Forum Polityka, aktualnościKraj

Koniec prywatnych przyjęć w państwowych szpitalach

Koniec prywatnych przyjęć w państwowych szpitalach

Wyświetlaj:
podatnik / 217.11.139.* / 2008-03-26 15:55
Dllaczego po prostu nie wprowadzi się wreszcie równolegle obok Funduszu Państwowego prywatnych kas chorych.To trwanie w socjaliżmie rujnuje systemy i gospodarkę.Gdyby za rządów Buzka dokończono reforme i wprowadzono prywatne kasy mielibyśmy dziśiaj inną sytuację.powstałyby dobre prywatne szpitale , kliniki, gabinet i ceny wcale nie byłyby tak wysokie jak teraz w prywatnych gabinetach bo byłaby konkurencja,
Ta hipokryzja polityków i obrońców uciśnionych podnosi adrealine myśląxcemu człowiekowi. Dlaczego zamożny uczciwy człowiek ,który nie chce po znajomości tylko narmalnie za zaplatą ma ograniczane swoje prawa w imię obrony praw innych , którzy i tak ich nie mają.
mwis / 2008-03-25 11:56
I INYCH "WOLNYCH ZAOWODACH" (NP. ADWOKACI, ...) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
seniorka / 83.23.254.* / 2008-03-25 11:47
ja już dawno o tym myślalam , że to jedyne rozwiązanie. teraz w prywatnym gabinecie dostaniesz skierowanie do specjalisty z funduszu zdrowotnego, a jak pójdziesz do lekarza rodzinnego, to on kaze ci sie u specjalisty leczyc prywatnie. Stąd mają pacjetów w prywatnych gabinetach. a kasy fiskalne jak najbardziej, dlaczego majątakie przywileje? A może jak bedą mieli zapłacic wat to obniżą swoje stawki? a tak kto ich kontroluje ile za wizyte biorą?
Ortopeda za podanie zastrzyku tzw.blokady bierze 100 zł.
zastrzyk musiałam wykupic. podanie zastrzyku to 1 minuta ...komentarz chyba zbyteczny...
jeszcze zdrowy / 80.50.237.* / 2008-03-23 13:29
Należy wprowadzic całkowity zakaz prowadzenia prywatnych gabinetów lek. lekarzom którzy są na kontraktach w szpitalach.Albo szpital,praca,wyniki,dabra płaca albo prywatny gabinet.Razem rodzi natychmiast możliwośc korupcji, oraz przenoszenia osiągnięc zespołu lekarskiego na konto osobiste.
Fakturka / 83.27.23.* / 2008-03-22 22:30
Jakiś problem?! Fakturke proszę....
Sancho Panches / 2008-03-22 14:38 / Bywalec forum
super!
kto nie marzy o dobrej jednej pensji??
nie trzeba bedzie dorabiac zeby na ksiazki dla dzieci starczylo..
kto nie chce miec jednego miejsca pracy??
w tej chwili 1,5tysia w szpitalu 2 w przychodni 2 w prywatnym gabinecie... ponad 100h w tygodniu.. jak dlugo tak mozna??
taka zmiana nam lekarzom jest na reke... skonczy sie praca na 2-3 etatach.. zaczna nas wszyscy szanowac bo dostep do uslug znacznie sie zmniejszy i dzieki temu wzrosna stawki :)) jestem za!!
MERO / 213.17.193.* / 2008-05-08 13:42
Przestańcie biadolić i zabierzcie się za organizację szpitali itp! Tak się głupio składa, że wszyscy widzą jak świetnie działają szpitale i przychodnie.
Przecież to oczywiste, że jeśli masz prywatny gabinet, który tym więcej zariabia im gorsza jest państwowa "opieka", tym gorsza ta opieka będzie. Przecież nie będziesz psuł sobie interesu porządnie obsługując pacjentów w państwowym szpitalu.
Jeśli ja otworzyłbym prywatny interes działający na szkodę firmy w której pracuję, to wyleciałbym dyscyplinarnie i pewnie miał wizytę w sądzie.
To, co się teraz dzieje to nic innego jak korupcja!!!
:-P / 89.77.203.* / 2008-03-25 18:01
chyba razem z dojazdami liczysz Sancho - chłe chłe, te "ponad 100 h.." to już przewałka, i jeszcze na oczy widzisz? już wierzę i chc to zobaczyc!
jeszcze zdrowy / 80.50.237.* / 2008-03-23 13:43
mam do ciebie medyku pytanie . a kiedy śpisz ? 3 etaty to 24 h. studia były za masło?(cała prawda szpital 2 h/dobę, przychodnia 2 h/dobę, pryw.gabinet 4 h dobę= 8 h.to jest jeden etat) nie mów tylko że odbywasz podróże w czasie
lessie / 83.30.21.* / 2008-03-22 20:58
Nie dodał Pan za co tak naprawdę biora pieniadze lekarze w prywatnych gabinetach, więc ja dodam, sprzedaja dostep do publicznej słuzby zdrowia. Szczególnie wstrętne łapówkarstwo.
Sancho Panches / 2008-03-22 14:38 / Bywalec forum
super!
kto nie marzy o dobrej jednej pensji??
nie trzeba bedzie dorabiac zeby na ksiazki dla dzieci starczylo..
kto nie chce miec jednego miejsca pracy??
w tej chwili 1,5tysia w szpitalu 2 w przychodni 2 w prywatnym gabinecie... ponad 100h w tygodniu.. jak dlugo tak mozna??
taka zmiana nam lekarzom jest na reke... skonczy sie praca na 2-3 etatach.. zaczna nas wszyscy szanowac bo dostep do uslug znacznie sie zmniejszy i dzieki temu wzrosna stawki :)) jestem za!!
Jan 2 / 217.153.161.* / 2008-03-22 07:08
Tylko przyklasnąć. Lekarze powinni dobrze zarabiać ale nie wszyscy po równo. Aktualnie brak jest wśród lekarzy motywacji do dobrej pracy. Ci leniwi traktowani są na równi z pracowitymi. Lekarz to też człowiek.
:-P / 89.77.203.* / 2008-03-25 18:06
jak wszędzie! ale to nie może być wymówka! - patałachów sami eliminujcie. muślicie ze tylko urzędasy mogą pracować po kilkanaście godzin na dobę? teraz już nikt nie pracuje 8 godzin i do domciu. jest robota, to trzeba ją zrobić, nik za nas jej nie zrobi, nich chrzancie o 48 godzinach bo niedobrze sie robi! dwa miesiące czekałam na wizytę u specjalisty i co jak przyszłam to byłam jedyna w poczekalni! k.. ciężkie słowa pchają sie na usta, a lekarz niby przyjmuje 8 godzin. to co nikogo z tej listy przede mną nie było? umarli chyba w oczekiwaniu! kawki herbatki pogaduchy i chrzny o 48 godzinach pracy!
Edek z krainy kredek / 77.253.243.* / 2008-03-23 11:55
Święta prawda. Lekarz lekarzowi nie równy, a patałachów zawsze wszędzie było pełno
### / 2008-03-22 00:28 / Bywalec forum
A ci znowu cos planuja zamiast robic.
Dlaczego dopiero od lipca?
marl57 / 83.4.165.* / 2008-03-22 00:32
a są jakieś pomysły co do kasochłonności adwokatury?
Dalej jest to grupa zawodowa realnie poza obowiązkiem podatkowym?
wishfull thinking / 78.88.179.* / 2008-03-21 23:06
Co to za mydlenie oczu wzrostem cen za usługi...
Dlaczego niby miały wzrosnąć o 22%?
Czy teraz klient płaci netto czy brutto (teraz zwolnione z podatku)?
A dlaczego nie wyliczyć VAT-u metodą w stu?
Jest jeszcze rynek (MY PACJENCI), który kupi po określonej cenie usługę medyczną...
Skończmy wreszcie z pozorami (obniżone stawki PTU) dla niektórych artykułów a znikną PATOLOGIE...
Obawiam się, że kasy rejestrujące nie rozwiążą problemu, raczej domagajmy się w każdym przypadku rachunku od świadczącego usługę (stomatolog, alergolog i inni)
Heja / 77.113.104.* / 2008-03-20 21:56
Wybór jest oczywisty!! Kolejna pętla na szyje decydentów tak jak z lekarzami sądowymi- miało być uszczelnienie systemu zwolnień a mamy brak chętnych. Powodzenia! Tylko zamieniac szpitale na Zakłady Opiekuńczo Lecznicze!!
jas5591 / 213.17.140.* / 2008-03-20 19:28
Zyczę powodzenia i jestem za tym aby w końcu zrobić porządek.
Wapniak / 83.28.100.* / 2008-03-20 12:30
Czyżby zbliżał się pierwszy cud w realu? Oby!
Jeszcze została "czarna sotnia"/togi i sutanny/.
Anka P. / 217.153.42.* / 2008-03-21 22:18
Masz rację Wapniaku. Od bogactwa im się już tak w głowie pomieszało, że zapomnieli, gdzie żyją! Wszyscy muszą być traktowani tak samo przez fiskusa.A lekarze - niech mi ktoś pokaże biednego lekarza?! Za trzy etaty ma kupę forsy + gratisy + za prywatną praktykę - odeśpi wszystko w szpitalu, na dyżurze. Zapytajcie pielęgniarki jak to jest?
Adam222 / 77.88.184.* / 2008-03-22 11:48
Lekarze mówią, że pracują na 3 etaty. Powinni za to siedzieć w więzieniu (tam też lekarzy potrzebują), bo jest to publiczne przyznanie się do złodziejstwa. Doba ma 24 godziny. A etat pracy to 8 godzin. To kiedy oni spią, jedzą czy spotykają się z rodziną. W czasie pracy? Jest to okradanie pracodawcy czyli nas społeczeństwa. Żądam aby z tym skończyć.
wieko / 64.136.49.* / 2008-03-20 12:08
i o to wlasnie chodzilo !
Nie mam nic do wysokich zarobkow lekarzy,.Lekarze powinni zarabiac godnie, jeszcze raz powtorze godnie tzn. zarabiac legalnie w zaleznosci od umiejetnosci i wlozonej pracy ale takze nie naginajac systemu do swojej prywatnej praktyki.Skorzystaja na tym inni , uczciwi pracownicy sluzby zdrowia ,uczciwi lekarze i pielegniarki a takze pacjenci.
Adam222 / 77.88.184.* / 2008-03-22 11:53
Lekarze powinni zarabiać tak samo godnie jak ich pacjeńci. Ani trochę więcej. W końcu to oni są dla pacjentów a nie odwrotnie. Inaczej będzie to biała mafia żerująca na społeczeństwie. A jak się im nie podoba to mogą wyjeżdżać, tylko niech zwrócą za studia, bo na to składało się społeczeństwo.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy