Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kolejny prestiżowy tytuł dla prof. Balcerowicza

Kolejny prestiżowy tytuł dla prof. Balcerowicza

Wyświetlaj:
Cspostrzegawczy / 2007-06-27 12:13 / Tysiącznik na forum
po propagandowym "awansowaniu" na prezesa banku swiatowego Balcerowicz potrzebował kolejnej "głaski" i chyba kumple go podbudowali.
Ciekawostką jest to, że dostał tytuł za rok 2007 - chyba dlatego, że Polska ma taki szybki rozwój, a nie bardzo wiedzieli dlaczego to dali Balcerowiczowi (tylko jest swój) - choc on był "głównym hamulcowym".
Najśmiejszniejsze, że to "promowanie konkurencyjności gospodarczej" za Balcrowicza uznac chyba można utrudnienie pobierania kredytów w obcych walutach i
bo już dochodzi do takich absurdów: "Dzięki jego terapii wstrząsowej Polska cieszy się tak wysokim wzrostem gospodarczym"
Polska ma obecnie szybki rozwój gospodarczy, bo zapomniała juz o "terapi wstrząsowej", która zniszczyła polski przemysł.
sceptyk / 2007-06-27 11:01 / Tysiącznik na forum
Wzrost gospodarczy w Polsce (powyżej 3%) zaczął się dopiero PO definitywnym wyłączeniu towarzysza Balcerowicza z kręgu NBP/MinFin/Kancelaria Prezia.

Balcerowicz odszedł i wzrost gospodarczy przyspieszył do 6% rocznie. Prosta zależność.
A pochlebstwa BYŁYCH polityków, którzy za pieniądze podatników tworzą sobie jakieś szemrane synekury w postaci różnistych instytutów (żona towarzysza Balcerowicza może coś na ten temat powiedzieć) są merytorycznie tyle warte, ile pochlebstwa przepraszam za wyrażenie, Leppera.
marek 19-53 / 83.24.56.* / 2007-06-27 00:32
Nie jestem co prawda ekonomistą, ale o EEI nie słyszałem.
Z powyższego wnioskuję, że szefem jest polityk z Partii Ludowej. Na czym więc polega "niezależność " tej instytucji.
I z czego wynika jej prestiż?

A może jest to na poziomie doktoratu h.c. np. Krytyki Politycznej?
Artur W / 88.199.125.* / 2007-06-26 22:47
Gdyby nie ten Pan wiekszosc z Was nadal by zarabiała 400 zł, najłatwiej winic za wszystkie nieszczescia i niepowodzenia innych. Najłatwiej to robić osobom które nie mają pojecią o gospodarce ale forum daje im taka możliwosc wylewnia własnych złosci i zawisci na innych
sceptyk / 2007-06-27 11:04 / Tysiącznik na forum
Gdyby nie ten "pan" miałbym dzisiaj znacznie wyższe oszczędności.
Tzw. plan Balcerowicza pozbawił mnie znacznej części oszczędności ( w tym wkładu mieszkaniowego).
I tego temu "panu" nigdy nie wybaczę.
I prywatnie nazywam go zupełnie inaczej niż "pan".
marek 19-53 / 83.24.56.* / 2007-06-27 12:28
Z tym się muszę zgodzić. Mój wkład mieszkaniowy, pełny, na mieszkanie własnościowe szlag trafił - ze względu na przepisy odzyskałem go dopiero 2 lata temu. Równowartość dwóch metrów mieszkania.
Oszczędności rodziców tyrających wiele lat na pustyni w Algierii również szlag trafił. Było na dom, starczyło na samochód. To nie inflacja zżarła. Zapłaciliśmy koszmarną cenę za radosną twórczość Balcerowicza.
Za sztuczki z denominacjami kredytów płacimy do dziś.
Drzazga / 83.8.208.* / 2007-06-26 22:33
masz 100% racje !! -ten człowiek nawet nie potrafił by prawidłowo wypełnić "dowodu pobrania' Rw!!
marek 19-53 / 83.24.56.* / 2007-06-27 12:12
Przeczytałem z wielką uwagą.
hh / 212.160.106.* / 2007-06-27 10:15
Olo zapomniłaeś dodać, że pierwsza publikacja tego paszkwila miała miejsce w gazecie pt.nasz" dziennik' w marcu 2006.

Przykro mi, że osiągnięcia prof. Balcerowicza znajdują uznanie przeważnie za granicą.

Najnowsze wpisy