Forum

Komentarze użytkownika "uczciwosc"

Komentarze użytkownika: uczciwosc

Re: Czy opłaci się wytoczyć sprawę w sądzie?

uczciwosc / 2009-05-09 15:00
Sprawe mozna zalozyc nawet gdy jest sie oszukanym na jedna zlotowke .We wniosku do sadu trzeba uwzglednic powod , oraz powolanie pozwanego o pokrycie wszelkich kosztow procesowych zwiazanych ze sprawa .
uczciwosc / 2009-05-30 04:10
A czym sie rozni psycholog od sangrala?
uczciwosc / 2009-07-05 15:25
Moze nowa pepsi bedzie sie nazywac "naturalna i zdrowa " , tylko poczytac w malym druku jej skladniki . Sztuczne barwniki , sztuczne smaki , i jakies chemikalia , o których ludziska pojecia nie maja . Teraz nawt woda nie jest naturalna , bo zeby jej sie napic , to najpierw trzeba wygotowac by nie narazic sie na jakas zaraze .

Polskie prawo cywilne .

uczciwosc / 2009-07-12 18:39
Czy obywatele obcych krajów podlegaja polskiemu prawu cywilnemu ?
uczciwosc / 2009-07-14 01:22
Jestem obywatelem obcego kraju za Oceanem , polskim obywatelem nie jestem . Jestem wspolspadkobierca nieruchomosci w polsce , mam dwuch braci i moja czesc spadku wynosi ponad 65% .Obecnie jeden z braci wytoczyl proces przeciwko mnie rzadajac pieniedzy ( zachowku od spadku) . Ten brat jednoczesnie nie zgadza sie na sprzedarz tej nieruchomosci , to jest mieszkanie wlasnosciowe po zmarlych rodzicach . W tym przypadku jesli sie chce to sprzedac niestety potrzebna jest zgoda kazdego ze wspolspadkobiercow . Nikt do tej pory z tego mieszkania nie korzysta . Wiem , ze wedlug polskiego prawa cywilnego brat ma prawo w tej sytuacji ubiegac sie o zachowek , ale czy ja mam jakies prawa zeby dysponowac moim spadkiem wedlug mojej woli ? Ja jedynie ponosze najwieksze straty materialne w tej sytuacji w postaci oplat administracyjnych i czynszu za objekt , ktorego nie uzywam bo placenie za te rzeczy jest obowiazkiem spadkobiercow .
Sprawa troche wyglada skomplikowana , czy istnieja jakies instancje prawne , ktore zajmuja sie rozwiazaniem takich spraw ?
W tej sytuacji zadna czynnosc lamiaca prawo gdziekolwiek nie zostala przeze mnie dokonana .

Zachowek a darowizna.

uczciwosc / 2009-07-23 01:44
Siostra zasadzila ode mnie 20000 zl . na rzecz zachowku od spadku po naszym ojcu .Ze wzgledu na slabe dokumenty powodztwo zostalo oddalone .Odwolala sie do sadu 2-giej instancji , tym razem objektem sprawy jest 15000 zl.( data sprawy bedzie ustalona ). We wszystkich swych zeznaniach siostra nie ujawnia faktu , ze otrzymala darowizne od naszego ojca za jego zycia . Obecna wartosc tej darowizny przewyzsza wartosc kwoty zachowku o jaki siostra sie ubiega . Cz y w tym wypadku kwota zachowku o jaki ona sie ubiega , nalezy sie jej w swietle prawa cywilnego ?

Pytanie.

uczciwosc / 2009-08-08 01:06
Czy celowe nie ujawnianie faktow w zeznaniach przed sadem jest naruszeniem prawa , jezeli tak to jakie sa tego konsekwencje ?

Prawo cywilne.

uczciwosc / 2009-08-18 01:23
Prawo cywilne w Polsce zostalo ustanowione w 1964 roku , to jest 45 lat temu .Czy ze wzgledu na zmiany ustrojowo-gospodarczo-spoleczne oraz sytuacje zwiazane ze statusem obywatelskim Polaków , to prawo nie powinno byc zrewidowane , oraz zblizone bardziej do obecnej sytuacji zyciowej ? Czasy sie zmieniaja , styl zycia sie zmienia , okolicznosci sa inne lecz prawo te same . W niektórych sytuacjach nawet mecenasi nie potrafia wyglówkowac jakiej podstawy moga uzyc w pewnych sprawach , a sedzia nie ma nic do roboty tylko sluchac i na koncu cos powiedziec i sprawa zakonczona . W takich sytuacjach ten kto wynajmuje adwokata jest zielony , i musi brac wszystko tak jak jest bo adwokat tez jest zielony i wie o tym , ze ten co go wynajal nie wie o tym . Czy Ministerstwo Sprawiedliwosci w Polsce wie o tym , ze ludnosc polska ta w Polsce jak i ta poza jej granicami nie jest za bardzo zadowolona z dzialalnosci tej organizacji ? Polak z polakiem zawsze sie dogada , ale zawsze to jest na korzysc jednego z nich .

przelew na zagraniczne konto.

uczciwosc / 2009-08-22 03:43
Jest sytuacja , ze nieruchomosc bedzie za dnia sprzedana . Jeden ze wspolwlascicieli nie jest obywatelem Polski i nie ma zadnego konta w jakim kolwiek polskim banku . Jednakze bank ma swoje wymagania i niezbedne jest (w ich kryteriach, konto krajowe )
Nabywca nieruchomosci ma obiecany kredyt od banku , lecz bank uchyla sie od transakcji przelewu kwoty na zagraniczne konto . Pytanie jest : Czy miedzynarodowe transakcje bankowe w obrebie granic Polski zawezaja sie do peryferyjnych zasad konca 19-tego wieku , albo czy polska bankowosc wie , ze to juz 21-szy wiek ?

Re: zachówek

uczciwosc / 2009-08-31 00:57
Jezeli chcesz uniknac zaplaty zachowkow , to pogadaj z babcia zeby sporzadzila testament uwzgledniajac w nim tylko ciebie, oraz z zaznaczeniem wykluczenia osob uprawnionych do zachowku .(dotyczy to spadkow jak i darowizn)

Slownictwo i jego znaczenie .

uczciwosc / 2009-09-01 03:35
Zastanawia mnie bardzo formula slow we wszystkich kodeksach prawa polskiego zawezajacych sie do tylko >osob fizycznych< . Czy sa inne osoby poza fizycznymi ? Wydaje mi sie , ze polskie kodeksy praw ciagle strasza polakow duchami . Nie robie sobie baniek z polskiego jezyka , ale uwazam , ze lepiej byloby aby wszyscy w polsce wiedzieli o co chodzi w dziedzinie , np. prawa cywilnego . Troche wiecej sensu prosze Panstwa . To nie kodeksy , lecz ci , co nimi walcza przeciwko polakowi w polsce (i nie tylko).
Krotko mowiac , w polskich sadach rozmawia sie jezykiem nie zrozumialym dla tlumokow (tlumok dla nich to przecietny polak , ktory odbija karte godzinowa w dniu pracy). Dlatego tlumok (jezeli go stac ) wynajmuje adwokata (mecenasa ) co ma skarpetki na szelkach , i on robi co tylko moze , aby obronic tlumoka . Prosze Panstwa , to jest smieszne , nawet Polski Konsulat nie byl w stanie mi odpowiedziec na proste pytanie zwiazane ze spadkiem w Polsce . Czy Polska sie cofa do przodu ? Wiem , ze nie wszyscy maja problemy , ale w niektorych momentach sznurek sie prostuje w kieszeni , i nic na to nie mozna poradzic .

Pozdrawiam i milego dnia .

Re: Wymiana telewizora na nowy - czy niechciana naprawa

uczciwosc / 2009-09-30 02:44
Ja bym chcial zeby mi sie telewizor popsul .Jest stary antyk 27 cali tranzystorowy , ale jeszcze ciagnie .Technika sie zmienia , nowe fale , bez dodatkow by nie gral . Podlaczylo sie to i to , no i dalej gra . Nie wszystko co nowe , to lepsze .
Skoro producent reklamuje swoje wyroby jako niezawodne , to znaczy ze wyroby sa niezawodne . Ci , ktorzy robia ustawy wierza producentowi , a ten kto kupuje to nie ryzykuje bo ma gwarancje na produkt od producenta i zabezpieczenie z ustawy .
A z drugiej strony co ma ustawa w sprawie kupna ? Jezeli kupie dzisiaj swiezy chleb i jutro bedzie czerstwy , czy tez moge sie domagac nowego swiezego chleba ?

Re: Zabranie prawa jazdy

uczciwosc / 2009-10-04 15:03
Najlepiej to nie ryzykowac . Alkohol i jazda samochodem nie ida w parze . Trzeba rowniez pamietac , ze policja to wladza , a wladza moze robic wszystko aby utrudnic zycie czlowiekowi . Nie pamietam zeby policjant dal tylko ostrzezenie kierowcy podejzanemu o zawartosc promili we krwi , policjant bedzie robil wszystko aby udowodnic ze promile sa we krwi , chyba ze zatrzymal innego policjanta na cyku . A to inna sprawa .

Re: problem z mieszkaniem

uczciwosc / 2010-03-17 00:15
...to jest widoczne z Twego wyjasnienia , ale problem to nie jest z mieszkaniem , lecz z Twoim rodzenstwem ...

Re: Czy nazwanie polskiej państwowej firmy w obcym języku jest zgodne z polsk...

uczciwosc / 2010-03-17 00:37
...to tylko tak sie mowi ze to jest panstwowe , a tak na prawde to wszystko jest prywatne , a ze nie kazdy polski obywatel moze sobie pozwolic na kupno tego co polski rzad ma do sprzedania , to ci z poza granic polski moga sobie na to pozwolic i nazywac swoje wlasne firmy w swoim rodowym jezyku , no i dlatego sa takie dziwne nazwy . New Connect to nic innego jak nowe polaczenie polskiego rzadu z zachodem i ciagle olewanie polakow cieplym moczem ...

Najnowsze wpisy