KONTRAKTY TERMINOWE

Pablo / 2006-06-10 15:50
KONTRAKTY TERMINOWE
Wyświetlaj:
gabrik / 2006-06-30 23:51 / portfel / Wierny Forumowicz
19 czerwca napisałem jest szansa na ruch w górę oczywiście poraz enty pozycję zająłem odwrotną czyli na spadek.W poniedziałek 26 rozpoczął sie mój najbardziej czarny tydzień w mojej przygodzie z giełdą.26 i 27 czerwca nie odwróciłem pozycji a stało się to z dwóch przyczyn ,potraktowałem ruch w górę jako bardzo mały wyskok biorąc pod uwagę publikację FEDu i co było tego następstwem( ale nie tylko) nie śledziłem notowań przez cały dzień.Wiadomo Sroda i czwartek to już było szaleństwo kupujących i miałem już tylko do wyboru zamknąć z ogromną stratą lub zaryzykować, dopłacić do depozytu i ........czekać C.D.N
Pablo / 2006-07-01 22:01 / "Uznany Gracz Giełdowy"
zamknąłeś czy dopłaciłeś?
gabrik / 2006-07-01 23:41 / portfel / Wierny Forumowicz
I wybrałem drugą opcję czyli szaleńcze posunięcie dopłata do depozytu (za pożyczone!a nie było łatwo) ,na wczorajszej sesji był już moment zwątpienia ale jeszcze raz zacisnąłem zęby ,udałem że nic nie widzę,policzyłem do 100 i znów kombinacja jak to przetrwać,trzeba przyznać że na koniec nadzieja przyszła zza oceanu bo jednak zaczęli realizować zyski i indeksy traciły na wartości a dodatkowo ewidentnie na poziomie 2840-45 na 95% było pewne otwieranie krótkich( dlatego na forum zaproponowałem WARRENOWI aby złapał pozycję)
Oczywiście nic jeszcze nie wiadomo co dalej ale póki co kontrakty zjechały do 2800 teraz trzeba poczekać co będzie w poniedziałek. C.D.N.
jędrzej / 2006-07-06 01:45 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
No i jak po dzisiejszym zjeździe? Lepiej?
gabrik / 2006-06-23 00:02 / portfel / Wierny Forumowicz
dziś kolejny dzień bardziej nerwowy przez zajęcie złej pozycji jednak już podobna sytuację przerabiałem więc jako starający się wyciągać wnioski postanowiłem nie zamykać ze stratą tylko ponownie otworzyć taką samą pozycję ale na wyższych poziomach.
Niestety liczyłem sie z wyższym otwarciem więc zmylony przez rynek zrobiłem co postanowiłem ale dopiero przy 2592 (zamiast 2640) fakt że na swoje usprawiedliwienie mam to że dziś nie mogłem ciągle śledzić sesji.
Jutro oczywiście luka w dół to byłaby woda na mój młyn ale pozornie zdecydowanie lepiej byłoby neutralne lub lekko wyższe otwarcie i dopiero stopniowy zjazd w celu zwiększenia IOtP.
gabrik / 2006-06-23 00:03 / portfel / Wierny Forumowicz
wpadłem na pomysł że będę pisał tu w formie pamiętnika bo nikt nie dyskutuje na temat
Pablo / 2006-06-23 22:40 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Chętnie poczytamy.
gabrik / 2006-06-19 20:50 / portfel / Wierny Forumowicz
Kontrakty serii U mają obecnie trochę dziwny obraz gdyż moim zdaniem sporo pozycji na nowej serii jest otwierana na dłuższy termin (seria wygasa we wrześniu) dziś jeśli dobrze zaobserwowałem otwierano sporo długich pozycji( pojedyncze zlecenia po około 50 pozycji)
istnieje szansa na dalszy ruch w górę ale czy będzie to zmiana trendu czy tylko jego korekta?
gabrik / 2006-06-18 16:16 / portfel / Wierny Forumowicz
część wie z praktyki, częsć z opowiadań że to bardzo ryzykowny instrument i potwierdzam że tak jest można w jeden dzień stracić więcej niż się uda zarobić w tydzień.
Moim zdaniem nie trzeba grać na kontraktach ale trzeba się na ich temat choć trochę edukować bo to daje nam zupełnie inny (pełniejszy i bardziej świadomy) pogląd także na rynek kasowy.
Ogólnie zasada jest bardzo prosta - obstawiamy kierunek w jakim będzie kierował się kurs instrumentu bazowego (akcje,indeks,kurs walut itp.)
Naczelna zasada to NIE PRZEZNACZAĆ!!!! na grę na tym instrumencie całego kapitału dlaczego?? bo w przeciwieństwie do gry na akcjach(rynek kasowy) można stracić więcej niż zainwestujemy (na rynku kasowym to niemożliwe).
Z moich własnych doświadczeń mogę powiedzieć że na kontraktach osiąga się dobre wyniki tylko w dwóch sytuacjach(mam na myśli drobnych inwestorów)
1) mając farta
2) gdy nauczymy się odstawiać emocje na bok i tylko zimno kalkulować-banał? Nie o to przykład- otwarta pozycja długa 2850 kurs jednak leci 100(totalna panika pierwszy czarny tydzień) w dół puszczają nerwy zamykam i jest spora strata po czym kurs po dwóch dniach wraca +120.Połowa czerwca pozycja długa 2700 a kurs leci na 2480 i co nie zamykam otwieram długą na tych poziomach kurs wraca do 2650 zamykam wszystkie pozycje. CDN
AKuba / 2006-12-28 20:52
Gdybyś mógł bardzo łopotalogicznie opisać o co w ogóle biega w kontraktach to nie tylko ja bym chętnie poczytał. I który rynek bardziej wpływa bardziej na który ( także przy zmianach serii.).
wojtekkrakow / 85.222.97.* / 2009-12-13 13:22
nawiązuje do tematów gorących o analizie technicznej, ludzie opanujcie się, AT nie działa i nie będzie działać, to zwykła ściema, czy naprawdę ceny akcji podążają schematem? skąd by pamiętały ten schemat?!?
czytałem ostatnio na ten temat w książce Finanse Behawioralne Gorlewski i Czerwonka - polecam...
gabrik / 2007-01-07 14:29 / portfel / Wierny Forumowicz
nie wiem czy to przeczytasz...........kontrakt to generalnie obstawienie kierunku ruchu w górę lub w dół indeksu np. WIG20 lub akcji spółki np. TP.SA.

np. indeks wig20 ma wartość 3000 a Ty uważasz że są okoliczności które spowodują że będzie spadać więc wystawiasz tzw. krótką pozycję (na spadek) czyli sprzedajesz kontrakt (s)(tak naprawdę sprzedajesz coś czego nie masz ale to taka specyfika) ,wartosć kontraktu to 30 000 ale dzięki dżwigni aby go otworzyć potrzeba Ci 8% tej kwoty czyli 2400 i taką kwotę blokuje Ci na rachunku BM.
Teraz indeks wig20 spada o 30 punktów do poziomu 2970 i postanawiasz zamknąć pozycję czyli musisz teraz KUPIĆ kontrakt. Twój zysk w tym przypadku to 30 punktów czyli 30 punktów *10 pln(jeden punkt na kontrakcie ma wartość 10 PLN) =300 PLN

Gdyby jednak indeks poszedł do góry (przeciwnie niż zakładałeś)na 3330 to zamykając pozycję (kupująć kontrakt po 3330) straciłbyś 300PLN

To tak z grubsza poczytaj www.bossa.pl tam jest o kontraktach a jeśli coś jeszcze będę mógł wytłumaczyć śmiało pisz napewno odpowiem na forum lub mój email gabrik5@wp.pl
P.S. pamiętaj kontrakty to dynamiczny rynek i specyficzny i nie zaczynaj doputy nie poznasz jego "uroków"
gabrik / 2007-01-07 14:39 / portfel / Wierny Forumowicz
co do wpływu na rynek niestety to jest tak że jest to ściśle związane a jak będzie użyte to wszystko w rękach dużego kapitału
AKuba / 2007-01-10 20:52
Dzięki za poświęcony czas- zawsze praktyk opisze to lepiej. Będę czytał wasze wpisy.
gabrik / 2007-01-19 21:06 / portfel / Wierny Forumowicz
zapraszam do podforum "klub graczy giełdowych" -"po sesji" tam piszemy

Najnowsze wpisy