Forum Polityka, aktualnościKraj

Komisja Palikota ds. absurdów już działa

Komisja Palikota ds. absurdów już działa

skomentuj
Wyświetlaj:
AES / 188.146.169.* / 2010-02-07 10:17
Dlaczego ciagle funkcjonuje KOMUNISTYCZNY RELIKT w postaci domagania się urzędnikow metryki urodzenia w przyoadku zmiany dowodu osobistego???? Przecież wszystkie dane, które są na dowodzie osobistym są w metryce i odwrotnie. Po jaką cholerę więc dostajemy dowody, skoro urzędasy żądają i tak METRYKI?? TO MA BYĆ PRZYJAZNE PANSTWO???? WOLNE ŻARTY!
Druga sprawa: dlaczego chociaż ktos jest rozwiedziony przeszło 15 lat czy 20 lat, to przy każdorazowej zmianie adresu zameldowania urzędasy wypytują o nazwisko dawno zapomnianego BYŁEGO małżonka i wpisują jego dane do komputera ?? A PO JAKĄ CHOLERĘ TO JEST POTRZEBNE ???? KOMU I DO CZEGO ??? Uważam , że służy to WYŁĄCZNIE DO INWIGILOWANIA OBYWATELI !
Mogłabym tu przytaczać jeszcze dużo takich rzeczy. Pytanie pozostaje: CZY TO JEST PRZYJAZNE PANSTWO NA JAKIE CZEKAJĄ OBYWATELE?? NO RACZEJ NIE.
ninka1943 / 2009-03-23 14:42
W prawie budowlanym doszło do absurdu w sprawie uprawnień osób do opracowani świadectw energetycznych dla obiektów budowlanych
I tak inżynier posiadający pełne uprawnienia w zakresie projektowania i kierowania robotami budowlanymi nie może wykonywać świadectw energetycznych.
Chyba prawnicy pracujący dla sejmu nie wiedzą wogóle w czym jest istota tego opracowania. według zapisu prawa mgr prawa , filologi, muzyki, sportu i innych humanistycznych ma większe prawa i możliwosci ( bo wystaczy krótki kurs)niż inżynier budownictwa
uprawniony do sprawowania funkcji technicznych w budownictwie i mający dużą wiedzę w zakresie budownictwa w tym w fi
zyce budowli
Lesz / 83.17.72.* / 2008-11-07 10:42
Dlaczego chcąc kupić 10 arową działkę rolną muszę wystąpić z kosztownym NOTARIALNYM zapytaniem do agencji rolnej, której przysługuje prawo pierwokupu. Czy nie mogę jako obywatel zwrócić sie z takim zapytaniem do agencji bezpośrednio ? Dlaczego ustawa naraża mnie na koszty podwójnej umowy notarialnej ? Dodam, że jeśli agencja zechce skorzystać z pierwokupu koszty umowy notarialnej przepadają. W czyim interesie jest ta ustawa, bo na pewno nie w interesie obywatela. Czy nie czas to zmienić ?
samotna matka / 80.51.49.* / 2008-09-03 10:02
Jestem samotną matką. Wychowuję 12-sto letniego syna. Ponad cztery lata temu zginął tragicznie ojciec mojego dziecka. Pomimo tego, że miał przepracowane 22 lata syn nie otrzymał po nim renty. Wszystkie drogi odwoławcze wyczerpałam. Dwa razy pisałam do Prezesa ZUS, dwa razy do Premierów Kaczyńskiego i Tuska w końcu do Prezydenta RP. Czy to nie jest absurdalny przepis, że bierze się pod uwagę ostatnie dziesięć lat do ustalenia prawa do renty a nie całokształtu pracy. Mieszkamy w woj. warm.-maz gdzie było największe bezrobocie w kraju. To, że ojciec mojego syna nie wypracował sobie okresu potrzebnego do nabycia praw rentowych nie wynikło z lenistwa ale braku pracy w naszym województwie.Rządy się zmieniają ale żaden tym problemem się nie zajmie, może to zrobi Komisja Pana Polikota.
vinci pab / 83.142.207.* / 2008-03-10 20:11
Ja mam taką prośbę do komisji, żeby się zajęła sprawą odliczeń rocznych to znaczy, ulgi prorodzinnej przyznanej rodziną mających dzieci na utrzymaniu. Szkoda że sektor finansowy nie pomyślał o nas czyli o polakach prowadzących małe i średnie przedsiębiorstwa rozliczających sie z dochodów w formie ryczałtowej i odebrał nam możliwość odliczenia takowej ulgi, forując przepisy w taki sposób.
Zrozumiałe jest że będąc na rozliczeniu ryczałtowym nie odpisujemy kosztów prowadzenia działalności, ale ulga prorodzinna to co innego, to coś co miało wspierać rodziny wielodzietne a tym czasem wspiera jak zwykle najbardziej majętnych o niezłych dochodach, szkoda że dowiedziałem się w połowie stycznia o całym zamieszaniu, bo przeszedł bym na książkę przychodów bo nie dość że można
robić odliczenia w danym miesiącu to na koniec roku odliczyć co się da. Ja mam trójkę dzieci i nie dość
że nie mam rodzinnego to jeszcze to.
nowogard / 2008-03-08 16:53
Jak to możliwe, że internet odlicza się od dochodu, a dodatek rodzinny na dziecko od podatku? Ten kto ma internet, najczęściej nie jest bardzo biedny, a może go odliczyć od dochodu, natomiast biedni ludzie mają małe dochody i jeszcze mniejszy podatek do odliczeń, często mając kilkoro dzieci nie są w stanie odliczyć dodatku nawet na jedno dziecko. Dla kogo więc ten zasiłek został uchwalony? Bogaci nawet tej kwoty nie odczują, biedni pozostają dalej biedni i tylko jeszcze bardziej rozżaleni. Bardzo proszę zwrócić na to uwagę.
malarka / 83.16.97.* / 2008-01-20 19:41
prosze zabrac sie za kwitnacy proceder szpitalow psychiatrycnych upychania tam niechcianych czlonkow rodzin .pzbawiania sie niechcianych zon jak a rosji.lewych emerytur,wiezniow zamist kary szpital alkocholicy ,,lecza alkocholikow,, prosze sprawdzic sprawy o ubeswawolnienia z ostatniego roku w katowicach komus sie udalo.dostal spadeka tesciowe i jeszcze nie byly maz u swoich znajomych uwiklali intryge za ktora powinni siedziec
Ślimak / 89.161.12.* / 2008-01-12 01:23
A czy Palikota nie powinna najpierw wyspowiadać przyjazna Pitera?
MSP 7 / 2008-01-11 17:40 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jest szereg spraw wymagających uproszczenia. Watpię (chcialbym mylić się), że to sie uda.
Mamy "gąszcz" przepisów - część wynika z nadmiernego "wymyslania": część jest potrzebna poniewż jakiś porządek musi być. Często powoływana ustawa odział. gosp. z 1988r. przyniosła również wiele szkód - o których zapomina się (np. napływ alkoholu niekontrolowanego.
Pesymizm mój wynika, że wysłuchując w ostatnich dwoch latach przedstawicieli na temat prowadzenia działalności gospodarczej PIS i PO - nie mieli dostatecznej wiedzy o tym, co mówią i jak nietrafne diagnozy przedstawiają.
Sam czas organizowania działalności trwa ok. 1 dnia dla tzw osoby fizycznej. W ramach tego samego prawa już w Bydgoszczy "przeciaga" sie do tygodnia.....Dlaczego? Bo tamtejszy GUS potrzebuje 7dni na wydanie REGON-u, gdzie w innym mieście przy tym samym prawie trwa to 15min. -no chyba, że jest kolejka........... Dane -podawane do miezynarodowych instytucji są trochę przesadzone. Najdłużej to trwa w KRS (słaba organizacja pracy referendarzy - ale sądy są niezawisłe,,,,,,,, dotyczy to spółek prawa handlowego). Bezsensowne jest u referendarza, rejestrujacego spółkę - wzywanie listem do wstawienia "przecinka" - to wydłuża procedurę o 2 tygodnie - prosta zmiana organizacyjna - obowiązek zadzwonienia przez referendarza do klienta - załatwiamy ten brakujący "przecinek" w jeden dzień.......
Najgorzej jest z koncesjami.....
lecher1 / 81.190.145.* / 2008-01-11 17:09
sam skład komisji jest conajmniej dziwny? jak widzę, sami "specjaliści" jak Woda i Poncyliusz,,co na wszystkim się znają, a w swoim życiu prowadzili interesy, na których nie zarobili złamanego grosza. Nie ma to jak brać pensję, której wysokość samemu się ustala.
~Kris / 2008-01-11 14:23 / Tysiącznik na forum)
Upraszczanie prawa to potrzebna i ważna sprawa, ale ten błazen trochę mi przeszkadza.
Miejmy nadzieję, że Palikot oprócz plastikowego penisa ma jeszcze coś w zanadrzu. Niech się Pan w końcu wykaże, Panie Pośle RP!
balar / 216.58.96.* / 2008-01-11 22:30
Oczywiscie ze ma.Uzyje tego do WYKONCZENIA Radia Mocherowych beretow "chroniac" jego AUDIENCJE przed krzywdzacych ja Rydzykiem.Alez to bedzie sukces.Pewnie zrObia go z to prezydentem
dareg / 212.160.93.* / 2008-01-11 14:17
kolejny polski absurd - PO powołuje komisję ds. zbadania bubli prawnych, które niejednokrotnie sami przgłosowali w poprzednich kadencjach
a gdzie panie tusk są komisje dot. nowych podatków, VAT, planów w budownictwie mieszkanowym
nie wszyscy są tak inteligentni jak pana wyborcy i nie będą czekać 20 lat
plastikowympenisempołbie! / 83.24.190.* / 2008-01-11 15:41
całe szczęście, że połowica Palikota dokona uproszczenia mniemania otoczenia w zakresie rozliczeń finansowych w/w bździucha. W ten też prosty sposób potwierdzi się zasada, że nikt tak sprawnie nie sprawuje kontroli, jak własna małżonka.
Bernard+ / 79.187.8.* / 2008-01-12 15:30
A może by tak o poważnej kwestii poważnie zaproponować na tym portalu internetową dyskusję nad różnymi propozycjami, które uproszczą, ale nie zepsują prawa gospodarczego?

Np spróbujcie obliczyć nowo przyjętemu pracownikowi zgodnie z obecnie obowiązującym prawem ile mu przysługuje urlopu wypoczynkowego do końca roku, w którym się przyjął a jeżeli okaże się, że jego staż pracy łącznie ze szkołą jest krótszy niż 10 lat to obliczcie, kiedy upłynie dziesięć lat i o ile wzrośnie w tym roku jego wymiar urlopu. Zobaczycie, że przeciętny 35 latek ma już za sobą pracę u kilku do kilkunastu pracodawców przerywaną okresami bezrobocia i okresami pracy na umowy cywilnoprawne, że czasami okresy pracy pokrywają się z okresami studiowania lub podwyższania wykształcenia w zakresie szkoły pomaturalnej i aby prawidłowo wyliczyć staż, od którego zależy wymiar urlopu pracownika w zakładzie, ktoś musi być od tych przepisów specjalistą i zajmie mu to, co najmniej 2 dni pracy. Z kolei przepisy o obliczaniu ekwiwalentu za niewykorzystany urlop są jeszcze bardziej rozwinięte, niepotrzebnie skomplikowane i można popełnić wiele błędów, które spowodują sprawy sądowe z byłym pracownikiem a przecież od pracy kilkudziesięciu tysięcy pracowników kadrowych w polskich przedsiębiorstwach i od takich przez prawo skomplikowanych sposobów ustalania urlopów i obliczania za nie wynagrodzenia za urlopy PBK na głowę Polaka nie rośnie, lecz maleje. Więc może na początek wyrzucić te wszystkie przepisy z kodeksu pracy i z rozporządzeń wykonawczych i zapisać prostą zasadę w kodeksie pracy składającą się z kilku punktów:
1. Każdemu pracownikowi przysługuje 2 dni urlopu wypoczynkowego za każdy przepracowany u jego aktualnego pracodawcy miesiąc kalendarzowy.
2. Za niepełny przepracowany miesiąc, (w którym pracownik nie przepracował 100% nominalnego czasu pracy) przysługuje jeden dzień płatnego urlopu.
3. Za każde przepracowanie u aktualnego pracodawcy 6 miesięcy pracownikowi przysługuje dodatkowy 1 dzień urlopu.
4. Wynagrodzenie za każdy dzień urlopu nie może być niższe niż przeciętne dzienne wynagrodzenia pracownika za pracę otrzymane w ostatnich 3 miesiącach przed urlopem.
Uzasadnienie: uzależnianie wymiaru urlopu od ogólnego stażu pracy jest pozostałością myślenia z czasów PRL, w których państwo było właścicielem wszystkich zakładów pracy, czyli w zasadzie z małymi wyjątkami jedynym pracodawcą. Dziś jest w Polsce ponad 2 miliony niezależnych pracodawców.
Uzależnianie wymiaru urlopu od wykształcenia nie ma żadnego uzasadnienia. Wykształceni i mniej wykształceni, którzy z kolei szybciej jako młodsi rozpoczęli pracę zawodową jednakowo potrzebują wypoczynku.
Uzależnianie ustalania wymiaru urlopu od udokumentowania stażu pracy powoduje, że u każdego kolejnego pracodawcy trzeba zgromadzić coraz większą liczbę kopiowanych dokumentów marnując papier i zużywając kopiarki i tonery a następnie przechowywać to wszystko w archiwach przez 50 lat.
Pracodawcy zamiast zatrudniać wykształcone osoby sprawnie posługujące się komputerami do prowadzenia tej zbędnej biurokracji mogliby te osoby skierować do pracy przy podstawowej działalności firmy np. do administrowania relacjami z klientami firmy zwiększając przez to swoje przychody zamiast ponosić te biurokratyczne koszty.
Państwowa Inspekcja Pracy, Urzędy Skarbowe, ZUS, i inne urzędy państwowe miałyby mniej do kontrolowania i rozliczania a wszelkie rozliczenia bardzo by się uprościły a więc nie musiałoby państwo Polskie zatrudniać tylu kontrolerów. Sądy Pracy i Ubezpieczeń Społecznych miałyby mniej wpływających spraw spornych z tytułu praw pracowniczych do urlopów i do wynagrodzenia za urlop a to oznacza niższe koszty funkcjonowania sądów i szybsze terminy wydawania orzeczeń.

Czy nie warto podjąć takiej społecznej kampanii wspierania uproszczeń polskiego prawa? Wszak tylko w podanym wyżej przykładzie mamy same korzyści. Pracownicy wszyscy mieliby 26 dni urlopu za każdy przepracowany rok a i wynagrodzenie za ten urlop sprawiedliwe, zaś koszty zbędnej biurokracji zmalałyby zarówno dla pracodawców jak i dla administracji państwowej a więc i dla budżetu państwa. Więcej osób wytwarzających PBK a mniej to PBK bezproduktywnie konsumujących powoduje również szybsze bogacenie się całego narodu przez szybsze tempo wzrostu gospodarczego.
dunikp / 89.174.83.* / 2008-02-28 20:46
Absurd prawny w ustawie
- art. 103-105,127 oraz 138 -140, art141 ust 1-3 oraz art. 142 -144 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń społecznych (Dz.U. 2004 r. Nr 39 poz 353 ze zm.),
- rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 22 lipca 1992 r. w sprawie szczegółowych zasad zawieszania lub zmniejszania emerytury i renty (Dz.U. Nr 58 poz. 290 z późn. zm.)
- ustawa z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych (Dz. U. z 2007 Nr 11 poz. 74 z późn. zm.)
Chodzi mi o to iż rencista nie może zarobić więcej niż 70% średniej krajowej bo w przeciwnym wypadku zostaje ukarany - zmniejszeniem renty lub po przekroczeniu 130% średniej krajowej zawieszeniem renty.
Wniosek prosty Pracujesz, zarabiasz, płacisz podatki i za to jesteś ukarany. A renta wynosi 526 zł.
Lepiej chyba pracować i płacić podatki również te na ZUS czy ubezpieczenia zdrowotne niż głodować i żebrać bo taki los czeka rencistę przy tak głodowych stawkach jak 526 zł.
A w tym kraju nic sie nie robi żeby ulżyć najbiedniejszym - rencistą, czy emerytom, a za to że chcą dorobić do tak niskiej renty jeszcze ich sie karze - podejrzewam że wymienione przepisy nie są nawet zgodne z konstytucją nie mówiąc już o prawie unijnym
Teeyo / 82.177.161.* / 2008-01-28 13:03
Z tym wymiarem urlopu to sam sobie utrudniasz.Kodeks jest tu precyzyjny i dokładnie wiadomo za jakie okresy się urlop należy i kiedy mija 10 lat stażu. Jeśli pracownik sie uczył to wyraźnie jest napisane ile za szkołę a ile za studia lat do urlopu sie licze i jest też napisane że jeżeli się uczył i pracował jednocześnie to okresów tych sie nie sumuje lecz wybiera się opcję korzystniejszą dla pracownika. To po pierwsze. Dalej.
Wszystko fajnie z tymi propozycjami w KP które zaproponowałeś w sprawie urlopu, tylko, że zauważ. Napisałes 2 dni za każdy przepracowany miesiąc u danego pracodawcy.To jest krzywdzące dla pracownika, dlatego, że jeżeli powiedzmy ktoś przepracuje w firmie A 6 misięcy, nie wykorzysta urlopu po czym odejdzie do firmy B, popracuje tam 3 miesiące po czym podejmie pracę w firmie C gdzie popracuje kolejne 3 miesiące (teoretycznie, licząc od stycznia), to w efekcie w najlepszym przypadku będzie mu przysługiwać 6 dni urlopu i to z dołu! Po tym ja przepracuje ostatnie 3 miesiące u ostatniego z trzech prcodawców. To rozwiązanie oczywiście bardzo wygodne dla pracodawców ale bardzo krzywdzące i niesprawiedliwe dla pracowników.Póki co nie możliwe nawet do wprowadzenia gdyz urlopu są przydzielane z dołu a nie z góry! Wyjątkiem jest pierwszy urlop nabywany w życiu.
Obliczenie prawa do urlopu jest proste, korzystamy tu z zasady proporcjonalności. Jeżeli należy mi sie ze stażu pracy 26 dni urlopu w roku, wybiorę powiedzmy 16, to u następnego pracodawcy zostaje mi do wybrania 10 dni, jesli zmienię pracę z dnia na dzień. Jeżeli podejme pracę u nowego pracodawcy powiedzmy 3 miesiące przed końcem roku a poprzsednią zakończyłem 31 marca tego samego roku (przykładowo), no to mam 6 miesięcy przerwy tak? Więc 10 dni urlopu u nowego pracodawcy byłoby niesprawiedliwe, zatemw tym wypadkuod 12 odejmujemy 3 miesiące przepracowane u pierwszego prcodawcy i mamy 9 miesiący. 9 podzielić na 10 dni pozostałego urlopu i wychodzi nam tam w przybliżeniu 0,9 dnia na miesiąc.To razy 3 miesiące pozostałe do końca roku u aktualnego pracodawcy daje nam 2,7 dnia.Zaokrąglamy to w górę i mamy wymiar należnego urlopu-3 dni, ale z GÓRY! A nie za przepracowane miesiące. Dodałeś "przepracowany u AKTUALNEGO pracodawcy". Nawet gdybyś już chciał dawac urlop z dołu, to już bardziej bym się zgodził by był on naliczany za każdy przepracowany miesiąc w danym roku kalendarzowym. Chociaż też z bólem, ale za przepracowany miesiąc u aktualnego pracodawcy to nie fair.To by zmuszało pracowników aby na siłę wykorzystywali swoje urlopy pod koniec umowy, choć w sumie to robią ale, mus nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem.Oto dlaczego nie zgadzam się z Tobą głównie w punkcie 1 Twoich propozycji. W sumie banalnie praste, tylko jak się o tym pisze to wygląda na skomlikowane.
mario201 / 83.4.35.* / 2008-04-07 01:52
1. Policzenie orbity komety też tylko wygląda na skomplikowane. Ja zatrudniam dwie osoby i chciałbym móc policzyć im urlop bez korzystania z wykwalifikowanego serwisu kadrowego. Bo PO CO.
2. Akurat tak się składa że większość moich znajomych ma działalność. Jakoś nikt z nich nie ma problemu żeby policzyć sobie swój urlop. Zatem moja propozycja jest prosta: zlikwidować płatny urlop i zastąpić go ( dla tych kretynów którzy sobie nie mogą sami odkładać pieniędzy) składką urlopową 10% - akurat tyle mam rezerwy na koszty urlopów moich pracowników
andrzej+ / 83.25.146.* / 2008-01-24 16:28
Brawo Bernard+ są jednak ludzie w Polsce, którzy coś robią a przede wszystkim myślą.Musisz jednak popatrzeć na to z punktu widzenia prawników warszawskich ,którzy zgotowali nam te przepisy a sejm ja zaklepał.Im gorsze prawo tym wiec`ej pracy dla adwokatów,księgowych i innych gryzipiórków a to oni właśnie są autorami tych wszystkich bubli i dostali nasze podatników pieniądze.Teraz następna ekipa będzie to niby odkręcać i tez wezmą kasę.Widzisz jak to działa, wszyscy zadowoleni tylko ten co myśli faktycznie o Polsce i Narodzie zasuwa 12h na dobę, płaci podatki aż skończy mu sie ta miłość do Ojczyzny.Czas pokaże co Palikot zmieni oby wszystko.
sitko46 / 87.205.246.* / 2008-01-13 14:45
czy ktos z panstwa probowal dostac pozwolenie na wykopanie stawu na swojej dzialce.?chodzi o staw 200_300m2. Nie probowaliscie ,to sprobujcie.
larson41 / 2008-01-14 12:26 / Bywalec forum
Palikot powolal komisje do spraw absurdow wiec niech ta komisja zajmie sie wnioskiem Palikota wsprawie prezydenta Kaczynskiego ale spolecznie!!!
Alojzy Formela / 79.162.34.* / 2008-01-18 17:25
Proszę dokonać następujących zmian w prawie Polskim.
ZASADA I Równość wszystkich wobec prawa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
NIE Bójcie się utracić wyborców i traktujcie wszystkich Polaków jednakowo!
Pezykład z Ustawa o transporcie drogowym i Inspekcji Transportu Drogowego.
Jadą na trasie dwa samochody ciężarowe
a/ jeden należy do rolnika
b/ drugi należy do zwykłego człowieka. np przedsiębiorcy.
samochody mają taką samą usterkę - jak zachowa się Inspekcja Transportu Drogowego ??? Samochód rolnika nie podlega kontroli puszczą go wolno
Samochód innego człowieka w majestacie prawa może zostać ukarany np 30 000 zł lub więcej
Przykład II
Kierowca zatrudniony u na samochodzie ciężarowym może o ile tylko zechce może ukarać
swego pracodawcę karą 30 000 lub więcej gdy zechce. Może nakłamać do protokołe ITD
a kara bardzo surowa nie minie przedsiębiorcy--- Absurdalne i niesprawiedliwe.
Przykład III
Uprawnienia Inspekcji Pracy
a/ Gąszcz absordalnych przepisów i wymagań dla ludzi prowadzących działalność gospodarczą .
Np, stanowisko pracy naprawa palet drewnianych - polegająca na wymianie uszkodzonej deski lub dwóch desek. Używane narzędzia to młotek z trzonkiem drewniaqny. Na stole drewnianym pracownik kładzie paletę usuwa młotkiem uszkodzoną deskę i w to miejsce tym samym młotkiem przybija nową deskę.
Wymagają Inspektorzy pracy ocenę narażenia zawodowego na stanowisku pracy
Należy zwrócić się do instytutu Medycyny Morskiej i tropikalnej Powyższy Instytut OpracowaOcenę którą nikt nigdy nie czyta a pracownik dalej używa młotka jak używał w czasie wojny i po wojnie.
W grudniu 2007 roku kontrola Sanepidu wydała decyzję o ponownym badaniu tego młotka bo minął okres 4 lata od ostatnich badań Instytutu Medycyny Morskiej i Tropikalnej nad wspomnianym młotkiem z trzonkiem drewnianym.
Takie stanowisko pracy wymaga okresowej badaniu . W razie potrzeby prześlę wymagane absordane zalecenia protokoły kontroli itp.
Lista absurdów w polskim prawie jest długa i chętnie służę radom
Zadałem kiedyś pytanie inspektorowi pracy czy możliwe jest aby normalny człowiek móggł przygotować swój zakład do kontroli tak aby nie można było się do niego przyczepić i bez mandatu przejść kontrolę - odpowiedz negatywna gdyż trzeba by stydiować przepisy na bieżąco i tak mie ma mądrego aby uniknąć kary gdy inspektor zechce zawsze znajdzie sposób na mandat. Pamiętam jak poprzedni rząd chwalił się że kary dla Inspekcji pracy zostały podwyższone.
CZY NIE BYŁOBY MOŻLIWE ABY ZŁAGODZIĆ PRZEPISY DLA BARDZO MAŁYCH FIRM NP> DO PIĘCIU PRACOWNIKÓW ????????????????????????????????????????????
Proszę dokonać następujących zmian w prawie Polskim.
ZASADA I Równość wszystkich wobec prawa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
NIE Bójcie się utracić wyborców i traktujcie wszystkich Polaków jednakowo!
Pezykład z Ustawa o transporcie drogowym i Inspekcji Transportu Drogowego.
Jadą na trasie dwa samochody ciężarowe
a/ jeden należy do rolnika
b/ drugi należy do zwykłego człowieka. np przedsiębiorcy.
samochody mają taką samą usterkę - jak zachowa się Inspekcja Transportu Drogowego ??? Samochód rolnika nie podlega kontroli puszczą go wolno
Samochód innego człowieka w majestacie prawa może zostać ukarany np 30 000 zł lub więcej
Przykład II
Kierowca zatrudniony u na samochodzie ciężarowym może o ile tylko zechce może ukarać
swego pracodawcę karą 30 000 lub więcej gdy zechce. Może nakłamać do protokołe ITD
a kara bardzo surowa nie minie przedsiębiorcy--- Absurdalne i niesprawiedliwe.
Przykład III
Uprawnienia Inspekcji Pracy
a/ Gąszcz absordalnych przepisów i wymagań dla ludzi prowadzących działalność gospodarczą .
Np, stanowisko pracy naprawa palet drewnianych - polegająca na wymianie uszkodzonej deski lub dwóch desek. Używane narzędzia to młotek z trzonkiem drewniaqny. Na stole drewnianym pracownik kładzie paletę usuwa młotkiem uszkodzoną deskę i w to miejsce tym samym młotkiem przybija nową deskę.
Wymagają Inspektorzy pracy ocenę narażenia zawodowego na stanowisku pracy
Należy zwrócić się do instytutu Medycyny Morskiej i tropikalnej Powyższy Instytut OpracowaOcenę którą nikt nigdy nie czyta a pracownik dalej używa młotka jak używał w czasie wojny i po wojnie.
W grudniu 2007 roku kontrola Sanepidu wydała decyzję o ponownym badaniu tego młotka bo minął okres 4 lata od ostatnich badań Instytutu Medycyny Morskiej i Tropikalnej nad wspomnianym młotkiem z trzonkiem drewnianym.
Takie stanowisko pracy wymaga okresowej badaniu . W razie potrzeby prześlę wymagane absordane zalecenia protokoły kontroli itp.
Lista absurdów w polskim prawie jest długa i chętnie służę radom
Zadałem kiedyś pytanie inspektorowi pracy czy możliwe jest aby normalny człowiek móggł przygotować swój zakład do kontroli tak aby nie można było się do niego przyczepić i bez mandatu przejść kontrolę - odpowiedz negatywna gdyż trzeba by stydiować przepisy na bieżąco i tak mie ma mądrego aby uniknąć kary gdy inspektor zechce zawsze znajdzie sposób na mandat. Pamiętam jak poprzedni rząd chwalił się że kary dla Inspekcji pracy zostały podwyższone.
CZY NIE BYŁOBY MOŻLIWE ABY ZŁAGODZIĆ PRZEPISY DLA BARDZO MAŁYCH FIRM NP> DO PIĘCIU PRACOWNIKÓW ????????????????????????????????????????????
skomentuj

Najnowsze wpisy