Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Koniec samozatrudnienia?

Koniec samozatrudnienia?

Money.pl / 2006-04-13 15:17
Komentarze do wiadomości: Koniec samozatrudnienia?.
Wyświetlaj:
bąbel / 83.8.39.* / 2006-05-03 17:31
Moim zadaniem najlepiej ogłosić wojnę Arabskim Emiratom i szybko się poddać bez rozlewu krwi, bo nadzei, że polska polityka zmieni się na lepsze samodzielnie poprostu nie mam. A Emiraty na gołym kamieniu i ropie potrafią gospodarować lepiej niż nasz rząd na żyznych ziemiach. Udupić obywatela to chasło rodzimej rządzącej ekipy!!!!!!!
gdk / 2006-04-22 18:54 / portfel
Z każdej strony starają się zwiększać przychody... a może by tak dla odmiany po prostu ograniczyć wydatki? Nieee... bo przecież trzeba finansować nowe stołki, beciki i Bóg wie jakie urojone pomysły rządzącej elyty.
Niech nam poftel lekkim będzie.
bizon / 83.17.143.* / 2006-04-21 11:08
NO PIĘKNIE KU...... PIĘKNIE I CO JESZCZE wymyślą żeby ulżyc podatnikowi
Tomeeeeek / 83.24.171.* / 2006-04-15 19:18
Oni są głupi jak buty. Nie da się stworzyć takich przepisów, które spacyfikują polaków. Mamy wiele przywar, ale akurat tutaj już się powinni nauczyć, że każda próba zmiany na gorsze skutkuje tym, że polacy będą sobie jakoś radzić. Jeśli nie podoba im się to, że wykonuję większość usług dla jednego klienta, to zacznę sprzedawać na allegro jakieś głupoty. I już będę miał dużo klientów i prowadził "działalność gospodarczą" pełną gębą.

Jak dla mnie te próby komplikowania prawa podatkowego to żenujący obraz niemocy PiSuarów.
HENRYK / 62.233.169.* / 2006-04-15 17:36
DZIĘKUJEMY GILOWSKA !!!!!!!!!!!
I TAK SIĘ OBNIŻA PODATKI
cichy / 2006-04-14 21:16 / portfel / Bywalec forum
Skandal!
Oczywiscie taka zmiana uderzy w tych, ktorzy sa przedsiebiorczy. Znajda oni sposob na obejscie nowych przepisow. Ale bedzie zamieszanie... I oczywiscie szara strefa sie zwiekszy.
ŁowcaGwiazD / 153.19.178.* / 2006-04-14 16:01
Solidarne Panstwo polega na solidarnym płaceniu podatków. Osobiście płacę 40% i czekam aż cała reszta dołączy do mnie! W ekonomi istnieja nieoczekiwane rozwiązania ale nie ma cudów! Chcemy mieć "dobry" rząd i "dobry budżet to musimy się na nego złożyć i nie złożeczyć.
Wesolych Swiat Wielkanocnych!
MacMurphy / 84.40.135.* / 2006-04-18 22:32
Jedyny sprawiedliwy podatek osobisty to pogłówne - jedna kwota dla wszystkich obywateli posiadających prawo głosu. Przy czym zapłata powinna być dobrowolna. No i oczywiście od zapłaty podatku uzależnione prawo głosu. Bez wyjątku. Nawet dla osób nie posiadających własnych dochodów. Za nie pracującego partnera życia prowadzącego gospodarstwo domowe mógłby płacić partner uzyskujący dochód. Za dorosłe uczące się dzieci podatek pogłówny mogli by płacić rodzice.

Podatek dochodowy oczywiście liniowy płaciłyby tylko podmioty gospodarcze. Przy czym działalnością gospodarczą podlegającą liniowemu podatkowi dochodowemu powinno być wszystko, co nie jest zapłatą z umowy o pracę.

Ubezpieczenia społeczne powinno gwarantować dla wszytkich obywateli jedną stawkę emerytury. Oczywiście minimalną.

Wyobrażcie sobie jak daleko idące przemiany w postawach społecznych, procesach gospodarczych i polityce wywołaby taka zmiana w podatkach osobistych.
ochudzony / 157.25.5.* / 2006-04-14 09:48
a jakie propozycje ma PO skoro Zyta juz sie ujawniła
MSP / 83.30.67.* / 2006-04-14 09:41
Jakos jak obserwuje ostatnio co sie dzieje w sprawach propozycji podatkow dla firm nie moge sie oprzec wrazeniu ze ten rzad (chyba nieswiadomie) przygotowuje grunt pod wygrana PO (a moze i SLD ) w nastepnych wyborach. Miala byc poprawa warunkow dzialalnosci dla MSP , nizsze podatki i nizsze obciazenia, rozliczania deklaracji kwartalne lub polroczne i co zostalo z tego programu ?
Maly przedsiebiorca / 83.30.67.* / 2006-04-14 09:29
Czy nasz rzad chce rozwijac MSP czy wprost przeciwnie ?
Glosowalam na PIS a teraz jestem przerazona niektorymi propozycjami . Dobrze zamkniemy nasze firmy tylko prosimy rzad o danie nam "etatow" i wtedy bedziemy pracowac na luzie , czasem strajkowac ze za malo zarabiamy ... inne wyjscie ? Zarejestrowac dzialalnosc za granica bo obciazenia mniejsze i placic innemu Panstwu ..czy o to chodzi naszemu rzadowi ?
xxl / 83.21.24.* / 2006-04-14 09:04
Za zeszły rok zapłaciłem ok. 50 tys podatku ( 19%) ale jak im ta forsa sie nie podoba, to zatrudnie sie fikcyjnie np. u swojej ksiegowej za minimalna stawke, i mniejszy zus a cały mój dochód będzie na czarno. Szkoda kasy na Leppera.
xxl / 83.21.24.* / 2006-04-14 09:11
A mój teść na nich głosuje, bo mu podnieśli emeryture o jakies 50 zł. Do tej pory gdy mu brakowało np. na lekarza to bez problemu mu pomagałem bo te pare setek nie było problemem. Ciekawe na co mu starczy te 5 dych od Marcinkiewicza jak ja sie wypne.
spoko / 62.87.254.* / 2006-04-14 07:58
samozatrudnieni PIT wg skali przezyjecie, ale kto za Was zapłaci pełne skladki ZUS???????????????????????
bo teraz bedzie solidarnie, solidarnie ZUS ze wszystkich bedzie równo czesał składkę od rzeczywistej podstawy przychodu
koval / 212.182.119.* / 2006-04-14 08:25
Zus czesze ze wszystkich równo od rzeczywistej skali dochodu, ale w przypadku samozatrudnionych NIE MNIEJ NIŻ 700zł/mieś, nawet jeśli jest się pod kreską. Prawie Sprawiedliwość.
Wszyscy płacimy solidarnie na te 24 mln Polaków którzy (legalną) pracą się nie kalają (z róznych powodów)
roman / 83.238.240.* / 2006-04-14 00:12
jedno wyjście- trzeba znów wrócić do szarej strefy!
Krzy / 195.140.236.* / 2006-04-14 00:11
Czy ktoś może wie, gdzie podziali się Ci wszyscy piewcy nowej władzy? Tylu ich tu kiedyś było. Krzyczeli, chwalili bliźniaków, pomstowali na całą resztę. A jak miało być pięknie i "solidarnie" (cokolwiek to znaczy). NO I CO? Nic teraz nie powiecie?
A / 212.244.189.* / 2006-04-14 07:59
Już nie "chwalę" "bliźniaków" od dawna a chwalę liberałów - dobra Zyta, dobra Zyta, dobry liberał, podniesie podatki, podniesie, aport Zyta, aport!
A / 212.244.189.* / 2006-04-14 08:01
Gdyby sie ktoś obraził to wyjaśniam - aport to słowo jak najbardziej z języka ekonomii...
George / 83.25.204.* / 2006-04-14 07:45
Panie Krzy! Piewców nowej władzy było na tym forum niewielu. Przeważali ci, których denerwowała bezmyślna krytyka PiS-u, zapewne będąca wynikiem bezkrytycznego odbioru programów telewizyjnych i artykułów w Gazecie Wyborczej. Była i jest nadal pewna szansa, że PiS wykona swoją robotę, tzn rozgoni skorumpowanych beneficjentów umów okrągłostołowych, tych różnych Michników, Mazowieckich, Kiszczaków, SB-ków wszelkiej maści, biznesmenów typu Kulczyk, itd.., skompromituje socjalizm (oczywiście w krótkim okresie czasu bowiem władza ludu nieuchronnie prowadzi do socjalizmu) i tym samym przygotuje grunt do przejęcia władzy przez ugrupowania, które co prawda nie odgrywają teraz w polskiej polityce żadnej roli, ale których programy społeczno - gospodarcze mają ogromny potencjał. I ja na to właśnie liczę. Co prawda takie ugrupowanie w demokracji nie ma szans na dłuższe sprawowanie władzy, ale jego rządy będą jak wpuszczenie świeżego powietrza do zasmrodzonego pokoju, a przyzna Pan, że nawet gdyby odświeżenie atmoasfery trwało krótko, warto to zrobić.
Józef II / 87.96.103.* / 2006-04-15 01:09
Panie George GW nie czytuje, z panem Michnikiem wódki nie piłem i ta cała kamaryla czerwono-czrno-różowa mnie nie interesuje.
Mnie interesuje tylko proste, czytelne prawo ale tego to chyba nie doczekam.
Wesołych jajek i ulrwnego dyngusa.
PiSman / 83.14.35.* / 2006-04-14 07:38
Ano nic. Jestem honorowy, idę się powiesić!
zyzyf / 83.18.12.* / 2006-04-13 22:32
...Zapomniałem dodać. Ostatni gasi światło i "klucz od normalności" proszę zostawić pod wycieraczką...
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy