Forum

Komentarze użytkownika "warren buffet"

warren buffet / 2010-11-19 12:55 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Anonimie, stoimy już praktycznie przy ścianie...

mnie zastanawia jedno ! jakie upokorzenia polak potrafi jeszcze znieść ?

wyobraź sobie że rano kowalski jedzie na stacje i tankuje. i tak juz przeklina cały swiat, ze płaci 4,50 za litra.

co widzi ? za litra płaci 7 zł. pyta panią za ladą czemu - odpowiada mu ze rząd potrzebuje pieniedzy i od dziś jest juz benzyna po 7 zł. co zrobi kowalski ?

ano przeklnie 3 razy, 5 razy uderzy głową o dystrybutor a wieczorem i tak kupi piwo i pojdzie spac...

myslalem ze historia nam dodała jaj i nauczyła walczyć, tym czasem jesteśmy marionetkami i posłusznymi niewolnikami...
warren buffet / 2010-11-19 12:52 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
problem jest jeden. ktos sie musi wziac za redukcje etatów w urzędach. zapomnimy wtedy o kłopotach z wypłatą emerytur. na stołkach siedzą nieefektywni ludzie, kiedy w prywatnej firmie robi to samo 60% mniej pracowników.

ale który polityk sie za to wezmie ? przeciez to podcinanie gałęzi na której sie lezy.

poza tym, teraz sobie tak pomyslalem, co to za chory swiat i system, ktory kaze mi pracowac do 65 roku zycia. skoro jest wolnosc, dlaczego nie moge przestac pracowac i przejadać moje składki w wielu 40 lat ?

i my zyjemy w wolnym kraju ? ha ha ha ha
warren buffet / 2010-11-19 12:43 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
i to złodzieje i to złodzieje. jedyny plus na OFE ze jak kitne to dziedziczone są środki.

przepis jest prosty. albo bedzie reset systemu, zwolnienie 30% administracji publicznej i jako takie dalsze sie kulanie

albo dojdzie do wojny polsko-polskiej, ktora sie juz powoli zaczyna.

trzecie wyjscie doraźne: drukowanie pieniądza.

jesli ktos sie nie weźmie za to kompleksowo ( bedzie boleć tłuste dupy ) to pogrążymy sie tak samo jak grecja. proste.

Re: GPW: Byki przed kolejną szansą

warren buffet / 2010-11-19 12:32 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
emerytur nie bedzie niebawem. widmo spogląda w oczy polityków i już kombinują... oddać prowizje, wynagrodzenia i inne opłaty, które zostały wypłacone\pobrane od 99 roku do dziś.

dymają coraz mocniej, ale zauważam, że już 2% społeczeństwa dostrzega to co będzie niebawem. czekamy na pozostałe 4%, potem pojdzie z górki....
warren buffet / 2010-11-12 12:45 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
no na bazie kryzysu przeciez hitler doszedł do władzy.

a teraz co sie dzieje ? merkel chce wyrzucać turków, u nas starcia neo-faszystowskie....

niech dojdzie do sytuacji, ze ktos nie dostanie emerytury bo nie bedzie z czego ( no ale skoro mozna ciagle drukowac to jestem spokojny juz ) to bedzie bunt taki jak we francji.

tylko czemu bunt bedzie jak sie mleko rozleje a nie wczesniej ?
warren buffet / 2010-11-12 11:52 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
no to mamy system doskonaly. mozna wziac gdzies kredyt i go nie splacic ? chetnie sie zapisze.
warren buffet / 2010-11-12 11:50 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
widocznie w tym systemie zresetuje sie liczby i ok

Re: GPW: Dziś wyjątkowo zadecyduje Europa?

warren buffet / 2010-11-12 11:29 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
co to znaczy bankructwo państwa ? przecież nie zburzą miast czy ulic....

ciekaw jestem kiedy to drukowanie pieniądza pociągnie za sobą olbrzymie skutki, bo narazie zadnych nie ma... ale to chyba cisza przed burzą
warren buffet / 2010-11-12 10:23 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
czy ja wiem czy leszczy, zarobiłem 200 zeta i dowidzenia :)
warren buffet / 2010-11-10 00:10 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
a midasa nie kupil za wczasu :) ?
warren buffet / 2010-11-09 09:09 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
sell end away

Re: Komentarze do portfela "needle"

warren buffet / 2010-11-07 22:23 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
http://pablo.analiza-gieldowa.pl/artykuly_analizy/421/po_pierwsze_plynnosc_glupcze.html

witam, czy ktos mógłby skomentowac ten artykuł ?
warren buffet / 2010-11-05 12:01 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
wszystko za późno :) ale lepiej pozno jak wcale

Re: GPW: WIG20 może zaatakować 3000 punktów

warren buffet / 2010-11-05 12:00 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Bernanke nie rozumie ekonomii - Rogers Holdings (opinia)

05.11. Nowy Jork (PAP/Bloomberg) - Decyzja szefa amerykańskiej Rezerwy Federalnej Bena S.Bernanke o wpompowaniu w gospodarkę USA dalszych 600 mld USD świadczy o tym, że jego znajomość ekonomii jest słaba - uważa Jim Rogers, inwestor, prezes Rogers Holdings.

"Dr Bernanke niestety nie rozumie ekonomii, nie rozumie walut, nie rozumie finansów" - powiedział Rogers podczas wykładu w Balliol College.

"Wszystko, co rozumie, to drukowanie pieniędzy" - stwierdził Rogers.

"Jego cała kariera intelektualna została oparta o studium drukowania pieniędzy. Daj chłopakowi maszynę do drukowania, to ją uruchomi tak szybko, jak tylko będzie mógł" - powiedział.

W środę Fed podjął decyzję o wprowadzeniu dodatkowego programu skupu obligacji wartego 600 mld dolarów, trwającego do czerwca 2011 roku.

Miesięcznie Fed będzie skupował obligacje warte 75 mld dolarów.

Ekonomiści oczekiwali dodatkowego programu skupu wartego co najmniej 500 mld USD.

"Deprecjonowanie własnej waluty nigdy nie popłaca" - powiedział Rogers.

Dodał, że Fed "dolał benzyny do ognia" i spowodował wzrost cen surowców: ropa w piątek jest najdroższa od 2 lat.

Rogers, który nazywa USA najbardziej niewypłacalnym krajem w historii, stwierdził, że poluzowanie ilościowe polityki pieniężnej to "straszne nieszczęście".(PAP)

Re: Komentarze do portfela "Big Lebowski"

warren buffet / 2010-10-30 01:54 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
duzo troli, albo stoimy przed bessa albo korekta z 70% :)

Najnowsze wpisy