Forum Polityka, aktualnościPolityka

Kommiersant: Moskwa chce porażki PiS

Kommiersant: Moskwa chce porażki PiS

Money.pl / 2007-09-08 17:03
Komentarze do wiadomości: Kommiersant: Moskwa chce porażki PiS.
Wyświetlaj:
c / 80.52.132.* / 2007-09-08 21:34
a jak ci podludzie polacy znow wybiora kaczynskich,to przeciez jest wermacht chwilowo uzywajacy nazwy Bundeswera i nkwd chwilowo pod nazwa FSB.....pelny spokoj...
marek 19-53 / 83.24.65.* / 2007-09-08 23:27
A namiestnicy już zajmują pozycje wyjściowe.
?! / 2007-09-09 16:11 / Tysiącznik na forum
Drogę zastąpi im armia "marków", "jarków" i innych PiSków!!! :)))
biskupKrasicki / 83.24.217.* / 2007-09-09 21:48
a gdzie słowotok?
kliper / 91.94.149.* / 2007-09-08 20:59
powtórka z historii:nasi się żrą o koryto, by wygryźć koryto zwrócą się o pomoc zagranicy(np, Tusk), i sprzeda Polskę, i później rozbiory tylko w stylu nowoczesnym, i tak koło się zatacza.nowe wybory? i znów sld po i pis po 1/3 wezmą i znów to samo będzie.
moja recepta do sejmu tylko dwie partie powinny wejść.mała i duża
jan kowalski / 2007-09-08 20:37 / Tysiącznik na forum
Putin ze swoją bandą kacyków jest w Polsce na tyle znienawidzony, że takimi prymitywnymi sugestiami może przysporzyć PiSowi nowych wyborców. Więcej takich głosów, a wygrana Kaczyńskich będzie niezagrożona.
rozwado / 2007-09-10 15:29 / Tysiącznik na forum
Wlasnie o to im chodzi. Coz lepszego dla Rosji niz Polska sklocona z cala Europa, pozbawiona sojusznikow i izolowana. Zamiast szukac poparcia w Europie i wzmocinc pozycje w WE, Fotyga walczy nawet z karta praw czlowieka. Celem jest panstwo autorytarne gloszace, ze jest w stanie oblezenia. Jestesmy Iranem Europy, tyle ze bedziemy miec co najwyzej tarcze zamiast broni nuklearnej.
dawneelity / 2007-09-08 20:18
Rosjanie jakoś zapomnieli, że rozmowy o tarczy rozpoczynała inna ekipa, a tak naprawdę chodzi o zupełnie coś innego. Były wasal się usamodzielnił i wybrał inne towarzystwo. To bolesne dla dumy wielkomocarstwowego państwa.Zapomnieli też, że to drużyna Geremka, a nie Kaczyńskich broniła zaciekle Czeczenii, co słusznie mogło ich zirytować.
de / 83.24.15.* / 2007-09-08 19:48
Drodzy Rosjanie przyjmijcie w końcu do wiadomości, że my nie chcemy mieć z wami nic wspólnego.
marek 19-53 / 83.24.0.* / 2007-09-08 17:03

"Jeśli wybory wygra opozycja, dyskusja na temat tarczy będzie się toczyć z uwzględnieniem opinii Rosji, a sam problem zostanie poddany pod ogólnokrajowe referendum" - cytuje gazeta Tadeusza Iwińskiego, którego przedstawia jako członka sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych.

Doskonałe, Kwach w Berlinie a Iwiński w Moskwie ustawiają pozycję Polski.
Irak / 193.110.229.* / 2007-09-09 18:08
Iwiński niech sie lepiej zajmie klepaniem po dupie tłumaczki.Wychodzi mu to dobrze. Irek
asdasda / 91.193.208.* / 2007-09-08 17:45
i tak gorzej być nie może ;)
?! / 2007-09-08 18:02 / Tysiącznik na forum

i tak gorzej być nie może

Oby już nie mogło być!!! Kaczory, Fotyga, Szczygło itd. kompromitują Polskę na Wschodzie i Zachodzie, Pólnocy i Południu (nie tylko Europy)!!! Polska za rządów Kaczorów i ich popleczników stała się pośmiewiskiem. Z jednej strony jesteśmy przydupasem USA (co to za "zasługi" sojusznicze nawet nie doczekał się zniesienia wiz), a z drugiej strony jestesmy skłóceni praktycznie z wszystkimi państwami Unii Europejskiej, że żadne z nich nie chce "umierać" za polskie, chore pomysły!!! Ot, sukcesy dwuletnich rzadów.
teletubis / 87.105.132.* / 2007-09-08 20:50
1. A tu pajacu umieralbys za pomysly niemcow, rosjan, holendrow czy innych??
2. Posmiewiskiem? Watpie. A jesli nawet ktos sie smieje to mam to w nosie, rzad polski ma walczyc o mnie, POLAKA, nie niemca, rosjanina, holendra itp.
3. Patrzac na historie mysle, ze szukanie szczescia za oceanem wcale nie jest gorszym rozwiazaniem niz dogadywanie sie z sasiadami.
?! / 2007-09-09 11:49 / Tysiącznik na forum
Otóż wspólpraca międzynarodowa, jak chociażby członkostwo w Unii Europejskiej, to umiejętność obrony swoich interesów, przy jednoczesnej rezygnacji z fundamentalizmu.
Polska według Kaczorów, to Polska, która chce tylko brać!!! Bo miło bierze się ogromne kwoty i TYLKO sobie przypisuje rzekomy sukces. Ciekaw jestem, jak wyglądałby kaczystan bez tych ogromnych funduszy, gdyby tak teraz UE, której polskie władze plują w twarz, wstrzymałaby dotacje?
Odpowiedź jest bardzo prosta, bylibyśmy zaściankiem Europy, zresztą i tak nim jesteśmy.

Patrzac na historie mysle, ze szukanie szczescia za
oceanem wcale nie jest gorszym rozwiazaniem niz
dogadywanie sie z sasiadami

i tak szukaliśmy swego szczęścia, że na początku II wojny swiatowej zostaliśmy sami.
Bodajże biskup Krasicki, pisząc satyry w jednej, konkludując napisał "wśród serdecznych przyjaciół, psy zająca zjadły". Nadal aktualne, bo polskie władze nie umieją szukać przyjaciół lub choćby partnerów do współpracy. Polskie władze umieją zrażać do siebie i robią to wyjątkowo skutecznie!
teletubis / 78.8.0.* / 2007-09-09 13:45

Otóż wspólpraca międzynarodowa, jak chociażby
członkostwo w Unii Europejskiej, to umiejętność
obrony swoich interesów, przy jednoczesnej
rezygnacji z fundamentalizmu.


Oczywiscie, ze tak. Ale wskaz mi ten fundamentalizm w dzialaniach Kaczorow. Ja uwazam, ze jest to dbanie o zywotne interesy Polakow.
I jeszcze jedno, za wikipedia:
"Zarzut fundamentalizmu często wykorzystywany jest w mowie nienawiści w celu zdyskredytowania oponenta. Określenie kogoś mianem fundamentalisty w społeczeństwie nastawionym na otwartość wobec różnych poglądów ma zwykle na celu przeniesienie sporu z płaszczyzny rzeczowej na emocjonalną [...]".


Polska według Kaczorów, to Polska, która chce tylko
brać!!!


Ty tak twierdzisz.


[...] tak szukaliśmy swego szczęścia, że na początku II
wojny swiatowej zostaliśmy sami.


Wlasnie o tym pisalem w poprzednim poscie. Moze czas poszukac w innym miejscu (ale o tym dlaczego zostalismy sami ponizej).


polskie
władze nie umieją szukać przyjaciół lub choćby
partnerów do współpracy. Polskie władze umieją
zrażać do siebie i robią to wyjątkowo skutecznie


Ja niestety nie jestem tak naiwny jak ty w szafowaniu kto jest, a kto nie jest naszym przyjacielem. Zrozum, ze w polityce panstw nie ma przyjaciol, o ktorych piszesz! Sa partnerzy. I niestety wyznacznikiem owego partnerstwa jest od lat tylko i wylacznie interes: co zyskamy i jakim kosztem, NIC POZA TYM. Niestety nie jestesmy rownym partnerem USA, czy chociazby Niemiec. Dlatego nasze rozmowy z nimi sa i beda trudne, wielokrotnie spychane przez druga strone na drugi plan wobec rozmow z silniejszym, lepszym partnerem. Jesli my stawiamy warunki wszyscy sie dziwia. Jesli oni stawiaja warunki, trzeba to przedyskutowac. Rozsadny polityk na arenie miedzynarodowej wie, ze nie osiagnie sukcesu tym, ze powie, ze jest z biednej, "zasciankowej" Polski. Musi twardo postawic warunki, ktore sa akceptowalne przez spoleczenswo, ale i przez partnerow w rozmowach.
?! / 2007-09-09 14:38 / Tysiącznik na forum

Ja uwazam, ze jest to dbanie o zywotne interesy Polakow

"Żywotne interesy" bywają rozumiane bardzo różnie. Cóż, ja uważam, że "żywotnym interesem" mojego kraju jest WSPÓŁPRACA, a nie stawianie się wszystkim państwom UE. Wiem, że rozumiemy to inaczej i nie będę tego rozwijał, natomiast polityka aktualnego rządu i prezydenta przynosi narazie marny skutek: jesteśmy skłóceni ze wszystkimi, np. nawet Czesi, którzy pierwotnie gotowi byli poprzeć polski "pierwiastek" w końcu powiedzieli NIE. To klasyczny, też niestety, przykład, jak bardzo polskie władze nie umieją budować sojuszy, jak bardzo nie umieją przekonywać do swoich racji. To właśnie dlatego Polska, mój kraj, sam izoluje się w UE, spychając się do roli prowincji.
Inny przykłąd, to zapakowanie się w bezsensowne wojny w Iraku (o to mam pretensję także do porzedników) i w Afganistanie. W imię jakich "żywotnych interesów" giną tam polscy żołnierze??? Ale skoro juz tam jesteśmy "ważnym sojusznikiem" wielkiego brata Busha, to umiejmuy to wykorzystać troche dla własnych, polskich celów. A tu nawet celu minimum nie osiągnęliśmy: wizy są nadal, traktowani jesteśmy przez USA, jako śmiecie, ale bezmyślnie polskie władze zadawalają się nic nie znaczącymi pochwałami i "poklepywaniem po ramieniu". Ot, sukces!

Niestety nie jestesmy rownym partnerem USA, czy chociazby Niemiec

Tu częściowa zgoda. Tyle, że o partnerskie stosunki należy zabiegać, a nie stawiać się, niczym wesz na grzebieniu.
Pisząc o fundamentaliźmie miałem na myśli nieprzejednana postawę polskich władz w róznego typu negocjacjach międzynarodowych. Otóż specyfiką negocjacji jest szukanie kompromisu, czyli łopatologicznie mówiąc "ja ustąpię w jednej sprawie, która jest dla mnie mniej ważna, ale ty ustąpisz podobnie w innej sprawie".
Negocjacje według Kaczyńskich, to myślenie Kalego. To inni mają ustąpić, ale nie ja. To JA jestem najważniejszy, to JA wiem lepiej, to JA, JA, JA... Taką postawą nic nie osiągniemy, jako kraj, który jest źle reprezentowany za granicą, a przez to źle postrzegany przez najzwyklejszych obywateli.

Rozsadny polityk na arenie miedzynarodowej wie,
ze nie osiagnie sukcesu tym, ze powie, ze jest z biednej, "zasciankowej" Polski. Musi twardo postawic warunki, ktore sa akceptowalne przez spoleczenswo, ale i przez partnerow w rozmowach

Słusznie zauważyłeś; warunki MUSZĄ być do zaakceptowania także przez inne kraje!!! Wchodząc do UE niejako zgodziliśmy się na negocjacje, na kompromisy, dla ważniejszych celów, niż tylko nasze JA. M.in. po to, aby osamotnienie Polski z początków II wojny nie powtórzyło się, po to aby i wojna była juz tylko historia w Europie.
Można by jeszcze dużo pisać, ale czy jest sens? Zbyt dużo w Polsce małostkowości, nacjonalizmów...
Czasami sądzę, że Polska nie dorosła do wielkich projektów, jak Unia Europejska, w których poza pieniędzmi nic nie ma dla nas znaczenia. Bo znowu wyłązi nasze JA!
Smutne...
wezyzyr / 212.76.37.* / 2007-09-10 02:30
tak równe warunki i kompromisy, gdy rosja używała nazwy szampanskoje to cała unia walczyła u boku francji że szampan to tylko francuski. zapytaj unię jak mocno walczy z rosją o polskie mięso. chyba że ty też uważasz że ruskie normy sanitarne są lepsze od unijnych
wezyzyr / 212.76.37.* / 2007-09-10 02:28
o ile ja pamiętam czesi do końca popierali pierwiastek i system nicejski i jeśli cie alzheimer trzepie to przypominam, że system nicejski został na 10 lat, a miało już być po jakiejkolwiek dyskusji
marek 19-53 / 83.24.0.* / 2007-09-08 18:30
A nawet na biegunie północnym. No i na Marsie.
?! / 2007-09-08 19:12 / Tysiącznik na forum
Prymitywny komentarz z pańskiej strony, jak zwykle zresztą, ale do tego ze strony zwolenników PiSu zdąrzyłem się przyzwyczaić, wszak to - według określenia ich idola Jacka Kurskiego - "ciemny lud", wiec cudów nie spodziewam się.
Daleko mi do Moskwy, ale też czekam na klęskę PiSu!
marek 19-53 / 83.24.0.* / 2007-09-08 21:35
Czekaj tatka latka..

Proszę mi wierzyć, na komentowanie bzdetów nie poświęcę zwykle więcej niż 5 słów. Tym razem o kilka więcej. Pana rozwój polityczny i ... jest na etapie ciemnego ludu, przydupasów USA, pośmiewiska Europy i kompromitacji. Nie może się Pan wznieść ponad poziom bulwarówek i na dodatek powtarza to z samozachwytem od dawna i przy każdej okazji.


Kurski bez wątpienia miał rację. A Pan jest tego najlepszym przykładem.

Proszę się odezwać dopiero, jak wymyśli coś nowego.
Ja natomiast nie zdążyłem się przyzwyczaić do
zdąrzyłem
?! / 2007-09-09 11:54 / Tysiącznik na forum

Czekaj tatka latka..

Klęska PiSu nastąpi szybciej, niz sobie to mozna wyobrazić!!! Tylko "ciemny lud" kupuje PiSowskie bzdety!!!
?! / 2007-09-09 11:40 / Tysiącznik na forum
Błąd ortograficzny, przyznaję. Jak to się ma do meritum?
Kurski bez wątpienia miał rację. A Pan jest
tego najlepszym przykładem

Ciemny lud, to niestety zwolennicy PiSu, to Ci, którzy na ich głosują! Bo tylko tacy "kupują" PiSowskie brednie! Tacy, jak pan, bezmyślnie i bezkrytycznie przyjmujący wszystko. Już nawet Giertych wykazał obłudę i kłamstwa Kurskiego i PiSu!!! Ja na tych pajaców nie głosowałem i głosować nie będę!!!
Niestety, do poziomu bulwarówek zeszła propaganda PiSu, jak to słusznie ujął Bronisław Komorowski iście goebelssowska! I to boli takich naiwniaków, jak marek 19-53!!! Na szczęście tylko ich!!!

jest na etapie ciemnego ludu, przydupasów USA,
pośmiewiska Europy i kompromitacji

To powyższe, to wypisz wymaluj PiS i marki róznej PiSowskiej maści! Kto liże amerykańskie dupsko bez żenady i "sukcesu" (choćby sprawa wiz)? Kto wysyła wojska do Afganistanu? Odrobinę myślenia by się przydało! Nie, za dużo ja oczekuję od PiSu, to poza ich zasięgiem intelektualnym!
marianr2 / 89.167.38.* / 2007-09-11 18:24
Jesteś nie tyle oswiecony, co zaślepiony propagandą różną. przeważnie lewacką i nie stać Cię na dystans do rzeczywistości. Bronek i PO gdyby rzeczywiście chcieli mogli nie dopuścić do koalicji z Andrzejem i Romkiem. Twoja kultura osobista nie powinna pozwolić Ci na ubliżanie nikomu nawet znienawidzonym zwolennikom PiS-u. Szermuj konkretami.
wezyzyr / 212.76.37.* / 2007-09-08 18:27
myślę że pozycję Polski najbardziej osłabiają lejący wodę na młyn niemiecki i ruski drogi Bronisław, prześwietny Aleksander
Lorunia / 91.94.150.* / 2007-09-08 18:21
" Moskwa chce porażki PiS " i poczyniła już w tym kierunku odpowiednie kroki w Polsce , co widać , słychać i czuć ! .....
?! / 2007-09-08 19:14 / Tysiącznik na forum
A czego się, Loruniu, spodziewałaś? Pochwał z ich strony?
Lorunia / 91.94.150.* / 2007-09-08 20:09
Dla mnie to było oczywiste , że tak mogą zareagować , bo to jest przeszkoda do rozszerzania na zachód swoich interesików !

Najnowsze wpisy