Forum Forum podatkoweInterpretacje

Konsultant SAP, stawka ryczałtu 8,5% IT

Konsultant SAP, stawka ryczałtu 8,5% IT

Marcin_SAP / 89.64.48.* / 2018-02-18 16:36
Szanowni Państwo,

Czy jako konsultant/wdrożeniowiec systemu SAP mogę opodatkować swoje usługi ryczałtem 8,5%?

https://msp.money.pl/akty_prawne/interpretacje-podatkowe/podatek;dochodowy;od;osob;prawnych,1189,105019.html

Zgodnie z powyższa interpretacją powinno być to możliwe. Dotyczy ona takich samych usług jakie ja chcę świadczyć. Wysłałem już dodatkowo prośbę do urzedu statystycznego o potwierdzenie, że PKWiU 62.01.12.1 (usługi związane z projektowaniem i rozwojem technologii informatycznych dla sieci i systemów komputerowych) będzie zgodne z zakresem moich usług.

W wielkim skrócie moje usługi sprowadzają się głównie do konfiguracji systemu SAP w celu spełnienia wymagań klient u którego jest wdrażanany/zmieniany. Nie jestem programistą. Nie będe programował więc nie będę też rozwijał oprogramowania.

Moja wątpliwość jest związana z brakiem precyzji w regulacjach. Zgodnie ze znanymi mi przepisami oraz powyższą intepretacją mogę korzystać ze stawki 8,5 jeśli moje usługi nie będa związane z oprogramowanie. Rzeczywiście nie będę programował ani rozwijał/projektował nowego oprogramowania natomiast "technologia informatyczna" i "system komputerowy" mają pewien związek z oprogramowaniem tj bez warstwy "oprogramowanie" system komputerowy nie ma prawa istnieć.

Moje pytania

1) Czy Państwa zdaniem mogę korzystać ze stawki 8,5?
2) Jak intepretować "związane z oprogramowaniem"? Czy cokolwiek pod PKWiU 62.01 zupełnie nie jest związane z oprogramowaniem?
3) Jak mogę zagwarantować sobie spokój i upewnić się, że mogę korzystać z takiej stawki ryczałtu bez ryzyka kontroli przez najbliższe 5 (?) lat?

Bardzo dziękuję za każdą odpowiedź i przepraszam, że się tam rozpisałem

Pozdrawiam

Marcin

Najnowsze wpisy