Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Koniec cudów, czas na rzeczywistość

Koniec cudów, czas na rzeczywistość

Money.pl / 2007-03-16 17:30
Komentarze do wiadomości: Koniec cudów, czas na rzeczywistość.
Wyświetlaj:
BPrzemoo / 2007-03-16 18:05 / Bywalec forum
Witam :)
Co sadzicie o spray'u
Nabylem w czwartek - ja tam widze choragiewke :>
michoo / 2007-03-16 18:03 / portfel / "Hakuna Matata"
O 14 musiałem przestać śledzić notowania i... Co Wyście nawyrabiali? Lojka no jak to pilnowanie Lubej? :) Dobrze, że stopa zdjąłem. Coś za duże obroty ostatnio i to chyba jeszcze nie koniec zabawy.
A druga sprawa to Próchno. Co prawda zjechało dzisiaj ale... Obroty wczoraj i dzisiaj raczej na spekułe nie wyglądały... Co o tym myślicie?
Kenobi / 2007-03-16 18:44 / Uznany malkontent giełdowy
Nie odnoszę się do żadnej konkretnej spółki, ale duże obroty po wzrostach, to najczęściej dystrybucja. Stworzenie dobrego nastroju, dzięki podpompowaniu kursów przyciąga jak zwykle duży tłum, dzięki czemu udaje się sprzedać zarówno więcej, jak i drożej, czego w normalnych warunkach by nie było, a próba sprzedaży wiekszego pakietu powodowałaby mocny spadek kursu. Stara prawda giełdowa. Sezon wyników za nami, perspektywy nie są już takie jak były, kursy wyprzedziły wzrost - który ma znaczenie dla całej gospodarki światowej -ma obniżyć się w pierwszym półroczu ( w I kwartale do 1,2%), inflacja rośnie, zamówienia w przemyśle ostro spadły, sprzedaż detaliczna obniża się, konsument ma problemy ze spłatą zaciągniętych kredytów hipotecznych, przez co zoaostrzone zostały kryteria udzielania nowych (co odbije się na rynku nieruchomości, a przez to i na całej gospodarce), wzrost zysków spółek pierwszy raz od wielu kwartałów ma być jednocyfrowy, jak pamiętam nawet poniżej 5% (lepiej dają obligacje). Czyli, jak pisze P. Paweł - koniec cudów, czas na rzeczywistość, czyli spory spadek sztucznie podciągniętych kursów tylko dla dobrego rozliczenia wygasających kontraktów terminowych.
Kenobi / 2007-03-16 18:48 / Uznany malkontent giełdowy
Korekta - po : kursy wyprzedziły wzrost ... zysków, w wielu wypadkach o parę lat. Wzrost gospodarczy w Stanach, który ma znaczenie dla całej gospodarki światowej...
Jarg / 2007-03-16 18:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Duże obroty i spadek, nie wygląda to różowo. Ale jeszcze za wcześnie, żeby wpadać w panikę :-) Trzymam.
michoo / 2007-03-16 18:23 / portfel / "Hakuna Matata"
Zaiste, maciejką to nie pachnie ale... Ja póki co też grzecznie siedzę, obserwuję jednak bacznie, bo coś 'niestandardowo' mi to wygląda.
Z drugiej strony co tam u nas ostatnio się standardowo zachowuje? :)
modliszka / 2007-03-16 18:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Trudno mi się z Wami nie zgodzić...Ten zjazd w dół, był, jakby na pół gwizdka. Podczas dzisiejszej sesji, spodziewałam się ostrej jazdy w dół, a tym czasem WIG oszalał...Psychologia działa...Rozum nakazuje biec z tłumem, a intuicja zaleca ostrożność...
kerkorian / 2007-03-16 17:58 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ma ktoś linka do tego pozytywa o fonie w parakiecie?
'izrael' o tym pisał
millon / 2007-03-16 17:52 / portfel
Witam szanownych Forumowiczów.
Jako baaardzo początkujący inwestor (czasami takich zowią "spekulantami") odważyłem się na zalogowanie i skreślenie (winno być - wstukanie) kilku słów. A zobligowała mnie do tego pierwsza transakcja na GPW w W-wie. Po prostu skutecznie dokonałem zakupu, a potem sprzedałem zakupiony walor. Wyniki są w tej chwili nieistotne, bo cel był ściśle edukacyjny.
Chociaż chciałem napisać więcej, to teraz poprzestanę na tych kilku zdaniach, więcej spróbuję w czasie wolniejszym na forum, więc pewnie jutro bądź w niedzielę. Bo chyba wtedy jest czas na luźniejsze słowa.
Pozdrawiam Was bardzo serdecznie i życzę miłego wypoczynku po tygodniowych zmaganiach.
Tato / 2007-03-16 19:19 / Uznany Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Uwazaj, to wciaga . . . .
Kenobi / 2007-03-16 19:00 / Uznany malkontent giełdowy
Najważniejsze na początku - nie zachłystywać się pierwszymi zyskami, mogą być przypadkowe, szczególnie, że rozpoczynanie nauki teraz, po kilku latach hossy i czającej się większej korekcie, to nie jest moment dobry na zarabianie, choć na naukę pewnie tak. A ta bywa kosztowna. Jak mawiają doświadczeni gracze - nie zostanie dobrym graczem ktoś, kto nie zbankrutował na giełdzie przynajmniej dwa razy, czego oczywiście nie życzę, ale zalecam ostrożność i nie kierowanie się emocjami, które najczęściej źle podpowiadają.
bollullos / 2007-03-16 18:25 / portfel / Uznany Muł Pancerny
millon - czy interesujesz się millennium?
michoo / 2007-03-16 18:37 / portfel / "Hakuna Matata"
Hehe, miLLena dobra jest :)
slaw / 2007-03-16 17:53 / Uznany Gracz Giełdowy
Witamy zyczymy powodzenia
Jarg / 2007-03-16 18:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
millon, niech inwestowanie przyniesie ci MILION :-)

Powodzenia
michoo / 2007-03-16 18:05 / portfel / "Hakuna Matata"
No to witamy w klubie :) Staż mam raptem kilka miesięcy większy od Ciebie ale czasy na naukę są po prostu doskonałe :)
Powodzenia i loginowego milijona życzę!
kerkorian / 2007-03-16 17:40 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
dajcie linka do tego pozytywa o fonie w parkiecie
izrael / 2007-03-16 17:41 / Tysiącznik na forum
daj maila moge ci poslac cale pismo na poczte.... :-)
kerkorian / 2007-03-16 17:47 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
nie wystarczy jak wstawisz link albo dokładną nazwe artykułu to go znajdę
Igor | Evil Empire / 2007-03-16 18:52 / Ja sem gieldowy nietoperik
ja tez poprosze o linka na forum !! :D
kerkorian / 2007-03-16 17:36 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
po sesji cudów może być płacz i szara żeczywistość...
olka / 89.171.91.* / 2007-03-16 18:54
ta rownolegla, przez z ,bo ta przez rz jest o.k.
warren buffet / 2007-03-16 17:36 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ale przetasowania na Midasie.... a z tym boryszewem to chyba karkosik zrobił myk zeby zejsc ponizej 66% ...
superman / 2007-03-16 17:39 / Tysiącznik na forum
tez tak mi sie wydaje bo teraz ma 64,436%
izrael / 2007-03-16 17:30 / Tysiącznik na forum
dzis pozytywny artykuł w parkiecie o FONie. bedzie dobrze.
7 8 9 10 11 12
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy