Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
bebe1 / 2013-07-12 05:16 / portfel
witaj Ciułaczu...
zaiste
- zaintrygowana jestem tym ZARZĄDEM !!!
- zaintrygowana jestem tą WŁADZĄ !!!!!!
w Spółce..!!!!
gdyż,
potwierdza mi się, "działalność" kosztów, a cele/idea spółki...- coby nie stwierdzać - w okolicznościach - należy /gdy zależy...- działać/gdy zależy - na korzyść Istnienia Spółki...;-))))
Tylko chwalić...-:-)))
dlaczego..?...a dlatego, by w PERSPEKTYWIE..- WIDZIEĆ !....ROZWÓJ, a co za TYM idzie - /wtedy/ gratyfikacje/odpowiednie...!
---------
cholera , jam TO czynię w swej osobistej spółeczce...;-))))))))))
ch..ha..cha
i czekam...i czekam NA ZYSKI,..
aleee......,
mi stale klasyczne koszta podnoszą..i inne TAKIE "szczególiki" z adresu Ministerialnego !!!!....
- echhhhh....
ta ma nadzieja na NORMALNOŚĆ.../?/
--------
ALE ...!!!
walczę...w CODZIENNOŚCI !
========se
pozdrawiam Cie Ciułaczu...- )
na codzień : samam ciułaczka...;-))))
-----------
Pa...
do poczytania...
Ciułacz / 2013-07-10 00:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Miedziak zamknął się na 122, nikt nie chce czekać na dywidendę ?
Hm zastanawiam na ile jutro się ustawić ?
chyba zrobię nisko dwie transze
wpadnie to wpadnie a jak nie to nie.
Ciułacz / 2013-07-09 12:31 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na miedziaku karty już są rozdane ale do końca sesji jeszcze można się załapać.
Ja sobie odpuściłem, może po odcięciu sie ustawie nisko i w zamieszaniu polecą stopy ? chociaż w ubiegłych latach ładnie odrobił obcięcie dywidendy.
Obecnie jestem nastawiony wyczekująco na obranie właściwego kierunku, nigdzie mi się nie pali i do tego wakacje.
Ciułacz / 2013-07-10 12:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pierwsze zlecenie wpadło ale te co były (111zł i 110zł) większe i grubo poniżej nie.
chasz / 2013-07-11 23:17
Witam.
Dalej zalecam ostrożność. "Moje okolice" (okolice 109 zł.) nie zostały jeszcze przetestowane. Jak na podbitkach daje się coś ugrać, oczywiście należy korzystać.
Ciułaczu, jeżeli posiadasz akcje, moim skromnym zdaniem, należy rozważyć sprzedaż. Jesteśmy już w fali 4 (wykres 1H). Oczywiście możliwe wzrosty do 121 zł, ale w najbliższych dniach należy oczekiwać spadków (fala 5 z zasięgiem 109 zł).
Podkreślam, że jest to moje zdanie. Nikogo nie namawiam do pochopnych decyzji.
Pozdrawiam
Ciułacz / 2013-07-12 02:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Chasz witaj!
Powiadasz
Dalej zalecam ostrożność.
Tak właśnie robię,

Jak na podbitkach daje się coś ugrać, oczywiście należy korzystać

Po prostu jak uważam że nastąpiło przesilenie to kupuje i podnoszę stopy.
Nie zawsze się załapuję ale kwartalnie to jakoś na tym wychodzę.
Inna sprawa KGH nie jest sama na świecie i inne rynki też maja wpływy.
Obecne ceny miedzi są bardzo niskie ale ciągle tak nie będzie chociaż letnie zamówienia na surowce bywają słabe.
Ciułacz / 2013-07-12 02:22 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Z tymi
(fala 5
to należy być ostrożny bo zależy od analizy , można naliczyć i więcej.
Połowę lipca już mamy na ramieniu i inwestorzy mogą myśleć o sierpniowych zakupach a kto miał sprzedać to sprzedał a powrócili ci co wyszli przed dywidendą.Tak czy tak to należy stopów pilnować bo na miedziaku ładnie sie spisują.
Ciułacz / 2013-07-08 12:32 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wycofanie spółki z giełdy:
Przed formalnym podjęciem decyzji należy umożliwić wszystkim akcjonariuszom mniejszościowym sprzedaż akcji. W końcu jednym z głównych czynników, które decydują o inwestowaniu na giełdzie jest możliwość szybkiego spieniężenia walorów. Po wycofaniu akcji z obrotu zamknięcie inwestycji jest wydatnie utrudnione. Z tego też powodu przepisy opisują zarówno procedury wezwań jak i przymusowego odkupu akcji (sell-out), mając na celu zabezpieczenie praw akcjonariuszy mniejszościowych. Aby usprawnić procedurę stosuje się też mechanizm przymusowego wykupu (squeeze-out), który pozwala podmiotom kontrolującym osiągnąć 100% udział w kapitale spółki. Po przeprowadzeniu tych procedur oraz podjęciu stosownych decyzji przez Walne Zgromadzenie spółki i zarząd GPW akcje spółki zostają wykluczone z obrotu. Zniesienie dematerializacji akcji powoduje utratę statusu spółki publicznej, a co za tym idzie możliwość zaprzestania publikacji raportów bieżących i okresowych. Nabywcy akcji mogą realizować swoją wizję rozwoju spółki bez konieczności dzielenia się nią z pozostałymi inwestorami.

Z tej ścieżki korzystają przede wszystkim spółki, które są przejmowane przez podmioty niepubliczne. W ostatnich latach były to spółki z branży medialnej (Gadu-Gadu, Bankier.pl, Interia.pl), IT (Teta) czy sektorów okołomedycznych (Nepentes, Optopol Technology).
http://www.inwestujwinnowacje.pl/wycofanie-spolki-z-gieldy/12
Piszę o tym bo mam na oku kandydata na ten manewr .
Ciułacz / 2013-07-08 12:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Przymusowy wykup akcji drobnych akcjonariuszy.

http://finanse.nf.pl/Artykul/12289/Squeeze-out-przymusowy-wykup-akcji-drobnych-akcjonariuszy/akcje-przymusowy-wykup-squeeze-out-wykup-akcji/
Ciułacz / 2013-07-07 01:05 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ciekawostka z naszego parkietu.
Mała spółeczka ale robi z roku na rok spore zyski i tak na przykład za rok ubiegły zysku netto miała prawie 30 milionów i kto zgadnie ile zarabia rada nadzorcza ?
Tu zrobię wklejkę :
Informacja na temat łącznej wysokości wynagrodzeń wszystkich członków Zarządu i Rady
Nadzorczej Spółki w 2012 roku
Zarząd Spółki w 2012 roku nie pobierał wynagrodzenia. Rada Nadzorcza nie pobierała wynagrodzenia
w 2012 roku.
Informacja na temat wynagrodzenia Autoryzowanego Doradcy Spółki
Emitent w 2012 r. nie korzystał z usług Autoryzowanego Doradcy, dlatego nie wypłacał
wynagrodzenia z tego tytułu.
A jak się spółka nazywa?
PSW Capital
Ciułacz / 2013-07-06 13:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Coś się zaczyna dziać na PSW Capital bo jest raport za ubiegły rok , co prawda to raport nie jest zweryfikowany ale już coś.
Tam sie doczytałem że :
Zysk netto w 2012 roku wynosi 29 770 865,42 zł.
Zysk z lat ubiegłych 10 370 699,62
Kapitał zapasowy 14 165 110,40zł
ZOBOWIĄZANIA I REZERWY NA ZOBOWIĄZANIA w 2012 roku wynosiły 3 958 140,16. W całości były
to zobowiązania krótkoterminowe wobec pozostałych jednostek.
.............................................
http://www.stockwatch.pl/komunikaty-spolek/komunikat-ebi.aspx?id=20130703_201219_0000051088&ticker=pswcapita
jaskół / 2013-07-08 11:54 / portfel
Witam
Ciekawe jak będzie z zyskami w 2013 - wcześniej widziałem info o zmianie prognozy

Z drugiej strony liczę ze porządkowanie na NC wpłynie mobilizująco nie tylko na PSW i prezio przestanie tyle kombinować
Ciułacz / 2013-07-06 13:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Obecnie jest 60 milionów akcji spółki PSW Capital to zyski na jedną akcję wielokrotnie przerastają jej obecną wartość.
Więć już chyba wszyscy rozumią czemu to prezio kombinuje aby opóźnić wypłatę dywidendy.
Jak to się wszystko skończy to nie wiadomo bo tam wychodzi na wierzch mentalność prezia czyli : inwestorzy to dawcy kapitału a zyski to dla zarządu a zarząd to prezio.
Ciułacz / 2013-07-06 13:57 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kusi dokupić jak będzie odwieszony kurs ale chyba mi wystarczy,
hm... a może to kolejna podpucha ???
Ciułacz / 2013-07-06 14:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
na innym forum czytam :
jeśli ktoś chce kupić 10tys PCA po 21 gr to proszę o kontakt (kliknąć PW lub email obok)
sprzedam na zasadzie umowy cywilno-prawnej.
...........................................
Od siebie dodam , a raczej nic nie dodam, a możne tylko linka
http://www.stockwatch.pl/forum/wpisy-1243p41_PSWCAPITA.aspx
Ciułacz / 2013-07-05 13:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na PB tytule czytam:
„«Wielki zwrot» nie wesprze akcji”
http://pulsinwestora.pb.pl/3216559,59906,wielki-zwrot-nie-wesprze-akcji
Z nagłówka by wynikało że będzie źle ale z przytoczonych danych to raczej bym interpretował że będzie dobrze ale nie oczekujmy sytuacji wystrzałowej, czyli mega wzrostów.
Ja bym raczej interpretował że jak już nastąpi trwały zwrot to po mimo że przeciętny Amerykanin już jest szczytu swoich możliwości oczczędzania oszczędzania to jednak bez przyrostu nowych oszczędności fundusze emerytalne powoli będą wychodzić z obligacji i gdzie pójdą ? w złoto ? w lokatę ? nie !!!
pójdą jednak w obiecujące akcje.
Hm... zresztą jak już tu pisaliśmy ten rok to przełomowy a w przyszłym powinna sie zacząć przyzwoita inflacja, tu mowa o USA
chasz / 2013-07-03 23:10

Miałem ździebko wziąć jak sie konsolidował na 41gr ale za dużo mam miedziaka i sobie odpuściłem.

Witam.
Dawno Was nie odwiedzałem, gdyż czasu mało, a po drugie czekałem na spadki KGH. Ciułaczu, według mnie robimy falę 4. Przewiduję jej zakres od 128 do 136 (może nawet dojść do 141). Później fala 5 do dołu. Jak nic 109 musimy zaliczyć, a może nawet i dużo niższe poziomy. Także zalecałbym ostrożność.

Pozdrawiam
Ciułacz / 2013-07-04 14:00 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Chasz witaj !
Hm.. po części sie zgadzam ale zrobienie dołka na
Jak nic 109 musimy zaliczyć

dla mnie to mało prawdopodobne, bardziej bym widział najniżej do ostatniego dołka.
Ale kto wie ???
Na wszelki wypadek ustawiam stopy, ale nie za ciasne bo uważam że w obecnej chwili raczej będzie pro wzrostowo, ale kokosów nie zobaczymy.
smooth / 2013-07-04 19:26 / portfel / Tysiącznik na forum
Weźcie pod uwagę że niedługo zdejmą dywidendę.
Ciułacz / 2013-07-05 13:38 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
smooth witaj !

Weźcie pod uwagę że niedługo zdejmą dywidendę.

To fakt ale tym razem to jest tego co kot napłakał bo zaledwie 3,77%, a inna sprawa że w poprzednich latach to po odcięciu szybko się pozbierał.
smooth / 2013-07-05 16:08 / portfel / Tysiącznik na forum
Cześć Ciułaczu,

Jeśli będzie korekta i zjadą do około 120 zł, odetną 9 zł to już niewiele zostanie do targetu Chasza. Choć jak mi sie wydaje 9 zł drogą nie chodzi i raczej przed dniem ustalenia prawa do dywidendy powinni podbierać. No chyba że wszyscy myślą tak jak my i już mają, to nie bedzie komu kupować i korekta bedzie. Czyli albo wzrośnie, albo spadnie. :)
Pozdrawiam.
Ciułacz / 2013-07-06 01:05 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Co dopiero podnosiłem stopa na KGH i długo nie potrzymało, Może i dobrze że tego nie widziałem bo bym łapał w locie a tak to niech sobie postoi i pokaże kierunek.
marek m / 2013-06-30 21:18 / portfel / Bywalec forum
Pozdrawiam wszystkich z pięknych okolic Morza Egejskiego.
başarılı yatırımlar Marek diler
Ciułacz / 2013-07-01 02:24 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Marek witaj !
To mi się kojarzy z wyspą Rodos.

başarılı yatırımlar

To jest po Turecku ???
Yerel borsa yatırımları nasıldı ???
Selamlar !
Kiedyś odwaliłem list po Chińsku i nawet nie było za wiele błędów , więc po Turecku jest łatwiej
marek m / 2013-07-01 19:34 / portfel / Bywalec forum
Jesteśmy w okolicach Bodrum, na piwko do Grecji mam 45 minut :)
Mój pierwszy wypad na południe, wolę eksplorować rwące rzeki norweskie.
Selamlar
DariuszP007 / 2013-06-28 18:06 / portfel
Siemka
Wyleczyłem się ze spekulacji na Petrolu (65% w plecy) wyszedłem dzisiaj trochę za wcześnie, ale na tej spółce to nigdy nie wiadomo. Teraz raczej pomalutku czymś pewniejszym będę odrabiał. Choć patrząc na mój portfel to mam obawy, czy szybko wyjdę na prostą.
pozdrawiam i sukcesów życzę.
Ciułacz / 2013-06-29 14:08 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dariusz witaj !
Powiadasz
Wyleczyłem się ze spekulacji na Petrolu

Hm... a jak Rysiowi tryśnie ?
Miałem ździebko wziąć jak sie konsolidował na 41gr ale za dużo mam miedziaka i sobie odpuściłem.
Ciułacz / 2013-06-28 13:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak na razie to na miedziaku jestem w plecy !!!
ale odkupiłem co różnie może sie skończyć.
Po cichu liczę że jesteśmy na dnie lub w pobliżu no bo jak już tyle zjechało to co to szkodzi dobić do 110 zł ??? tylko jak to odrobić ???
Wakacyjnie to bywa konsolidacja i szarpanie maluczkich ale kto wie ???
Hm... po staremu powiem : pilnujmy tego z czego żyjemy a nasze emerytalne portfele na przestrzeni 40 lat to sobie poradzą.
Ale jednak kusi po spekulować i się trochę dowartościować , a czemu nie ale wydzielonym kapitałem.
Ciułacz / 2013-06-23 13:38 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W Stanach są podwaliny do poprawy w gospodarce ale to nie znaczy że giełda wystrzeli.
Te załamanie gospodarcze 2008-2009 to był prawdziwy krach nie tylko cykliczne spowolnienie dopiero teraz z tego powoli wychodzimy a giełda idzie swoimi prawami bo tam spekulanci rządzą.
Jak wiemy ten dodruk zielonego przez FED broń obusieczna ale generalnie ze wszystkich szkodliwych lekarstw dla przeciętnego Shmita wygląda na najmniej groźną.
Hm ... zapyta ktoś jak to wytłumaczyć że niby idzie ku lepszemu a tu giełda do podłogi ???
Jak zwykle to przez spekulacje , jak spojrzeć na wykres to widzimy że giełdy nie szły zgodnie z gospodarką tylko tak wybujały że praktycznie dogoniły poziomy z przed kryzysowe a to dzięki łatwemu taniemu kredytowi.
Banki mają nadmiar gotówki bo FED od nich wykupuje obligacje i dają naprawdę bardzo łatwo kredyty np. możesz dostać bez gwarancji kredytowych warunkową linię kredytową na 2% rocznie bez opłat manipulacyjnych na $1 milion a warunkiem jest że kupujesz akcje z ich listy i musisz mieć 5% własnego wkładu a na ich liście są już dobre typy bo te akcje są gwarancją tej lini kredytowej.
Więc jak to ma nie rosnąć???
Obecnie że FED przebąkiwał że może ukróci wykup obligacji bo w gospodarce coraz lepiej i że oprocentowanie w bankach idzie do góry to dało spekulantom tym co siedzą na lini kredytowej że może by się tak bezpiecznie wycofać zanim inni to zrobią?
A jak dalej będzie ??? dobre pytanie ???
Co prawda trochę robię spekulacji ale to tak przy okazji bo to jest mała część mojego ogólnego kapitału i z tego nie żyję a że co rocznie mi przybywa nadwyżek kapitałowych to gdzieś muszę upchać.
Dalej sie skłaniam do inwestowanie w stabilne spółki dywidendowe, z podkreśleniem stabilne.
Zadowalać mnie będzie 50% wypłacanego zysku.
W tym roku czyli za ubiegły rok jest 44 spółki co zadeklarowały wypłatę 5% i więcej dywidendy i nikt mi nie powie że się zadłużyły aby to wypłacić, czyli jednak mają nie tylko wirtualne zyski.
Inwestując w takie spółki to jednak po 30 latach będziemy mieć dobry emerytalny portfel.
Spekulacje to inna bajka , podobno aby się dorobić to trzeba pierwszy milion po prostu ukraść ?
Może nie całkiem np w biografii Steve Jobs czytamy ,cytuję :
Jobs i Wozniak krótko w 1974 r. sprzedawali tzw. niebieskie pudełka (ang. blue boxes) oparte na tym pomyśle, dzięki którym można było dzwonić za darmo.
koniec cytatu.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Steve_Jobs
Od siebie dodam ze chodziło sprzedawanie triku jak dzwonić tz long dystans (zamiejscowa)za to nie płacąc.W owych czasach połączenia między miastowe były bardzo drogie a jak wiemy to Amerykanie z małych miasteczek wyjechali do dużych miast to potrzeba było dzwonić do rodziny.
Czyli Steve Jobs nic nie ukradł ale zarabiał na umożliwieniu okradania telekomunikacji przez innych jego klientów.
Czy poprzez giełdę robimy podobnie ???
Hm... to raczej my jesteśmy ofiarami, przykład petrolka ;-))
Ale się rozpisałem ... ;-)
Ciułacz / 2013-06-24 01:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nikt nic nie krytykuje to dopiszę do górnego posta czemu tak ostatnio się zrobiła mała panika , więc jak już powyżej napisałem że
Jak zwykle to przez spekulacje
tych spekulantów co obracają nie swoją gotówką i teraz uciekali aby pooddawać kredyty, a co zarobili to zarobili .
Jednak oni szybko powrócą bo dalej są tanie kredyty a i nowe dno się uformuje i będzie okazja do zarobienia, tylko na jakim poziomie i kiedy oto jest pytanie.
manny / 2013-06-27 17:00 / portfel / Bywalec forum
W Polsce nie ma FED i mało kasy w obiegu. Giełda spada, fundusze obligacje też spadają. Dużo ciekawych spółek ale mały popyt. Rząd ma plany w stosunku do OFE tzn. umorzenie obligacji skarbowych. Jak tak dalej pójdzie do Vincent może być niemile zaskoczony wpływami z podatku giełdowego i bankowego, to też broń obusieczna.
smooth / 2013-06-27 21:31 / portfel / Tysiącznik na forum
Jeszcze trochę a wicek nie będzie miał juz komu obligacji sprzedać dlatego musi OFE na trochę jeszcze zostawić choćby dla nich. Zagranica coś tam kupowała ale po tym co sie teraz wyprawia to Londyn wcisnął sell na wszystko co biało czerwone lub z orłem.
smooth / 2013-06-27 21:34 / portfel / Tysiącznik na forum
http://stooq.pl/q/?s=10ply.b
marek m / 2013-06-20 20:36 / portfel / Bywalec forum
Wczoraj pisałem :
Na Syntku ostatnie dwa tygodnie były bardzo męczące,ale podobno kusza już napięta:)

...no i mamy formację: napięte pampersy ,he,he
na większości papierów.
jaskół / 2013-06-21 11:17 / portfel
Po wczorajszym dniu i sporych spadkach, dzisiaj spore obroty na SNT
- ciekawe co bedzie dalej ?
Ciułacz / 2013-06-21 02:39 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

no i mamy formację: napięte pampersy ,he,he
na większości papierów.

;-))
jaskół / 2013-06-20 14:23 / portfel
Witajcie !
Widzę, że Ciułacz wierzy w szybkie odbicie po dzisiejszym pogromie ?
Mnie zastanowiła wczorajsza informacja o możliwym obniżeniu prognoz przez KGHM
- tak jakby przyzwyczajali nas do złych wyników ;(
Ciułacz / 2013-06-21 02:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jaskół witaj !
Nic sie nie odzywam aby innych nie wpakować w to bagno ;-))
Ciułacz / 2013-06-20 03:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na parkiecie piszą : Wzięliśmy pod lupę dziesięć historycznie drogich spółek (bazując na wycenach z ostatnich tygodni). Zapytaliśmy analityków, czy wciąż warto je mieć w portfelu.
Action

Powodem silnej zwyżki notowań dystrybutora sprzętu IT w ostatnich tygodniach są rewelacyjne wyniki za I kwartał. Kurs Actionu od początku roku jest w wyraźnym trendzie wzrostowym. W ciągu ponad pięciu miesięcy akcje spółki zdrożały o 70 proc.
Amica

Producent sprzętu AGD coraz bardziej rozpycha się na zagranicznych rynkach, co przekłada się na coraz lepsze wyniki finansowe. Pozytywnie na kurs wpłynęła także wyższa – niż wcześniej zapowiadano – dywidenda z zysku za ubiegły rok obrachunkowy.
Budimex

Jedna w niewielu niezagrożonych bankructwem spółek budowlanych. Pokazała przyzwoite wyniki za ubiegły rok, ale z najnowszych rekomendacji analityków wynika, że potencjału do dalszej poprawy rezultatów nie ma. Kurs jednak bije kolejne historyczne rekordy.
Eurocash

Eurocash postawił na ekspansję i rośnie dzięki przejęciom. W efekcie skokowo zwiększa swoje przychody. Spółka mocno zwiększyła skalę działalności po przejęciu w 2011 r. od Emperii Tradisu. Od początku roku akcje Eurocashu zdrożały o blisko 50 proc.
Forte

Kurs akcji producenta mebli porusza się w trendzie wzrostowym od września 2011 r. Pod koniec ubiegłego roku doszło do płaskiej korekty, ale od początku tego roku cena akcji znów dynamicznie rośnie. W ostatnich dniach dotarła do historycznego maksimum 23,43 zł.
Integer

Prywatny operator pocztowy należy do najbardziej innowacyjnych spółek na GPW. Ma ambitne plany rozwoju poza Polską, które znajdują uznanie wśród inwestorów. Spółka systematycznie zyskuje od 2009 roku, zwiększając 20-krotnie swoją kapitalizację.
LPP

Jedna z najbardziej przewidywalnych spółek na naszej giełdzie. LPP przyzwyczaiła inwestorów do systematycznej poprawy wyników w ducyfrowym tempie w ostatnich latach. To powoduje, że kurs akcji wciąż rośnie.
Neuca

Wzrost kursu napędzają coraz lepsze wyniki finansowe i rekomendacje analityków. Wyceny akcji sięgają nawet 200 zł. Dlatego mimo rewelacyjnych stóp zwrotu za ten i poprzedni rok, wciąż jest potencjał do dalszych zwyżek.
PGNiG

Gazowy gigant zanotował skokową poprawę wyników. Ale największe nadzieje inwestorzy pokładają w wydobyciu gazu łupkowego. To spowodowało, że w tym roku akcje PGNiG należą do najbardziej rozchwytywanych blue chips. Nie zaszkodziła mu zmiana prezesa.
Quercus

Zwyżkę kursu Quercusa można uzasadnić oczekiwaniami na duże napływy do funduszy inwestycyjnych (zwłaszcza akcyjnych). Pomóc ma w tym poprawa w gospodarce, a zwłaszcza niskie stopy procentowe. W tym roku na akcjach funduszu inwestorzy zarobili już 90 proc.
http://www.parkiet.com/artykul/32,1326339-10-tka-rynkowych-prymusow-na-historycznych-szczytach.html?p=1
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy