Forum Forum finansoweKonta

Konto do wypłat w USD- jakie koszty

Konto do wypłat w USD- jakie koszty

madalenkakf / 188.112.54.* / 2012-07-08 13:17
Wyjeżdżam za 3 tygodnie na 2,5 miesiąca do USA, potrzebuję konta, z którego tanio mogłabym wypłacić na miejscu pieniądze. Zastanawiam się nad kontem walutowym, prowadzonym w dolarach, skłaniam się ku ofercie BZ WBK lub Mbanku.
Moje pytanie: w jaki sposób mogę zasilić takie konto? Czy mogę zrobić na nie przelew z rachunku np. z ING, który mam w PLN, i czy za to zapłacę?
I drugie pytanie: gdy zechcę zlikwidować to konto, a będą tam pieniądze, w jaki sposób, najtańszy, mogę je wypłacić/przelać w PLN? Już w Polsce.
I czy karta z BZWBK nadaje się do wypłat w USA, tzn. czy jest wypukła? (MasterCard)
Zespol_BZWBK / 2012-07-10 10:47
Karta MasterCard jest wypukła i nie powinno być żadnych problemów z jej akceptacją (jeśli zdecyduje się Pani na konto i kartę BZ WBK rekomendujemy, żeby aktywować ją przed wyjazdem).

Co do zasilenia konta - może Pani spróbować kupić USD w internetowym kantorze i wpłacić stamtąd na konto - wtedy nie poniesie Pani kosztów przewalutowania.

pozdrawiamy,
Zespół Banku Zachodniego WBK

Zasady obecności BZ WBK na forach można sprawdzić na: http://indywidualni.bzwbk.pl/zasady-obecnosci-bz-wbk-na-forach.html

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: