Forum Polityka, aktualnościKraj

Komorowski: GMO jest niegroźne, ale weto konieczne

Komorowski: GMO jest niegroźne, ale weto konieczne

Wyświetlaj:
stegas / 2011-08-25 16:40
Komorowski jak zwykle, tym razem znawca od GMO jak zwykle nie wie co mówi. Ciekawe czy swoje dzieci i wnuki będzie karmił świństwem GMO. Ten gentelmen przynosi wstyd Polsce.
nogmo / 178.36.232.* / 2011-08-25 15:11
Dodać należy, że nasiona GMO są opatentowane czyli uprawa tej "wspaniałej" żywności będzie wiązała się z opłatami licencyjnymi. Wpuszczenie upraw GMO spowoduje także uzależnienie od gigantów - właścicieli takich jak Monsanto. Więcej na -stopcodex-
wsiowy / 62.244.145.* / 2011-08-25 14:42
Koniecznie należy wzbogacić dietę Komorowskiego i Tuska o bezpieczne produkty z żywności GMO.
Dopiero będziemy mieć mężów stanu.
i to by było na tyle / 83.7.93.* / 2011-08-25 11:56

zastrzeżenia do ustawy o nasiennictwie nie dotyczą strony merytorycznej, lecz formalnej

"Panu Bogu świeczkę a diabłu ogarek" czyli "Nie chcem ale muszem",
__vi__ / 62.233.246.* / 2011-08-25 10:45
Specjaliści jeszcze spierają się, a nasi politycy już wiedzą na pewno. Są tacy co już jedzą GMO i nie mają nic przeciwko, głównie wegetarianie na soji.
Są tacy, którzy nie chcą tego jeść i też należy to uszanować. Z tym, że problem z GMO to nie tylko napis na opakowaniu, ale także możliwość krzyżowania odmian naturalnych z tymi genetycznie modyfikowanymi. Krzyżowania całkowicie niekontrolowanego.

Co z tej mieszanki powstanie i czy będzie to szkodliwe?
czerwony dwór / 194.181.88.* / 2011-08-25 11:11
przecież PO nie myśli o następnych pokoleniach, im to dynda. Z polskiego został nam tylko gaz łupkowy i geotermia ale i to oddadzą, po co mają myśłeć jak to zagospodarować dla pomyślności przyszłych pokoleń. Po nich choćby potop !

Z kolejami zrobili to co widać, kompletna degrengolada i ruina. Teraz będziemy z Warszawy do Krakowa jeździć przez Katowice.
Zimnym okiem oceńcie ich dziąłania, bez politycznych emocji, przeciez w każdym obszarze mieszali, mieszlai i wszędzie D U P A powstała. I szkolnictwo i rolnictwo, i transport, i gospodarka morska, infrastruktura, wojsko , wszędzie ZLEW !
orliki tylko zrobili ale jak sa wykorzystywane to widać !

Żenada ! a gęby były PEŁNE OBIETNIC !
tesa1959 / 2011-08-25 11:34 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

geotermia

zapomniałeś dodać, że w Toruniu, a stamtąd to i wołami nie da się wyciągnąć.
wszędzie ZLEW !

a tak od 20 lat!
Teraz będziemy z Warszawy do
Krakowa jeździć przez Katowice.

a przypadkiem to nie ze względu na remont?
Adrian12a / 77.252.246.* / 2011-08-25 11:44
Czemu bronisz tych nieudaczników? Dla samej przekory? Po to aby zaistnieć na forum i przyczepić się do kilku słów? Niekompetencja tuskistów jest dużo bardziej szkodliwa - właśnie ze względu na kryzysową sytuację w Europie i na świecie. Apropos kryzysowych wydarzeń: czy jakiś kraj obecnie przewodniczy UE, aby inicjować wspólne działania? Działania, a nie ceremonie inauguracji. Nikt nic nie wie?
tesa1959 / 2011-08-25 11:56 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Czemu bronisz tych nieudaczników?

a po czym tak sądzisz? Bo zahaczyłam o Toruń? Pojawiasz się na forum od czasu do czasu, więc wyrabiasz sobie zdanie na podstawie jednego wpisu. Od dawna namawiam na glosowanie przeciwko największej czwórce. Z nikim z nich nie jest mi po drodze.
reflektor / 194.181.88.* / 2011-08-25 13:11
niech by Tusk pochwalił się porównywalnymi sukcesami do o. Tadeusza Rydzyka. Wspaniały organizator, tyle spraw dla Polski zrobił, nie dla kolesi.
CO Tusk ma w swoim CV przed Sejmem a i w czasie 16 lat sejmowania , co ma , co zainicjował i zrobił poza NOCNA ZMIANĄ ?

z prywatnych zawodowych osiągnięć wiem że malował kominy w jakiejś spółdzielni i podobno jakie sksiążki pisał, ale pytając sie w księgarnich ludzie robia oczy jak jajka. Miał jakąs fundacje DAR GDAŃSKA ale doprowadził ja do bankructwa w 2005 roku. Więc co osiągnął zawodowo, że rządzi nami ?
tesa1959 / 2011-08-25 13:15 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

niech by Tusk pochwalił się porównywalnymi sukcesami do o. Tadeusza Rydzyka.

Tusk nie ma czym się pochwalić ... pewnie masz rację, ale co do o. Rydzyka, to on ma inne zadanie, w którym powinien realizować się dla dobra Polski, a nie biznes i kasa, bo tu akurat mam wątpliwości czy jest dla dobra Polski. skłaniam się ku prywacie.
wsiowy / 62.244.145.* / 2011-08-25 14:46
Dlaczego nie piszesz więc, że zadaniem Tuska nie jest polityka tylko historia lub ewentualnie malowanie kominów
tesa1959 / 2011-08-25 15:05 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
To wszyscy wiedzą, więc bez sensu bez przerwy powtarzać. ja i tak daję w październiku czerwoną kartkę PO PiS. Głosuje na Korwina, wiec co mnie obchodzi Tusk czy Kaczyński i ich wykształcenie? Tyle tylko, że na każdym możliwym kroku agituje przeciw. do rządzenia żaden z nich się nie nadaje - to już obaj udowodnili bardzo skutecznie.
czerwony dwór / 194.181.88.* / 2011-08-25 11:13
zapomniałem dodac służbę zdrowia, tu był super szpec, widac że bez SAWICKIEJ ma kłopoty.
"lub całkiem inne rośliny" / 194.9.223.* / 2011-08-25 10:43
No tak, niestety wiedza prezydenta nt GMO jest taka sama jak na temat wydobycia gazu łupkowego... To samo dotyczy znajomości zapisów tej ustawy nt. ograniczenia dostępu do tradycyjnych/regionalnych nasion - jest to nadal cały czas przemilczane.
Poza tym - UE wcale nie narzuca takich uregulowań i to jest żadne tłumaczenie. Trzeba podąć decyzję, jak w 9 krajach UE i zakazać w Polsce GMO.
ajhbergen / 2011-08-25 10:42 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Trzeba uregulowac dostep ekspertów i lobbystów do Sejmu, przemyslec projekt ustawy, ale nie
wetowac na wszystkich szczeblach, jak nie marszalek to prezydent. Jesli nie ma powodu do obaw, to po co hamowac legislacje? Prezydent chce dac poznac, ze ma swoja wole. Ale mielismy juz dosc prezydenta-sabotazysty, teraz nie chcemy miec prezydenta nadmiernie asertywnego i mieszajacego sie nawet do spraw technicznych rolnictwa! Na podobnej zasadzie za pomoca prezydenckiego weta glupki zasabotuja lupki.
areoATAK / 194.181.88.* / 2011-08-25 11:03
ale po co ? przeciez mamy , możemy mieć dobrej, zdrowej żywności pod dostatkiem. Niech tylko UE nie ogranicza jej produkcji !

te normy unijne już poznaliśy jak niszczą nasze tradycyjne receptury i wędliny nie wytrzymują 3 dni w lodówce. Z 0,5 kg miesa robi sie kilogram szynki !

Kto ma interes wprowadzajac GMO do Polski ?

niech sobie platforma robi testy ale tylko na SWOICH WYBORCACH , dostarczajcie do Sejmowej kuchni te GMO i żtyjcie do woli, nie zmuszajcie nas do swojej głupoty !
tesa1959 / 2011-08-25 11:36 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

te normy unijne już poznaliśy jak niszczą nasze tradycyjne receptury i wędliny nie wytrzymują 3
dni w lodówce. Z 0,5 kg miesa robi sie kilogram szynki !

Niestety to prawda i nieważne jaka "wędlinę" kupisz... i tak smakuje tak samo!!!
@@@ / 89.68.115.* / 2011-08-25 10:39
Nasz nadworny specjalista od ortografii, lotnictwa na drzwiach stodoly i odkrywkowego wydobycia gazu lupkowego stara nam sie teraz udowodnic ze jest rowniez specjalista od GMO.
Skutek bedzie podobny.
to nie koszerne jest / 81.219.160.* / 2011-08-25 09:58
kiedym
Raz po południu jak zwykle w ogrodzie
Bezpiecznie zasnął, wkradł się stryj twój z flaszką
Zawierającą blekotowe krople
I wlał mi w ucho ten zabójczy rozczyn,
Którego siła tak jest nieprzyjazna
Ludzkiej naturze, że jak żywe srebro
Przebiega nagle wszystkie drogi, wszystkie
Kanały ciała i jako sok kwaśny
Wlany do mleka ścina wnet i zgęszcza
Wszystką krew zdrową. Tak było i z moją;
I wraz plugawy trąd, jak u Łazarza,
Wystąpił na mnie i brzydką skorupą
Pokrył mi całe ciało.
hamulec postępu / 83.27.11.* / 2011-08-25 09:30
Czy GMO jest szkodliwe tego na 100% jeszcze nie wiemy, są podejrzenia że szkodzi to pszczołom i jeśli to prawda to jest to wystarczający powód aby zrezygnować z takich eksperymentów.
Kiedyś też przez lata karmiono bydło paszami zawierającymi komponenty niezgodne z naturą i pojawiło się BSE. Ostrożnie z tym postępem, bo szkody mogą być nieodwracalne.
wsiowy / 62.244.145.* / 2011-08-25 14:50
Politycy wiedzą lepiej. Gierek propagował Heracleum jako doskonała paszę.
tesa1959 / 2011-08-25 11:37 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Właśnie, wszystkie choroby zwierzęce i odzwierzęce powstają na terenach starej Unii. Nie dajmy się im!!!
agroatoak ! / 194.181.88.* / 2011-08-25 09:23
pozostała część Polaków i ich dzieci niech sie odżywiają zdrową żywnością , której UE ogranicza nam produkcję !

PSl oczywiście jest za GMO, i to jest partia chłopska ?!!!!!!!!!
tesa1959 / 2011-08-25 11:39 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Niestety, ale każdy z nas je tę żywność, bo prawdziwa, zdrowa żywność jest nie na nasze kieszenie... niestety. Przynajmniej nie pozwólmy bardziej jej zmodyfikować.
reflektor / 194.181.88.* / 2011-08-25 13:15
co Ty nie mieszkasz na Zielonej Wyspie ? w Raju platformy, gdzie wszyscy są szczęśliwi.
tesa1959 / 2011-08-25 13:29 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Niestety, ja mieszkam w kraju oszołomów i awanturników i dlatego zamierzam w październiku to zmienić głosując na KNP.

Najnowsze wpisy