Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Wyświetlaj:
wlodziuD79 / 2017-12-17 17:26
Witaj Big Lebowski. Proszę o komentarz: surowce, Dax, eurusd.. Pozdrawiam i jak by co to Wesołych Świąt :-)
wlodziuD79 / 2017-11-13 15:56
Hej Big. Dziękuje za komentarz. Dax - twierdzisz że czeka go teraz taka korekta jak latem? Pozdrawiam
Big Lebowski / 2017-11-12 20:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam Wszystkich. Rynki na chwile obecna sa moim zdanie mocno wyprzedane i na granicy przegrzania i uczestnicy rynku powinni liczyc sie z korekta realizowac zyski lub zabezpieczac oraz przemyslec nowe inwestycje na rynku ..Jest mozliwe ze znaczni gracze na rynku beda chcieli dowiesc wynik do konca roku i mz. wiaze sie to z kadencja prezydencko w USA - gdyz pierwszy rok prezydentury zawsze jest wzrostowy - gdyz grane sa obietnice wyborcze a w nastepnych latach rzadza twarde realia i dlatego w przyszlym roku obstawiam wieksze wahania na rynkach..Obecnie takze polityka odgrywa pewna role na rynku surowcow - gdyz nadprodukcja ropy powinna skutkowac obnizka ceny surowca ale zawirowania na granicy Iranu i Arabi Saudyjskiej winduja cene surowca i ci co postawili na spadki musza odbudowac pozycje i przejsc na druga strone tzn. na strone optymistow .. W dlugiej perspektywie obstawiam nadal wzrosty i Dax bedzie zmierzal w kierunku 18 tys pkt. Zloto nadal jest w trendzie wzrostowym a jezeli chodzi o waluty - tu trwa wojna bankow centralnych i kazdy chce nieskiego kuru swojej waluty mam na mysi bak Japoni , Fed , ECB czy bank Chin.. I to by bylo na tyle - sa to moje prywane przemyslenia i tak nalezy je odczytywac..
5424 / 2017-11-07 17:40 / Fan Linuxa Ubu
Bigu podaj cos ciekawego z giełdy podobnego do SNSa
Big Lebowski / 2017-11-08 15:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nie ma Cyfra nic podobnego do SNS i dlugo nie bedzie mysle .. odpocznij troche i ciesz sie zyskiem .. Pozdr
5424 / 2017-11-08 18:55 / Fan Linuxa Ubu
Mam kilka pomysłów... ale poczekam czas na spadki przed Mikołajem.
Big Lebowski / 2017-11-07 16:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wlodziu moze w niedziele skomentuje sytuacje . Pozdr
Big Lebowski / 2017-11-07 16:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cyfra . Solowow jezeli wyprowadza spolke z gieldy to skupi co mu sprzedadza a nastepnie oglosi przymusowy wykup i akcje z konta Ci zabierze a wplyna Ci pieniadze i nic nie poradzisz - tak mialem z Barlinkiem , SNS sprzedalem i Tobie takze radze - fajnie bylo ale cos nowego musisz znalezc juz. Nie mysl juz o dywidendach i nie kombinuj - realizuj zysk..Pozdr .
wlodziuD79 / 2017-11-07 12:05
Witaj koleś:-) Prosimy o komentarz. Co Twoim zdaniem dzieje się na ropie i czy dolar jest już w trędzie wzrostowym i jak na to zareaguje złoto bo jak dolar zmienił kierunek tak złoto zaczeło spadać? do tego wszystkiego doszło około 10 września tak mi się wydaje.. Pozdrawiam
5424 / 2017-11-07 12:00 / Fan Linuxa Ubu
Czesc Bigu mam do ciebie pytanie mam SNS sporo jak na moje możliwosci i nie chce ich sprzedac mam pytanie czy należy mi sie dywidenda jak wyprowadzą ją z gpw, czy będe mógł ją sprzedać później tylko panu MIchałowi czy innej osobie również i po jakiej cenie
wlodziuD79 / 2017-10-31 12:50
Witaj Big. Ostatnio dużo mówi się o zmianie szefa FED. Prezydent Trump chciałby żeby został nim Taylor co może wpłynąć na umacnianie się dolara i kolejnym osłabieniu złota. Jakie jest Twoje zdanie może na tym ucierpieć złoto? Pozdawiam
Big Lebowski / 2017-10-13 21:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam Wszystkich.. Niedawno przeczytalem rekomendacje dla spolki Orange sprzedaj i cena docelowa 4,40 zl hm. jeszcze gdy spolka nosila nazwe TPSA napisalem rzuc badziew na rynek drogi inwestorze i zapodalem cene cztery zl a kosztowala wowczas 20 zl i napisalem woczas takze ze analitycy nie maja nabialu w spodniach - obecnie uwazam ze cene akcji podbito aby dobrze sprzedac ajkcje innego operatora - ktory dla mnie takze jest malo interesujac a Orange nawet przy cenie 4 zl nie uwazam z godne uwagi nadal .. Wiele spolek ktore naleza do oligarchow to tykajaca bomba -zrzuca kurs gdyz maja mozliwosci a nastepnie oglosza przymusowy wykup a nastepnie wycofaja z gieldy - wszystko to nalezy brac pod uwage przy inwestowaniu . sa to moje prywatne przemyslenia i tak nalezy je odczytywac !
Big Lebowski / 2017-10-12 17:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam Wszystkich. Ostatnio nie komentuje na biezaco sytuacji na rynkach - gdyz jest dla mnie malo czytelna a wzrosty indexow swiatowych rzedu 0,1 % itp nie rajcuja mnie osobiscie - takze odwieczne slowa ze brak alternatywy dla akcji - male oprocentowanie w bankach lub zadne takze nie robia na mnie wrazenia- rynki chodzily ostatnio goraco i drzewa nie rosna do samego nieba wiadomo nie od dzis .. Dax ma scisla korelacje z dolarem tzn. dolar umacnia sie umacnia sie Dax , umacnia sie euro spada Dax - to tak mi wyglada jak by komputery ustawione byly dlugoterminowo na reagowanie , zloto jest w trendzie wzrostowym i to nie ulega watpliwosci ale takze korelacja z usd wiadoma , Synthos mam ustawiony limit tylko w dol a w gore nie mam i nie mam zamiaru ustawiac , spolka ktora systematycznie placi sowite dywidendy .. Prognoz obecnie nie stawiam - gdyz uwazam ze bardzo trudno stawiac - polecam wszystkim stop losy i przy rosnacym rynku podnosic - aktualizowac .. I to by bylo na tyle - sa to moje prywatne przemyslenia i tak nalezy je odczytywac..
wlodziuD79 / 2017-10-11 11:37
Witam. Czekamy na komentarz:) Dax pięknie doszedł do 13 tyś. pkt. Jak widzisz scenariusz na koniec roku dla tego indeksu? Pamiętam jak rok temu zaprognozowałeś go o 2 tyś. wyżej i trafiłeś w 100% Pozdrawiam
wlodziuD79 / 2017-10-01 15:46
Witaj Big Lebowski. Ja jeżeli można poproszę znowu kilka słów na temat złota. Jeszcze przy ostatnim Twoim komentarzu wszystko wyglądało pięknie, przebicie rekordu z zeszłego roku wydawało się kwestią kilku dni. Jednak jak na złość zaraz doszło do spadków i wybrało kierunek południowy i nie chce odpuścić. Uważasz że jest to kolejna zwykła korekta czy tym razem coś innego, poważniejszego? Z góry dziękuje i pozdrawiam
AMR79 / 2017-09-28 22:50
Witaj Big.
Pokonaliśmy opór na Synthosie i wygląda na to, że wzrosty nie skończyły się jeszcze. Jaki scenariusz obstawiasz skup akcji , zaliczka na dywidendę? MAsz dla siebie jakąś perspektywę cenową ( na wyjście) dla tych akcji? Bo dla mnie 7-8 zł i konczę inwestycję na tym papierze.
Mam nadzieję, że napiszesz w tym temacie jakies swoje przemyślenia.
pozdrawiam!
Big Lebowski / 2017-09-10 21:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam Wszystkich..Jak juz wielokrotnie pisalem ECB podniesie stopy w roku 2018 - gdy Draghi bedzie odchodzil i wowczas mysle ze np. Wlochy i tp . kraje popadna w klopoty - gdyz aby sprzedawac obligacje rzadowe takie kraje beda zmuszone oferowac b. wysokie oprocentowanie aby ktos te obligacje kupil a z kryzysu ostatniego nie wyszli i nie wyjda do tego czasu - moze byc ciekawie mysle ..Obecnie rynki nasladuje slepo USA - tam chce Trump wzrostow to otrzymuje , chce taniego usd Goldmany mu dadza itd. to moze tak trwac rok lub wiecej i rynki beda rosly - mysle ze Dax korekte ma za soba i obiera kierunek na 13 tys pkt. surowce ropa nadal obstawiam spadki a zloto to juz pisalem ze rekord z zeszlego roku 1370 usd przejdzie i wowczas technika mowi ma dalsze wzrosty przed soba .. Zaskoczeniem jest dla mnie spadek usd ale tlumacze to tym sobie ze Trump wypowiedzial wojne handlowa reszcie swiata .. I to by bylo na tyle - sa to moje prywatne przemyslenia i tak nalezy je interpretowac ..
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy