Forum Forum podatkoweInne

Komisja za złagodzeniem wzrostu składek na ZUS

Komisja za złagodzeniem wzrostu składek na ZUS

Wyświetlaj:
Wojciech / .* / 2004-10-07 00:50
mam juz dość wynosze sie do holandii i tam zaczne od początku
benito / .* / 2004-10-07 00:33
Posowie powinni płacić podatki od swoich diet i powinny być one "uzusowione"

ZUS

benito / .* / 2004-10-07 00:26
jesteśmy w UE może warto przenieść firmy na Łotwe ... w którym kraju Unii najlepiej prowadzić działalność ... napiszcie coś o tym... myślę, że tylko kwestia czasu i powstaną tam firmy ułatwiające Polakom prowadzenie tam biznesu...
zeus / .* / 2004-10-06 22:24
Jestem wzruszony troską Wysokiej Komisji Sejmowej o wysokość naszych przyszłych emerytur! A już łza mi się w oczu kręci jak słyszę argumentację że budżet / a więc wszyscy podatnicy/ będzie musiał dokładać do przyszłych emerytur do wysokości minimalnej gwarantowanej przez Skarb Państwa!!! To są dwa główne argumenty panów Patera i Hausnera przemawiające za koniecznością podwyższenia składek zusowskich. Otóż sa to wierutne bzdury i ohydne kłamstwa !!! Po pierwsze obojętnie ile i jak długo byśmy płacili haracz do ZUS-u to i tak nasza emerytura będzie niewielka / na dzisiaj wynosiłaby ok. 500 zł minus 19% podatku Belki i 7% na Zakład Emerytalny/. Dzieje się tak dlatego że składka odprowadzana do ZUS-U tylko w ok. 12% pracuje na naszą emeryturę i nie jest inwestowana a rewaloryzowana o 2/3 wzrostu wynagrodzenia w strefie budżetowej / a więc poniżej inflacji/. Służy do wypłacania bieżących emerytur i budowania pałacy dla ZUS-u. Tylko 7,3% wynagrodzenia jest inwestowane w OFE. Tak że ile byśmy nie płacili to i tak z przyszłych emerytur będziemy musieli się ścigać ze szczurami do śmietników. / tylko fundusze inwestycyjne nas uratują/.Drugi argument o konieczności przyszłych dopłat budżetu do przyszłych emerytur jest już obrzydliwym kłamstwem. Otóż wg rzeczniczki ZUS pani Anny Warchoł „od 2012 roku zniknie gwarancja najniższego świadczenia „/ „Gazeta Wyborcza” z dnia 40.03.04, „Luka w ustawie...”/ Zatem pytam się jak budżet ma dopłacać do czegoś czego już nie będzie / i to w dwa lata po wejściu reformy emerytalne w życie/???Tak więc widać wyraźnie że projekt podwyższenia składek zus-owskich jest oparty na dwóch ochydnych kłamstwach a chodzi tylko i wyłącznie o zniszczenie gospodarki!!!Jestem niezmiernie ciekaw którzy posłowie przyłożą swoją rękę do tak haniebnego projektu!!!Oczywiście nikomu chyba nie muszę mówić, że nie będziemy na nich głosować!!!!
Czarny / .* / 2004-10-10 08:45
Zeusie , masz rację, ale skąd taki wniosek, że nasza emerutyra będzie wynosiła 500 minus 19% minus 7%. Napisz do mnie. Jestem nieświadomym przedsiębiorcą
Maruda / .* / 2004-10-06 22:52
Niestety, z wielką przykrością (bo miała być światlana przyszłość dla przedsiębiorców, a tu wrzuca się im kłody pod nogi, zabija inicjatywę i wyprowadza pieniądze i myślących ludzi z kraju) - muszę się z Panem zgodzić. To wielkie kłamstwo te głupie uzasadnianie własnej niemocy przez wszechwładny ZUS oraz fiskus. Jeżeli sami nie uzbieramy sobie pieniędzy na emeryturę to nikt tego za nas nie zrobi. Świetnie to Pan ujął. Całe zamieszanie wokół tych podwyżek oparte jest na kłamstwie.
DA / .* / 2004-10-06 22:31
Czy ktoś to czyta... Chyba nie a szkoda, bo to są nasze pieniążki tzw gruszki PATERÓWKI na HAUSNEROWEJ wierzbie.
m / .* / 2004-10-06 21:35
Oto sposob jak podniesc cos (np skladki) o 50%:Zapowiada sie podwyzki o 150%, czeka na strajki, konflikty, rzucanie blotem itp, nastepnie obniza sie te zapowiedzi do 100%, I WSZYSCY SA ZADOWOLENI !!!
DA / .* / 2004-10-06 22:26
M dobrze kompinuje. Myślę tak samo.
kg / .* / 2004-10-06 21:32
cholerne ukryte bezrobocie, darmozjady urzędasy, wyszła nam na dobre reforma adminstracyjna wypaczona przez kwaśniewskiego, za dużo stolic urzędów i powiatów, fundusze zdrowia, pałace zusów, nowo budowane pałace zakładów emerytalnych bo oczywiście musi być druga instytucja do wydzielania naszych pieniędzy.. gdyby urzędasów było mniej płacilibyśmy połowę mniejsze składki i równie efektywnie jak teraz wpływały by na nasze emerytury.rzad niech zacznie oszczedności od siebie tak samo parlament i urzedasy, chyba ze chca bardzo chca przewrotu ja nie musze byc w unii moge byc w cefcie
E=mc2 / .* / 2004-10-06 20:59
Dzięki , a może na skutek podwyżek , o których mowa , odkleją się niektórzy od stołków poselskich . A na razie trzeba podwyższyć , z tego , co wpłynie, pensje (p)osłom. No bo przecież trzeba rodziny utrzymać , samochody , sekretarki, polatać, no i, jak się da , odłożyć coś na "czarną godzinę".
pejot / .* / 2004-10-06 20:40
Interesująca jest definicja oszczędności wprowadzona przez rząd. Dotychczas oszczędności polegały na tym że ograniczało się wydatki lub koszty. Według rządu oszczędności polegają nie na ograniczaniu kosztów czy wydatków ale na zwiększeniu wpływów. nowomowa w czystym wydaniu. Brawo panowie postkomuniści
George / .* / 2004-10-07 06:54
Żadni to postkomuniści, tylko zwykłe czerwone szuje.
bm / .* / 2004-10-06 20:35
Dusić , dusić , aż udusić polskich przedsiębiorczych , którzy nie zabierają , ale dają szansę pracy tym, dla których brak miejsc w państwowych zakładach . Aktywni zawsze" dostawali" , ale po kieszeni.
DA / .* / 2004-10-06 20:15
że każdy przedsiębiorca z pewnością w pokłonach po pas przechodzić będzie po Wiejskiej. Niektórym to wypadałoby nawet na klęczkach, bo łaski pełen rząd pod wezwaniem LEWIZNY podaruje im ich własne 300-370 zł. Cóż za łaska! Chyba powinniśmy zaproponować naszym zagranicznym konkurentom przeniesienie biznewsu do Polski...... A świstak siedzi i zawija sreberka....
DA / .* / 2004-10-06 20:29
Piszę i piszę i jakoś mie mogę ochłonąć....Niechaj jeszcze młode i dzielne przedsię biorące w swe ręce zadania trudne i odpowiedzialne pamiętają, że na wysokość ich emetytury łaskawie wypłacanej przez wszech LEJĄCEGO (pewnie z góry) rządu wpływa jedynie 20 latek z całej historii robót prowadzonych. Jeśli młody a zacny przedsię biorący wieku jest mniejszego niż 40 wiosen, to niechaj pewien będzie, że to copłaci teraz do sakwy ZUS zwanej, NIEZALEŻNIE OD WYSOKOŚCI zarobku jaki osiąga, przepada bezpowrotnie. Bo troska jest wielka.. Oj wielka..
DA / .* / 2004-10-06 20:21
A oto zadanie dla przyszłych emerytów. Proszę obliczyć jaki kapitał zostałby zgromadzony na Państwa kontach bankowych oprocentowanych powiedzmy 4% w skali roku, jeśli wpłacaliby Państwo te 300-400 zł na konto przez kolejne 20-25 lat. Uzbierałoby się więcej niż te ochłapy, które dostaniecie państwo od wielce łaskawego rządu podczas całego emerytalnego bytu. To jest ta troska o Wasze emerytury. Wstyd i hańba narodu taki NIERZĄD!
a / .* / 2004-10-06 20:14
Wielu z nas na pewno ma prywatnie tzw.III filar.Sami zadbamy o naszę emeryturę o wiele lepiej.Rząd 3/4 z tego zeżre.
hegemon / .* / 2004-10-06 18:56
nie kradnij - władza nie znosi konkurencji.tak mi się tylko skojarzyło.
hegemon / .* / 2004-10-06 18:54
nie potrafią zadbać o swoją przyszłość no i "emeryturę"
DZIAD 71 lat / .* / 2004-10-06 12:29
Zróbmy bunt,niech nikt w pazdzierniku nie placi skladek i zobaczymy kto jest mocniejszy - my czy urzedasy.
Cezar / .* / 2004-10-06 22:27
Słuchaj Dziadu czy wiesz, że za podważanie porządku konstytucyjnego możesz zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej z zgodnie z pkt XX, paragraf YYY, pkt ZZZZ itd.A poważnie pisząc to pewnie , że kochany Dziadku masz rację, zróbmy coś co się nazywa akcją obywatelskiego nieposłuszeństwa.Pozdrawiam.
Bodzio / .* / 2004-10-06 10:14
Nie jestem idiotą, umiem liczyć i niech sie urzedasy nie martwią o moją emeryturę!!!Jak mi wszystkiego dziś nie zabiorą to sam sie o siebie zatroszczę.

Najnowsze wpisy