Forum Forum emerytalneWcześniejsza emerytura

Koniec wcześniejszych emerytur dla nauczycieli?

Koniec wcześniejszych emerytur dla nauczycieli?

eme / 83.5.98.* / 2008-04-03 07:48
Nareszcie cos ruszyło. Z całym szacunkiem dla zawodu , lecz myślę ze dosc juz przywilejów dla całej budżetówki. Zanim odezwą sie tutaj zwolennicy tych przywilejów, niech pomyślą o pracownikach innych branż gdzie warunki pracy są o wiele trudniejsze.
Wyświetlaj:
nauczycie / 77.236.0.* / 2008-07-14 08:52
Czy chcesz aby twoje dziecko uczyła np. WF 65 letni mężczyzna? Czy wyobrażasz sobie naukę 6 letniego dziecka przez 60 letnia babcie? (nie chcę obrazić ludzi starszych) i takie rozważania można by było przeprowadzić nad każdym przedmiotem. Czy wiesz ile czasu należy poświęcić na przygotowanie się do lekcji, przygotowaniu sprawdzianów i poprawę ich? Czy wiesz ile czasu wymaga przeczytanie i ocena jednej pracy pisemnej napisanej niewyraźnym i niekiedy nieczytelnym pismem liczącej 4 strony papieru kancelaryjnego (a w klasie masz 35 uczniów) itd itd.
Mam 35 lat przepracowane w szkolnictwie i to rzeczywiście musiało być powołanie ale na prawdę mam już dość.
Z całym szacunkiem / 79.188.97.* / 2008-05-05 11:55
Kilku rządowych klakierów napuszcza na siebie różne grupy zawodowe po to tylko,żeby je ze sobą skłócić .A po co?.Bo za przeproszeniem przepuścili oszczędności emerytów.A teraz chcą na nich zaoszczędzić.Napuszcza się też młodych mężczyzn na stare,schorowane,55-letnie kobiety ,stare ,brzydkie nauczycielki....itd./Te stare, piękne niech pracują do 80-tki,stare ,brzydkie otruć.A przepisy prawa zmieniać tak ,żeby nikt nie mógł się połapać...poza oczywiście rządowymi wybrańcami i małymi grupami interesów......prywatne fundusze emerytalne,zarządzane przez prywatne osoby,które myślą o prywatnych interesach........ a nie o emerytach.Liczyć to niektórzy emeryci też potrafią...........i widzą/liczą /też dochody -DYWIDENDY,szczególnie teraz kiedy notowane są tylko spadki notowań tych firm w których lokowane sąudziały prywatnych funduszy emerytalnych.JEDYNE WYJŚCIE-emerytury w wieku 80,90 lat albo wytruć staruchów.................to,że umierają z niedożywienia,głodu,nieleczonych chorób,nie robi się operacji ludziom po 60-tce.............ale to za wolno,wszystko za wolno..............wzrosła o 10% liczba zachorowań na raka,......za wolno to wzrasta................,,..NARESZCIE COŚ RUSZYŁO.........................z całym szacunkiem..............dla nowego Rządu...........

Najnowsze wpisy