Forum Forum finansoweBanki

Konto walutowe - DNB Nord czy Nordea?

Konto walutowe - DNB Nord czy Nordea?

Sykdom / 83.9.154.* / 2009-01-03 00:08
Witam!

Mieszkam obecnie w Polsce, ale pod koniec roku planuje przeprowadzic sie na stale do Norwegi.
Zanim to nastapi, chcialbym czesc oszczednosci zamienic na NOK i w tej walucie je trzymac.

Wszystkie norweskie banki, ktore znam, niestety wymagaja norweskiego ID, ktorego nie posiadam, wiec tymczasowo musze wybrac cos co ma placowki w Polsce.
Prosze o porade, na ktory bank powinienem sie zdecydowac - "DnB NORD" czy "Nordea"?

Najwazniejsze kryteria dla mnie:

- niskie oplaty za przelew, wyplaty z bankomatu, platnosci karta
- niski koszt prowadzenia rachunku
- przyzwoite oprocentowanie
- wygodna obsluga przez internet

Z gory dziekuje za pomoc!
Wyświetlaj:
kolo111 / 84.10.41.* / 2009-02-04 21:04
Nie polecam DnB Nord, mają dużo ukrytych opłat zapłacisz i nawet nie będziesz wiedział za co.
Internet troche przestarzały i mają mało placówek
W Nordea mają Norddesk który pozwala załatwić formalności z założeniem konta w Norwegi
gangsta / 193.111.236.* / 2009-01-13 12:31
No witam,

co do DNB to oferty nie znam. Korzystam natomiast z Nordea, z tego co wiem mają 2 rachunki w ofercie. Ja mam Nordea Spektrum, gdzie płacę 1,5 zł co miesiąc za użytkowanie karty. 0,60 groszy za przelewy. Wszystkie bankomaty wszystkich banków w PL są bez prowizji, za granicą tylko bankomaty nordea są za free. ID ci wystarczy te polskie nawet za granicą.....bez bepłatnie otwieraią konto oszczędnościowe, gdzie oprocent. zależy od kwoty oraz statusu klienta...ale może być. Co do internetu, to już chyba zależy od orientacji każdej osoby....jedynym warunkiem by konto spektrum było za free jest średni wpływ na konto w wys. 1.500 zł...starczy wpłacić i za chwile wypłacic......pozdro

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: