Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Komentarz po sesji 20.09.2006

Komentarz po sesji 20.09.2006

strokuś / 2006-09-20 22:58
ładne obroty dzisiaj, szczególnie na dogrywce parę sekund po 16:20
dołożone łącznie jakieś 400 mln ponad standard, i to nie tylko na bankach jak pisał Jeck (poza tym to jedynie na tych coś znaczących w w20), ale także na kgh, tps, gtc
Samuraju, szerszy niż część banków obszar + szybkość ruchu wyklucza takie czynniki jak rozważałeś
jeśli miałbym wskazać przyczynę to chyba najbardziej pasuje mi tu poniższy news:
"16:19 GMT Fitch places negative outlook on Hungarian ratings on political turmoil"
chodzi o obniżenie perspektywy ratingu ze stabilnej do negatywnej
nie wiem o której ten news dotarł do ważnych instytucji, ale jestem w stanie sobie wyobrazić, że mogło to być godzinę przed opublikowaniem
nawet jednak gdyby odjąć te 400 mln to obroty i tak byłyby dzisiaj dość konkretne (wykraczające ponad EMA-50) i potwierdzają wybicie z minikonsolidacji zaczętej 5.IX
CRB z kolei sięgnął 300 punktów
w obecnej nerwowej sytuacji w kilku krajach koniec tygodnia może dodatkowo zachęcać do pozbycia się papierów
przewidywania Gabrika o wybiciu z konsolidacji w tym tygodniu mają więc chyba spore szanse się spełnić
jedyne co mi nie pasuje do wybicia dołem to wskaźniki bazujące na sile relatywnej w20/nasdaq - wskazują na wyprzedanie w20 wobec nasdaq
może ono co prawda jeszcze wzrosnąć, ale już nie wiele
musiałyby teraz nastąpić dynamiczne spadki na nasdaq, żeby "umożliwić" wybicie dołem na w20 i zachować historyczne relacje
sam nasdaq chyba sięga kresu swoich krótkoterminowych możliwości - macd i ult są w pobliżu swoich górnych ograniczeń trendowych (w przypadku macd mowa o linii od 2002 (!), ult kanał trendowy od V.06)
na razie pozostaję w szortach

ps. kontraktowcy i nie tylko, jeżeli odpowiada Wam formuła oddzielnego komentarza to zacznijcie jutro nowy wątek po sesji, a w trakcie sesji można by pisać w tym wątku, żeby nie mieszać się ze spekułą i chlupaniem ;-)
Wyświetlaj:
KANE niezal. / 83.30.2.* / 2006-09-21 16:26
no - mi to wygląda na scnariusz nr 1 w moim poście poniżej (będzie góra jeszcez, zanim własciwe spadki nastąpią). Ostatbie dni to przygotowanie do zarobku na na przyszły tydzień. Tak to widzę.
KANE niezal. / 83.30.2.* / 2006-09-21 16:32
zamknąłem dzisiaj krótkie (z zyskiem). Ustawiłem się na L (2950), ale po 16:20 wymiękłem - chyba zle zrobiłem zamykając L. Przekonamy się jutro na zamknięciu.
Przyszły tydzień up - krótkoterminowo
samuraj jack / 2006-09-21 08:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
No faktycznie, nie tylko banki miały w końcówce tak wielki obrót. Na nich, jako grupie, był jednak największy. To zwróciło moją uwagę.
Co do obniżenia marż i prowizji bankowych - to jest fakt. I będzie to wpływać negatywnie (w pewnym czasie) na wyniki banków.
Jak dojdzie do tego konkurencja banków z zewnątrz - zyski miejscowych będą jeszcze niższe.
pozdrawiam
KANE niezal. / 83.30.43.* / 2006-09-20 23:49
też jestem na S, ale zastanawiam sie, czy będzie strojenia okien w przyszłym tygodniu?
Jeśli tak, to jutro spuszczą jeszcze trochę i w piątek dadzą pozytywne sygnały zachęcające do wzrostów. I będziemy sie kisić pod poziomem 3100 do końca przyszłego tygodnia. Tak to widzę na razie - bez przełomu. A od pażdziernika inny scenariusz już będzie obowiązywał.

Dzisiejsze spadki były imho w pełni kontrolowane. Nie działo się nic niezwykłego, prócz obrotu, który zdziwił nie tylko mnie.
Jeśli mielibysmy zostać zaskoczeni, to wypadałoby, zeby w20 poleciał przynajmniej do 3200(w ciągu kilku dni), z opcją na więcej - a póżniej to sami wiecie, szczyty (tylko nie wiem, czy północne czy południowe).Mało kto patrzy w góre, ale jak poprzedni poniedziałek nam udowodnił 130 pkt. w jeden dzień jest możliwe. Ewentualnie otwarcie powinno być z duuużą luką w którąś stronę - wtedy ruch wzmocnią słabe ręce, które tylko czekają z ręką na spustach, aż coś się zacznie dziać :)

Nasdaq może się jeszcze ze 20 pkt podciągnąć.
123 / 83.17.145.* / 2006-09-20 23:10
O wybiciu w góre może sugerowac przecięcie się średnich 13,34 co wcześniej wskazywało na kilkutygoniowe wzrosty.Pozdrawiam
strokuś / 2006-09-20 23:16 / Uznany Bywalec forum i giełdy
na przełomie lutego i marca 06 okazało się fałszywe - teraz sytuację mamy zbliżoną, być może dopiero drugie przecięcie da właściwy sygnał
orzeł / 2006-09-20 23:36 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
Strokuś ile razy ostanio zmieniałeś z krótkiej na długą i odwrotnie :) rozumiem dezorientację sam nie mogę się określić w srednim terminie :( masz jakieś akcje (AMisia dzierżysz czy dałeś sobie spokój) Kurcze kiedy nie przeczytam to masz inne spodnie niż wcześniej jak TY to robisz :)? Jesteś dodatkowym czynnikiem który mnie dezorientuje :)
a czy takie krótkie długie to nie spekuła :) !?
KANE niezal. / 83.30.43.* / 2006-09-21 00:06
a orle, czy w obecnej sytuacji bez zmiany spodni mozna coś zarobić - nie. Dyskutowaliśmy o kontraktach kilkanaście dni temu w szerszym gronie i poziom futures dzisiaj, jest prawie identyczny jak wtedy. Jeśli bym trzymał cały czas tą samą pozycję, to przez ten okres nic bym nie zarobił (i nic nie stracił). Spekuła na kontraktach - ja na pewno nie jestem, bo cóż moje kilka kontraktów znaczy w morzu kilkudziesięciu tysięcy otwartych pozycji. Aktywni kontraktowcy z przymusu raczej, nie spekulanci.
strokuś / 2006-09-20 23:46 / Uznany Bywalec forum i giełdy
Orle, jak zawsze wszystko jest w historii moich komentarzy - wystarczy kliknąć
nie licząc przerolowania 15.IX z serii U na Z to ostatnią transakcję robiłem 25.VIII - od tego czasu mam krótkie po 2908 (strata 61pkt (nie 72, ponieważ 11 pkt odzyskałem przy rolowaniu /U3019 na Z3030/))
jak widać nie przeprowadzam transakcji zbyt często
to samo dotyczy akcji: trzymam amc, ink, wwl - co również zostało zapisane przeze mnie na forum
pierwsze dwa od ponad m-ca, a wawel od XI.05 i dokupiony II.06
jeżeli pisałem, że coś kupiłem, a nie pisałem, że sprzedałem to znaczy że to mam
znasz mnie przecież
orzeł / 2006-09-21 00:49 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
Strokuś może niezręcznie zabrzmiały moje słowa wystukane ręcami zmęczonego człowieka ale od tych zmienności wydawało mi się że ostatnio miałeś długą:) jest jak mówisz a co do tego nie mam wątpliwości :) znam CIę przecież
dzisiejszy spadek całkowicie przypisuję sprawom bratanków i nieco rozmydla on obraz - jestem bowiem przekonany że gdyby nie sprawa Węgier kierunek byłby północny !
a tak - cóż nie pozostaje nic innego jak poczekać co się stanie z 2900
strokuś / 2006-09-20 23:55 / Uznany Bywalec forum i giełdy
errata: serię zmieniłem 14.IX
Baryton / 87.207.167.* / 2006-09-20 23:45
krótkoterminowo to spekóła, kilka razy otwieram i zamykam raz szorty raz longi, a długoterminowo można wchodzić jak trend się wykrystalizuje - jeżeli mogę coś od siebie dorzucić
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy