Forum Forum prawnePracy

Kontrola i rekontrola

Kontrola i rekontrola

Hanna Werdenowska / 2008-10-16 20:39
Czy pomiędzy kontrolą, otrzymaniem wniosków i zaleceń pokontrolnych a rekontrolą powinien być zachowany jakiś ustawowy okres ? Wnioski i zacecenia pokontrolne otrzymałam o 11.00 jednego dnia a rekontrola nastąpiła następnego o 13.00 ( nie minęły 24 h). Na protokole pokontrolnych nie było żadnego określonego terminu np. 'w trybie natychmiastowym' czy coś w tym stylu.Nie mogłam ( nie byłam w stanie) wykonać zadań naprawczych. Czy regulują to jakieś przepisy - jeżeli tak to jakie ?
WiktorZ / 80.50.141.* / 2011-08-19 08:07
Witam!
Nie wiem , czego dotyczyła kontrola, ale wiem na pewno, że była ona przeprowadzona nie przez profesjonalistę. Sam jestem pracownikiem kontroli i kiedy w protokole umieszczam zalecenia - zawsze precyzyjnie określam termin ich realizacji. Ponadto każdy protokół winien zawierać klauzulę ( zgodnie z zasadą kontradykteryjności ( patrz "Standardy kontroli NIK" ) w której kontrolowany zostaje poinstruowany przez dokonującego kontroli o przysługujących mu prawach wniesienia uwag, co do trybu i sposobu prowadzenia kontroli. Jeśli Pani Protokół nie zawierał tych elementów - to kontrolę przeprowadzała osoba głęboko niekompetentna.
Łaczę wyrazy szacunku- Jerzy- insp. kontroli.
p.s. Może Pani dokładniejsze informacje i poradę w tej sprawie uzyskać u miejscowego Rzecznika Konsumenta, lub w Biurze Prawnym.

Najnowsze wpisy