam ze juz nie jest bezplatna! - jak chcesz sie przekonac to wybierz sie chocby do stomatologa. Korzystam z roznego typu komunikacji i jakos nie przypominam sobie aby mi ktos (roznego typu "kanary") zakomunikowal ze niepotrzebnie kupilem bilet.
olek / .* / 2003-04-29 08:13
Kołodko też jest bublem
Andrzej / .* / 2003-04-29 07:15
Od dawna powtarzam - żaden poborca podatkowy nie doprowadzi do rozwoju gospodarki, oczekiwanie , że będzie inaczej jest idiotyzmem (a trwa on ho ho albo jeszcze dłużej)
grzegorz / .* / 2003-04-28 23:58
No pewnie...jak nie łomem go, to pałką...
psot / .* / 2003-04-28 23:09
A jeszcze rolnicy 9-10 proc... bedziemy samozatrudnionymi rolnikami....
AMIGOz / .* / 2003-04-29 17:28
Taaa najważniejsze to uciąć wszelkie ulgi i nie obniżać podatków ... A gospodarka ruszy z kopyta... Ja nie jestem ekonomistą, ale podziwiam geniusz naszego v-ce premiera ... Ciekawe porównanie podatków było we WPROST! Zabranie ulg, czyli realne podniesienie podatków ... skoro i tak mamy najwyższe ... PK,P
AMIGOz / .* / 2003-04-29 17:08
Taaa najważniejsze to uciąć wszelkie ulgi i nie obniżać podatków ... A gospodarka ruszy z kopyta... Ja nie jestem ekonomistą, ale podziwiam geniusz naszego v-ce premiera ... Ciekawe porównanie podatków było we WPROST! Zabranie ulg, czyli realne podniesienie podatków ... skoro i tak mamy najwyższe ... PK,P

Najnowsze wpisy