Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Komorowski: Nowy szef NBP jeszcze przed wyborami

Komorowski: Nowy szef NBP jeszcze przed wyborami

Wyświetlaj:
Adam6 / 85.89.183.* / 2010-06-12 08:33
Niech sygnalem będzie to..te dwa tytuły: jeden z Malezji, drugi, Proszę Państwa, z J a m a j k i !!! Na J a m a j c e (!) pisze się o skandalu seksualnym w Polsce! (08.12.2006. publiczny lament Marszałka na seksaferę, która tak bardzo popsuła nam opinię w Malezji i na Jamajce!)

Jeżeli zamach to powiedziałbym: jaka wizyta, taki zamach, bo z 30-tu metrów nie trafić w samochód to trzeba ślepego snajpera. (24.11.2010).

No i w końcu mnie tam zawieźli i pokazali. Wtedy zrozumiałem. Dunki nie są najpiękniejszymi kobietami, a to były… kaszaloty. (27.05.2009 na spotkaniu ze studentami prywatnej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie).


Komorowski: (o prezydenturze Lecha Kaczyńskiego - przyp. Adam Teodorczyk) (...)i wolałbym ten okres skrócić maksymalnie.
(...)
Komorowski: Pierwszy dobry termin to jeszcze jest wrzesień przyszłego roku
(...)
Grzegorz Kajdanowicz: Ale i tak nowy Prezydent, ewentualnie, obejmie urząd dopiero w grudniu, więc będziemy mieli wtedy październik, listopad i grudzień, i dwóch prezydentów.
Komorowski: Tak, ale istnienie prezydenta-elekta, który już wygrał wybory wcześniej, no, oczywiście zmienia sytuację polityczną, i według mnie, no, przyzwoitość politycza nakazywałaby, aby urzędujący Prezydent, no, o wiele bardziej ostrożniej (sic) używał swojej władzy i kompetencji. (TVN24, 23.12.2009. W ten oto sposób Komorowski planował "skrócić maksymalnie" prezydenturę Lecha Kaczyńskiego, Prezydenta RP wybranego demokratycznie przez 8,2 obywateli, ograniczając Go w ostatnich miesiącach prezydentury. Porównajmy te ówczesne plany Marszałka z obecnym "ostrożnym używaniem władzy i kompetencji" od czasu katastrofy smoleńskiej przez nikogo niewybranego p.o. prezydenta. Jakiś kontrast?).

Wielkie dzięki, drogie panie, wielkie dzięki koleżanki, za poparcie, za zachętę bym w wyborcze stawał szranki. Wielkie dzięki, ale przyznam, że gdy tyle pań dokoła, nie wybory mi się marzą, ale inne kwestie zgoła. (05.03.2010. Fragment wierszyka skierowanego do grupy parlamentarzystek PO wygłoszonego po przekazaniu listu z poparciem 36 parlamentarzystek dla Hrabiego w czasie tzw. prawyborów w PO ).

Tu wybacz Panie, odstrzelmy jakąś zgrabniutką łanię! (13.02.2010. Fragment wierszyka ułożonego dla myśliwych z bialskiego koła łowieckiego "Ponowa").

In vitro powinno być finansowane, ale państwo ma prawo traktować wydatki z budżetu jako swoistą inwestycję, nie w stosunku do wszystkich, tylko w stosunku do tych, gdzie jest szansa, że się urodzą dzieci zdrowe i będą dobrze wychowane, wychowane na dobrych obywateli w przyszłości (21.03.2010, podczas tzw. debaty z Sikorskim na koniec tzw. prawyborów w PO).

...gdyby chciał je zająć, to skierowałby nowelizację do Trybunału Konstytucyjnego, a tego nie zrobił. (29.04.2010. Wytłumaczenie, czemu śp. Lech Kaczyński nie skierował do TK ustawy o IPN, którą dostał z Sejmu niespełna dzień przed swoją śmiercią).

Nie dostrzegłem żadnych jakichś przejawów braku szacunku ze strony instytucji rosyjskich. Ja bym sugerował zachowanie umiaru w tego rodzaju tworzeniu atmosfery, że gdzieś znaleziono jakiś kawałek, fragment odzieży. To nie jest wielki problem. (05.05.2010. Wypowiedź nt. niezabezpieczonego miejsca katastrofy smoleńskiej, w którym znaleziono m.in. ludzkie szczątki).

Zawsze mamy gdzieś w zanadrzu polską pamięć, że 400 lat temu w trochę innym charakterze, żołnierze polscy maszerowali po Placu Czerwonym. (09.05.2010. Wyemitowana przez Fakty TVN wypowiedź Bronisława Komorowskiego w Moskwie).

Tomasz Lis: Dlaczego oni mieliby głosować na Pana, a nie na Jarosława Kaczyńskiego?

Komorowski: No, wie Pan, trudno mi samego siebie zachwalać, ale...ja nie muszę nic zmieniać w moich poglądach, zachowaniach... (10.05.2010, TVP2, "Tomasz Lis na żywo").

Nie znajdzie Pan ani jednego słowa, przesadnie ostrego, pod adresem Prezydenta Kaczyńskiego które by padło z moich ust. (10.05.2010, TVP2, "Tomasz Lis na żywo").

Dzisiaj pan generał Jaruzelski, jeden z najwyższych dowódców, z zupełnie innego obozu, z innej bajki niż moja, no, powiedział coś, coś wręcz przeciwnego, że mam charyzmę, że świetnie to robię. Jako żywo, jako żywo, panie redaktorze, jako żywo, jako żywo, bardziej tu ufam generałowi niż pani profesor, która nawet nigdy harcerką nie była, jak się okazała. Więc jesli chodzi o cechy przywódcze, to bym się zdałbym tutaj na opinię generała. (10.05.2010, TVP2, "Tomasz Lis na żywo").

Prezentacja strony internetowej Bronisława Komorowskiego... niedziałającej (12.05.2010).

Ogłoszenie reaktywacji RBN, z wydrukiem z Wikipedii w ręku (13.05.2010).

Przyznanie się Hrabiego do napisania pracy magisterskiej w 11 dni, jak sam tłumaczył, z konieczności (13.05.2010, na spotkaniu ze studentami Uniwersytetu Śląskiego).

To jest zawsze problem tego, co by się chciało, a co można. Ja staram się być realistą. Od czegoś trzeba zacząć. To tak, jak zawsze pytają obcokrajowcy: dlaczego całujemy kobiety w rękę? Ja odpowiadam: Od czegoś trze
piler87 / 178.36.203.* / 2010-05-13 21:59
dorwał się do stołków. Co za buta i chamstwo!!!
kochamPOiprzed / 79.185.159.* / 2010-05-13 21:29
A kto dał oberknurowi prawo do podejmowania decyzji wykraczających poza administrowanie Państwem? NIKT. PO wyborach do wora. Razem ze złodziejską bandą Rychów, Zbychów i MIrów. A do tego Gówno Warta.
NRF_ / 83.26.111.* / 2010-05-13 21:17
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
zygfryd II / 83.238.153.* / 2010-05-13 21:05
Jak na forum ekonomiczne to coś tu za dużo zwolenników jedynej słusznej partii. Ludzie opamiętajcie się jeśli wasz kandydat ma wygrać to bez takiego wazeliniarstwa, bo naturalnym odruchem jest sprzeciw jeśli od góry do dołu obsrywacie akurat tylko 1 z 10.
Gall# / 213.158.199.* / 2010-05-13 20:51
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
babcia mocherowa / 82.177.78.* / 2010-05-13 20:30
zniesienie ustawy kominowej- wreszczie odpowiednia płaca dla prezesów za lenistwo w nie swoich firmach. Podwyższenie wieku emerytalnego - nie będzie emeryt tworzył kolejek w szpitalach, nierób jeden. Likwidacja IPN- nie będzie byle Kowalski szkalował dobrego imenia ZOMO i PZPR. I wiele innych ciekawych ustaw gwarantuje wam głos na BRONUSIA KOMOROWSKIEGO.
wszędzie mafia / 83.20.32.* / 2010-05-13 18:45
Czy money też pokaże takie piękne zdjęcie Jarosława.
ogien / 170.162.33.* / 2010-05-13 20:10
BRONEK chyba traci wiare w soja elekcje - spieszy sie zeby zalatwic wszystko 'demokratycznie' przed wyborami - IPN teraz NBP!

Trzeba przyznac nikt tak nie umie wykorzystac katastrofy i pogrzebu jak ON do zalatwienia interesow swojej partii!
kawaler / 82.177.78.* / 2010-05-13 20:04
piękną to komorowski ma żonę , tfu na psa urok.
kukariusz / 79.191.155.* / 2010-05-13 18:32
jaka pieknie sfografowana mezczyzna, nie co ten poniżej, gratuluję portalowi ekonomicznemu "własciwego jedynego kursu wyznaczonego
przez własciwych jak zawsze ludzi" i niezaangażowanego oczywiscie po zadnej ze stron ... :)
polak2 / 87.207.116.* / 2010-05-13 18:26
POKAZAŁ NA SWOJEJ STRONIE KOGO?,JAK WYGRA MUSIMY WYŻYWIĆ.JAREK TAŃSZY.I NIE Z TEJ PARTI CO CHCE MIEĆ WSZYSTKO.
po co Bronek? / 62.58.10.* / 2010-05-13 18:16
jeszcze kilka takich decyzji i ludzie zrozumieją o co w tej grze chodzi. Do wyborów został miesiąc a tu nagle takie nerwowe i zupełnie niepotrzebne ruchy.
Rossi / 91.189.73.* / 2010-05-13 17:51
Telefon satelitarny z pokładu prezydenckiego tupolewa zniknął. Prokurator generalny Andrzej Seremet przyznał w "Kropce nad i" w TVN24, że strona polska nie posiada tego telefonu.
Retyw. / 217.97.193.* / 2010-05-13 18:24
Zaczyna to coraz bardziej smierdzieć.
:-0 / 89.72.168.* / 2010-05-13 23:42
Ogarnij się trochę, poczytaj - i napisz mi jakie dane może zdradzić telefon twojego prezia ?
rychu zbychu / 83.31.241.* / 2010-05-13 17:36
Komorro stara się jak może obsadzić koryta swoimi ludźmi. Po wyborach może nie mieć takiej szansy
NRF_ / 83.26.111.* / 2010-05-13 18:29
Bo po wyborach do koryta chce się dorwac Kaczyński wraz z PiS-em. I jest im nie wygodne, gdy większość w sejmie w demokratyczny sposób wybierze nowego szefa NBP.
OPTYMISTA1 / 79.191.206.* / 2010-05-13 17:17
Dopuki katastrofa nie bedzie wyjasniona KOMOROWSKI NIEMA PRAWA PODEJMOWAC TAK WAZNYCH DECYZJI NA LATA.
BRONEK COS TU SMIERDZI Z TYM POŚPIECHEM.??
esu / 78.8.137.* / 2010-05-13 17:16
Prezydentura Kaczyńskiego była może i słaba, a może i bardzo słaba, ale była zaporą dla zalewu morza Sobiesiaków, Sawickich i Piesiewiczów z ich najbardziej znanymi wyczynami. Jeśli prezydent i premier będą z jednej partii (nie ważne jakiej) to będzie gorzej niżby gdyby prezydentem został Giertych. Po to właśnie wymyślono urząd prezydenta żeby hamował zapędy rządu, a nie żeby dobrze wyglądał, zgłaszał tysiące projektów ustaw, albo całował się i pieścił z przedstawicielami innych państw. I na pewno nie po to by ułatwiał rządzenie rządowi - wtedy to stanowisko w ogóle nie miałoby sensu. Jeśli prezydent i premier będą kolegami z podwórka to wolnoć Tomku w swoim domku. Zacznie się robienie prywatnego folwarku z tego kraju. Kto tego nie rozumie idzie głosować na platfusa Komorowskiego by pogrążyć Polskę na kolejne 5 lat.. Miejcie rozum ludzie i nie głosujcie na tego gościa.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy