Forum Forum prawneGospodarcze

Komornik-spółdzielnia mieszkaniowa-ja

Komornik-spółdzielnia mieszkaniowa-ja

ttur / 2009-03-05 21:52
Witam.
mam problem ze SM i zadłużeniem wobec niej.Moje zadłużenia wobec SM ma być rozliczone z wkładu budowlanego który SM musi mi wypłacić przy zdawaniu mieszkania(lokatorskie). W tej chwili SM składa wnioski do Sądu Rejonowego o wydanie nakazu zapłaty i takowe dostaje a następnie kieruje sprawy do komornika a ten zajmuje wkład budowlany. Czy takie działanie komornika jest zgodne z prawem - zajmuje moje pieniądze które są w posiadaniu SM po to by je przekazać do SM !!! i drugie pytanie czy SM rozbijając całe zadłużenie na małe kwoty działa zgodnie z prawem? Robiąc tak powoduje większe koszty komornicze i sądowe przez co działa na moją niekorzyść - skierować sprawę do sądu czy złożyć doniesienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa ( cel takiego działania może być tylko jeden - ktoś w SM czerpie z tego korzyści ... łapówki od komornika???? czyż nie mam racji że wszystko na to wskazuje? przecież do tego żeby potrącić moje zadłużenie z wkładu budowlanego nie jest potrzebny żaden nakaz!!!
Wyświetlaj:
po / 93.105.86.* / 2009-03-22 06:14
Witam.Spóldzielnia Mieszkaniaowa powinna zawrzeć ugodę (minimalizaca kosztów).Czy Pan zawarł porozumienie z SM o uregulowaniu zadłuzenia.Mam pytanie -czy komornik już ma tytuł wykonawczy do egzekucji zadłużenia Pan powinien mieć zawiadomienie.Spóldzielnia zwróciła sie do Sądu o pomoc w egzekucji zadłuzenia i ona może wycofać pozew.Czegoś nie rozumiem.Pan wyraza chęć uregulowania zadłużenia z środków będących na koncie SM , a SM nie chce tych pieniedzy?Czy rozmawiał Pan z Prezesem SM ?.Za każdą rozmową z SM powiny zostać ślad (pismo).Pismo na sekretariat i rozmowa z Prezesem SM .Powodzenia.
ttur / 2009-03-22 10:02
Witam.Cały problem w tym że SM nie chce zawrzeć umowy o uregulowanie zadłużenia. Komornik ma już kilka tyt. wykonawczych. A co do środków będących na koncie SM - SM je chce ale poprzez komornika a ten ma swoje koszty ( np: tytuł na 3 tyś a suma kosztów około 3,5 tyś razem 6,5 tys.) mimo tego że nie jest jego działanie potrzebne. Prezes rozmawiać nie chce - dla niego sprawa jest jasna : jest dług jest nakaz jest komornik.
po / 93.105.86.* / 2009-03-22 18:13
Witam.
- z uwagi na brzmienie art. 27 § 1 pkt 3 EgzAdmU, zgodnie z którym tytuł wykonawczy musi zawierać wskazanie podstawy prawnej egzekwowanego obowiązku, a w przypadku egzekucji należności pieniężnych także określenie jej wysokości, terminu, od którego nalicza się odsetki z tytułu niezapłacenia należności w terminie, oraz rodzaj i stawki tych odsetek. Regulacja ta stanowi, że dane zawarte w tytule wykonawczym obejmują nie tylko elementy odnoszące się do kwoty egzekwowa­nego zobowiązania, ale też do jego podstawy oraz należnych odsetek. .
Przed każdą egzekucją musi buć tytuł ważny tj.kwota zadłużenia musi być taka sama jak w tytule.O co chodzi - o samodzielne wpłacanie kwot do kasy Spóldzielni, z dokladnym wpisem z jakiego tytułu.
Radziłbym przeczytać dokładnie uzasadnienie wszczęcia egzekucji.I złożyć jeżeli są podstawy ...
Powództwo przeciwegzekucyjne Art840 kpc
§ 1. Dłużnik może w drodze powództwa żądać pozbawienia tytułu wykonawczego
wykonalności w całości lub części albo ograniczenia, jeżeli:

1) przeczy zdarzeniom, na których oparto wydanie klauzuli wykonalności, a w
szczególności gdy kwestionuje istnienie obowiązku stwierdzonego tytułem
egzekucyjnym niebędącym orzeczeniem sądu albo gdy kwestionuje przejście
obowiązku mimo istnienia formalnego dokumentu stwierdzającego to przejście
-Powodzenia.
ttur / 2009-03-22 22:06
Witam.
Nie wiem czy dobrze rozumuje ale..
aby zablokować działanie komornika i dać sobie czas na spłacenie zadłużenia bez Jego pośrednictwa wystarczy że na każdy z tyt.wykonawczych wpłacę w kasie SM dowolną kwotę.... W tej sytuacji kwota zadłużenia będzie inna niż w tyt.wykonawczym. Tyko który moment jest chwilą dokonania egzekucji? - moment przekazania przez SM srodków na konto komornika czy pismo informujące mnie o wczszęciu egzekucji i dokonaniu zajęcia?
po / 93.105.86.* / 2009-03-23 21:39
Witam.Obnizy Pan koszty wpłacając bezpośrednio do kasy SM z wpisem nr.tytułu.całkowicie nie zablokuje Pan ale spowolni.W Pana sprawie wysłalem zapytanie Do Ministerstwa Sprawiedliwości.pozdrowienia.

Najnowsze wpisy