komornik

zu / 87.206.131.* / 2007-03-19 17:44
Mam pytanie,czy można i co można w przypadku zajęcia wynagrodzenia przez komornika,można jakoś odwrócić,znależć in. furtkę oprócz jednorazowej wpłaty? dot. spłaty długu tel.czy czynszu...
Wyświetlaj:
hugolinatola / 83.10.235.* / 2010-11-18 14:03
od czego naliczać ma księgowa 15 procent opłaty stosunkowej czy od głównego zadłużenia czy od całości długu
hugolina / 83.10.235.* / 2010-11-18 14:02
od czego naliczać ma księgowa 15 procent opłaty stosunkowej czy od głównego zadłużenia czy od całości długu
crissss / 82.160.172.* / 2010-08-18 15:22
Witam, mam pytanie. mam zajęte przez komornika dwa konta bankowe. Wykonałem pracę za którą otrzymam wynagrodzenie na konto, lecz podałem nr konta córki (nie jest zajęte przez komornika). Przelew ten będzie realizowany w banku w którym mam zajęte konto. czy w związku z tym pracownicy banku mogą wstrzymać ten przelew jeżeli będzie na nim widnioło moje imię i nazwisko? proszę o odpowiedź. dziękuję i pozdrawiam
jawa / 83.25.32.* / 2008-09-19 04:40
zawsze można spróbować dogadać sie z wierzycielem,bo komornik działa na zlecenie.
ale nalezy zaproponować lepsze rozwiązanie niż to, co moze odzyskac komornik/ np. wpłate na konto wierzyciela połowy długu,zawieszenie egzekucji i dalsze rozłożenie na raty- ale zależy to od sytuacji i korzyści dla wierzyciela-czyli krótszego czasu odzyskania długu /
zajęcie wynagrodzenia z tyt umowy o prace obejmuje potrącenia powyżej minimalnego wynagrodzenia,które jest wolne od potrąceń / czyli okolo 800 zl zostaje dłużnikowi na życie /
to wierzyciel decyduje o sposobie prowadzenia egzekucji i z nim należy sie dogadywać !
komornik wykonuje tylko czynności zleconym we wniosku egzekucyjnym
przypominam, że celem i prawem wierzyciela jest odzyskanie zadłuzenia w jak najszybszym czasie, do czego ma prawo, bo to jego pieniądze i jego strata
tortilla / 194.30.179.* / 2007-03-30 13:01
furką może być tylko pozew przeciwegzekucyjny, ale musi byc oparty na mocnych argumentach.
joannax / 2007-04-03 22:13
Komornik zajmując wynagrodzenie musi zostawić dłużnikowi na życie ponad 600 zł brutto. Zakład pracy ma obowiązek zadbać o swego pracownika, przekazując na konto komornika z wynagrodzenia pracownika określoną sumę pieniędzy (zależy to od tego ile pracownik w danym miesiącu zarobił). Nie można pozbawić pracownika całości wynagrodzenia z powodu zajęcia komorniczego. Kwota spłacana komornikowi co miesiąc nie musi byc taka sama, może być raz mniej a raz więcej, najważniejsze aby księgowa nie podawała komornikowi zarobków, bo nie musi. Wystarczy że odpisze komornikowi, że zastosowano zajęcie komornicze. Zajęcie komornicze wynagrodzenia nie oznacza że dłużnik musi spłacić wszystko w jednej racie. Pracownik może co miesiąc spłacać komornika, bo wszystko zależy od umiejetności i wiedzy księgowych. Proszę iść do księgowej i poprosić o spłatę komornika w ratach, tak by pracownik miał na życie zagwarantowana wedle prawa sumę na zycie.
aplikant / 212.122.214.* / 2007-04-18 21:20
Ale bzdury....
Piotrowski / 83.6.209.* / 2008-07-13 22:22
Dla komornika nie ma prawa zarówno jak i dla sadów robia co chcą takie chcielisci prawo i swoich w sejmach ,zachciało się wam solidarnosci to ja macie. Wczesniej takie cos było niedopomyslenia
jawa / 83.25.32.* / 2008-09-19 04:31
1.piotrowski- myśl czasem, a nie gadasz bzdury....
najpierw pożycz np. sąsiadowi 10 000 zł,poczekaj pare lat, jak nie odda,skieruj sprawe do sądu i komornika
wtedy bedziesz jęczał, czemu tak długo sciąga,albo czemu nie moze odzyskać...
2.już nie jeden bank padł przez to, ze nie był w stanie uporać sie z niespłaconymi kredytami / straconymi /,nie ozdyskanymi przez komornika
po to jest prawo, a komornika działa zg z prawem i poleceniem wierzyciela
długu nie masz u komornika, komornik jest tylko narzedziem wykonawczym...
Spalinka / 83.24.30.* / 2008-09-03 10:01
Ja podałam swojego pracodawce do sadu.Sprawe wygrałam pracodawca musi wypłacic mi 3,400 zł. Wyrok mam juz w reku jest juz prawomocny. Czy moge juz udac sie do komornika proszac o sciągniecie tej kwoty od pracodawcy?

Monika

Najnowsze wpisy