Forum Polityka, aktualnościKraj

Komorowski: Konkurencja to nie prywatyzacja służby zdrowia

Komorowski: Konkurencja to nie prywatyzacja służby zdrowia

Wyświetlaj:
samorządowiec / 178.36.3.* / 2010-06-16 11:01
Prywatyzacja i komercjalizacja opisana jest w prawie handlowym.
Panie Komorowski czas wrócić do szkoły.
A tak na marginesie. Z ludzi można robić idiotów na różne sposoby.
Np. twierdzić, że się nie zamierza prywatyzować szpitali tylko przekazuje się je w ręce samorządów.
Rany Eldorado.
My to już przerabiali, ten numer wykręcił już nie tak dawno przecież p.Buzek.
Technika polega na tym: przekazuje się coś w ręce samorządowców, ale z przyczyn "obiektywnych" nie idą w ślad za tym pieniądze.
Samorząd jest zbyt biedny, by to otrzymane cudo utrzymać.
Jakie ma drogi wyjścia?
1. Patrzeć jak to cudo bankrutuje, wtedy można wykupić za bezcen ale obawa przed zarzutami niegospodarności itd więc nie jest to chyba najlepszym rozwiązaniem.
2. Nie czekać tylko "oddać" w dzierżawę, najlepiej zaprzyjaźnionemu Ryśkowi co by nie musiał wydawać forsy z własnej kieszeni na wyposażenie. Samorządowcom łatwiej, bo nikt im tak na ręce nie patrzy jak rządowi.
3. Sprzedać oczywiście wraz z gruntem za jakieś grosiny najlepiej zaprzyjaźnionemu Ryśkowi. Kupi chętnie, bo wartość gruntu przekracza wartość cuda i można na tym zbić za frico fortunę. Sprzęt można odsprzedać.
kaczorek ma motorek / 2010-06-15 23:28 / Tysiącznik na forum
To w stylu POpaprańców udowadniają że czarne jest białe a białe czarne a niektórzy są za a nawet przeciwko temu
sfera2 / 2010-07-10 18:03 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Kaczyński mówił, że mu nikt nie wmówi że białe jest białe, a czarne to czarne, zdecydujcie w końcu, jakie jest białe, a jakie czarne
Pol^^ / 213.158.197.* / 2010-06-15 17:55
Kto blizej zna WSI.ka?
Czy ten człowiek jest rzewiście tak durny czy jest tak bezczelny? - - Może on sobie wykombinował, ze "liczy się" tylko to co mówił już jako kandydat (w czasie kampanii ;-)
Eugeniusz - Emeryt / 89.231.164.* / 2010-06-15 14:12
Kłamiesz Panie Komorowski. W Programie PO gdy szła do władzy było jak byk napisane: „prywatyzacja będzie służyła poprawie efektywności, a więc podniesieniu jakości usług oraz obniżeniu ich kosztu ,nie ma powodów żeby szpitale nie były normalnymi przedsiębiorstwami”. A ja się pytam co to jest KOMERCJALIZACJA? i zgodnie za Wikipedią odpowiadam: Komercjalizacja szpitali (czyli przekształcenie publicznych zakładów opieki zdrowotnej w spółki prawa handlowego) jest przygotowaniem do ich prywatyzacji. I dalej: Prywatyzacja spółek szpitalnych byłaby nieuchronna co najmniej z dwóch powodów. Większość szpitali dla których organami założycielskimi są samorządy (gminy, powiaty czy województwa) wymaga dużych nakładów kapitałowych (modernizacji, remontów) a także zakupów nowoczesnego sprzętu medycznego. Więc to co dzisiaj mówi Komorowski jest WIERUTNYM KŁAMSTWEM i OSZUSTWEM!!!!!!!!!!!!!!!
Gall# / 213.158.197.* / 2010-06-15 13:34
Gdzie my żyjemy! - czy to już BIAŁORUŚ?

Palikot – v-ce szef klubu PO - z pogwałceniem prawa zakłócił w Lublinie wiec wyborczy kandydata PiS - wiedzą o tym wszyscy oprócz prokuratury i Urzędu Miasta w Lublinie.

Kandydat PO pozywa Pana Kaczyńskiego za potraktowanie na serio tego co PO głosi od lat w swoim programie !!! Szkoda, ze nie pozwali BEATY SAWICKIEJ - swojej partyjnej koleżanki za zwięzłe przedstawienie tego programu !!!!!!!!!!!!!!

Pani Komorowski!!! Jak się mają pana kumple: Zbychu Chlebowski i Miro Drzewiecki - jak się ma Sobiesiak ?- zna kandydat PO te nazwiska czy to też grozi pozwem?

Banda Tuska niszczy nasz kraj - TYLKO JAROSŁAW KACZYŃSKI MOZE TO POWSTRZYMAĆ
maxymili / 2010-06-15 11:45 / Tysiącznik na forum
A ja bym chciał aby służba zdrowia była w 95% prywatna. I na kogo mam głosować, jak 5 najmocniejszych kandydatów gotowe jest pozywać się do sądu, że nie chcą prywatyzować?
arch / 2010-06-15 12:13 / Tysiącznik na forum
Pojedx do USA i zobacz jak wydrenowała im budzet !
olo24 / 78.30.69.* / 2010-07-10 16:41
Poco jechać do usa spróbuj się dostać do lekarza specjalisty w przychodni 2 miesiące ostry dyżur 5/6 godzin bezczynnego czekania. Więc też jestem za prywatyzacją
dgen / 2010-06-15 08:52 / Tysiącznik na forum
partia liberalna (rzekomo) pozywa do sądu za oskarżenia o prywatyzację !!!!!!!
sikają ze śmiechu w całej europie
Pan_X / 83.3.13.* / 2010-06-15 08:19
Przekształcenie szpitali na spółki prawa handlowego, które mogą upadać na warunkach rynkowych i być sprzedawane za bezcen to jest PRYWATYZACJA dookoła... Jeszcze bardziej szkodliwa.

Zresztą Koncepcje prywatyzacji wg PO przedstawiła nam już B. Sawicka z PO. Jak to mówiła?
"jest duża kasa do wzięcia ! "
Binarek / 2010-06-15 08:42 / Tysiącznik na forum
Tak tak PiSbolszewicy
Komuna was najbardziej satysfakcjonuje w szpitalach, zakładach i domach

Krzyczcie za Jarkiem, że Ludowa Polska jest najważniejsza
wyrazy_współczucia / 178.36.3.* / 2010-06-16 11:04
Binarek, ciebie nieźle proszek pokręcił. Jak słyszę z ust przepranego przez WSI móżdżku pisbolszewia, to nie wiem czy mam się śmiać czy płakać.
Pan_X / 83.3.13.* / 2010-06-15 09:43
Widać nerwy puszczają fanom PO. Tylko prymitywne obraźliwe odpowiedzi zostały zamiast argumentów.

ja jestem za prywatyzacją szpitali, bo Państwo udowodniło że nie chce nimi dobrze zarządzać.
Ale za zdrową prywatyzacją za realną wartość. Szpital to dobry biznes i potrafi na siebie zarobić i funkcjonować dla dobra obywateli.

Bronek i PO udowadniają że ich słowa i deklaracje wyborcze można spłukać w klozecie.
Najpierw wybrali socjalistę Belkę do NBP, a teraz rezygnują z prywatyzacji szpitali.
@@@ / 89.74.168.* / 2010-06-15 11:15

...ja jestem za prywatyzacją szpitali...

Ciekawe czy znajdzie pan kupca na szpitale okologiczne.
Jak sie nikt chetny nie znajdzie to co to bedzie oznaczalo?
Chorych na raka nikt nie bedzie leczyl bo to sie nie oplaca albo chorych nie bedzie stac na leczenie.

Najnowsze wpisy