Forum Forum podatkoweInne

Komitet rodzicielski w przedszkolu - czy US może się zainteresować?

Komitet rodzicielski w przedszkolu - czy US może się zainteresować?

Em.Le / 173.38.220.* / 2017-11-13 11:50
Dzień dobry,

proszę o podpowiedź:
jestem skarbnikiem w przedszkolnym Komitecie Rodzicielskim - mamy ustaloną stawkę wpłaty rocznej, z niej opłacam teatrzyki, imprezy przedszkolne i wszelkie tego typu aktywności.
Ponadto do mnie wpłacane są wszelkie składki na zajęcia dodatkowe, ubezpieczenie, wyprawki, wycieczki.

Wpłaty od rodziców spływają na moje prywatne konto - tak jest wszystkim wygodniej. Kwoty urastają w sumie do kilkunastu tysięcy zł (po kilkaset złotych od osoby). Wszystkie wydatki dokładnie odnotowuję, na koniec roku rozliczam się z rodzicami z pozostałych środków.

Od tego roku Dyrekcja przesyła nam również do opłaty przelewem faktury za zajęcia dodatkowe wystawione na Przedszkole. Jest to dużo wygodniejsze niż bieganie za każdym razem z gotówką jak to było do tej pory.

I tu zaczynaja się moje watpliwości - usłyszałam ostatnio, że mogę mieć problemy z US. Czy tak prowadzony komitet może stać się przedmiotem zainteresowania US? Jeśli tak to jaki przepis jest łamany i co za niego grozi? Czy US może potraktować wpłaty od Rodziców jako darowizny?

Dziękuję!
veroneeka / 2017-11-23 10:45
A jestes pracownikiem tego przedszkola, w sensie dostajesz jakas pensję za to ze jestes skarbnikiem, jestes tam w jakis sposob zatrudniona? jeśli nic za to nie dosatejsz to ja bym to olala i zrezygnowala w ogole z tej funkcji, mozesz sobie narobic problemów a nic z tego nie masz. I nie rozumiem czemu tak duże kwoty nie mogą spływać na konto przedszkola zamiast na konto prywatnej osoby??

Najnowsze wpisy