Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "kaloryfer"

Komentarze do portfela "kaloryfer"

Wyświetlaj:
kaloryfer / 2007-05-24 22:37 / portfel
Witajcie, rozpoczynam swoją przygodę z akcjami....
Co sądzicie o moim portfelu?
P.S Jestem świeżo po szkoleniu...czyli wiem mniej wiecej o czym sei do mnie mówi ;_)
Z "mojej analizy technicznej" (ale to dumnie brzmi;_) wynika mi że Budopol i Optimus pójdą ostro w górę, a wy jak myślicie?
bibak83 / 2007-05-24 23:29 / portfel
Witam,

1) Mała dywersyfikacja, mało spółek,
2) Optimus to nie jest dobra spółka, badziew straszny, nie wiem czy wiesz ale ten optimus to nie jest ten sam co byl 10 lat temu ;)
3) Budopol bardzo spekulacyjna, przynosi straty (przeczytaj sobie sprawozdanie finansowe), jest w portfelu Ganta i jedynie na zlecenie tej spółki wykonuje jakies prace budowlane, calkiem mozliewe ze zarobisz na tym badziewiu.
4) TPSA i BZWK to jest WIG 20, na tym napewno nie nie zarobisz, a jak zarobisz to moze 10% przez rok,

Przegladnij sobie moj portfel.
Ja polecam dobre spółki które przynoszą zyski: Gant, Drozapol, Ciech, Dwory, Ginorossi, Kolastyna (troche podskoczyla przegapilem "nie kupilem), moze warto kupić gadu-gadu - jeszcze ta spółka nie jest droga, a plany inwestycyjen ma dobre.
A jak chcesz sporo zarobic to moze warto zainwestowac w próchnik, swarzędz, alchemia (jedyna spółka z branzy ktora jeszcze nie podrozala)
Pozdrawiam
kaloryfer / 2007-05-25 17:45 / portfel
Wielkie dzięki za komentarz Bibak83 ;]
W tym porfelu [mam ich 3] chciałem sprawdzić przewidywania czysto z analizy technicznej...bez wnikania w "proroctwa eksperów i dane z firm".
Nie wiem do konca jak to jest z tą dywersyfikacją....niektórzy {np niejaki BigLebowski czy Slicznooka) mają 4 spółki i jakoś dobrze przędą...???
A Optimus ma dziś ponad 2% ;]
Co sądzicie o Analizie Technicznej i na ile poważnie wg WAS należy to traktować???
Ale chyba masz rację że za bardzo postawiłem w tym portwelu na duże "molochy" (bez urazy).
W przyszłym tygodniu zobacze i jak mi idzie i moze troche przewietrze portfel...
Dzięki pozdrawiam.
kaloryfer / 2007-05-28 14:25 / portfel
A jednak Optimus ładnie się pnie...;]
bibak83 / 2007-05-30 14:22 / portfel
Optimus idzie to fakt (ale faktem jest tez że jest caly czas w trendzie bocznym spadkowym) to jest spółka "kup w dołku sprzedaj na górce" zysk 10%, ale u mnie tez kilka spółek poszło, bardzo polecam CNG Ceramika Nowa Gala, mysle że do 15 czerwa podskoczy do ok.10zł, dosyć dobre plany, i wskaźniki rewelacyjnie niski, super spółka o dużym potencjale wzrostu, polecam do przestudiowania analizy fundametalnej, a jak jestes dobry z analizy tech. to tez na wykresie znajdziesz sygnal do kupna, a mianowcie dwa dni temu powstala olbrzymia luka hossy, takzwane okno na wykersie świecowym i licze że bedzie reakcja na to zjawisko. pozdro
kaloryfer / 2007-07-03 17:43 / portfel
Muszę powiedzieć że Optimus przeszedł nawet moje najśmielsze prognozy...
...moj portfel zostawiłem na pewien czas sam sobie...
Mam prośbę...czy ktoś bardzije zorientowany może mi powiedzieć czy były jakieś fenomenalne wiadomości ktore zapewniły mi [do dziś] 96% zysku na Optimusie .
Dzieki ;_)
kaloryfer / 2007-07-03 17:50 / portfel
..chyba ze chodzi o te dostawię dla MENu...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy