Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Komisja śledcza ds. PKN Orlen zakończyła prace

Komisja śledcza ds. PKN Orlen zakończyła prace

skomentuj
Wyświetlaj:
logo / .* / 2005-09-21 20:08
Wniosek do prokuratury to jest precedens na wysoką skale. Czyli tworzenie nowego rozdziału w histori polskiej praworządności.Jak wszyscy wiemy w polsce działają wiele zasad : zmiękczania,rozmydlania, rozwadniania czy nadania wątpliwości i rangi kompetencji tej Komisji.Optymistyczne jest to że komisja walczy o przywrócenie wiary że od polityków można domagać się odpowiedzialności.Należy trzymać mocno kciuki aby To zostało sfinalizowane do końca z zachowaniem tej rangi i znaczenia dalekosiężnej odpowiedzialności politycznej i gospodarczej za kraj.
Usher / .* / 2005-09-20 23:24
Mechanizm uzależnienia naszego kraju od dostaw mediów energetycznych z kierunku wschodniego jest wdrażany co najmniej od 10 lat bardzo inteligentnie. Kolejne posunięcia następują nieco podobnie jak w grze w szachy. Przeciwnik przewiduje ileś tam ruchów do przodu. Dobrym przykładem może być chociażby tzw. restrukturyzacja górnictwa węgla kamiennego.Mając zasoby kopalnych surowców energetycznych w przeliczeniu na mieszkańca blisko pięciokrotnie wyższe niż średnia w Unii Europejskiej, zgodziliśmy się na zmarnowanie 28 kopalń. Rzeczywiście do likwidacji kwalifikowały się być może 4, pozostałe zaś należało przestawić na gazyfikację złóż węgla. Konsekwencje podjętych decyzji znamy. Zwolniono z pracy dziesiątki tysięcy górników, doprowadzając do wielu tragedii rodzinnych. A w dodatku co najmniej 70 proc. efektów ekonomicznych z tzw. prywatyzacji naszej gospodarki państwo musiało przeznaczyć na pokrycie deficytu sektora węglowego. Jaki więc był z tego pożytek?(...)http://csa.pl?3l
lolek / .* / 2005-09-20 22:27
kto szuka sprawiedliwosci w tym kraju ten jest glupi
logo / .* / 2005-09-21 20:17
Ty chyba nie jesteś Katolikiem. Bo powinieneś wiedzieć: wiara czyni cuda. Najlepszy przykład w 1920 roku -cud nad Wisłą.
skomentuj

Najnowsze wpisy