Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Komisja śledcza ubiegłą sobotę spędziła na nauce. Z małymi przerwami na sprawy aferalne uczyła się od marszałka Cimoszewicza, jak się robi poważne interesy na giełdzie.

Komisja śledcza ubiegłą sobotę spędziła na nauce. Z małymi przerwami na sprawy aferalne uczyła się od marszałka Cimoszewicza, jak się robi poważne interesy na giełdzie.

Wyświetlaj:
bachus / .* / 2005-08-02 09:53
Zgadzam się z autorem, że prawo regulujące obrót papierami wartościowymi jest zbyt restrykcyjne. Nie zgadzam się natomiast z nagonką na Cimoszewicza. Gdyby literalnie przestrzegać prawa to połowa obywateli poszłaby za kratki. Duża część społeczeństwa będąca ze swoimi rodzinami w normalnych stosunkach pożycza pieniądze bez żadnych umów, na tzw. twarz (są to pożyczki na budowę domu, na dziłalność gospodarczą, czy właśnie na jakieś transakcje). Co do ilości środków na rachunku -dlaczego autor nie przytoczy wielkości lewarów jakie towarzyszyły IPO PKNu? Gdyby zbadać wielkość zleceń w ofercie PKO BP wyszłoby, że połowa społeczeństwa to milionerzy. I ostatnia rzecz - jeżeli Cimoszewicz miał dostęp do tak bardzo poufnych info o Orlenie to czemu nie wiedział, żeby trzymać dalej? Dziś miałby 55 zamiast marnych dwudziestu kilku na akcji.
Catbert / .* / 2005-08-03 00:32
Osobiście nie mam nic przeciwko temu, by WC wylądował w więzieniu, jeżeli sąd tak postanowi.Pan WC należy do kasty, która stanowi prawo - więc jemu absolutnie nie przystoi łamać go w jakimkolwiek razie. Wiem, wiem - prawo jest dla takiego bydła jak ja, nie dla świętych, czerwonych krów.A propos - zna Pan jakiegoś lewicowca, którego dzieci wyemigrowały do d. ZSSR?
abcd / .* / 2005-08-02 15:09
sprawdź co się stało z kursem Orlenu w 2002 i 2003 r. a uzyskasz odpowiedź :) a może WC odkupił później akcje po niższej cenie ?
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy