Forum Forum finansoweKonta

konto osobiste w Alior Banku opinie

konto osobiste w Alior Banku opinie

hazzz / 2011-09-30 10:33
myślę o założeniu konta w Alior Banku, ale nim to zrobię chętnie poznam Wasze opinie, czy jesteście zadowoleni z usług tego banku? faktycznie są jednymi z najtańszych na rynku?
Wyświetlaj:
barbara-kruk2083 / 93.71.60.* / 2017-11-29 09:37
Jak korzystam z ich kanoru internetowego i jestem bardzo zadowolona. Poza tym uwazam, że mają dobre konto internetowe.
---
Banki online - porównanie
banki-online24.blogspot.com
jaropsy / 62.16.220.* / 2017-08-26 10:18
Odradzam , to chyba najgorszy bank z jakim mialem do czynienia.
Mialem karte do konta - debetowa. zaczolem jej uzywac. po uplywie tygodnia zostala zaplokowana, bez powodu. Podjolem probe odblowania przez Cetrum Obslugi Klienta, niestety nie przeszedlem pomyslnie weryfikacji mimo ze podawalem pesel, date urodzenia, miejsce urodzenia , imiona rodzicow, dzieci , kochanki i jeszcze Bog wie czego. Efekt - zablokowan konto i karta. ODRADZAM, ODRADZAM
Jerzy 62 / 84.38.162.* / 2017-07-14 11:37
Tyle kłopotów co w Alior Banku nie miałem przez 11 lat w BPH. Stanowczo odradzam konto w tym banku. Podwójne księgowania obciążeń, kosmiczne odsetki od salda debetowego /25% !!!/ i opłata stała 100 zł za gotowość - co w BPH było za darmo !, raz zapłaciłem za granicą ich kartą - spread 15% ! - tragedia, oferują lokaty na 1% ale już pożyczki /promocja 17%/ - lichwa !, wszystkie produkty banku najdroższe na rynku, obsługa infolinia fatalna nic nie można załatwić, produkty banku można kupić łatwo /na telefon lub w internecie bez zbędnych formalności i podpisów natomiast żeby się wycofać lub spłacić przed terminem to już droga przez mękę - osobista wizyta w banku i spędzona godzina na klikaniu na komputerze przez obsługę.
Assonik / 194.150.255.* / 2017-06-02 07:08
Okropny bank. Nawet nie chce mi sie o nim myśleć. Ignorancja, arogancja, olewka klienta.
Jacek P / 185.135.192.* / 2017-05-10 13:37
Alior przejął karty kredytowe od innych banków (m. innymi BPH) i te nawet od lat nie aktywowane i zapomniane obciążył kosztami 10 zł miesięcznie. Przy czym powiadomił mnie dopiero jak zadłużenie wzrosło do 20 zł. Tak więc za coś czego praktycznie nie miałem musiałem im zapłacić. Nie można się do nich dodzwonić, w oddziale tłok wkurzonych klientów.
Kiedy patrzę na ich hasło „wyższa kultura bankowości” to mnie szlag trafia.
Tak nie powinno być w żadnym banku!
keprnik / 31.6.194.* / 2017-04-22 11:00
Nie polecam. Obsługa (telefoniczna, jak w oddziale) ma klienta w poważaniu. Dwa dni już zużyłem na odblokowanie konta (zapomniane hasło). Infolinia odsyła mnie do oddziału, oddział do infolinii, infolinia do kontaktu mailowego, a ten na infolinię. I tak w kółko. Coś źle się dzieje w tym banku. Radzę zamykać konta.
Dariusz250 / 84.48.251.* / 2017-02-15 12:42
Zostałem przeniesiony do AliorBank z BPH bez mojej zgody. Usłyszałem że tak jest, że mogą i nie mam na to wpływu. Zanim zdążyłem zamknąć konto miałem już 105 zł kosztów dodatkowych za 3 telefony które od nich odebrałem (w każdej rozmowie słyszałem że więcej kosztów nie będzie). Z BPH przez 12 lat nikt do mnie nie wydzwaniał a jak już to nigdy nie zapłaciłem za to ani grosza.
Wolę banki w których obie strony są partnerami a nie takie w których bank wymyśli a klient musi.
PS. Mam nadzieję iż będzie więcej pozwów przeciw bankom które umowy zawierane z klientami piszą tylko pod siebie.
NIEPOLECAM, reklama to nie wszystko.
ew. / 62.59.171.* / 2017-05-20 00:22
Jak Alior Bank połączył się z MERITUM zaczęły się moje kłopoty w ALIOR Banku od roku 2015 próbuję zamknąć moje konta, ponieważ ponoszę olbrzymie straty, nie potrafię się doliczyć własnych pieniędzy. Na kontach mam po księgowane kwoty-niezgodne z prawdą. do dzwonić się nie mogę,już ponad 2 lata z zagranicy,Obdzwoniłam wszystko co możliwe, wysyłana jestem do odwiedzenia Oddziału, bo to jest Poznań,a to jest Gdańsk. Powielane sa odpowiedzi sztampowo ,wysyłam formularze na koncie , reklamacje. Krzyczę juz nawet i [...]
Nie śpię juz z tego powodu, Jestem juz wykończona, Dopisują mi jakieś kwoty limitów , których w ogóle nie miałam .To jest już ostatnia moja reklamacja z wielu dziesiątek. Jednak nieuki nie czytają, mam nagrywane rozmowy na telefonie jak długo czekam i jak bank mnie naciąga na ogromne koszty nie tylko telefoniczne,ale i pocztowe,Mieszkam za granicą i jestem bez silna, rzną głupa i pytają się mnie, czy jeszcze kiedyś zamierzam otworzyć konto w Alior Banku.Zadam wyjaśnienia, gdzie sa moje pieniadze w wysokości 954,30 zl. moje środki lezą na waszym
banku a wy mnie obciążacie kosztami dodatkowymi jakim prawem, Zadam natychmiastowego
prawidłowego zaksięgowania moich pieniądze, I Jeszcze raz przypominam ze ja nie miałam żadnej
umowy w z bankkiem żadnej umowy na kwotę 8954, 00 zł a tym samym nie mam takiego
zadłużenia,[...] ja musze z czegoś żyć , kupic leki i zaplacic od mojej polskiej emerytury podwójnie ,podatki za to ze nie mieszkam w Polsce ZUS mi kradnie NFZ mi kradnie nie płaci moich rachunków za operacje URZĄD SKARBOWY ,[...]
Żądam natychmiastowego wyjaśnienia co to są za księgowania na moim koncie.
Jeśli nie otrzymam prawidłowego wyciągu z mojego konta zgłoszę o pomoc do Prokuratury i AB WU. Celem . JEŚLI sa osoby zainteresowane Moja Opinia to powiem Wam jeśli możecie sprawdźcie dokładnie wszystkie ,konta bankowe , karty kredytowe, limity odnawialne , Wasze oprocentowania na lokatach zobaczycie czy u Was się to niezgadzająca się nawet rozliczenia cykliczne jest saldo początkowe inne później znowu jest inne , pieniadze księgują po kilku dniach pomimo,ze bank z którego sa przekazywane 1 transza i odpowiedz jest po kilku minutach w Alior Banku leża tak długo jak długo mogą klienta naciągnąć na fałszywe wyliczenia procentowe. Jeśli wplata przed zakończeniem miesiąca wpłynie 2 dni wcześniej tych pieniędzy na rozliczeniu cyklicznym ani na koncie nikt nie księguje. Uciekajcie jak najszybciej bo za chwile się okaże,ze będziecie miec komorników i nawet nie będziecie wiedzieli skąd się wzięły takie długi.Bank niedługo będzie niewypłacalny po tych wszystkich ich fuzjach, podwyższają oplaty za wszystko co 3 miesiące , a klient nawet nie wie gdzie sa jego pieniadze na życie.Zwykłe chamstwo i złodziejstwo .Na emerytach i młodych ludziach zarabiają i okradają. emerytka na koncie ma Uznanie na ponad 3 miliony złotych. I nikogo to nie obchodzi by to wyjaśnić, czekają, aż ja będę wyjaśniać. REKLAMACJA ale nie jest rozpatrzona ponad kilka tygodni. Pisze w nerwach ale jestem wykończona codziennymi klamstawami jakie otrzymuje z ALIOR BANKU.Stara chora kobieta jest nękana codziennie.


[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
Bono636 / 89.171.13.* / 2017-05-23 15:43
Po pierwsze wystarczyło poprosić o jakiś druczek - potwierdzenie zamknięcia konta i nie mogliby mieć do Ciebie pretensji, po drugie chyba już lepiej się pofatygować niż ciągle płacić jakieś odsetki czy należności z tytułu prowadzenia konta… No ale co kto woli ;)
H Szatkowski / 2017-05-21 21:05
Tak. Proszę zgłosić do ABW, zwłaszcza z powodu ZUS,US i NFZ.
de / 37.248.152.* / 2017-04-18 17:08
w języku ludzi kulturalnych nie ma słów wystarczająco obelżywych żeby opisać alior i ich działalność
CzarnyFuriat / 89.171.13.* / 2017-04-20 14:49
Trzeba czytać więcej jak słów brakuje… Możesz np. czytać dokładniej umowy, żeby wiedzieć za co się płaci i za co nie płacić…
krzysiek9999 / 89.171.13.* / 2017-02-16 15:19
Pierwszy raz słyszę, żeby bank dzwonił do Ciebie na Twój koszt. Sam musiałbyś wyrazić na to zgodę kolego. Ja mam normalnie konto w aliorze za 0 i nie mam takich problemów. Poza tym przejęcie BPH ogłaszali od roku więc miałeś sporo czasu na przeniesienie konta i dopięcie formalności. Pozdrawiam!
H Szatkowski / 2017-02-15 13:01
Info z pierwszego zdania akurat jest prawdziwe. Fuzja rozpoczęła się 4.11.2016 na podstawie prawa bankowego, za zgodą KNF.
Nie wymaga to zgody klienta. Oczywiście klient może oświadczyć niezgodę w postaci rozwiązania umowy. Informacje przecież były o tym połączeniu już bodaj od kwietnia 2016 r.
rrrrroman / 5.172.237.* / 2016-09-27 08:36
Właśnie założyłem konto internetowe w Aliorze. Po jakimś czasie dostałem kartę, natomiast nie logowałem się jeszcze online. Dziś spróbowałem po raz pierwszy. Po wpisaniu numeru CIF wyświetlił się komunikat o nieaktywnym kanale użytkownika. 30 minutowa rozmowa z konsultantami (trzema!) nie doprowadziła do rozwiązania problemu. Odsyłali mnie do siebie na wzajem. Jedni twiedząc że to moja wina (może mam wirusa?), drudzy że muszę podejść do oddziału po zdjęcie blokady, inni że da radę to załatwić przez telefon u innego konsultanta. W końcu rozłączyli się (!), a ja napisałem wiadomość mailową. Po kilku godzinach nadszedł mail w którym czytam, że trzeba udać się do oddziału po aktywacje bankowości online.
Zakładając konto internetowe miałem na uwadze fakt jego uruchomienia bez wychodzenia z domu - tak jak jest w przypadku kont tego typu w innych bankach. Zmusza mnie to do rezygnacji z konta w tym banku, ponieważ nie mam zamiaru organizować wyjazdu specjalnie do Państwa oddziału (w mojej miejscowości jest tylko placówka, która nie ma tego typu uprawnień). Szkoda tylko, że niepotrzebnie straciłem tyle czasu.
Ninakkkkk / 178.42.79.* / 2016-07-29 19:46
nie polecam Alior banku, w momencie złożenia wypowiedzenia (nie miałam żadnych wpływów miesięcznych a bank pobierał mi 22 złote miesięcznie za prowadzenie konta więc nie opłacało się go trzymać) Pan w Alior banku poinformował mnie, że za miesiąc konto przestanie być aktywne i aby do tego momentu saldo w banku wyrównać do 0zł, dwa dni później ktoś przelał mi jakieś pieniążki wobec tego już nie miałam 0zł, pieniądze chciałam przelać na mamy konto aby znów wyrównać bo przecież za nie cały miesiąc konto przestanie być aktywne, wtedy doznałam szoku... nie mogłam przelać całej kwoty bo ciągle coś wyskakiwało, że problem techniczny, zatem spróbowałam przelać złotówkę, udało się ! I za przelanie tej złotówki na rachunek w tym samym banku na dodatek... zapłaciłam uwaga.... 10zł ! NIGDY PRZELANIE ZŁOTÓWKI MNIE TYLE NIE KOSZTOWAŁO, ZWYKŁE OSZUSTWO.
Patrita / 93.105.38.* / 2016-09-23 16:59
Alior Bank tragedia i porażka brałem coś na kredyt za pośrednictwem tego banku miało być bez odsetek a wyszło że z odsetkami i prowizją dana rzecz kosztowała 1900 a wyszła mnie 2400 + 100zł na dzwonienie do nich to prawie jak na 0700...rozmowa z konsultantami tragiczna połowa nie powinna tam pracować przeciągają rozmowy i naciągają klientów.Reasumując spłaciłem kredyt zamiast trzech lat w 15 miesięcy ale suma odsetek nie zmalała i trzeba było dopłacić jeszcze bo kobieta w banku nie doliczyła 140 zł baa dopłacić za drugim razem kazali z zapasem bo czy kredytu jest 2000 tysiące czy 140 zł to odsetki liczą dziennie 40 groszy a księgowanie wpłaty może nastąpić nawet po kilku dniach tak powiedział mi pracownik banku czyli jak nie dopłacę nawet 10 groszy to 40 groszy dziennie narośnie mi odsetek...Boje się pomyśleć co by było jak miał bym w tym banku kredyt na mieszkanie... Zrujnowali by człowieka na samych telefonach i problemach z odsetkami horrendalnymi...Także radzę omijać to instytucję szerokim łukiem bo to nie bank tylko PARABANK...
stefkaa1 / 89.66.142.* / 2016-12-05 10:35
Też niestety mam tam konto i tragedia
brak fachowej infolinii
brak fachowej wiedzy wsród pracowników placówek
jak karta przestaje działać każą wyrabiać nową i zapłacić z własnej kieszeni
reklamacja realizowana w ostatnim 30 dniu wg ustawy
Beznadziejny bank
zacinający sie system
porażka
H Szatkowski / 2016-09-23 20:10
Jakaż to infolinia 0700 ?
Wszędzie bank promuje swój ogólnopolski numer skrócony 19... oraz normalny krakowski stacjonarny.

Ściemniasz.
pitra / 37.47.129.* / 2019-01-15 23:21
Panie H. Szatkowski, „patrita” napisała, że to „PRAWIE jak 0700” więc nie ściemnia. Czytać sugeruję ZE ZROZUMIENIEM zanim się komuś zarzuci ściemnianie. Czy pan jest na etacie w Alior bank, jeśli tak - powinni zatrudnić lepszego fachowca gdyż potwierdzają zarzuty klientów o słabych konsultantach
Magdalena382 / 82.139.146.* / 2016-07-22 15:34
Kilkukrotnie wracałam do nich z kontem za 0zł. Pierwszy raz było to jeszcze w czasie studiów, gdzie wystarczyło, że będzie tam przesyłane stypendium to nie będą pobierali opłat - pobierali opłaty. Potem przy kredycie Pani namówiła mnie na konto za 0zł - zgodziłam się. Po kilku miesiącach mimo, że konto miało być darmowe, okazało sie płatne. Zero informacji, na ten temat. Później znów chciałam się skusić bo obiecują 0zł i co się okazało że mam nadal jeszcze inne konto gdyż przy zamknięciu kredytu (mają na to dokument) nie zamknęłam konta i mimo, że było darmowe to od kilku miesięcy nie jest i znów na minusie.


Odradzam!!!!!
e.w / 2017-05-20 15:41
Odradzam,od 2015 roku nie ma z kim rozmawiać,Porządnych ludzi pozwalniali, pozakładali w domach z małymi dziećmi oddziały , Dzieci się drą, a konsultant rozmawia z dzieckiem a nie z klientem.Szok, Koszty wzrastają co kilka miesięcy, jakieś dziwne nie zrozumiałe rozliczenia. Przelewy płatne, pomimo,ze umowa jest na konto bezpłatne,karty i wypłaty bezpłatne, to jest zwykle oszustwo.Dyrektor nie jest zainteresowany przyjęciem zażalenia. Pracownicy podają skrócone numery tel. Więc jak mozna skontaktować się z bankiem. Nie jest to już jak w 2008 /2010 Bank do ,którego się szło z wielka przyjemnością.Teraz jest wielkie dziadostwo, Tak jak PKO.
Boniu / 178.43.98.* / 2015-12-16 21:38
Nigdy więcej tego banku proszę Was ludzie tragedia. Oszuści i złodzieje!!! Wziąłem u nich kredyt i spóźniłem się z rata jeden dzień dosłownie bo wysłałem pieniądze przelewem w dzień spłaty i myślałem że dojdzie a nie doszło. Babka mi mówi że u nich nie liczy się kiedy wysłane tylko kiedy dotarło. I co naliczyli mi odsetki dosłownie 22 grosze o których informują mnie po 31 dniach (wcześniej się nie dało? dało ale po co? lepiej żeby trafił do BIK-u :( Trafiłem do BIK-u za zadłużenie 22 groszy ale w BIK-u widnieje zaległość za cała kwotę raty chociaż spóźniłem się 1 dzień. Po 31 dniach jak mnie poinformowali że im wiszę 22 gorszę spłacam im od razu ale w BIKU jestem na 5 lat i to nie widnieje że zaległość 22 grosze na 31 dni tylko cała rata 235 zł na 31 dni. Całe życie mi zniszczyli a miałem brać kredyt na mieszkanie po ślubie i teraz nikt mi nie da :(((((((((( Porażka proszę was omijajcie ten BANK !!!!!!!!!!!!
Antyalior / 94.254.224.* / 2016-06-11 04:33
Zgłoś się do banku w tym przypadku do Alior Bank (jeśli faktycznie nie zalegasz ze spłatą kredytu) o wypisanie z BIK. Na wniosek wierzyciela wypiszą...a wierzyciel który Cię tam wpisał ma 14 dni na wypisanie po całkowitej spłacie zadłużenia. Reaasumując skoro nie zalegasz ze spłatami wystąp do banku z pismem o wypisaniu z w.w rejestru
jakub_jagodzinski / 2015-11-03 14:35
Znajoma ma już od dawna konto w Aliorze, matka tak samo i ani jedna, ani druga się nie skarżyły. Fakt - niczego na raty nie brały, ale z podstawowych usług typu obsługa konta są bardzo zadowolone.
joanna214 / 87.205.140.* / 2015-10-31 12:27
mam konto w alior banku i boli mnie że nie mogę wplacić we wpłatomacie za darmo. musze mieć do tego konto w T-mobile. Karta za 0 zł. jest mżonką . Musisz jak gdzie indziej zrobić operacje na ileś tam zł. Pozatym nie mam zastrzeżeń. No może że nie ma szybkich przelewów za zero.
Anatad / 176.118.137.* / 2015-10-14 11:34
Chcę dodać opinię o operacjach elektronicznych w bankach jeżeli je wykonuje się w ramach banku tego samego niema problemów ale jeże dokonuje się przelewu z jednego banku do drugiego to pieniądze znikają z konta lecz nie pojawiają się na koncie w innym banku co owocuje utrata oprocentowania od danej sumy gdy konto jest oprocentowane, z tego co wynika to najlepsza metoda osobiście wypłacać i wpłacać wówczas nie ponosi się strat taka sytuacja ciągle mię spotyka w Alior banku
wiwan / 2015-10-14 12:48
Przecież godziny 'sesji' Wychodzących w banku A mogą się różnić od godzin sesji Przychodzących w banku B. Potem trwają jeszcze księgowania- tym dłuższe im większa jest liczba przelewów w takiej sesji. To normalne, że przez jakiś czas "nie ma" kwoty przelewu w żadnym z nich.

Przecież jest pośrednictwo KIR SA.
KK12 / 193.150.45.* / 2015-10-13 20:46
W czerwcu 2015 założyłem w tym banku lokatę 2,75%. Na potrzeby lokaty założono mi wymagany rachunek techniczny, na który miałem dokonać wpłaty środków. Rachunek ten miał być pozbawiony opłat (w tym opłat związanych z prowadzeniem rachunku jak i wykonania przelewów do obcych banków, z którego to rachunku /ING/ dokonałem przelewu). Na moje pytanie, czy aby nie okaże się tak, że w ciągu 120 dni lokaty nie wprowadzą zmian w tabeli opłat i prowizji, poinformowano mnie, że tego zapewnić nie mogą. I oczywiście, w lipcu wprowadzono nową tabelę prowizji i opłat, za przelew na rachunek w obcym banku przelew kosztuje 5 zł. Jak dla mnie jest to naciąganie. Co więcej, wykonując przelew po 8-ej rano otrzymałem informację, że przelew został przyjęty do realizacji. Informacja ta widniała również w miejscu oznaczonym jako transakcje odroczone. Po południu, jak nie otrzymałem przelewu na ING ponownie zalogowałem się do systemu transakcyjnego banku i okazało się, że przelew został odrzucony. Dopiero po kontakcie z infolinią poinformowano mnie o konieczności pobrania prowizji w kwocie 5 PLN. Przy lokacie na 100000 zł, jeden dzień dłużej przetrzymywanych środków na rachunku w Alior Banku przy oprocentowaniu lokaty na 2,75% to ponad 7 zł zysku dla Banku. Tak więc okradziono mnie na 5 + 7 = 12 zł. Nie polecam tego Banku, jak dla mnie to są oszuści i naciągacze.

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: