Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Konto bankowe i pieczątka dla nowego przedsiębiorcy

Konto bankowe i pieczątka dla nowego przedsiębiorcy

Pytanie do eksperta / *.*.*.* / 2009-11-18 11:51
Jestem w trakcie rejestracji działalności gospodarczej kiedy mogę założyć konto bankowe i czy jest mi potrzebna pieczątka.

Pozdrawiam Halina
kpoplawska / 2009-11-18 11:54 / Katarzyna Popławska, doradca klienta
Wyrobienie pieczątki może się okazać niezbędne do dalszych działań związanych z uruchomianiem firmy - np. niektóre banki wymagają jej do założenia rachunku bankowego. Pieczątkę można wyrobić w dowolnym punkcie oferującym takie usługi - pamiętać trzeba, żeby była na niej określona nazwa firmy (w tym przypadku - imię i nazwisko), adres prowadzenia działalności gospodarczej (najlepiej z numerami kontaktowymi) oraz numer NIP.Koszt wyrobienia pieczątki nie powinien przekroczyć 50 złotych. Pieczątka przydaje się później w kontaktwch z kontahentami np. przy wystawianiu faktur sprzedaży.
Konto firmowe jest przydatne do prowadzenia działalności gospodarczej, a przede wszystkim niezbędne do rozliczania się z urzędem skarbowym (np.: do zwrotu VAT). Założenie nie wymaga zbyt wiele formalności, ważne, żeby do banku przynieść dokumenty poświadczające rozpoczęcie działalności gospodarczej, przede wszystkim – wpis do ewidencji oraz regon (czasem również pieczątkę). Dlatego też konto można założyc dopiero po uzyskaniu dokumentów założycielskiech. Problemem jest wybór najciekawszej oferty na rynku. Banki co kilka tygodni wprowadzają nowe oferty dla przedsiębiorców, trudno więc wskazać najkorzystniejszą propozycję. Zwrócić uwagę trzeba szczególnie na stałe koszty prowadzenia rachunku oraz na opłaty za przelewy.

Katarzyna Popławska, doradca klienta

SOHOfinance

Kredyty, inwestycje, podatki i księgowość, ubezpieczenia - kompleksowa opieka
doświadczonych doradców.

Najnowsze wpisy