kontrakty terminowe

wasia / 2010-11-28 11:13
Czy ktoś korzysta z pomocy kontrakty-terminowe.pl lub GM trading?
Czy wyniki są rzeczywiste?
Wyświetlaj:
LL / 91.193.40.* / 2010-11-30 17:29
Witaj.
Rzadko mi się to zdarza ale mam dzisiaj odpowiedni humor więc napiszę coś o tym.
Po pierwsze przeczytaj sobie moją uwagę dotyczącą inwestowania w "Jakie dobre OPROGRAMOWANIE do gry na giełdzie? " podpisane tak samo. Stronki, statystyki, pomocnicy, programy i inne p******* nie dadzą Ci wiele, jeśli nie wiesz jak ich użyć. To samo dotyczy strategii czy sygnałów, chociaż ten ostatni to ważny szczegół. Chcecie inwestować w kontrakty? Nauczcie się czytać wykresy, tablice notowań i macie wszystko jak na dłoni. Oczywiście należy pamiętać o danych i tym, że najczęściej są one lewarkiem do jakiegoś tam drgnięcia na rynku a nie powodem do ruchu. Żeby nie być gołosłownym daję przykład. Najpierw przypomnę, że dotyczy on opisanej kiedyś przeze mnie na tym forum metody ciągłej obserwacji notowań. Głowa może rozboleć ale po pewnym czasie można się z tym oswoić. Jako przykład dzisiejsza sesja (30 listopada), FW20Z10.
Mamy otwarcie. Od razu rysujemy linię po cenie otwarcia, 2623 - może się przydać. Osobiście mam zasadę, że nie wchodzę na rynek przed 9 z minutami jak już pierwsze emocje opadną. Kiedy pojawi się taka możliwość dodajemy linię odniesienia, - dzisiaj 2618. I na razie tyle, patrzymy co się dzieje, kto co zamyka lub otwiera. Ale bez przesady bo mózg wyparuje. Kiedy pojawia się ruch na kasowym dajemy kilka minut na rozładowanie i przyglądamy się bazie. Każdego dnia dobrze jest sobie ją przyswoić od nowa. Chodzi mi o to, ze niemal każda sesja ma odrębną bazę, dzisiaj było to około 4 do 6 punktów, oczywiście wartości średniej. Ogólnie sesja była nudna. nic się specjalnego nie działo. Więc gapimy się w te wykresy zwyczajnie obserwując co robią inni. Dane ze świata są jedynie dodatkową informacją ale tylko tyle. Najczęściej nie mają znaczenia strategicznego. Więc kroczą sobie te ceny spokojnie w jedną i drugą stronę, około 9:15 na wykresie fut został wymalowany znaczny ruch na kontraktach a ok 10:20 spadają wartości kontraktu i kasowego ale w pewnym momencie futy stają, kasowy tymczasem idzie dalej w dół, generując bazę o wartości 11 - 12 punktów i wolumen na kasowym ciut większy niż zwykle. Należy w tym momencie włączyć sobie kontrolkę i patrzeć co dalej, bo najczęściej w niedługim czasie potem nastąpi podobna sytuacja, na moment jednak baza wróci do wartości uśrednionej. Tuż przed znacznym ruchem w górę wolumen znacznie spada a baza znowu się rozciąga. Oczywiście to było w wielkim skrócie ale mniej więcej tak polecam to rozumieć. Warto nauczyć się obserwować to jak wzajemnie na siebie oddziałowują ceny fut i kasowego. Kolejna sprawda - priorytet ma zawsze kasowy. Warto to przyjąć jako zasadę i tyle. Oznacza to, ze gapimy się w główny wykres wig20 włącznie z wolumenem a obok mamy wykres fw20xx. Ta dwudziestka jest jak narzędzia mechanika - służą do majstrowania ceną. Przy okazji warto zwracać uwagę na jakich instrumentach są dokonywane kluczowe ruchy. Dlaczego? nie wszystko da się w jednym poście opisać. Zajmujemy pozycję długą i czekamy aż z korelacji cen (bazy) wyczytamy, ze coś jest nie halo, tym razem w drugą stronę. Dzisiaj od 11 już były duże operacje na fut więc widać było, ze ktoś sie nimi zajmuje. Kiedy baza zmniejszy się za bardzo znowu warto zwrócić uwagę na to co się dzieje i czy mamy sygnały z terminowego, że coś się kończy (około 11:55). odwracamy pozycję, zakładamy stopa i siedzimy na d.... Zauważamy, że owszem rynek powoli słabnie, co widać po obserwacji słupków kasowego, potem zaczyna się obsuwać. Ale co ważne zmieniła się baza, jest mała, około 3-4 pkt. Czyli brakuje zaufania na rynku, większość się trzyma kasowego jak spódnicy mamusi, więc należy być ostrożnym. W miarę jak rynek się obsuwa, oczywiście po drodze jak to futki na wig20 lubią dostają czkawki ale nie należy się tym gorączkować. 12:47 - ostateczny sygnał wejścia z pozycją krótką. Widac to na bieżąco, uwierzcie mi. I teraz mając w poważaniu rynkowe czkawki przesuwamy delikatnie stopa ciągle obserwując co rynek kombinuje. ( ze stopem należy postępować ostrożnie, po co ma zamknąć właściwą pozycję?). I teraz pytanie, które mi towarzyszy na giełdzie kilkaset razy dziennie, może przesadziłem ale setkę razy na pewno go sobie zadaję: DLACZEGO?!!!!. Jest cholernie ważne. Godzina 14:15 zaczyna się ostry zjazd ceny na kasowym. Wykres słupkowy 5 minut dla kasowego, futy - liniowy intra. Dlaczego bez wyraźnego powodu indeks jedzie na pysk? żeby w tym czasie pozbyć się niewygodnych krótkich pozycji a ponieważ jest do wydania ok. 2000 kontraktów trzeba to zrobić tak, żeby nie podbić sobie ceny. Więc walą z grubej rury na kasowym jednocześnie podkładając się w arkuszach z lewej strony i kupując wszystko co wpadnie na łapy na terminowym. LOP zalicza nurka, potwierdzając co się dzieje. Spadająca cena powoduje, ze kolesie posiadający długie pozycje w panice z nich uciekają a duzi mający już wyczerpane pozycje krótkie muszą je pokryć. I robią to. DLACZEGO? Bo nie będą więcej zsuwać indeksu. Może niekoniecznie będą go windować, chociaż należy
LL / 91.193.40.* / 2010-11-30 17:31
ciąg dalszy bo się nie zmieściło:

Może niekoniecznie będą go windować, chociaż należy przyjąć takie prawdopodobieństwo ale na pewno nie będą już sprzedawać! Proste? I widoczne na wykresie tak, że Steve Wonder by wypatrzył. Jako ciekawostkę dodam, że najczęściej po takich ruchach jest jeszcze jeden, głębszy, więc jeśli nie zdążycie zrobić tego co inni - często warto zaczekać ale za drugim razem obowiązkowo wypad z rynku. No i można było sobie poczekać i popróbować dla hardkorowców czy rynek pójdzie w górę czy nie. Dlaczego? Bo ładnie dzisiejsza sesja będzie wyglądała mając wyższe zamknięcie niż na dnie. Ale tak naprawdę chodzi o to, że psychika ludzi na jutro ustawi się do ceny zakmnięcia. Dzięki temu moża później więcej wepchnąć papierów chętnym , bo często widzą oni tylko linie. O 15:40 próba podniesienia była, jednak skończyła się po kilku minutach, stosunek wkładanego kapitału na udawane zakupy był za duży do efektu (ważne? a oceńcie sami). I Tyle. Wiem, ze napisałem to w wielkim skrócie ale naprawde uwierzcie mi, kontrakty terminowe są tak wykręconym papierem, że aplikacje nie wyłapią tego co zobaczy oko, a procesor tego co wychwyci mózg. Powodzenia.
Ciułacz / 2010-12-02 02:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dałeś dobrą lekcje !
Może co niektórzy zrozumią że to nie łatwy kawałek chleba.
LL / 91.193.40.* / 2010-12-03 15:32
Dziękuję uprzejmie za miłe słowa.
I tak zauważyłem pewną prawidłowość u ludzi: chociażbyś im łopatą do głowy wkładał kroczek po kroczku co i jak zrobić - i tak znajdą sposób, żeby wykonać to po swojemu. Tylko, że na rynku ulgi nie ma.
Dodam, że wczorajsza sejsa (czwartkowa) stanowi ciekawy materiał edukacyjny dla początkujących daytraderów. Takie 3W1.
Pozdrawiam
tomimitomj / 195.117.213.* / 2010-11-29 19:37
Znalazłem ciekawe forum gdzie można pobrać program do analizy technicznej Metastock oraz materiały edukacyjne dla początkujących inwestorów.

Materiały dostępne w dziale ,,Biznes i finanse,,

www.styl24h.pl

Pozdrawiam.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy