Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Komorowski: Premier stoi w obliczu pokusy dalszej wojny

Komorowski: Premier stoi w obliczu pokusy dalszej wojny

Wyświetlaj:
historyk / 80.50.180.* / 2007-05-16 11:42
wszyscy obserwujący dokładnie scene polityczną doskonale wiedzą że TK z wyjątkową szybkością rozpatrzył sprawę i wszyscy wiedzą że prezydent nie ma żadnego interesu żeby z wyjątkową szybkością publikować wyrok. Jest to po prostu polityka, a że takie postepowanie jednej i drugiej strony jest wyrazem interesów politycznych jest to normalne od poczatków cywilizacji. TK bardzo gorliwie rozpatrzył zaskarżoną ustawę i pozostaje mi ubolewać że innych ustaw gdzie łamane jest zgodność z konstytucją TK nie może z taką gorliwością rozpatrzyć i że wogóle nie może rozpatrzyc jeżeli nie zostanie zaskarżona. Usytuowanie prawne TK jest w naszym państwie prawa dziwne i jego kompetencje polityczne są wątpliwe. Praktycznie z interpretacji TK wynika że lustracja w Polsce taka czy inna nie może być przeprowadzona. Jak to się udało w innych krajach.
DA-old / 195.225.71.* / 2007-05-15 17:09
Trybunał Konstytucyjny wydając wyrok nie stał na straży dobra obywateli RP lecz na straży obywateli PRL-u. Tych równiejszych...
Bernard+ / 83.30.229.* / 2007-05-15 16:48
Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej
"Art.130. Prezydent Rzeczypospolitej obejmuje urząd po
złożeniu wobec Zgromadzenia Narodowego następującej
przysięgi:
"Obejmując z woli Narodu urząd Prezydenta
Rzeczypospolitej Polskiej, uroczyście przysięgam, że dochowam
wierności postanowieniom Konstytucji, będę strzegł niezłomnie
godności Narodu, niepodległości i bezpieczeństwa Państwa, a
dobro Ojczyzny oraz pomyślność obywateli będą dla mnie zawsze
najwyższym nakazem" "Tak mi dopomóż Bóg"

Polaku zanim wyrazisz swój pogląd w sprawie obecnych konfliktów prawnych pomiędzy Trybunałem Konstytucyjnym a Prezydentem, porównaj słowa przysięgi z zachowaniem prezydenta wobec innych organów konstytucyjnych R.P.
Przeczytaj również sobie ponownie o Twoich konstytucyjnych prawach, które mogą Ci zostać odebrane, jeżeli nie będzie nikt pilnował, aby Konstytucja była w Polsce przestrzegana. Bowiem Konstytucję można wolą większości zmienić, ale nie wolno jej postanowień łamać.
DA-old / 195.225.71.* / 2007-05-15 17:02
A co ma przysięga prezydencka do opublikowania wyroku TK w niezwłocznym terminie? Niezwłoczny, to znaczy bez zbędnej zwłoki. Skoro są w druku inne, wcześniejsze akty i publikacja wyroku czeka w kolejce to nie ma podstaw do twierdzenia, że prezydent działa na szkodę obywateli.
wojcher / 2007-05-15 16:45 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dlaczego teraz Komorowski krytykuje premiera skoro PO również głosowała za tą kretyńską ustawą?
Bernard+ / 83.30.229.* / 2007-05-15 17:11
Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej
Art. 151 "Prezes Rady Ministrów, wiceprezesi Rady Ministrów i ministrowie składają wobec Prezydenta Rzeczypospolitej następującą przysięgę:
"obejmując urząd Prezesa rady Ministrów (wiceprezesa Rady Ministrów, ministra), uroczyście przysięgam, że dochowam wierności postanowieniom Konstytucji innym prawom Rzeczypospolitej Polskiej, a dobro Ojczyzny oraz pomyślność obywateli będą dla mnie zawsze najwyższym nakazem" "Tak mi dopomóż Bóg"

Zanim skomentujesz coś co dotyczy Konstytucji proszę Cię bracie Polaku i siostro Polko przeczytaj wpierw ten najważniejszy akt prawa R.P.
kaj / 83.12.130.* / 2007-05-15 15:53
wg mnie sprawą uchwalenia ustawy tak mocno naruszajacej konstytucję powinna z urzędu zająć się PROKURATURA , a być może potrzeba bedzie powołać komisję śledzczą?
Wobec tego co sie stało, albo - co sie miało stać - to >... lub czasopisma ...< Jakubowskiej to baaardzo mały pikuś ...
Ktoś (autorzy !!!!) działał z zamiarem naruszenia praw i swobód obywatelskich !!!!!!! Z całym przekonaniem dążono do naruszenia świętego prawa konstytucyjnego !!!
I co ?
Już sam ten zamiar jest tak samo groźny jak perspektywa jego wykonania.
A gdyby tak nikt nie zaskarżył? Jakim prawem kierują się nasze elity polityczne, sprawujące swoje mandaty z woli NARODU? Jak długo jeszcze ich całkowitej bezkarności za obrzydliwe eksperymenty na ludzkiej godności ? PROKURATOR !!! PROKURATOR !!! PROKURATOR !!! - no i co z tego, że ZIOBRO ???
Bernard+ / 83.30.229.* / 2007-05-15 16:55
kaj w Konstytucji znajdziesz art. mówiący kto jest od ścigania i osądzania przestępstw polegającytch na łamaniu konstytucji czytaj np Art. 145, Art. 156, art 198
Niestety prokurator nie jest tu władny
kaj / 83.12.130.* / 2007-05-16 11:44
no to w takim razie TRYBUNAŁ STANU - tylko kto się ośmieli taki wniosek złożyć????
Sabre / 2007-05-15 13:45 / Tysiącznik na forum
"Inteligencja to jest taka, która opowiada się za lustracją a jak się nie opowiada to już inteligencją nie jest" – cytat z prezydenta, prawdziwa perełka doskonale oddająca poziom naszych „twórców prawa”.
To nie Trybunał zastopował ustawę lustracyjną, ani żaden Układ. Zrobił to sam PiS. Bo żeby pisać ustawy trzeba posiadać wiedzę i inteligencję wystarczającą do czegoś więcej niż opluwania. Można oczywiście posądzić PiS o wyprodukowanie takiego gniota właśnie w celu zablokowania lustracji – ale patrząc na poziom jaki prezentują budowniczowie IV RP, ci moralni rewolucjoniści, wydaje się to mało prawdopodobne.
Bo znacznie łatwiej obrażać i wydawać wyroki na konferencjach prasowych niż napisać dobrą ustawę zgodną z obowiązująca konstytucją – właśnie to nazywa się skutecznością polityczną. Nie ilość obsadzonych stołków, „odzyskanych” resortów, zatrzymanych expresów w szczerym polu, nawet nie liczbę zlikwidowanych pomników czy zmienionych nazw ulic – by być skutecznym trzeba umieć pisać ustawy.
Stop łapówkarzom / 83.21.77.* / 2007-05-15 10:28
Mam nadzieje ze Premier i prezydent zwycieza !
Kazdy predzej czy pózniej przejrzy na oczy i zobaczy co dzieje sie w kraju.
Poszłam na skarge do prezesa sądu w sprawie przewlekłosci postępowania gospodarczego. Zwykła błacha sprawa o zapłate. Ten "sędzia" bez zenady domagał sie łapówki.
I co na to powiecie ???
Polskie sądy są straszliwei skorumpowane, panoszy sie łapówkarstwo i handel wyrokami.
Kupowanych jest 80% wyroków a sedziowei biora po kilka łapówek dziennie !!!
maa / 2007-05-15 12:07 / Tysiącznik na forum
Ho, ho!
radzę natychmiast iść ze swoimi rewelacjami do ludzi-ziobro!
Mając takie informacje jest Pani zobowiązana prawem do zgłoszenia ich prokuraturze - inaczej współuczestniczy Pani w przestępstwie.
+++++ / 83.17.92.* / 2007-05-15 10:45
komuchy pracowąły nad tym przez 17 lat. Dlaczego tak się spodobały komuchy Onyszkiewiczowi , Mazowieckiemu, Geremkowi. Tak się do nich przytulają. Mam nadzieję, że ktoś rozliczy sprawę darowizn atrakcyjnych działek przez Onyszkiewicza kiedy był ministrem MON ! Takie prezenty dla żony założyciela TVN to chyba przesada. No ale z drugiej strony dzisiaj swobodnie mogą się w TVN prezentować LiD-y .
MN1 / 80.51.231.* / 2007-05-15 14:06
Wszyscy mamy nadzieje żyć w uczciwym kraju, ale nieudaczniki z PiSu do tego nie doprowadzą.
leszek biały / 83.17.92.* / 2007-05-15 10:05
trochę z innej beczki, ostatnio widać, że Komorowski jest głosem platformy na ka`żdą sytuację, wszystko krytykuje, na wszystkim sie zna. robi za autorytet i ztym mam kłopot ponieważ śledząc nasz Sejm od początku "rewolucji" szukam jakiś dokonań pana Bronka. I nie znajduję ich. Nie wiem co takiego zrobił dla Rzeczpospolitej po 1989 roku, nie znam jego inicjatyw publicznych?
Jeśli ktoś wie niech napisze w punktach. Od samego zasiadania w Sejmie nie stjemy sie autorytetami.
Czekam na waszą pomoc.
Krzychulex / 83.14.109.* / 2007-05-15 16:02
Dowiedział się niedawno że Norwegii nie ma w Unii Europejskiej.
alfred / 83.17.92.* / 2007-05-15 13:45
Ja niczego wartościowego nie pamietam co można zapisać na konto p. Bronka po 1989 roku.
WydymanyPrzez IV RP / 85.228.74.* / 2007-05-15 09:19
Premier ma wszystko w d.... Wielki Wódz uważa: "prawo to my". Już wcześniej dał tego przykład jego Wielki Brat. Będąc ministrem sprawiedliwości krzyczał sądy mają karać, karać i jeszcze raz karać. Jak sam został skazany w procesie przeciwko Wałęsie to stwierdził, że sądy są "gupie".
Obywatele powinni brać przykład z władzy? Też mieć prawo w d...e, bo jest "gupie"?
DA-old / 195.225.71.* / 2007-05-15 17:09
Zimny prysznic albo ręcznik na głowę. Może pomoże....
uklejka / 83.17.92.* / 2007-05-15 10:48
skończyły ci sie baterie w muzgu, wymień koniecznie bo bredzisz jak bys był na Oktober fest !

Najnowsze wpisy