Forum Polityka, aktualnościKraj

Koniec negocjacji w sprawie tarczy!

Koniec negocjacji w sprawie tarczy!

Money.pl / 2008-07-02 23:59
Komentarze do wiadomości: Koniec negocjacji w sprawie tarczy!.
Wyświetlaj:
Dr Es / 85.128.68.* / 2008-07-04 08:40
Tak sobie myślę, że tarcza antyrakietowa jest jedynie podstawą, żeby potem sobie Amerykanie spokojnie system dalej rozbudowywali. Tarcza jest ochroną przeciw Rosji, ewentualnie oszołomom mającym dostęp do broni jądrowej a nie terrorystom, bo jeśli tak by było to tarcza powinna znajdować się bardziej na południe. Sytuacja geopolityczna Polski zawsze była gó wniana, bo komu się chciało ten się przetaczał przez nią. Za blisko leżymy Rosji i Zachodniej Europy. Jak uczy historia, sojusz z Anglią i Francją nam g.... dał, więc normalne jest, że dąży się do sojuszu ze Stanami, jakiej one by kondychy nie miały (oczywiście prędzej czy później i tak nas wydymają). Tyle, że Stany mają wielu wrogów, w tym Rosję, a wiadomo przecież, że sojusznik wroga jest naszym wrogiem. Tak więc Polska ma przesrane, jeśli ten system antyrakietowy nie będzie bronił jej terytorium. Jedynym więc warunkiem zgody na zbudowanie tarczy powinna być zgoda na obronę terytorium Polski przed rakietami lecącymi w jej kierunku. Oczywiście tego się w życiu nie powie Rosji i będzie się mówiło, że to przeciw terrorystom, bo inaczej byłby dopiero dym. Ale jeżeli tak nie jest no to wtedy sytuacja Polski przypominałaby sytuację Bruca Willisa ze Szklanej Pułapki 3, kiedy stał w getcie z napisem że nienawidzi czarnych (czy jakoś tak, nie pamiętam dokładnie, ale wiadomo o co chodzi :).
Andre7 / 2008-07-03 13:57 / Tysiącznik na forum
Miejmy nadzieję że Prezydent i Premier nie będa rozgrywac politycznei tarczy, to za poważna sprawa by sie bawić w ich gierki partyjne które większość normalnych Polaków ma du..żym poważaniu ..
man13 / 2008-07-03 12:03 / Tysiącznik na forum
Lech Kaczyński: Nie chcieliśmy tarczy za nic, chcieliśmy mieć możliwość dofinansowania jej dla dobra świata.
antyklerykał / 83.23.147.* / 2008-07-03 17:41
Do bezdomnych Amerykanów mieszkających w samochodach i przyczepach dołącza nowa grupa: ludzie z klasy średniej
Zwiększa się liczba przejęć obciążonych hipoteką nieruchomości, coraz więcej specjalistów z klasy średniej traci swoje domy i z czterech sypialni przenosi się do czterech kółek.
Ponieważ zjawisko się nasila, agencja dla bezdomnych New Beginnings z Santa Barbara w Kalifornii uruchomiła program bezpiecznego parkowania, aby zapewnić swoiste schronienie osobom niemającym dachu nad głową, a jedynie własny samochód.
Guy Trevor stracił pracę projektanta wnętrz, gdy branża zaczęła kurczyć się wskutek kryzysu na rynku nieruchomości. Po sprzedaniu mebli i przeniesieniu reszty dobytku do magazynu mieszka teraz w swoim aucie. Noce spędza na jednym z dwunastu ogrodzonych parkingów w Santa Barbara, prowadzonych przez New Beginnings.

– Jestem ofiarą paskudnego zbiegu okoliczności – mówi. – Na parkingu śpią ludzie tacy sami jak ja. Pochodzą z normalnych, przeciętnych domów. Wiele osób w tym kraju nie zdaje sobie sprawy, że oni też znajdują się o krok od ubóstwa.

W zamożnej Santa Barbara doszło w maju do 150 przejęć domów. W ciągu 12 miesięcy było ich w sumie 800. Co miesiąc na schodach sądu w Santa Barbara odbywa się aukcja zajętych nieruchomości. – Kryzys gospodarczy zaskoczył tych ludzi i nagle stali się bezdomni. Uderzył w klasę średnią – mówi Nancy Kapp z New Beginnings.

67-letnia Barbara Harvey również straciła pracę, a potem dom na skutek kryzysu mieszkaniowego. Podobnie jak w przypadku Trevora, jej praca pośredniczki w pożyczkach była związana z rynkiem nieruchomości. Teraz Harvey mieszka ze swoimi trzema psami w samochodzie. Co noc parkuje go na należącym do agencji parkingu przeznaczonym tylko dla kobiet. – Nie sądziłam, że mnie to spotka – przyznaje. – Ludzie chyba nigdy nie myślą, że coś takiego może im się przytrafić.

Wzrost liczby bezdomnych koczujących w autach doprowadził do zdecydowanej reakcji władz Los Angeles. Podobnie jak w wielu innych miastach w USA, nie wolno tam mieszkać w pojazdach stojących na jezdniach publicznych. W tym roku miasto całkowicie zakazało nocnego parkowania na ulicach w rejonach mieszkalnych. Pierwsze naruszenie zakazu karane jest 50-dolarowym mandatem, za kolejne grożą grzywny do 100 dolarów.

– Dla coraz większej liczby osób z klasy pracującej i niższej średniej samochód jest przystankiem po utracie domu. Często okazuje się, że jest to bardzo długi przystanek – mówi Gary Blasi, profesor University of California w Los Angeles, działacz na rzecz bezdomnych.

W Los Angeles mieszka najwięcej bezdomnych w całych Stanach Zjednoczonych. Jest ich około 73 tysięcy. Z trzech tysięcy tamtejszych bezdomnych ankietowanych w ubiegłym roku 250 spało we własnych autach.
POLSKA BOGATY KRAJ,,,, POMOŻE.
Ale pamiętam jak URBAN chciał wysłać im koce.... ile to żeśmy mordy nadarli.oj......może teraz ktoś z RZĄDU wesprze amerykanów.....
Za mało narobili szkód w świecie. To oni właśnie z tą swoją CIA mordowali ludzi wybieranych w demokratycznych wyborach np: Aliende i inni. Wspierają tylko dyktatorów i terorystów, morderców. Boliwia, Somalia, Afganistan Irak, Pakistan, Chile, Włochy w 1945r -ultra prawica, choś zwyciężyła lewica. Dzisiaj dopiero zdjęli z listy terorystów człowieka który walczył o wyzwolenie Afryki .... i oni myślą że wszyscy ludzie to głaby i nie myślą....
zgadzam się z wypowiedzią poniżej....bo my zawsze dostajemy w d.... przez tych wazeliniarzy -czytaj pracowników sezonowych....i jest obojętne kto od 1945r rządzi....wszyscy są podobni do siebie.......
Wapniak / 83.28.132.* / 2008-07-03 11:16
Jakie stosunki, z jakim sojusznikiem, jakie możliwości działania? Co za brednie. Znów wdepnęliśmy w g.... i to na własne życzenie. Nie pierwszy raz, z resztą...
A swoją drogą sztuką jest; ubezwłasnowolnić własny naród pod kombatancką flagą... Ciekawe tylko, kto pisał scenariusz?
szron / 83.17.191.* / 2008-07-03 11:00
To co bedzie 20 mln$ na waciki dla Armii?
karlik34 / 80.51.243.* / 2008-07-03 07:19
Czy nikt w PO nie zauważył, ze w ciagu ostatnich 5-ciu lat stosunek Polaków do Amerykanów i Ameryki zmienił się całkowcie ?? Pozostały chyba juz tylko niedobitki ( w tym bracia K.) ślepo wpatrzeni i zakochani w Ameryce... Reszta Poaków... ma juz dosyć arogancji i egoizmu tego kraju. "Amerykanin" coraz częściej kojarzy sie nam z....żołnierzem w tropikalnym mundurze okupującym kolejny mały kraj...ważny ze względów strategicznych dla USA ! I dlaczego do cholery...mamy znowu nadstawiać du...ę, wypinać pierś i.... chronic tyłek Amerykanów ??? Chromolić ich !! Każdy ma to...na co zasłużył !!!
KAP / 2008-07-03 14:44 / Tysiącznik na forum
wpadasz z jednej skrajnosci w druga. Fakt ze USA sporo stracilo, ale do Rosji to mu jeszcze lata swietlne pozostaly. Wiec jesli komus tu zaufac to mimo wszystko USA. Zaufac, jednak nie znaczy slepo wierzyc.Czyli twardo negocjowac precyzyjne warunki.
wezyzyr / 148.81.129.* / 2008-07-03 13:25
zawrzyj przyjacielskie stosunki z Rosją
mpicz. / 79.184.130.* / 2008-07-03 06:33
rakiety są potrzebne aby niektórych polityków /m.p.p.u.p.k./wystrzelićw komos.
studentMIM / 2008-07-03 00:01 / Tysiącznik na forum
Zobaczymy jakie będą wyniki negocjacji po ich ogłoszeniu. Miejmy nadzieję, że pozytywne;)
A tak ogólnie, to wygląda na to, że ostatecznie w Polsce będzie umieszczona tarcza, co chyba jest pozytywane zarówno dla naszego kraju, jak i dla świata jako całości:))
Pajchiwo / 2008-07-03 07:36 / Tysiącznik na forum
Zobaczmy najpierw warunki O.K.?
Amerykanie mają zwyczaj zarabiać na każdym swoim posunięciu, więc na tym tez pewnie zarobią.
studentMIM / 2008-07-03 08:02 / Tysiącznik na forum
Jeśli mają zwyczaj zarabiać, to im się tylko chwali;)
A tak na serio, to rzeczywiście warto poczekać na faktyczne warunki, choć patrząc z perspektywy świata (mówię o naszej strefie kulturowej) to tarcza jest pozytywną rzeczą

Najnowsze wpisy