Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2012-06-07 13:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Czwartek rano !
Jak zwykle wstaje i patrzę co się dzieje na światowym parkiecie a na GPW pustka już myślałem że mi się portal zawiesił , dopiero jak zobaczyłem zdjęcia z procesji to za klikałem;-))
Ja po mimo że pisałem o chwilowym odbiciu prawie nic nie obstawiłem wyprowadziłem kasę z portfela na małą spekulacje poza giełdową, w miesiąc 15-20%.
Klasyczny przypadek : jest zamówienie na towar po ustalonej cenie i jest możliwość ten towar zakupić o 30% taniej i dostarczyć klientowi.W zasadzie to robię dla kuzyna bo mam wobec niego zobowiązania, oby to nie wyszło jak w przysłowiu ;-))
Ciułacz / 2012-06-05 13:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Słabe dane z UE miały być zdyskontowane ale jak widzimy to jeszcze nie całkiem.Jak teraz żaden trupek z szafy nie wypadnie to licząc na amerykańskie drukarki większość spekulantów tymczasowo poprzestawia wajchy.
Odnośnie KGHM to te moje przypuszczenia z końca Maja zaczynają być coraz bardziej realne
Chyba że jakiś grubasek postanowił tego teraz nabrać i cały czas pompować aż do dywidendy.Co prawda są tego symptomy bo kurs nie od razu zareagował po komunikacie odnośnie dywidendy,

Ano tak ... zawsze można powiedzieć : a nie mówiłem ? a tu trzeba się nie mądrzyć tylko odpowiednio obstawić i realizować zyski :-)) . Jeszcze nic straconego , co prawda już zaczynam wątpić czy spadnie do 117zł ale jeszcze czas bo nie wystrzelił w kosmos.
W ubiegłym roku kontraktowcy na czerwiec nisko obstawiali KGHM i pod koniec Czerwca dusili kurs aby po wiedzmach zagrać odwrotnie , przy tym zgarniając dywidendę. Teraz dzień DD jest trochę później ale to powinno jeszcze bardziej zachęcić do podobnych zagrywek.
Na to wszystko nakładają się wybory w Grecji czyli ? dalej nie wiemy co robić ...
Obecnie KGHM zadziałał jako ochrona kapitału ale patrzę na inne międzynarodowe spółki w tym resorcie i są na spadkach.
http://www.google.ca/finance?cid=673678
...................................
To czy nasz miedziak jeszcze dalej pod prąd ? albo to może dawno ma w cenie ?
Ktoś może powiedzieć że to zagraniczni grubasy wracają po ostatniej ewakuacji.
Noxik nielogo / 160.83.30.* / 2012-06-05 14:19
Ja czekam tylko na momemnt gdzie na złe info zareagujemy zielenia. W zeszłym tygodniu było już kilka sesji nasyconych negatywami i nie było źle, sądzę że w tym tygodniu musimy oddać trochę ale w perspektywie średnioterminowej jestem nastawiony bardzo pozytywnie ( w sensie 2300pkt na W20)
Ciułacz / 2012-06-09 15:00 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Noxik witaj !
Powiadasz :

średnioterminowej jestem nastawiony bardzo pozytywnie

Ja też jestem nastawiony optymistycznie bo już osiągnęliśmy te minima co kiedyś zakładałem na to lato czyli dołki z wakacji ubiegłego roku, ale w moich założeniach stałe potwierdzenia wyjście z letnich spadków powinno sie zarysować dopiero po 15 Sierpnia, to nie znaczy że chłopaki na kontraktach mogą spokojnie spać bo w miedzy czasie może pohuśtać.
Jesteś szczodry licząc na 2300pkt , teraz na letnie przepychanki dałbym max 2250pkt.a nawet to dużo ;-))
Powiem szczerze bardziej mnie interesuje dlaczego w ubiegłym roku KGHM po odcięciu dywidendy lepiej się zachowywał od GPW dopiero zapikował w Sierpniu.Czy w obecnym roku będzie podobnie ?
Ciułacz / 2012-06-04 13:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na PB czytam :
Wall Street jest na Krupówkach .
Birger Schäfermeier, guru traderów, znany m.in. z zarobienia 50 tys. EUR podczas pojedynczej, transmitowanej na żywo sesji, w czasie której ryzykował przeciętnie 600 EUR na transakcję. Niemiec miał dla polskich inwestorów kilka rad.

— Rynek nie ma granic, jeśli coś rośnie to wcale nie znaczy, że kiedyś spadnie. Rynek nie kieruje się też logiką i nie istnieją fundamentalne prawa, takie jak prawa fizyczne. Nie musisz znać przyczyn ruchów na rynku — nie pytaj „dlaczego?”, pytaj „jak zarobić na tym pieniądze?”. Większość inwestorów traci pieniądze dlatego, że się boi. Jeśli grasz tak, by nie przegrać — przegrasz — przekonywał Birger Schäfermeier.
Od siebie dodam , to co Birger mówi to sie tyczy tylko do garstki inwestorów o takim IQ i sprycie jak on a reszta to i tak pozostanie dalej dawcami kapitału, chyba że kupią przed boomem i nic nie będą robić.
Np weźmy takie bieganie przeciętnie to każdy potrafi biegać ale taki sprinter jak
Usain Bolt z rekordem 9,58s na sto metrów i poda mi wszystkie swoje pryncypia tajniki treningów to myślicie że ja jak to zastosuję to będę miał szansę na bieżni olimpijskiej ?
Chylę czoła przed medalistami i mistrzami w swojej dziedzinie ale jak nie mamy potwierdzonej predyspozycji w danej dziedzinie to bądźmy ostrożni iść na całość.
Ciułacz / 2012-06-04 12:38 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Biotek od nowa spadł do 6gr, nareszcie sobie pierwszą porcję zrealizowałem i odblokuję sobie zamrożony w zleceniu kapitał ,Ciekawe że tylko się mi zrealizowała część zlecenia i po mnie byli inni a dalsza część zlecenia czeka.
Ciułacz / 2012-06-02 14:25 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Praktycznie od Lutego mamy spadki, widząc taki scenariusz to chciało by się powiedzieć że teraz w czerwcu powinno trochę odreagować bo rynki są wysprzedane i presja na spadki już nie skutkuje, ale biorąc pod uwagę historyczne letnie spadki to jednak powinniśmy mieć na uwadze że machina spekulacyjna wykorzysta każdą okazję aby po kilku tygodniach wytchnienia zagrać na S .
Przyznam się że mi się nie spieszy, ale ciągle KGHM mi nie daje spokoju, bo na zdrowy rozum to jak by wypłacili 24zł dywidendy to jest 6 lat aby spłacić obecny kurs akcji. Pewnie się domyślacie że mi trochę żal że go puściłem ;-)) , może nie całkiem, bo co już zyski zrealizowałem to mi nikt nie odbierze , ale jak nie sprzedane to są tylko zyski wirtualne, a już miałem takich sporo.
Ostatnio ukazał się komunikat: Ipopema obniżyła rekomendację KGHM do 'sprzedaj', a cenę docelową do 97 zł.
Chcą się obkupić ? to może i ja zdążę ?

Ładnie się tu medytuje ale jak by faktycznie UE wpadła w recesję to poniżej 90zł za akcje murowane.
nikt... / 188.33.103.* / 2012-06-03 00:56

..może nie całkiem, bo co już zyski zrealizowałem to mi nikt nie odbierze..

no,no nie wywołuj wilka z lau ;-) moje możliwości są nieodgadnione - jak chucka norrisa ;-)
Ciułacz / 2012-06-03 03:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nikt witaj !
W sumie to masz rację, bo dopóki całkiem się z giełdą nie pożegnałem to zawsze można wtopić.
ketiw / 83.2.52.* / 2012-06-02 15:06
Witaj Ciułaczu .Coraz więcej czytam na forach lub blogach , że FED wprowadzi QE3 .Takze chyba KGHiM ładnie podskoczy(chyba dobrze mysle surowce?) ,a jeszcze ta dywidenda .TY chociaz zarobiles .Ja jak pisalem po kosztach pusciłem.Ale pisac kazdy moze co chce ,a zycie i czas zweryfikuje ."Wy" jako gracze z doswiadczeniem mozecie ta mozaike poukładąć w jakąś całość i spróbować "zagrać "pod te "wiadomości".Pozdrawiam.
Ciułacz / 2012-06-03 03:32 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ketiw witaj !
Powiadasz
jako gracze z doswiadczeniem mozecie ta mozaike poukładąć w jakąś całość i spróbować "zagrać "pod te "wiadomości

Z tym to różnie bywa już widzieliśmy np ostatnio w Londynie profesjonalny Trader z dużym doświadczeniem ostatnio wtopił na kolosalne sumy.
Ja tam wolę na pół gwizdka , a jak się trend odwróci to pozostawię na dłużej , ale to nie znaczy że co nowy dołek to jest już to!
Ciułacz / 2012-06-01 12:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na biotku w końcu spadło do mojego poziomu ale po mimo że już ponad tydzień czekam to widocznie jeszcze inni byli przede mną.
Ciułacz / 2012-06-01 11:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Troszkę mi sie wcześniej wstało i jak widziałem KGHM po 126 to ręka mi drgała, ale sobie powiedziałem że na weekend wole się dobrze wyspać a nie myśleć o GPW.
ketiw / 83.2.52.* / 2012-05-31 09:43
Witaj. Piszesz o poziomach na KGHiM masz bardzo dobry system wstrzelenia sie z kupnem .Moge prosić Cię o wskazówke wg czego ustalasz poziomy zakupu. ?(dlaczego 117zla nie 116,50 lub 117,50....)Pozdrawiam serdecznie.
Ciułacz / 2012-05-31 13:33 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ketiw witaj !
Pytasz
Moge prosić Cię o wskazówke wg czego ustalasz poziomy zakupu. ?(dlaczego 117zla nie 116,50 lub 117,50....)

Nie będę się kreował na wielkiego guru czy wybitnego analityka i dorabiał teori to zajętych pozycji, ale powiem tak odnośnie tych ostatnich pozycji: te 117 zł to było asekuracyjnie do właściwej pozycji 121 a ta była zajęta na podstawie złych wiadomości o Europie w Kanadyjskich mediach.
Często pomimo zajęcia nocnej pozycji to się budzę na otwarcie i poprawiam.
Obecnie mam sporo wolnej gotówki to jak zajmuję pozycje pro -wzrostową to zabezpieczam ją grubo poniżej , wole tak a nie kontrakty bo one mi ryją psychikę.
Odnośnie samego KGHM to często sprawdzam inną podobną kanadyjską spółkę
http://www.google.ca/finance?q=NYSE:TCK
.......................................
Pod głównym wykresem mamy 10 innych spółek w tej samej branży co mi daje oddaje tendencje w tym sektorze.
W chwili obecnej na KGHM jest zamieszane w związku z tym komunikatem odnośnie dywidendy i większe spekulacyjne fundy mogą wyrabiać cuda aby się odpowiednio ustawić na trzy wiedzmy a że do dnia DD będzie blisko to i kontrakty mogą być wysokie.
Więc jak widzisz nic nie robię na pewniaka, bo mam sporo wolnej gotówki i czekam na lepsze czasy a teraz to tylko dla sportu coś uskubie ale bez narażania całego kapitału.
Pozdrawiam
ketiw / 83.2.52.* / 2012-05-31 16:12
Witaj ."Po owocach poznacie ich ", takze Ciułaczu wielki szacun.Nauczyłem sie juz ,ze na rynek trzeba patrzeć Globalnie .Teraz jeszcze wyszła Hiszpania,( INDIE I CHINY też nic dobrego nie wróży) Ale ta własciwa Twoja cena 121zł z czegos sie wzięła ? Po panice jak sprzedałem to ustawiłem na 114 ,50zł i czekam ,a kurs już zawedrował na 129zł i tak sie mijam z rynkiem. Pozdrawiam.
Ciułacz / 2012-06-01 00:03 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ketiw witaj !
Pytanie jak najbardziej na miejscu
Ale ta własciwa Twoja cena 121zł z czegos sie wzięła ?

To było zlecenie złożone na dzień 30 Maja, a dzień wcześniej czyli 29 Maja w południe był komunikat odnośnie dywidendy i to specjalnie nie ruszyło kursem , nawet marudziłem że prawie najgorzej z WIG-20 i przez większość dnia był poniżej 121zł, przez co ustawiłem 121 licząc że może za oscyluje w tych okolicach.
Nie widziałem następnego komunikatu z 30 Maja o godz 11:00 o tym że Skarb Państwa oczekuje 24 zł na akcję. Pewnie bym trochę poczekał z wyjściem. Jak widzisz wszystkiego nie ogarniam.
Granie pod zakończenie miesiąca się już skończyło a jak będzie to zobaczymy, rynki niby są wyprzedane ale strach może mieć wielkie oczy.
Tylko dzisiaj latało od podłogi pod sufit i odwrotnie, tam są potężne fundusze spekulacyjne.
Pozdrawiam
ketiw / 83.7.19.* / 2012-06-01 08:08
Witaj Ciułaczu .Dzięki za odpowiedz.Już kiedys chyba pisałem ,ze masz talent "wyczucia rynku" Jak będziesz w Polsce to umówimy sie na korepetycje ;).Ale korespondencyjnie tez cos tam "Lykne" Pozdrawiam .
Noxik nielogo / 160.83.30.* / 2012-06-01 11:47
Tu się zgodzę, Ciułacza czytam regularnie od kilku ładnych lat i zawsze grał bezpiecznie i z rozwagą co cechuje osoby mające już pewne doświadczenie na rynku. Ja osobiście nie mam czasu na przeglądanie wszelkich danych a ostatnio poczynione zakupy były raczej dziełem przypadku niż zaplanowaną inwestycją. Osobiście obstawiam, że jak się już skończy miętoszenie tematu europy ( a ile ono trwa na litość boską, takie sprawy powinny być załatwiane natychmiastowo a nie przez okres roku - moim zdaniem to niepowazne, ale za coś kase muszązgarniać ) to nastanie wielka euforia i wtedy warto jużbyć na rynku. Poziomy poniżej 2100 powinny być okazją na zakupy z uważnym przyglądaniem się i trzymaniem palucha na enterze. Nie bede też oszukiwał, ze liczyłem na przebicie 2000 tak aby wywalić poustawianych tam ludzi i szybko obładować się tanimi akcjami a tu peszek jednak....

pozdr
Ciułacz / 2012-06-01 12:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Panowie witajcie !
Wasze komplementy są na zasadzie z psychicznego przekonania że u sąsiada trawa przed domem lepiej się zieleni, a po Polsku to mi się przypomina że w sąsiedniej wsi zawsze są ładniejsze dziewczyny.
Ketiw powiadasz
Jak będziesz w Polsce to umówimy sie na korepetycje ;)

he.... he... Jak można kogoś uczyć jak samemu do końca nie jest się pewnym.Z tym hulaniem po parkiecie to do końca nie jest tak np w Kanadzie to poza nieruchomościami w moim prywatnym emerytalnym portfelu około 35% w akcjach 33% w fundach 32% w lokatach, a te lokaty są na wszawy procent ale je trzymam od 2007 roku.
Odnośnie giełdy to jednak dla początkujących polecam AT i AF po kilku latach analiz i znając spółkę, zaczynają się robić skróty myślowe, ale i tak zawsze coś wyskoczy bo np jakiś grubasek widzi inną okazje i musi na sypkiego wyjść z papierów.
Teraz zerkam na DAX ... masakra
Ciułacz / 2012-05-31 02:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Co na Czwartek ?
Jedno zlecenie na KGHM co nie wpadło po 117 dalej czeka , ale teraz w nocy następne ustawiłem na 115.
Niech ktoś nie pomyśli że to jest wyrocznia, ja tylko czasem tak nisko ustawiam, w czasach niepewnych się już sprawdzało.
Biotek na 6gr czeka.
Ciułacz / 2012-05-31 00:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
teraz dopiero po pracy sprawdzam i uzupełniam portfel , hm ... muszę przyznać że pora dnia kiedy muszę podjąć decyzje często mi ratuję skórę ;-)), W tym wypadku to jeszcze nie wiem czy pozostawienie miedziaka na Czwartek pozwoliłoby mu na wzrosty ale wolałem zrealizować zysk bo jeszcze nie czas aby on był w stanie iść pod prąd trendowi szerokiego rynku.
Chyba że jakiś grubasek postanowił tego teraz nabrać i cały czas pompować aż do dywidendy.Co prawda są tego symptomy bo kurs nie od razu zareagował po komunikacie odnośnie dywidendy, ale ja tam wolę brać małą łyżeczką.
Ciułacz / 2012-05-30 13:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na KGHM zlecenie sprzedaży (okolice 125 juz osiągnięte) złożone bo do pracy już czas .
ketiw / 83.7.28.* / 2012-05-30 22:14
Witaj Ciułaczu. Ostatno też wziąłem troche KGHiM po 117,50zł ,dobrze nie weszło na rachunek i już było za 114,.. zl.Spanikowałem i sprzedałem za 119,80zł .Pozdrawiam . Ps oczywiscie gratki dla Ciebie za zysk.
Ciułacz / 2012-05-31 00:12 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ketiw witaj !
Piszesz :
po 117,50zł ,dobrze nie weszło na rachunek i już było za 114,

Te cyferki latają jak zwariowane , jedyne pocieszenie to że we wzrostach jest podobnie.
Ciułacz / 2012-05-30 13:29 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na nocne zlecenie na KGHM zwyczajowo dałem dwa niskie zlecenia , jedno wpadło a drugie po 117zł jeszcze nie , piszę jeszcze bo wszystko przed nami ;-))
Do dywidendy jeszcze daleko to będę się starał zrealizować obecny zysk, ale pod dywidendę odkupie tylko kiedy ? 3-4 tygodnie przed ?
Obecnie można powiedzieć że jest cisza przed następną burzą wiec niech trochę urośnie.
Ciułacz / 2012-05-30 02:31 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Zarząd KGHM zarekomenduje akcjonariuszom wypłatę 17 zł dywidendy na akcję, dzień dywidendy 16 VII .
To jeszcze daleko ale już jest jakiś kierunek.
smooth / 2012-05-30 08:46 / portfel / Tysiącznik na forum
Z parkietu:


Według naszych informacji, apetyt głównego akcjonariusza na dywidendę z KGHM jest jednak sporo większy. Jak twierdzi nasze źródło, sięga ponad 40 proc. zarobku – czyli 4,8 mld zł (24 zł na akcję). Wówczas resortowi przypadłoby 1,53 mld zł.

Niewykluczone więc, że powtórzy się scenariusz z 2009 roku. Wówczas MSP również przegłosowało wyższą dywidendę i została ona wypłacona w dwóch ratach, by nie nadwerężać firmy: kwotę wynikającą z rekomendacji zarządu (7,16 zł na papier) akcjonariusze otrzymali w sierpniu, natomiast „ministerialną podwyżkę" (4,52 zł) w listopadzie.


Pozdrawiam.
Ciułacz / 2012-05-30 13:39 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Smooth witaj !

Nic nie wykluczone, w końcu jak mają na rozwój i jeszcze robią zyski to się należą właścicielowi.
To może zależeć od perspektyw cen miedzi, średnia za ubiegły rok była wysoka a za 2012 może być o 25% niższa.
Ciułacz / 2012-05-30 02:35 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Patrząc na WIG20 to KGHM ma jedne z najgorszych wzrostów.
Noxik nielogo / 178.235.150.* / 2012-05-30 18:59
Może i tak ale mimo wszystko nie będę marudził, że wpadł mi pakiecik :) Może aż do dywidendy potrzymam....kto wie :)
Ciułacz / 2012-05-29 02:47 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dobre pytanie , czy w Grecji są spółki co płacą dywidendę ?
Tylko kto tam może robić zyski ? Może na telekomunikacji ?
A Może drukarnie co będą drukować nową mamonę?
Ciułacz / 2012-05-29 02:39 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Poniżej napisałem odnośnie FB i Zuckerberg

Szkoda gadać,ale Amerykanie tego nie podarują.

Stany zostały zbudowane na zaufaniu do drugiej osoby i ta wolna-amerykanka to nie tak jest jak to sobie ludzie wyobrażają.
Bardzo często decyzje były podejmowane w ciemno na drodze zaufania, ale jak ktoś je stracił to żeby je odbudować to się przenosił w inne okolice i zmieniał nazwisko i zaczynał od nowa.
Odnośnie FB procesy procesami ale inwestorzy tak łatwo tego nie zapomną, tym bardziej że zlecenia były robione pod przyszłe zyski.Jeśli tam grubasy utopiły sporo kasy to może jednak nakręcą kurs aby zrobić dystrybucję.
Forumowiczu NIKT masz rację pisząć :

jaki to biznas? i jaki założyciel? Co on takiego zrobił wielkiego? To właśnie taki kombinator

Po części Amerykańskie przepisy zabraniające zrobić zapisów na debiucie uchroniły zagranicznych drobnych inwestorów.
Hm... ale mamy temat zastępczy.
nikt... / 188.33.201.* / 2012-05-31 00:31
No nie taki znowu zastępczy - będą następne emisje różnych dziwnych wynalazków, a kto na nie spojrzy krytycznym okiem, jak nie my? :-)

Jak Morgany i Goldmany stoją za ladą, to trzeba oglądnąć towar z każdej strony, bo na 99% przepłacimy.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy