Forum Forum finansoweKonta

Konto w USA. Potrzebna rada.

Konto w USA. Potrzebna rada.

Łukasz85 / 2008-10-13 02:03
Witam. Jestem posiadaczem konta w USA. Stany opuscilem w zeszlym miesiacu, bedac pewnym, ze sciagniecie srodkow do Polski bedzie bardzo prosta czynnoscia. No, ale niestety nie jest. Bardzo prosze o pomoc. Czy ktos z forumowiczow zna sposob na sciagniecie pieniedzy z zagranicznego konta? dodam, ze posiadam w Polsce konto dolarowe w PKO BP, a moim bankiem w Stanach jest Bank of America. Kolejnym pytaniem jest, czy moge posluzyc sie serwisami takimi jak moneybrookers. com? Jesli tak to w jaki sposob? Czy uzywajac karty viza amerykanskiej w polskim bankomacie otrzymam srodki zgromadzone na koncie w Stanach? Dziekuje serdecznie z gory za udzielona pomoc.
Wyświetlaj:
decybel / 2008-12-10 03:02
Zaloguj sie na strone Bank of America , podaj niezbedne informacje osobiste i
#konta , bo o to sie pytaja . Wszystkie odpowiedzi na Twoje pytania masz na ich stronie jak na dloni .
Pozdrawiam.
JolantaFr / 2008-10-14 16:54
Witam, zakladajac konto w BoA, wiedzieleś że do wszystkich zagranicznych transakcji jest potrzebna Twoja obecność i nawet podwójne ID. Nie ma innch możliwości. Takie mają wymogi zresztą nie tylko ten bank. Jedyne wyjście przelać pieniądze drogą online lub czekiem na konto kogoś w US i wtedy ten ktos przelewa Tobie pieniądze do Polski. Jedyne wyjście.Pozdrawiam.
Łukasz85 / 2008-10-14 22:48
Dziekuje serdecznie za odpowiedz. A co np. z Serwisem Paypal? Czy moge wyslac pieniadze za posrednictwem tego serwisu do konta dolarowego w Polsce?
JolantaFr / 2008-10-17 19:05
Witaj, na tym akurat nie znam się zupelnie ale z tego co wiem PayPal sluży do placenia za towary, także transfer pieniędzy chyba raczej nie. Ale dlaczego na ten temat nie wypowiedzą sie fachowcy opiekujący sie tym forum tego nie rozumię, sama zadalam pytanie, potrzebuję profesjonalnej odpoweiedzi i 0. No cóż ...
decybel / 2009-01-04 03:53
Fachowcy nie odpowiedza,bo fachowcy za darmo rad nieudzielaja .Jedynie mozna liczyc na uczciwa odpowiedz od osób, które znalazly sie w podobnej sytuacji pytajacej osoby .
Pozdrawiam.
Łukasz1985 / 85.31.233.* / 2008-10-23 01:55
Dziekuje jeszcze raz za odpowiedz, z paypelem nie jest zle. Mozna wplacac na konta, ale to zajmuje mnostwo czasu i formalnosci.

A czy ewentualnie moglbym wystawic czek tutaj w Polsce i dac do zrealizowania np w PKO BP?

Zamiast przelewac czekiem na konto kogos w stanach? Jak uwazasz? Dziekuje za dotychczasowa pomoc i prosze o odpowiedz na w/w pytanie.
Ciułacz / 2008-10-23 02:19 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Łukasz, zwykłe czeki niestety nie mogą być zrealizowane w PL.
Wydaje mi się żę możesz doładować swoją kartę Visa przez wpłatę twoim czekiem, oczywiście wyzyając w liście do Stanów.
Np.Wyślesz czek na $10 tys na twoją vizę i następnie spokojnie możesz pobierać kasę z banku w określonym limicie. Tu jest niedogodność: opłaty manipulacyjne oraz znać NIP do Vizy.Ja np . nie pamientam mojego Nip do wizy bo w sklepie nigdy o to nie pytają.
W zasadzie byłoby najprościej popierać kartą do bankomatu.
Jak masz kilka tys $ to nie problem ale jak setki tys. $ to ci pomożemy.
Pozdrawiam z Montrealu
Łukasz1985 / 85.31.233.* / 2008-10-24 01:41
Czesc Ciulacz. Na koncie jest kilka tysiecy $. Mniej niz 10 w kazdym badz razie. Posiadam karte Vize wydana przez Bank amerykanski. Bylem w Banku PKO gdzie pani powiedziala mi, zebym szukal oddzialu, ktory posiada czytnik kart, poniewaz sam w sobie bankomat mojej karty nie "obsluzy". Dziwne. Jutro zamierzam zadzwonic na infolinie PKO BP. spytac ew. o odzial banku wyposazony w taki sprzet.

Gdybys mogl wytlumaczyc mi procedure, o ktorej wspomniales. Chodzi mi o to doladowanie Vizy czekiem, nie bardzo rozumiem o co chodzi. Moja wiedza na ten temat jest ograniczona.

Dziekuje serdecznie za rady.

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: