Forum Forum prawneCywilne

Komornicy-właściwość miejscowa (rewiry?)...Pytanie..

Komornicy-właściwość miejscowa (rewiry?)...Pytanie..

J.B. / 217.113.224.* / 2009-04-25 12:38
Czy z tytułem egzekucyjnym wystawionym przez Sąd Rejonowy dla XYZ mogę bez różnicy zgłosić się do dowolnego komornika przy tym Sądzie, czy znaczenie ma też rewir komornika? (Jeśli ów "rewir" jest decydujący, to jak rozszyfrować, który będzie właściwy?)
Z góry dziękuję za pomoc.
Wyświetlaj:
5jaro / 93.105.86.* / 2009-04-27 19:48
Witam.Komornicy jak słusznie zauważyleś mają swoje rewiry dzialania (jest to płynne).Zależnie kto otrzyma tytuł wykonawczy na Twoją sprawę.W naszej miescowości nie ma sztywnego podziału terytorialnego .Wykaz komorników znajdziesz w sadzie .Zęby regulować zadłużenie nie musisz się kontaktować z komornikiem.Możesz wpłacać na konto lub w kasie sądu (u mnie tak jest).Możesz też zmienić komornika na Twój wniosek (ale to nic nie da).
po / 93.105.86.* / 2009-04-27 20:30
wITAM.
5. Wierzyciel ma prawo wyboru komornika na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, z
wyjątkiem spraw o egzekucję z nieruchomości oraz spraw, w których przepisy o egzekucji z
nieruchomości stosuje się odpowiednio. W przypadku wyboru komornik działa poza obszarem
swojego rewiru komorniczego.
Art. 7. 1. Rewirem komorniczym jest obszar właściwości sądu rejonowego, a w
przypadkach wskazanych w ust. 4 obszar właściwości dwóch lub kilku sądów rejonowych.

Najnowsze wpisy