Forum Polityka, aktualnościKraj

KOMOROWSKI SZYKUJE SIĘ DO "ATAKU"

KOMOROWSKI SZYKUJE SIĘ DO "ATAKU"

skomentuj
jan kowalski / 2010-06-30 18:53
"DGP": w czasie debaty Bronisław Komorowski zaatakuje Jarosława Kaczyńskiego "autostradowym układem".

Sztab Bronisława Komorowskiego gorączkowo pracował nad taktyką na ostatnią debatę prezydencką. Według ustaleń "Dziennika Gazety Prawnej", Bronisław Komorowski ma przejść do ataku. Asem wyciągniętym z rękawa ma być rzekomy "układ autostradowy".

Sztab Bronisława Komorowskiego poprosił ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka o kompletną informację dotyczącą firm
, które wygrywały przetargi drogowe w ostatnich latach. Platforma ma zamiar zarzucić Jarosławowi Kaczyńskiemu, że za rządów PiS przetargi na budowę dróg wygrywał zazwyczaj ktoś z trójki: Strabag, Budimex i Skanska. Za czasów Platformy kontrakty drogowe miało uzyskać około 70 firm. Bronisław Komorowski upiera się, że Jarosław Kaczyński nie jest dobra osobą do walki z układami, bo sam jest uwikłany w "układ drogowy". "Jest czternaście razy więcej kilometrów do budowy, przez kryzys firmy dotąd nieobecne zainteresowały się polskim rynkiem, a rząd PO poluzował warunki uczestnictwa w przetargach" - zbija argument Platformy Adrian Furgalski, członek zespołu ekspertów TOR.

Sztabowcy Jarosława Kaczyńskiego już żartują z marszałka. "Poprzednio miał parę kartek. Teraz też pewnie się z nimi pojawi. Może to będą przedruki z Wikipedii?" - komentuje sprawę Joanna Kluzik-Rostkowska. Jak dodaje, Jarosław Kaczyński w przeciwieństwie do swojego rywala do debat nie musi się przygotowywać. "Jeśli ktoś ma tak duże doświadczenie polityczne i był szefem rządu, to ma szczegółową wiedzę o wszystkich istotnych sprawach. Merytorycznie przygotowywać się nie musi" - dodała.

(dziennik.pl)
skomentuj

Najnowsze wpisy