Forum Forum ubezpieczeńInne

Koniec podwójnego OC. Dla wszystkich kierowców

Koniec podwójnego OC. Dla wszystkich kierowców

Wyświetlaj:
michuczaka / 83.8.129.* / 2013-02-24 03:19
"Potem nie ma ochrony i podlega karze Funduszu" co oznacza to zdanie? domyślam się że nawet jeśli nie użytkuje pojazdu zostane ukarany bo samochód w garażu jest też niebezpieczny dla ruchu drogowego, śmiechu są warte te skorumpowane polskie przepisy o ubezpieczeniach nawet w dzikiej Afryce każdy ubezpiecza sobie pojazd na okres czasu jaki mu odpowiada bo niby dlaczego marynarz który użytkuje pojazd 3-5 miesięcy w roku ma płacić pełny rok za rokiem, a jedynym sposobem na zatrzymanie ubezpieczenia jest pozbycie się pojazdu. Jeśli komuś wysadziło gaz w mieszkaniu uszkadzając przy okazji sąsiadów to kto pokrywa koszty remontu mieszkań poszkodowanych, Polska paranoja.
m-53 / 95.49.170.* / 2013-02-23 23:47

Kierowca dostanie też zwrot składki, jeżeli auto zostanie wyrejestrowane

O ile mi wiadomo wyrejestrować(czasowo) można jedynie samochód ciężarowy.
Osobowy można wyłącznie "skasować" - oddać do demontażu.
Oświecony / 188.141.36.* / 2013-02-23 23:10
Wreszcie można wyjechac z kraju na kilka miesiący zostawiając swoje nieubezpieczone auto i nie byc zmuszanym do płacenia składek!!! Kraj normalnieje! Poza tym kiedyś jak wyjechałem z Polski sprzedając wcześniej auto jakiemuś znajomkowi z miasteczka, zostawiłem mu ważne OC, po trzech latach przyszła do mnie kara z funduszu za jazdę bez ubezpieczenia (chyba coś około 4tys.pln), okazało się, że koleś nawet nie przerejestrował auta na siebie, a 2 lata potem plicji podczas kontroli powiedział, że auto pożyczył ode mnie!!! Oczywiście ubezpieczyciel też mnie ścigał za przedłużone automatycznie ubezpieczenie na kolejny rok plus odsetki, kary itd. W Polsce niestety jeszcze biurokracja jak nigdzie na świeci i nic przez telefon załatwic się nie da (a uwierzcie, że są kraje gdzie takie rzeczy załatwia się przez telefon), to żeby odkręcic to wszystko musiałem leciec do Polski, poszukac umowę sprzedaży (kto je trzyma w nieskończonośc?) i udowodnic, że auto było sprzedane 3 lata temu, jakaś paranoja!
Kolo_ / 78.45.252.* / 2013-02-23 22:15
A czy teraz wszyscy maja? ;) obudz sie...
W koncu skocza sie cyrki z podwojnym ubezpieczeniem, tlumczeniem, ze wypowiedzenie nie doszlo itp kombinacjami ubzpieczycieli...

A kierowcy... troche samodyscypliny i odpowiedzialnosci nie zaszkodzi...
Z drugiej strony pewnie zaczna sie polowania na kierowcow za dzien, dwa bez ciaglosci ubezpieczenia i po kieszeni.... Taka dywersyfikacja zrodla dochodow panstwa zeby nie bylo, ze tylko fotoradary.. ;)
ACdeusz / 79.189.218.* / 2013-02-23 21:51
"i ponosi konsekwencje wypadków popełnionych przez siebie po skończeniu tej polisy - tłumaczy Cwalińska-Weychert."
Czyli katastrofa?!!! Pojawi się cała masa młodzieńców w swoich szybkich gruchotach bez OC bez pracy i bez możliwości egzekwowania z nich czegokolwiek.
Niech ten rząd w końcu odejdzie!!!
To zmuszanie kierowców do nabywania AC i nabijania kasy firmom ubezpieczeniowym.
Co jeszcze s...cie zanim odejdziecie?

Najnowsze wpisy