Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "kasta"

Komentarze do portfela "kasta"

Wyświetlaj:
kasta / 2008-07-22 22:03 / portfel / Bywalec forum
Historia o PODATKACH

Załóżmy, że każdego popołudnia 10 znajomych wybiera się wspólnie na obiad do restauracji. Rachunek za cały obiad wynosi 100 zł. Ponieważ cała dziesiątka nie zarabia po równo, a wręcz przeciwnie -- mają
bardzo zróżnicowane zarobki, postanowili, że rachunek będą płacić w następujący sposób:
* Czterech najbiedniejszych nie zapłaci nic.
* Piąty od końca pod względem dochodów zapłaci 1 zł.
* Szósty -- 3 zł.
* Siódmy -- 7 zł.
* Ósmy -- 12 zł.
* Dziewiąty -- 18 zł.
* Dziesiąty, najbogatszy z nich wszystkich -- 59 zł.
* Tak sobie postanowili.
Ale pewnego dnia właściciel restauracji oznajmił im:
-- Jesteście takimi dobrymi klientami, że obniżę wam cenę za 10 obiadów o 20 zł.
Więc posiłek kosztował ich 80 zł. Ale ciągle chcieli płacić rachunek w ten sam sposób. Więc 4 Najbiedniejszych ciągle jadłoby za darmo.
Pozostałych 6 policzyło, że obniżka, 20 zł, podzielona na 6 daje 3,33 zł, jeśli więc każdemu płacącemu oddać te pieniądze, to właściwie piąty i szósty dostaliby pieniądze za zjedzenie posiłku.
Właściciel restauracji, widząc, że panowie mają problem z podzieleniem kwoty obniżki, zaproponował im, żeby każdy z płacących dostał zwrot proporcjonalny do tego, ile wcześniej płacił. I tak:
* Czterech najbiedniejszych ciągle jadło za darmo.
* Piąty, teraz nie płaci nic, tak jak poprzednich czterech.
* Szósty teraz płaci 2 zł, zamiast 3 zł (obniżka o 33%).
* Siódmy -- 5 zł, zamiast 7 zł (obniżka o 28%).
* Ósmy -- 9 zł, zamiast 12 zł (obniżka o 25%).
* Dziewiąty -- 14 zł, zamiast 18 zł (obniżka o 22%)
* Dziesiąty -- 49 zł, zamiast 59 zł (obniżka o 16% ).
Pierwszych czterech ciągle je za darmo, a z pozostałej szóstki każdy skorzystał i je taniej niż poprzednio. Jednak kiedy wyszli z restauracji zaczęli porównywać, ile każdy zyskał:
- Dostałem tylko złotówkę z 20 zł -- powiedział Szósty -- ale Dziesiąty dostał połowę, 10 zł!
- Właśnie! Ja też dostałem tylko złotówkę -- przytaknął mu Piąty -- To niesprawiedliwe, że on dostał 10 razy więcej niż ja!
- To prawda! -- dodał Siódmy -- Czemu on dostał 10 zł, a ja tylko 2zł?
Bogaci dostają najwięcej!
- A my nic nie dostaliśmy -- zaczęła krzyczeć pierwsza czwórka -- Ten system wykorzystuje najbiedniejszych!

Cała dziewiątka otoczyła Dziesiątego i dotkliwie go pobiła. Następnego dnia znów przyszli na obiad. Ale Dziesiąty się nie pojawił. Kiedy przyszło do płacenia rachunku, zorientowali się, że pomimo obniżki ceny, nie są w stanie zapłacić nawet połowy rachunku!
I tak to już jest z podatkami, drodzy lewicowcy, zwolennicy państwa socjalnego i głosiciele "sprawiedliwości społecznej". Bogaci najbardziej zyskują na obniżce podatków, ale spróbujcie ich opodatkować za bardzo, atakujcie za bycie bogatymi, a następnym razem mogą nie pokazać się przy stoliku. Jest wiele świetnych restauracji w innych krajach.
needle / 2008-07-23 00:16 / Bez rangi
to jest tak jak o koniku polnym...znasz?
kasta / 2008-07-16 19:11 / portfel / Bywalec forum
Ojciec pyta się córki:
- Kiedy wreszcie znajdziesz sobie męża?
- Nie potrzebny mi mąż. Mam wibrator.
Pewnego dnia córka wróciwszy z pracy, widzi na stole skaczący wibrator i z oburzeniem pyta się ojca:
- Tato co Ty u licha robisz?
- Piję z zięciem!!

i jeszcze jedno
Blondynka jedzie samochodem autostradą A2. Udało jej się włączyć radio a tam słyszy:
- Podajemy ważny komunikat dla kierowców jadących autostradą A2. Według wiarygodnych, przed chwilą otrzymanych informacji, autostradą ową jedzie samochód w przeciwnym kierunku.
Blondyna spogląda przez okno swojego samochodu i mruczy do siebie:
- I to nie jeden!
kasta / 2008-06-27 19:12 / portfel / Bywalec forum
> Droga Matulu, Drogi Tatku!
> >
> > Dobrze mi tu. Mam nadzieję, że Wy, wujek Józek, ciotka Lusia,wujek Antoś, ciotka Hela, wujek Franek, ciotka Basia, wujek Rysiek oraz Heniek, Stefan, Garbaty Bronek, Mańcia, Rózia, Kachna, Stefa,Wandzia ze swoim Zenkiem i mój Zdzisiek też zdrowi. Powiedzcie wszystkim, że to całe wojsko to super sprawa. Nasze Rokicice Górne się nie umywajo. Niech szybko przyjeżdżajo i się zapisujo, póki som jeszcze wolne miejsca. Najpierw było mi troche głupio, bo trza się w wyrku do 6-tej wylegiwać, że aż nieprzyzwoicie człowiekowi... Żadnych bydląt karmić, doić, gnoju wywozić, ognia w piecu rozpalać... Powiedzcie Heńkowi i Stafanowi, że trza tylko swoje łóżko zaścielić ( można się przyzwyczaić ) i parę rzeczy przed śniadaniem wypolerować. Wszystkie facety muszo się tu codziennie golić, co nie jest jednak takie straszne, bo -uwaga- jest ciepła woda. Zawsze i o każdy porze! Powiedzcie Zdziśkowi, że jedynie śniadania dajo tu trochę śmieszne, nazywajo je europejskim. Oj cinko się musi w tej Europie prząść, cinko... Jedno jajeczko, parę plasterków szynki i serka. Do tego jakieś ziarenka, co to by ich nawet nasze kury nie ruszyły, z mlikiem. Żadnych kartofli, słoniny, ani nawet zacierki na mliku! Na szczęście chleba można brać ile dusza zapragnie.( Koledzy przezywajo mnie od tego Bochenek...) Na obiad to już nie ma problemów. Co prowda porcje jak dle dzieci w przedszkolu, ale miastowe to albo mało jedzo, albo mięsa wcale nie tkną... Chore to jakieś czy co..? Tak więc wszystko czego nie zjedzo przynoszą do mnie i jest dobrze. Te miastowe to w ogóle dziwne jakieś som...Biegać to to nie potrafi. Bić się też nie...
Mamy tu takie biegi z ekwipunkiem. No tak jak u nas co ranek, ino nie z wiadrami. Krótkie takie. Jak z naszy remizy do kościoła w Rokicicach Dolnych. Po dobiegnięciu na miejsce to miastowe tylko gały wybałuszajo i dyszo jak parowozy. Nie wiadomo dlaczego ale wymiotujo przy tym,i to czasami z krwią. Po 5-ciu kilometrach i to jeszcze w maskach ochronnych! A potem to trzeba ich z powrotem do koszar ciężarówkami zawozić, bo się już do niczego nie nadajo. Na ćwiczeniach z walki wręcz to lekko takiego ściśniesz ...i już ręka złamana! To pewnie z ty kawy co ją litrami chlejo, i przez to mięso, co go to nie jedzo...! Najsilniejszy jest u nas taki Kowalski z Rembowic koło Gałdowa, potem ja. No, ale un ma 2 metry i pewnie ze 120 kg, a ja 1,66 m i chyba z 72 kg...bo trochę mi się łostatnio od tego wojskowego jedzenia przytyło.. A teraz uwaga, będzie najśmieszniejsze! Koniecznie powiedzcie o tym wujkowi Ryśkowi, Garbatemu Bronkowi i mojemu Zdziśkowi. Mam już pierwsze odznaczenie za strzelanie!!! A tak mówiąc szczerze, to nie wiem za co... Ten czarny łeb na tej ich tarczy wielki jak u byka. I wcale się nie rusza jak te nasze dziki i zające. Ani nikt nie strzela do ciebie nazad, jak to u nas bracia Bylakowie, z tych ichniejszych dubeltówek.
Naboje - marzenie...i w dodatku nie trzeba ich samemu robić!Wystarczy wziąć te ich nowiutkie giwery, załadować, i każdy co nie ślepy trafia bez celowania! Nasz kapral to podobny do naszej belferki Gorcowej z Rokicic. Gada, wrzeszczy, denerwuje się, a i tak nie wiadomo o co mu chodzi.Trochę się z początku na mnie zawziął i kazał biegać w samym podkoszulku,w deszczu, po placu apelowym. Dostał jednak raz ode mnie szklankę tego samogonu od wujka Franka i go o mało szlag nie trafił. Ganiał potem cały czerwony na pysku po tym samym placu, a potem przez pół dnia nie wychodził z kibla. Kazał mi następnego dnia rano butelkę tego frankowego samogonu do samego dna wypić. Na raz. No i co? I nic! Normalny samogon, taki jaki znam od dziecka. Kapral znowu wybałuszył gały, a tera ciągle gapi się na mnie podejrzliwie, ale mam już święty spokój.Powiedzcie wszystkim, że to całe wojsko to super sprawa. Niech szybko przyjeżdżają i się zapisują, póki są jeszcze wolne miejsca.
> > Całuję Was wszystkich mocno ( a szczególnie mojego Zdziśka )
> > Wasza córka Marysia
kasta / 2008-06-28 00:27 / portfel / Bywalec forum
czytajcie na zdrówko, jak znajdę coś fajnego to tu będzie
taszka / 2008-06-16 01:53 / "Krecik"
Przed niemieckim sądem odbywa się sprawa rozwodowa. Nastoletnia latorośl płci męskiej ma się wypowiedzieć, z kim zamierza w przyszłości zamieszkać.
- Ojciec mnie bije, mama mnie bije, więc ja chcę pojechać do Polski. Koledzy po obejrzeniu ich występu na Euro 2008 mówili, że oni to już nikogo nie pobiją ( Z niemieckiej gazety - wredni wink )

Aby przypodobać się swojemu chłopakowi pewna dziewczyna dała sobie, przed Mistrzostwami Europy w piłce nożnej, wytatuować na obu udach podobizny polskich piłkarzy Smolarka i Żurawskiego. Nie miała na to zbyt wiele pieniędzy, więc i „dzieła sztuki“ wypadły mizernie. Podczas rozbieranej randki zaprezentowała je chłopakowi z pytaniem, czy rozpoznaje swoich idoli.
- Tych dwóch z boku nie kojarzę, ale ten w środku to „wykapany“ Krzynówek

Siedzi facet w fotelu i ogląda na Euro 2008 mecz Polska - Austria.
5. minuta meczu - Smolarek strzałem w długi róg pokonuje austriackiego bramkarza. 12 minut później Murawski główką na 2:0. W 28. minucie po golu
Krzynówka z rzutu wolnego jest już 3:0!
Nagle ktoś go szarpie za koszulkę i słyszy głos:
- Kupiłeś marchewkę? Marchewkę się pytam czy kupiłeś!!!
kasta / 2008-06-16 11:49 / portfel / Bywalec forum
no i fajnie taszka
kasta / 2008-06-14 13:26 / portfel / Bywalec forum
Dziwny mego grzechu moralny dualizm...
Wypluję - to aborcja. Połknę - Kanibalizm.

kto ma inne dobre rzeczy proszę dopisywać
needle / 2008-07-03 20:26 / Bez rangi
oraz impexmetalu;-)
needle / 2008-06-12 21:12 / Bez rangi
jak skotti wystrzeli...
...to nikt go nie dogoni
kasta / 2008-06-12 21:57 / portfel / Bywalec forum
na razie 23% do odrobienia, chyba, że dokupię jeszcze teraz
kasta / 2008-06-10 16:19 / portfel / Bywalec forum
oj powieźli, powieźli
rocco / 2008-06-05 22:20 / portfel / Tysiącznik na forum
jak jutro nie wysztrzeli to się będziem wieszać, wszyscy;-)
kalot / 2008-06-08 08:11 / portfel / Tysiącznik na forum
radzę się wstrzymać jeszcze z wieszaniem ale i z oczekiwaniem lepszej przyszłości
moim zdaniem lepiej obejrzeć dziś meczyk i F1 choć nie wiem czy się to da pogodzić
musimy jeszcze poczekać na lepsze czasy (większe pieniądzę) w piłce i na giełdzie bo Robert to pewnie jakoś sobie poradzi
kalot / 2008-06-08 08:17 / portfel / Tysiącznik na forum
szczególne, że jak zajrzałem portfel masz ułożony chwacko i strat ani wstydu nie generuje:]
Styr_Pan / 2008-06-08 12:21 / portfel / Bywalec forum
zerknij na mój w wolnej chwili, jeszcze mam zamiar dokupić ze dwie spółki
kalot / 2008-06-10 16:52 / portfel / Tysiącznik na forum
zanim się trend nie wykrystalizuje nie mogęzachęcać do kupna nawet najlepszych i najtańszych spółek
analitycy straszą cały czas obroty nie są wielkie, a TFI wyprzedają (jak ktoś na forum napisał) szybciej niż OFE mogą kupować
kalot / 2008-06-10 16:53 / portfel / Tysiącznik na forum
pułap wyjścia z niedobrej inwestycji to 10 % straty, w określonych warunkach (pp, czy wyjątkowo niskie wskażniki upoważnia do przetrzymania, ale nie zalecam, bo zostają jak u mnie
kasta / 2008-06-02 21:38 / portfel / Bywalec forum
Żona otwiera drzwi, a tam mąż stoi z owcą pod pachą i mówi:
- To jest ta świnia którą posuwam!
Na to zona:
- Ty idioto! To nie świnia tylko owca!
- Zamknij się do owcy mówiłem!!

Szaleje pożar. Małżeństwo wybiega z płonącego budynku. Żona mówi do męża:
Wiesz, Zdzisiek, po raz pierwszy od 15 lat wychodzimy gdzieś razem...

CIA zatrudnia zabójcę. Jest trzech kandydatów: dwóch facetów i kobieta. Zanim dostaną swoje pierwsze zadanie muszą zostać sprawdzeni, czy są gotowi na wszystko. Pierwszy facet dostaje do ręki pistolet i ma wejść do pokoju, w którym jest jego żona i ja zabić, ale odmawia - nie nadaje się na zabójcę. Drugi facet dostaje takie samo zadanie. Bierze pistolet,
wchodzi do pokoju, ale po chwili wychodzi i oddaje pistolet:
- Nie mogę zabić własnej żony, nigdy tego nie zrobię.
Wreszcie przychodzi kolej na kobietę; ona ma zabić swojego męża. Bierze pistolet, wchodzi do pokoju, słychać strzał, potem drugi, potem jeszcze jeden - cały magazynek wystrzelany, potem jakieś krzyki i hałas.
Wreszcie z pokoju wychodzi kobieta i mówi:
- Dlaczego nikt mi nie powiedział, ze w pistolecie są ślepe naboje? Musiałam go zatłuc krzesłem!
needle / 2008-06-05 00:52 / Bez rangi
dobrze zaczynasz;-)
kasta / 2008-05-21 21:52 / portfel / Bywalec forum
Ojcze nasz, który jesteś w niebie
Mam taką prośbę wielką dziś do Ciebie
Daj mi faceta i ma być bogaty
Ma mieć Ferrari - za cash nie na raty
Duze mieszkanie, a najlepiej willę
Ma mnie wciąż słuchać, nie tylko przez w chwilę
Ma mnie zadowalać kiedy mam ochotę
Śniadanie mi robić - nie tylko w sobotę
Oglądać romansy, biżuterię kupić
W życiu mym nie będzie mogł się nigdy upić
Nie chce nigdy widzieć jego własnej matki
Ja wydaję kasę - on płaci podatki
On nie ma kolegów - ja mam koleżanki
Kont ma mieć on wiele - okoliczne banki
Złotych kart bez liku, czeków co nie miara
Jak mi to załatwisz - wzrośnie moja wiara
pietroo / 2008-05-19 22:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ładnie trafiłeś z tym Techparkiem... gratki
kasta / 2008-05-21 17:39 / portfel / Bywalec forum
to nie wiesz, raz się wygrywa, a raz...szkoda gadać
myślę , że po łikendzie podniesiemy flagę, będzie miło na jakiś czas
trzymaj się Katalończyku
kasta / 2008-05-19 17:46 / portfel / Bywalec forum
i dupa blada, podkusiłem się jak zwykle i w plecy
kasta / 2008-05-18 09:14 / portfel / Bywalec forum
sami oceńcie:
przedstawiciel rodzaju męskiego każdej nacji w pisowni występuje z dużą literą na początku, zawsze
nawet Ziemianin...ale już "ziemianka" niekoniecznie
dalsze przykłady:
"angielka"-
"amerykanka"-
"bawarka"-
"filipinka"-
"finka"-
"hiszpanka"-
"japonki"-
"kanadyjka"-
"polka"-
"szwedka"-
"węgierka"-
kasta / 2008-05-18 09:16 / portfel / Bywalec forum
czy ktoś zna jakieś podobne przykłady?
i czy znacie znaczenie tych powyższych?
needle / 2008-05-19 22:39 / Bez rangi
no spróbuję jakoś tak
warszawianka -pieśń
paryżanka - bułka
zakopianka - nie wiem, ale chyba małą?
rocco / 2008-05-18 12:06 / portfel / Tysiącznik na forum
da się załatwić:-)
holenderka - dachówka, albo krowa
brazylijka - zagranie w siatkówce, albo futbolu
jeszcze coś było, ale wypadło:-(
pozdrawiam
kasta / 2008-05-15 21:15 / portfel / Bywalec forum
jutro Impex oraz Wasko z rańca
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy