Forum Polityka, aktualnościKraj

Komorowski we Włoszech: Wracamy do normalności

Komorowski we Włoszech: Wracamy do normalności

Wyświetlaj:
m-53 / 83.24.31.* / 2010-10-16 23:34

podarował papieżowi faksymila


Ja bym chyba powiedział faksymile.
P.s.
A gdzie waleń???
sceptyk / 2010-10-17 00:05 / Tysiącznik na forum
Waleń ma okres migracji
ździcho / 77.253.83.* / 2010-10-16 23:07
No proszę: Pan Komorowski był w Rzymie i widział papieża. No i co w związku z tym? Ja tydzień temu byłem w Tatrach i widziałem bacę. Ciekaw jestem, czy kogoś to obchodzi.
Niech Benio najpierw odwiedzi te kraje, gdzie jeszcze nie by / 217.153.161.* / 2010-10-16 22:48
Niech Benio najpierw odwiedzi te kraje, gdzie jeszcze nie był
.jurga / 94.246.126.* / 2010-10-16 21:24
Jak my podatnicy przeżyjemy tę wizytę papieża na nasz koszt ? Pewnie znów dowalą nam nowe podatki :-(
sceptyk / 2010-10-16 20:47 / Tysiącznik na forum
Ciekawe, czy Kumoruski powiedział, w jakich imprezach będzie brał udział papież?
Mam nadzieję, że słynna partyjna uczciwość spowodowała, że tak.
A główny punkt programu to wizyta w Belwederze podczas uroczystego podpisania przez prezydenta Kumoruskiego ustaw o prawie do aborcji na życzenie, o małżeństwach pedalskich i lesbijskich, eutanazji i zapłodnieniu in vitro.
A w części artystycznej Palikot wykona pokaz z wibratorem.
m-53 / 83.24.31.* / 2010-10-16 22:53
A stosunek oralny wibratora ze świńskim łbem będzie gwoździem programu.
Przewiduje się również uroczyste zamknięcie Radia Maryja i Telewizji Trwam. Na pożegnanie, pod Krzyżem Papieskim, w świetle ognisk palonych Biblii KomoRuski osobiście zgilotynuje Rydzyka i złoży w całopalnej ofierze Kaczyńskiego.
(Nie przeczę, że zostałem pozytywnie zainspirowany Twoim wpisem).
sceptyk / 2010-10-17 00:07 / Tysiącznik na forum
Psia mać!
A jak ONI też zostali zainspirowani????
To się może sprawdzić, niestety!
dgen / 2010-10-16 18:55 / Tysiącznik na forum
religijna szopka na pokaz dla mniej wyrobionych politycznie wyborców trwa.......................
ale to wszystko z takim mrugnięciem oka - bo czy w innym razie bronka poparły by takie persony jak środa, kora, kwaśniewski, jaruzelski ?
ryszardw / 83.10.148.* / 2010-10-16 18:09
ten murek koło Reichstagu - widziałem i dopiero wtedy zrozumiałem, jakich idiotów mamy w rzadzie.
)obojetnie kiedy Aby w mieście ,ktore było przedzioelone poteżnym murem postawic , jako symbol murek wysokosci 2 m z boku bez opakowania. Bylem uczestnikiem rozwalania komuny ale na cos takeigo mogl tzlko wpasc przeciwnik demokracji + idiota.
man13 / 2010-10-16 17:55 / Tysiącznik na forum
" Polski polityk nie pozostał dłużny - podarował papieżowi dwa prezenty - faksymile z Biblioteki Narodowej pierwszej strony koncertu Fryderyka Chopina f-moll, oprawione w białą skórę, z komentarzem w języku włoskim, oraz podobnie oprawiony album rękopisów Chopina ze zbiorów Biblioteki Narodowej.”

26 miliardów złotych jakie dostał kościół od komisji majątkowej było za mało?????
m-53 / 83.24.31.* / 2010-10-16 23:14
26 miliardów - większość liczona w złotych sprzed denominacji.
Jestem ciekaw czy pamiętasz stosunek przy wymianie złotówki.
sceptyk / 2010-10-16 21:00 / Tysiącznik na forum
man13,
ja rozumiem, że rozkazy z PropagandaKommando z Czerskiej 10 wydało jasne rozkazy.
Ale nawet komuchy przyznają, że to ściema.
Michnik nie jest wieczny jak Lenin.
Nawet Kuroń i Geremek odeszli w niebyt (bo przecież w Niebo nie wierzyli)
Punch Wizard / 85.222.86.* / 2010-10-16 17:53
Chryste Jezu, pohitlerowska bestia znów w Polsce. Jednak koniec świata bliski. Antychryst przybędzie.
SLD rules / 77.254.215.* / 2010-10-16 14:11
Komorowski zaprosił Benedykta XVI do Polski

i pytam sie: po co? po co zparawszać tego przydówdcę największego, mafijnego państwa świata?
na wyspach dzidka nie chcieli to polaczki go zapraszają!?
może znów Marysię przytuli jak będzie sutkiem p********** po ulicahc?

najpierw niech kościół rozliczy się z wszystkich afer, pokornie schyli głowę i uderzy się w perś a potem pogadamy czy chcemy Benka w Polsce!?
k21 / 93.105.57.* / 2010-10-16 14:57
Właśnie po co Ojcze Św. masz przyjeżdżać do takich oszołomów plujących jadem i cieknącą pianą z pyska,jak ten "SLD rules".
Taki poziom inteligencji ma społeczność wykształciuchów.
Zapewne ma maturę i kursa niektore, bowiem inaczej nie potrafi się wypowiadać.
buc_pucybut / 2010-10-16 13:14 / Tysiącznik na forum
Wszytko wraca do normalności Pełowskiej normalności ... czy podczas wywiadu na pewno była jakaś złota myśl ale wycięła ją cenzura .... wiedza naszego łupka jest ograniczona jak i on
Oszołomowaty / 178.56.154.* / 2010-10-16 12:56
Nocnik się znów odezwał ... Tusko-niedojda mu pewnie kazała ...A tutaj o bzdurach z jego ust:
"...Podczas ostatniego spotkania prezydenta Komorowskiego ze studentami w Warszawie padało wiele pytań, m.in. o zniżki na komunikację miejską czy też o podatek VAT na książki. Mnie z kolei zainteresowała całkowicie sfałszowana odpowiedź dot. planów podwyższenia owego podatku i to nie tylko w kwestii książek.

Na obecną chwilę podatek VAT nie dotyczy podręczników, jednak zmiana tego stanu rzeczy w połączeniu z innymi modyfikacjami prawa będzie dla studentów prawdziwą udręką pieniężną. Otóż dalsze plany dotyczą zakazu kserowania materiałów, co zmusi ludzi uczących się do kupowania oryginalnych podręczników, które siłą rzeczy po dodaniu do nich podatku VAT zdrożeją. Oczywistym jest, że punkty ksero nie opustoszeją z tego tytułu, ponieważ studentów najzwyczajniej będzie stać tylko na ksero. Jednak w wypowiedzi obecnego prezydenta uderza mnie inny wątek. Bronisław Komorowski chcąc pocieszyć studentów powiedział, że większość europejskich krajów ma podatek VAT wyższy niż w Polsce. Postanowiłem więc zweryfikować wiedzę obecnej głowy państwa i sprawdzić jak jest naprawdę. Powyższe twierdzenie okazało się totalną bzdurą i rażącym kłamstwem obecnej głowy państwa, na co dowody przedstawiam poniżej.

Unia Europejska

Odnieśmy najpierw Naszą sytuację do krajów Unii Europejskiej. Już podczas dyskusji, która rozpoczęła się po ujawnieniu planów rządu Tuska o podwyżce VAT okazało się, że Polska jako kraj członkowski ma jeden z najwyższych tego typu podatków w Unii. Ze stawką na poziomie 22% plasowaliśmy się na trzecim miejscu od końca, na równi z Finlandią. Dwa państwa, które Nas dziś wyprzedzają to Szwecja (25%) i Dania (także 25%). Podane procenty to oczywiście stawki podstawowe podatku VAT.

Gdy zliczymy kolejno stawki podstawowe obowiązujące w Unii i wyciągniemy z tego średnią, wówczas otrzymamy wynik 19,49%. Oznacza to, że Polska nie tylko jest na szarym końcu w wysokości obowiązującego podatku, ale także zawyża istniejącą średnią. Już w tym kontekście wypowiedź Bronisława Komorowskiego staje się zwykłą głupotą, gdyż na 27 państw członkowskich, tylko 3 z nich mają równy lub wyższy podatek.

Europa nie lepsza

Gwoli ścisłości, przypomnijmy iż prezydent mówił o krajach europejskich, nie o krajach Unii Europejskiej. Z tego też tytułu, wychodząc poza kraje członkowskie, sprawdziłem kolejno stawki podstawowe VAT. Z pozostałych państw wyłowiłem jedynie trzy, które dorównują lub przewyższają polski podatek VAT. Kolejno są to: Chorwacja (stawka taka jak w Polsce – 22%), Islandia (25,5%) oraz Norwegia (25%). Oznacza to, że spośród 46 państw wliczanych na dzień dzisiejszy w kontynent europejski, tylko 6 z nich posiada równą lub wyższą stawkę podstawową VAT od Polski. Co więcej, od nowego roku po podniesieniu w Polsce stawki podstawowej do 23%, w całej Europie pozostaną tylko cztery kraje, w których ten podatek będzie wyższy. Oczywiście do czasu, ponieważ rząd Tuska zakłada jego zwiększenie wraz z upływem czasu do poziomu 25%, dzięki czemu zajmiemy niechlubne drugie miejsce na równi z Norwegią. Różnica jest jednak taka, że Norwegów na taki podatek stać, a Nas nie.

W tym kontekście, wypowiedź Bronisława Komorowskiego jest jedynie dowodem na to, że głową państwa została osoba całkowicie niezorientowana w realiach, jakie panują w Europie. To już nie tylko śmieszna pomyłka z wliczaniem Norwegii do Unii, ale pokazanie jak małą wiedzę posiada człowiek odpowiedzialny za prawie czterdziestomilionowe państwo.

I kilka ciekawostek…

Przy okazji opisywania sytuacji podatkowej w Europie, dodam także te informacje, które u Polaków wywołają delikatny uśmiech. Każdemu z Nas znane jest przecież pojęcie raju podatkowego. W Europie jest kilka takich miejsc, które zasługują na określanie tym mianem.

Warte uwagi jest Księstwo Andory, leżące w Pirenejach na pograniczu Hiszpanii i Francji. W źródłach istnieje rozbieżność, ponieważ jedne mówią o braku podatku VAT w tym księstwie, z kolei inne mówią o stawce podstawowej na wysokości ledwie 4,5%.

Nieco wyższa stawka obowiązuje w Szwajcarii i Liechtensteinie, które nie należą do Unii – tam VAT plasuje się na poziomie 7,6%. Wyróżnić należy także Kazachstan ze stawką równą 12%.

W San Marino z kolei nie istnieje podatek VAT, natomiast niektórzy za jego odpowiednik uważają tzw. podatek importowy, którego stawka wynosi 17%.

Ciekawe odstępstwo istnieje także w Portugalii. Jako członek Unii Europejskiej, Portugalia posiada podatek VAT nieco niższy niż w Polsce (21%). Jednak stawka ta nie obowiązuje na Azorach. Ten podległy Portugalii archipelag 9-ciu wysp posiada swoją stawkę, plasującą się na poziomie 15% (czyli minimalnej w UE).

* * *

W przypadku znalezienia błędów w powyższym artykule proszę o uwagi w komentarzach..."
Z Salon24
tesa1959 / 2010-10-16 16:45 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

plany
dotyczą zakazu kserowania materiałów

Zakaz kserowania podręczników istnieje już od dawna, ponieważ jest "chroniony" prawami autorskimi, a to,że nie jest przestrzegany, to inna sprawa. Podręczniki są bardzo drogie, bo ze względu na kserowanie większa podaż jest bezcelowa i koło się zamyka. Nie twierdzę, że gdyby podaż i popyt zwiększyły się, to ceny drastycznie zostałyby obniżone. Zresztą, nasza polska rzeczywistość wskazuje, że lubimy kombinować (tak jest z płytami CD i DVD, programami komputerowymi itp. - żeby nie było - potrzebne mi programy komputerowe mam oryginalne).
k aczordonald / 109.157.143.* / 2010-10-16 17:50
Zresztą, nasza polska
rzeczywistość wskazuje, że lubimy kombinować (tak jest z płytami CD i DVD


ta kombinacja bierze sie z biedy, a to ze ciebie stac na programy komputerowe nie oznacza ze innych tez, szczegolnie ze nasz kraj to jeden z 3 najbiedniejszych w EU.Pomysl, skoro piszesz "nasza polska rzeczywistosc"-no wlasnie.
Obywatel AB / 83.15.108.* / 2010-10-16 13:05
Gość wali same slogany. W żadnym zdaniu nie widać deka pogłębionej myśli, czy refleksji. Zero wiedzy. Wszystko jest piękne, sąsiedzi mili jak nigdy, żadnych problemów. To ignorant i marionetka. Jak można było wybrać tego trutnia na prezydenta?
żarłok / 83.10.250.* / 2010-10-16 11:26
bedzie znowu duuuużo MIODZIA, miodzio jest dobre, fajniesze niz lodzio, lodzio bedzie fajniejsze w lato - cała PIECIOLATKA bedzie słodziutka pełna miodzi i lodzia - mniam, mniam, mniam - i lemingi się utuczą i bedą wielkie jak kaszlaoty - mniam,mniam,mniam
berda / 188.146.204.* / 2010-10-16 10:11
Komorowski kłamie nie ma i nie bedzie normalności dopóki u steru władzy będzie partia oszołomów i Komorowski. Konflikt może przycichać momentami ale będzie wybuchał ze zdwojoną siłą dopóki ster władzy będzie dzierżyć PO. I dopóki PO się nie rozpadnie tak jak UW.
tesa1959 / 2010-10-16 16:53 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

nie bedzie normalności dopóki u steru władzy będzie partia oszołomów i
Komorowsk

za za rządów PIS z premierem Kaczyńskim na czele było normalnie! Takiej jatki i jadu jak wtedy nie słyszałam za żadnego rządu.
1q / 93.105.57.* / 2010-10-16 10:32
Czyli co - Afryka dzika? Zakłady poniszczone. Młodzi nie mają pracy.
Stare pierniki zamiast na emeryturę, zajmują miejsce pracy choćby do samej śmierci,do zdychu. W Niemczech żywność tańsza od naszej, nie mówiąc o jakości. Także drogi itd. Za to budujemy stadiony, to mają być miejsca pracy ? Ładna mi normalność.
Gall# / 178.181.138.* / 2010-10-16 10:06
Komorowski! Hołdy twojego kaszalota to jest twoja prywatna sprawa.
Żądany międzynarodowego śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej, i da Bóg zdrajcy zostaną osądzeni.
Twoja ocena sytuacji w Polsce - no cóż - może w twojej głowie się ulęgła myśl, że niszczenie ostatnich mediów wolnych od hegemonii przestępczej PO to jest "powrót do normalności"...
tesa1959 / 2010-10-16 16:58 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Mówisz o Radio Maryja i TV Trwam? Rzeczywiście wolne media pod dyktaturą o. dyr., pełne nienawiści i powodujące, że ludzie odchodzą od Kościoła. Ale cóż, nasz naród zawsze lubił wszczynać burdy od czasów szlacheckich.
11 / 93.105.57.* / 2010-10-16 17:20
Nie masz racji "tesa 1959" . Tylko te media mówią i piszą prawdę,
a coraz więcej Polaków chodzi do Kościoła. Te media ani Kościoły
(każdej wiary) nie mówią "róbta co chceta, zabijaj, niszcz, kradnij".
Nie chodzisz, to nie wiesz. Ucząc młodych szacunku mógłbyś się czuć bezpiecznie na starość, a tak wyglądaj jak ci rozbestwiona młodzieżówka przypomni ci to jest "robta co chceta".
tesa1959 / 2010-10-16 19:58 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
11 to Ty nie masz racji, bo ja nie tylko, że chodzę do Kościoła, ale skończyłam studia magisterskie z\ teologii i uczę religii. Obca jest mi nienawiść nawet do moich nieprzyjaciół. Staram się żyć nauką Jezusa i tego uczę swoich uczniów. Moi uczniowie mają dla mnie wiele szacunku, bo część z nich pewnie przestałaby chodzić do Kościoła, bo księża to, a księża tamto. Mają do mnie zaufanie, wiedzą, że wysłucham na każdy temat, nie doniosę, a postaram się pomóc w rozwiązaniu problemu. Nawet nie wiesz, jakie miałam problemy, gdy wyszła na jaw pedofilia a Kościele (dobrze, że po raz pierwszy w weekend, to miałam czas na przemyślenia), żeby wyjaśnić młodzieży w odpowiedni sposób, aby nie narazić dobrego imienia Kościoła i nie zbagatelizować sprawy. Słuchałam audycji "Rozmowy niedokończone" kilka razy i nigdy nie wysłuchałam do końca, tyle tam było wołania do walki, tyle nienawiści. Może teraz jest inaczej, ale nie potrafię się zmusić. , aby znów tego nie słyszeć.

Najnowsze wpisy