Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Koniec z zakupami w święta

Koniec z zakupami w święta

Money.pl / 2007-04-11 13:12
Komentarze do wiadomości: Koniec z zakupami w święta.
Wyświetlaj:
zza granicy / 69.158.24.* / 2007-04-11 13:54
przestana wpi....ć sie do gospodarki?! Na calym swiecie w normalnych krajach to rynek decyduje o tym kiedy i gdzie otwarte sa sklepy. Jest popyt jest i podaz. Tak powinno byc i nikogo to nie dziwi. Jakim prawem te niekompetentne urzedasy uzurpuja sobie mozliwosc decydowania o tym kiedy moge zrobic zakupy i de facto decydowania o sposobie w jaki organizuje sobie czas, o moim planie dnia, tygodnia itp... to jest wolnosc?! zjezdzac w podskokach barany, bo jak sie wkurze...!!!!
Nie nawidze rydzyka / 62.69.193.* / 2007-04-11 18:25
Pomysł tak chory jak nasi panowie z koalicji rządzącej. W ogóle nie pojmuje tego rozumowania, czy pracownik branży handlowej to tylko sprzedawca w sklepie? Przecież to także osoby w branży produkcji przemysłowej oni też mają mieć ZAKAZ pracy? Sądzę że z takim rozumowaniem naszych panów polityków to Polska podąża w dobrym kierunku do bycia kołem u wozu Unii Europejskiej. A co to w ogóle znaczy ZAKAZ pracy (czy handlu) przecież ponoć żyjemy w wolnym kraju a z tego co się orientuję to w takim kraju ZAKAZ może dotyczyć jedynie łamania czy naginania prawa a nie zapewniania bytu rodzinie.
Szkoda że nasza władza nie zajmie sie poważniejszymi sprawami narodu polskiego aby poprawić im byt a nie ograniczać wolność!!!
Ale czego można było się spodziewać jak ktoś się cieszy z tego że maleje bezrobocie kiedy 40% Polaków uciekło z kraju nad Wisłą tzw parodia władzy. Może Lepper wreszcie zmądrzeje i kopnie w d... Kaczyńskiego i Giertycha rząd się rozpadnie, będą nowe wybory i ludzie przestaną słuchać ojca dyrektora życzę tego wszystkim obywatelom tego państwa aby nam się żyło lepiej bo z tym układem czeka nas głód, smród i ubóstwo - znowu Niemcy będą o nas mówili złodzieje bo trzeba będzie zacząć kraść żeby jakoś żyć
rr / 213.10.176.* / 2007-04-11 15:00
nie rynek, nie rynek.... ostatnie święta spędziłem we Francji: wszystkie sklepy były zamknięte nie tylko w niedzielę i poniedziałek wielkanocny, ale również w wielki piątek! i to w podobno laickiej Francji, a więc nie ze względów religijnych, tylko wlaśnie społecznych.
zza granicy / 69.158.24.* / 2007-04-11 13:54
przestana wpi....ć sie do gospodarki?! Na calym swiecie w normalnych krajach to rynek decyduje o tym kiedy i gdzie otwarte sa sklepy. Jest popyt jest i podaz. Tak powinno byc i nikogo to nie dziwi. Jakim prawem te niekompetentne urzedasy uzurpuja sobie mozliwosc decydowania o tym kiedy moge zrobic zakupy i de facto decydowania o sposobie w jaki organizuje sobie czas, o moim planie dnia, tygodnia itp... to jest wolnosc?! zjezdzac w podskokach barany, bo jak sie wkurze...!!!!
maciek4444 / 83.142.201.* / 2007-04-11 14:40
zgadzam się
janro / 83.28.116.* / 2007-04-11 13:49
Banda darmozjadów. Okradają nas w majestacie prawa.
jajostrusia / 2007-04-11 13:46
BZDURA!!! Nikt nie straci pracy! Najlepszym przykładem jest TESCO, które było zamkniete w pierwszy i drugi dzień świąt!.
~~edi / 62.233.139.* / 2007-04-12 09:27
A w Mińsku-Maz. TESCO było czynne :-)
kpiarz / 83.9.218.* / 2007-04-11 16:24
Tu nie chodzi o utratę pracy. Tu chodzi o utratę prawa decydowania. Przecież oni tak jak faszysci i komunisci wszystko chcą sobie podporządkować. Przecież taki Giertych niedługo wprowadzi zakaż sprzedaży środków antykoncepcyjnych i prazerwatyw. Zakaże stosunków przerywanych i onanizowania się. Jak żona doniesie na męża że szybciej wyjął to maż pójdzie do więzienia bo zabił półczłowieka (plemniki to półczłowieka)
Cspostrzegawczy / 2007-04-11 13:37 / Tysiącznik na forum
Miałem bardzo duże trudności z kupieniem chleba w 2 dzień świąt - 98% sklepów było zamkniętych - czyli ustawa sankcjonuje stan rzeczywisty (praktycznie dochodzią tylko "Zielone Świątki" i częściowo 1 maja i 11 listopada).
W związku z tym tytuł "Koniec z zakupami w świeta" jest pretensjonalny
. / 2007-04-11 13:16 / ................
Konstytucja???
Jakim prawem kilku kretynow narzuca swoje koltunstwo calej reszcie????
Oburzona / 83.30.227.* / 2007-04-11 16:44
RZąd niech się zajmie lepiej biedą co jest w Polsce i co robić aby młodzi ludzie nie uciekali z Polski.\
Jeśli tak bronią kobiet i rodzin to co z innymi służbami : szpitale, energetyka, domy opieki społecznej.Też tam zakazać pracować w święta .Mam dość tego ustroju .\
To nie handel rozbija rodziny, to nasza władza, to nie handel zabrania chodzić do kościoła to my mamy dosć państwa kościelnego. Sama pracuję i nie mam czasu w tygodniu zrobić zakupów, jedynym dniem to jest niedziela.
Rząd niech sie zajmie biedotą i naprawi swoją moralność.
(----) / 213.158.197.* / 2007-04-11 15:25
takim prawem, ze ich wybraleś, kretyni wybieraja kretynów, a ci co nie wybierali są jescze gorsi, bo pozwolili kretynom dojść do władzy i tyle.
liberał 2 / 83.9.218.* / 2007-04-11 16:20
A skąd wiesz, że ona na nich głosowała. Jesteś podobny do tych pisuarów. Pewnie na nich głosowałeś a teraz nie chcesz sie przyznać.
adsa / 88.199.125.* / 2007-04-11 13:15
Kolejni ludzie będą zmuszeni jechac za granice do pracy. a Posłowie udaja bardziej swietych niz sami swieci sa
XX / 83.15.49.* / 2007-11-14 20:57
Ciekawe do którego kraju pojedzie ta ekspedientka ,bo po za Polską ,w cywilizowanych krajach święta są wolne i tam nikt z tego powodu nie traci pracy .Zresztą mówienie o zaolnieniach z powodu dwunastu dni wolnych to kompletna bzdura.Również nie wiem co ma wspólnego ,z tym kościół ,ja nie jestem wierzaca ,co nie znaczy ,że nie chcę odpocząć w święta .
Koordynator / 83.175.144.* / 2007-04-11 13:12
Jestem za likwidacją Senatu i ograniczeniem do 100 miejsc w Sejmie. Tych darmozjadów nie ma co dalej trzymać. Do roboty panowie tylko nie w Parlamencie. Pokażecie co potraficie na swoim.
Tomasz.S. / 83.7.4.* / 2007-04-11 14:24
To bardzo trafna propozycja, do której trzeba by dodać: IPN, NIK i wiele jeszcze innych szkodliwych instytucji. Ale o tym nawet nie można pomarzyć.
Cimon / 198.36.86.* / 2007-04-11 13:36
Osoby piszące na forum pewnie nigdy nie były w pracy w święta. Moim zdaniem to bardzo dobry pomysł i mam nadzieje że w naszym kraju nikt nie będzie zmuszany do niepotrzebnej pracy w święta.
Ewa(matka) / 87.207.140.* / 2007-04-11 16:35
popieram wolne
a do tych co się tak buntują to jakim prawem wy chcecie zmuszać innych do pracy w święta jeżeli oni chcą być w domu z rodziną, niemacie rodziny ani znajomych aby cieszyć się z nimi wolnym to macie problem i to poważny bo wynika z tego że nie jesteście dla ludzi więc siedźcie sobie sami wy zarozumiałe typy, ja mam rodzinę i wiem jak trudno jest nam się gdzieś razem wybrać bo albo ktoś pracuje albo jeszcze coś, wolne dni od pracy to naprawdę coś dla wszystkich rodzin aby o sobie nie zapomniały, a chleb kup sobie wcześniej inni mogą to wy też a jak wam się nie podoba to wynocha do kraju gdzie będą was wyzyskiwać jeszcze bardziej i w niedzielę i święta, a jeżeli chodzi o pracodawców w szczególności w handlu to jeżeli im się nie nakaże to oni sami ci nie dadzą wolnego bo kto będzie obsługiwał aby oni mogli zarobić i żadne argumenty nie pomogą, może przeciwnicy by poszli sobie popracować to by zobaczyli jaka to przyjemność, barany, aż mi się coś robi, najlepiej tylko nażekać, nie jestem za panującymi w tym kraju ale najwyższy czas aby zrobili coś aby rodziny się nie rozpadały i mnij rosło snobów i dorobkiewiczów kosztem innych bo oni sami zapewniam was w te dni nie pracują.
Chcę wolnego dla siebie i mojej rodziny abyśmy mogli ze sobą pobyć, powspominać dobre i złe czasy, nie ma znaczenia, chcę po prostu z nimi być chociaż trochę bo życie ucieka i niewiadomo kiedy możemy się z kimś już więcej nie spotkać a i przez to wszystko to nawet człowiek dla dzieci niema czasu, tylko praca od poniedziałku do niedzieli a kiedy odpocząć. Jestem zmęczona takim życiem i podejżewam że wiele innych kobiet myśli podobnie. Pieniądze to wszystko.
ingrid rabarbar / 83.10.251.* / 2007-04-11 17:24
Ależ Ewo, są na świecie, a nawet w Polsce, inne zajęcia i nikt nie zmusza Ciebie ani innych do pracy w sklepie. Są natomiast ludzie, którym to nie przeszkadza i jest to dla nich szansa zarobienia pieniędzy. Z Twojej wypowiedzi można wywnioskować, że masz pretensje do tych, którym lepiej się powodzi ('snobów i dorobkiewiczów') i którzy nie muszą pracować w święta. Czemu nie spróbujesz sama? Jest tyle możliwości, tylko trzeba chcieć i mieć trochę odwagi.
Ewa(matak) / 87.207.140.* / 2007-04-11 19:03
Nie mam do nikogo pretensi o to że się ktoś dorabia, ale dobrze by było gdyby ci ludzie nie zapominali że nie tylko oni są ludźmi i że inni moga mieć inne potrzeby i poglądy i aby to uszanować, wiem że wszystkiego nieda się pogodzić ale każdy z nas powinien coś z siebie dać nawet jeżeli się wie że na tym nie zarobi, prawda, chyba tyle można poświęcić. Co do pracy w innych miejscach to powiem szczeże nie obrażając nikogo, nie mam takiego zamiaru ale ludzie naprawdę czasami nie mają wyboru, gdyby był napewno takiego by dokonali, wierzcie mi, nie każdy może, potrafi i się po prostu nadaje do wykonywania innej pracy, nie ujmując innym, bo każdy jest potrzebny ale jeżeli już to dajmy innym też odczuć że są szanowani, potrzebni i też się z nimi liczymy bo wiemy ile trudu kosztuje ich praca. I za to uważam należy im się wolne jeżeli tego chcą. Każdy powinien się zapytać tych ludzi którzy pracują w sklepach czy chcą mieć wolne i dopiero wtedy się wypowiadać, zresztą nie tylko w sklepach w innych branżach jest to samo, i powiem wam napewno znajdą się osoby którym to może i nie będzie robiło różnicy ale ile będzie innych osób które będą chciały odpocząć. Do swojej wypowiedzi dodam że ja pamiętam czasy kiedy ludzie się bawili, cieszyli, znali się, umieli czerpać radość z życia, a co mamy teraz, praca -dom, praca -dom, zmęczone matki i żony, a gdzie radość. No powiedzcie mi i jeżeli zamknięcie sklepów może pomóc w odzyskaniu tego wszystkiego to ja jestem za. Można znowu -a co ma do tego zamknięcie sklepów, a uważam że ma, bo zamiast do sklepu na zakupy lub do pracy, to może na spacer, do kina, teatru, do rodziny której się wogóle nie odwiedza. Uważam że człowiek nie może żyć samą pracą, ja taki tryb życia kiedyś prowadziłam i wiżcie mi, wiem ile straciłam. Pieniądze zarobione się rozeszły, wiadomo wszędzie się rozchodzą i je można zawsze zarobić ale czasu który mogłam dać dzieciom a którego nie dałam nikt mi niestety nie zwróci a to się niestety czuje. I nie piszę tego żeby się urzalać, tylko poto aby co niektórzy zrozumieli o czym piszę. Tak jak napisałam pieniądze to naprawdę nie wszystko, co z tego że je mamy jak nie możemy się nimi naprawdę cieszyć bo nie mamy kiedy i z kim. Niechcę się tu wymądrzać ale myślę że jeżeli człowiek nie będzie sobie ustalał pewnych granic dle siebie i dla innych to po co to wszystko, po co prawo, prawo przecież też reguluje w pewien sposób nasze życie aby było normalne i bezpieczne, więc jeżeli pracodawcy nie chcą pozwolić nam odpoczywać to najwyższy czas wprowadzić prawo do odpoczynku w święta nawet jeżeli ktoś nie chodzi do kościoła to niech też go dobrze wykożysta i zobaczy że można żyć rownież inaczej w gronie rodziny i przyjaciół.
I życzę wszystkim miłego wypoczynku jeżeli będą mieli taką okazję, bo narazie tylko tak możemy to ująć-okazję, ale mama nadzieję że te okazje będą kiedyś nam po prostu dane i nie będziemy musieli o nie walczyć z pracodawcami i przeciwnikami wolnego święta czy łykendu bo oni nie zarobią.
Natalja / 87.205.53.* / 2007-04-11 16:34
Bardzo mi przykro jesli ktos faktycznie jest ZMUSZANY do pracy w swieta. Jesli tak jest moze warto zastanowic sie nad zmiana pracy? Sama pracuje w wiekszosc swiat i nie jest to dla mnie zadnym problemem. Owszem - nie mam meza i dzieci, mam jednak bliska rodzine, dla ktorej zawsze potrafie znalezc czas. Jest to moj wybor, ze pracuje w swieta - w pracy zawsze tak dogadujemy sie z przelozonymi i wspolpracownikami, zeby nikt nie musial czuc sie zmuszany do pracy...
Gdybym nagle miala zakaz pracy w swieta mialabym problem z zagospodarowaniem czasu. Wiadomo ze przez 2 dni (jak np. w wielkanoc) nie bede bez przerwy siedziec z rodzina. A wyjsc nigdzie nie moge bo wszystko pozamykane. Coz moze warto kupic telewizor i spedzac przed nim dni wolne od pracy tak jak to robi wiekszosc Polakow...
1 2 3 4 5 6
na koniec starsze

Najnowsze wpisy