Forum Forum prawneCywilne

komornik i egzekucja mandatu

komornik i egzekucja mandatu

dena / 79.184.166.* / 2009-03-10 14:26
Witam. Mam kilka pytań odnoszących się do uniknięcia zapłaty mandatu. Czy jest to w ogóle możliwe? W grudniu poprzedniego roku dostałem mandat za przekroczenie prędkości w wysokości 200 zł. Sytuacja ponownie powtórzyła się tydzień temu. Ty razem jest 300 zł. Dzisiaj zastałem w domu szanownego Poborcę Skarbowego, który przywiózł mi jakiś świstek papieru "TYT-1".(na razie dotyczący tego pierwszego mandatu) Oznajmiłem mu, że aktualnie jestem studentem, nie pracuje, nie posiadam żadnego majątku, konta w banku - niczego na siebie. Czy jest teraz jakieś mądre wyjście z tej sytuacji? Dla mnie jest to b. dużo pieniędzy i lekko mówiąc chciałbym tego uniknąć najmniejszym kosztem. Wyczytałem na innych forach o co miesięcznym spłacaniu tych mandatów w śmiesznych kwotach rzędu 10-20 zł. Czy te kwoty należy dać komornikowi czy wpłacać je jakoś na konto? jeśli tak to na jakie? Wspominał też o możliwości umieszczenia mnie w krajowym rejestrze długów - czy to prawda?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc w mojej sprawie.
Pozdrawiam
Wyświetlaj:
po / 93.105.86.* / 2009-03-10 19:44
Witam.Otrzymaleś tytuł wykonawczy skarbowy .Jeżeli nie możesz splacać w/w kary to uzgodnij to z komornikiem (rozłożenie na raty dowolne wygodne dla Ciebie) np.10zł miesięcznie.
1.Blokujesz wtedy dzialanie komornika - bo nie uchylasz się od spłaty kwoty z tytułu wykonawczego , a kwoty są w/g Twoich możliwości finansowych maksymalne.
2.Komornik może spisać protokół niesciągalności w/w kwoty.
3.Komornik może obciążyć opiekunów prawnych spłatą w/w kwoty.
4.Nie radzę pozostawić sprawy nie zamkniętej.
dena / 79.184.168.* / 2009-03-11 12:06
b. dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam
dena / 79.184.167.* / 2009-05-05 14:36
komornik nie ma prawa i nie może obciążyć moich rodziców.

Najnowsze wpisy