Forum Polityka, aktualnościKraj

Kontrole CBA. Agenci weszli do spółki Elewarr

Kontrole CBA. Agenci weszli do spółki Elewarr

Wyświetlaj:
joleczka820 / 178.235.117.* / 2012-07-20 20:03
Czyżby? A inne to jak się przeswietla, na niby? To jak sie prześwietla inne spółki? NA NIBY to za co bierze się pieniądze, hę?
Piotr Duzy / 79.191.40.* / 2012-07-19 20:20
Piszą o Sawickim, pokazują Sawickiego, robia z niego niemal bohatera, człowieka, który z honorem wziął odpowiedzialnośc na siebie za zaistniałą sytuacje. A ja chce wiedzieć co dalej z Serafinem i Łukasikiem. Czy nimi tez interesuje sie Prokuratura?
dryl / 89.230.77.* / 2012-07-19 17:21
Jak zwykle z późno. Kopanie piłki ważniejsze. A co na to nasz niedościgniony poseł Niesiołowski, zbiera siły do wystąpień
oborowy / 79.185.81.* / 2012-07-19 17:07
Ten Mleczko juz ma napewno przepisany majątek na Rodzinę i co mu zrobią.

gdzie były sluzby jak chapał przez kilka lat ???

Gdzie była ta Tuskowa Tarcza Antykorupcyjna ???

Co przez 4 lata robiła ta Pani od Dorsza ??

Larum graja kasa Oprozniona.

Standardy Donalda Tuska.
oborowy / 79.185.81.* / 2012-07-19 16:59
POszli sprawdzić, czy dobrze działają spłuczki w kiblach ???

Ageci ??? POszli scierac wylane mleko ???
tota / 178.42.72.* / 2012-07-19 16:58
ale, Panie Premierze, to co tam się dzieje TO PRAKTYKA POWSZECHNA w spółkach skarbu państwa, agencjach rządowych i nie tylko.. Co z tym zamierza Pan zrobić??
oszuści / 79.185.185.* / 2012-07-19 15:39
Powinny odbyć się przedterminowe wybory i to jak najszybciej. Niektórym w tym kraju pomyliły się reformy ze zwiększaniem obciążeń podatkowych obywateli.
Nix69 / 195.14.4.* / 2012-07-19 15:14
Taktyczne wybielanie PO i odwracanie uwagi kosztem koalicji, hehehe...
Sawicki z uśmiechem na ustach odchodzi "jak prawdziwy mężczyzna" a ostatnie "wpadki" idą w zapomnienie dzięki PO-mediom.
dgen / 2012-07-19 14:21 / Tysiącznik na forum
Po-gięci pewnie nie pamiętają jak pan premier już w 2007 roku groził paluszkiem i obiecywał, że przejrzystość przy obsadzie stanowisk w spółkach państwowych będzie jego priorytetem........
co robiło do tej pory "odPISione" CBA ? ano nic - wszak obecna koalicja rządząca kieruje się swoimi hasłami, czyli
by żyło się lepiej (swoim) - PO,
człowiek (swój) jest naważniejszy - PSL

najmniej żal mi tych "młodych, wykształconych...", z których wg ostatnich informacji tylko 4% po ukończeniu studiów znajdzie pracę w kraju tuska -
zabierzcie pana premiera i jego ludzi i wyjedźcie na madagaskar
Gabeq / 212.180.175.* / 2012-07-19 14:28
O ile dobrze pamiętam masowe wyjazdy zaczęły się za rządów PiS. Ludzie mieli dość... Po drugie o ile dobrze pamiętam to już od paru lat jest taki układ że 4% ludzi po studiach w kraju znajduje pracę w kraju. Ludzie dalej uważają, że jak mają wyższe to im się należy... Niestety tak nie jest na swoje trzeba ciężko pracować...
pr rp / 199.67.203.* / 2012-07-19 14:37
Masowe wyjazdy zaczęły się po wstąpieniu Polski do UE
andy2024 / 83.18.109.* / 2012-07-19 14:53
i to tylko dlatego że wcześniej nie można było robić tego zupełnie legalnie...
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-07-19 14:32
... o ile dobrze pamietam to mieli po exposze Tuska Polacy masowo wracac do kraju. Harowac na Rych i Zbycgha chyba... druga Irlandia miała być a wyszła zielona wyspa, z której uciekły kolejne setki tysięcy Polaków. Pamiętasz to?
sdjhdfsdfsdf / 195.117.16.* / 2012-07-19 14:37
Po tych wszystkich gadkach o zielonej wyspie, kolor zielony zaczyna kojarzyć mi się z pleśnią
Gabeq / 212.180.175.* / 2012-07-19 14:36
No pewnie że pamiętam i się z tego śmieję, z drugiej strony pamiętam też inne obietnice bez pokrycia... Zresztą nie tylko partii PiS. Biorąc pod uwagę ogólnoeuropejski kryzys, to i tak całkiem całkiem sobie radzimy.
I dużo Polaków wraca, bo okazuję się że Europę ogarnął kryzys i tam wcale nie jest tak wspaniale... Tu zresztą też nie, ale to jest wina rządów od jakiś 10 lat a nie konkretnych... Popatrz na to z tej strony.
sdfsdghgdty4 / 195.117.16.* / 2012-07-19 14:48
To nie jest tylko wina ostatnich 10 lat rządów, ale - jeśli przyjąć zasadę grubej kreski - wszystkich rządów po 89 roku, czyli ostatnich 23 lat. Oczywiście kolejne ekipy mają różny wkład w tę naszą "zieloną wyspę". Mnie jednak najbardziej interesuje jak obecna ekipa rządziła, co obiecała i co z tych obietnic zrealizowała. Według mniebilans tych rządów jest fatalny, a tłumaczenie tego stanu rzeczy kryzysem ogólnoeuropejskim i winą poprzedników świadczy tylko o jednym - już nawet zwolennicy PO przestali wierzyć w propagandę sukcesu
Gabeq / 212.180.175.* / 2012-07-19 14:51
Chciałbym rozliczenia rządów po 89 roku, bez względu na przynależność, dla Twojej wiadomości nie jestem zwolennikiem PO. Jest źle a najgorsze jest to że nic się zmienia... Nie ważne kto był u władzy...
kwant2000 / 2012-07-19 17:45 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Poczytaj mi Mamo!
http://kokos.salon24.pl/435057,kolesie-z-psl-contra-panstwowcy-z-po
"Kolesie z PSL contra „Państwowcy” z PO".
kwant2000 / 2012-07-19 17:34 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
O tak, rozliczenie takie przydałoby się, bo skutki ponad 20 lat (nie)rzadów UD, KLD, UW, PSL, UP, AWS, SLD i ostatnio - PO) są niestety porażające.

Statystyczny Polak, według danych OECD przepracował w 2011 roku 1940 godzin rocznie (blisko 41 godzin tygodniowo). Jest to najdłuższy czas pracy w UE i najniższa jego wydajność.
Przykładowo Niemiec i Norweg przepracowali odpowiednio:
- 1473 godż (36 godz./tyg.)
- 1455 godz. (32 godz./tyg.).
A wciągu godziny statystyczny Kowalski wytworzył w 2011 roku dobra i usługi wartości:
- 9 dol(!)., a Niemiec i Norweg odpowiednio:
– 25 dol.
– 54 dol.
W uzupełnieniu należy dodać, że wydajność pracy nie ma nic wspólnego z pracowitością. Jest to parametr ekonomiczny mierzący sprawność państwa i gospodarki – czyli, w przypadku Polski: bałagan, prywata, złe prawo, wszechwładza urzędników (za rządów Tuska ich liczebność wzrosła o blisko 140 tyś – o jedną piątą ogółu), wszechobecna korupcję i skrajna nieudolność zarządzania tak w skali mikro, jak i makro.

Z 4 tys. km dróg i autostrad obiecanych przez rząd w większości na Euro 2012 (blisko 40 mld euro dofinasowania z UE w ramach Nowej Perspektywy 2007...2013) oddano 600 km(!!!), wliczając w to kluczowe odcinki, na których uzyskano tak zwaną "przejezdność". Większość z nich w najbliższym czasie trzeba będzie zamknąć w celu przeprowadzenia remontu.

W światowym rankingu konkurencyjności, ogłoszonym na tegorocznym Światowym Forum Ekonomicznym Davos, polskie drogi uplasowano na "zaszczytnym" 125 miejscu, na 132 państwa poddane badaniu.
jam_to ekonomista / 95.160.43.* / 2012-07-19 18:40

Statystyczny Polak, według danych OECD przepracował w
2011 roku 1940 godzin rocznie (blisko 41 godzin
tygodniowo). Jest to najdłuższy czas pracy w UE

a słyszałeś o danych mówiących kiedy statystycznie obywatel przestaje pracować? Wtedy zobaczyłbyś że tylko jeden kraj (w UE bądź w Europie) wcześniej kończy pracować.

wszechwładza urzędników (za rządów Tuska
ich liczebność wzrosła o blisko 140 tyś – o
jedną piątą ogółu),

a tobie się wydaje że kto zatrudnia urzędników w gminach, powiatach, urzędach miast czy województw? Tusk? Bo ja znam tylko takie przypadki, że zatrudniają wójtowie, burmistrzowie, prezydenci. A teraz pytanie kto wygrał wybory samorządowe w 2006 roku, których kadencja trwała prawie do końca 2010?

Z 4 tys. km dróg i autostrad obiecanych przez rząd w
większości na Euro 2012 (blisko 40 mld euro
dofinasowania z UE w ramach Nowej Perspektywy
2007...2013) oddano 600 km(!!!),

a ile oddano za czasów PIS? A ile km jest w trakcie robót? Bo sama statystyka ile jest oddanych to nie wszystko. Bo czy cieszyć się np. z jednego km oddanego do użytku i zero prac na innych odcinkach, czy też np. ze 100km które nie są jeszcze ukończone, ale są na różnym etapie robót 20-80% ukończonych tak więc perspektywa że w najbliższym okresie będzie więcej km oddanych do użytku jest całkiem spora.

W światowym rankingu konkurencyjności, ogłoszonym na
tegorocznym Światowym Forum Ekonomicznym Davos,
polskie drogi uplasowano na "zaszczytnym" 125
miejscu, na 132 państwa poddane badaniu.

I widzisz tutaj trochę próbujesz manipulować - podajesz wyrywkowe dane. Zauważ że w ogólnym rankingu konkurencyjności systematycznie pniemy się do góry (tak tak, za rządów pis byliśmy niżej), ale o tym już nie napiszesz.

Tak więc po twoim wpisie od razu widać jak bardzo jest on stronniczy i jak mało rzetelny.
kwant2000 / 2012-07-19 19:07 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jesteś człowieku lemingiem, albo medialnym funkcjonariuszem Partii Oszustów i Aferałów, który wyznaje goebbelsowską zasadę, że kłamstwo powtórzone sto razy staje się prawdą.

"w ogólnym rankingu konkurencyjności systematycznie pniemy się
do góry" (sic!)
Może w Pana urojonym umyśle?

Polska spadła o 2 pozycje, na 41. miejsce, w "Globalnym raporcie konkurencyjności 2011-2012", opracowanym przez World Economic Forum (WEF) we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim.
http://www.forbes.pl/artykuly/sekcje/wydarzenia/polska-spada-w-globalnym-raporcie-konkurencyjnosci,19080,1

Ponadto polecam lekturę o praktykach panujących w "Partii Miłości" Donalda Franciszka Tuska. http://kokos.salon24.pl/435057,kolesie-z-psl-contra-panstwowcy-z-po
jam_to ekonomista / 95.160.43.* / 2012-07-19 19:32
tak więc skoro się powołujesz na ten ranking to powiedz co jest lepsze, miejsca około 50-57 za rządów pis czy miejsca około 37-41 i niżej za rządów PO?
kwant2000 / 2012-07-19 21:18 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Chcesz porównywać prymusa (PiS) do matoła (PO)? Przecież lider tej Partii Obciachu szkodził, szkodzi i będzie szkodzić Polsce, dopóki się go nie pośle za kratki. Według tego zaprzańca - ni Polaka, ni Kaszuba, "polskość, to nienormalność"....Czy mam przypomnieć skutki podpisania przez Pawlaka z upoważnienia Tuska "Umowy gazowej", czy - oddania walkowerem "Pakietu klimatycznego"?. Tylko te dwa tematy obciążają, będą obciążać jeszcze bardziej dotkliwie w najbliższych latach Polaków na dziesiątki miliardów złotych.
A tak na marginesie, to w najnowszym rankingu Banku Światowego "Doing Business 2012" Polska zajęła 62. miejsce wśród 183 krajów. Według obecnej metodologii jest to spadek o trzy pozycje.
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-07-20 09:04

A tak na marginesie, to w najnowszym rankingu Banku Światowego "Doing Business 2012" Polska zajęła 62. miejsce wśród 183 krajów. Według obecnej metodologii jest to spadek o trzy pozycje.

a wiesz że w rankingu opublikowanym w 2006 była na 75? A w rankingu opublikowanym w 2007 na 74 miejscu?
jam_to ekonomista / 95.160.43.* / 2012-07-19 23:45

Chcesz porównywać prymusa (PiS) do matoła

pisałem o tych rzeczach o których ty pisałeś.

Czy mam przypomnieć
skutki podpisania przez Pawlaka z
upoważnienia Tuska "Umowy
gazowej", czy - oddania walkowerem
"Pakietu klimatycznego"?

a czy ja coś na ten temat pisałem. Odniosłem się do tego co ty napisaleś, czyli generalnie to co przedstawiłeś wczesniej jako wyższość pis nad po było faktycznie wyższością PO nad pis i tyle.

A tak na marginesie, to w najnowszym
rankingu Banku Światowego "Doing
Business 2012" Polska zajęła 62.
miejsce wśród 183 krajów. Według obecnej
metodologii jest to spadek o trzy
pozycje.

a jak było w latach 2005-07?
I jeszcze co do umowy gazowej to mam pytanie, czy my mamy sztywną umowę, tzn za x lat będziemy np płacić tą samą cenę jak teraz a inne kraje będą musiały na nowo negocjować?
jam_to ekonomista / 95.160.43.* / 2012-07-19 19:29

esteś człowieku lemingiem, albo medialnym
funkcjonariuszem Partii Oszustów i Aferałów,
który wyznaje goebbelsowską zasadę, że kłamstwo
powtórzone sto razy staje się prawdą.

"w ogólnym rankingu konkurencyjności
systematycznie pniemy się
do góry" (sic!)
Może w Pana urojonym umyśle?

Polska spadła o 2 pozycje, na 41. miejsce, w

zgadza się, ale spójrz też na lata 2005-20011. A wtedy zobaczysz że to ty jesteś Goebelsem. Także spójrz na to jaki jest trend a nie na jednoroczny drobny spadek
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-07-19 14:43

I dużo Polaków wraca, bo okazuję się że Europę ogarnął kryzys i
tam wcale nie jest tak wspaniale... Tu zresztą też nie, ale to
jest wina rządów od jakiś 10 lat a nie konkretnych... Popatrz na
to z tej strony.

Ty wciąż masz głowę w wiadrze z POmatrixem - ile to polaków wraca? Bo ja widze ciągły odpływ - skąd ty takie niezwykłe informacje masz? Od ojca Adama?
To jest wina rządów od 10 lat - nie od 22 lat - tyle tylko, że te rządy to te same mordy, ta sam ekipa czerwono-różówa - Tusk, Miller, Bielecki, Buzek, Wałęsa, Balcerowicz Poprzeplatani Stokłosami i Belkami!!! Wszyscy zaciekli wrogowie PIS i Kaczyńskich, którzy rządzili raptem niecałe 2 lata z najlepszymi wynikami w historii III RP - cos się może nie zgadza...?
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-07-19 14:55

którzy rządzili raptem niecałe 2
lata z najlepszymi wynikami w historii III RP

rządzili tak dobrze że nawet w tym okresie dzięki nim zapanował okres prosperity na świecie. Trudno o lepszych rządzących.
A tak swoją drogą, którymi magicznymi ustawami doprowadzili do tego światowego dobrobytu w tym okresie? Bo skoro to wszystko dzięki nim to coś musieli konkretnego ustanowić, więc pytam co?
sdfsdfsdfsd3 / 195.117.16.* / 2012-07-19 15:09
Faktem jest, że mieliśmy wtedy duży wzrost gospodarczy oraz stosunkowo niewielki, w porównaniu z obecnym, poziom zadłużenia publicznego (państwowego i samorządowego). Jako ekonomista powinieś być bardziej obiektywny i polegać w swej ocenie głównie na wskaźnikach ekonomicznych. Mnie nie interesują już rządy PiS, dlatego zadam pytanie inne - co ta ekipa zrobiła dla polskiego dobrobytu? Światowy dobrobyt mnie nie interesuje.
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-07-19 15:15

Jako ekonomista powinieś być bardziej
obiektywny i polegać w swej ocenie głównie na
wskaźnikach ekonomicznych.

i dlatego śmieszą mnie takie argumenty, bo wiem jaka była wtedy sytuacja na świecie i jaka jest teraz, a jeśli komuś wydaje się że to nie ma żadnego wpływu na nasz kraj to jego problem. Prosty przykład porównać sobie eksport z lat prosperity do czasów kryzysu. Czy to nagle stało się winą rządu, ze np. Niemcy czy inne kraje zmniejszyły ilość/wartość importowanych od nas towarów?
Także sztywne porównywanie wybranych wskaźników bez rzetelnej analizy do takowych nie ma żadnego sensu
sdfsdfsd3fdfsfs / 195.117.16.* / 2012-07-19 15:34
Sytuacja na świecie, a szczególnie w krajach sąsiednich oczywiscie ma wpływ na sytucję w Polsce, ale tłumaczenie pogarszającej się sytuacji gospodarczej w naszym (k)raju wyłącznie zewnętrznym wpływem, to duże uproszczenie, a być może nawet błąd - w końcu na złej sytuacji sąsiadów też można zarabiać. Tylko tzreba wiedzieć jak. Cała Azja i duża część Ameryki Południowej jakoś nie narzekają na ogólnoświatowy kryzys, u nich wogóle to pojęcie nie funkcjonuje (oni mówia o kryzysie świata zachodniego). Zawsze też można postawić pytanie - czy inna ekipa rządząca (poprzez odpowiednie prawo) nie złagodziłaby skutków tego rzekomego kryzysu. Ja nie przyjmuję takiego argumentu - dziękujcie nam, bo mogło być gorzej. Tak można zawsze mówić.
jam_to ekonomista / 95.160.43.* / 2012-07-19 16:17

pytanie - czy inna ekipa rządząca (poprzez
odpowiednie prawo) nie złagodziłaby skutków
tego rzekomego kryzysu.

nie wiem, może tak może nie.
Sytuacja na świecie, a szczególnie w krajach
sąsiednich oczywiscie ma wpływ na sytucję w
Polsce, ale tłumaczenie pogarszającej się
sytuacji gospodarczej w naszym (k)raju
wyłącznie zewnętrznym wpływem, to duże
uproszczenie, a być może nawet błąd - w końcu
na złej sytuacji sąsiadów też można zarabiać.
Tylko tzreba wiedzieć jak

no właśnie trzeba wiedzieć jak. Jak będziesz pracował za miskę ryżu to też chętnie inne kraje "kupią" twoją pracę.
Gabeq / 212.180.175.* / 2012-07-19 14:48
Skoro mieli takie świetne wyniki to czemu przegrali wybory... A może ich wyniki to były plony poprzednich rządów... Ochłoń człowieku, ochłoń.
kwant2000 / 2012-07-19 14:58 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Przyczyna jest prosta do "bulu"...AntyPOlskie media wmówiły tubylcom Prywislańskiego kraju, że Kaczyńscy są be... Parę milionów lemingów w to uwierzyło. I mamy, to co mamy.
Gabeq / 212.180.175.* / 2012-07-19 15:03
Normalnie jak czasami czytam Wasze wypowiedzi i oraz słucham wypowiedzi pana Kaczyńskiego to mam wrażenie że powinien starać się o azyl polityczny bo jest tu ciemiężony, szykanowany i atakowany... heheheheh
dgdfgd5dg / 195.117.16.* / 2012-07-19 15:13
Ja mam takie samo wrażenie kiedy czytam niektóre wypowiedzi o premierze Tusku & Company - biedni, niedoceniani i zaszczuci przez wredną, czepiającą się wszystkiego opozycję i niedzięcznych obywateli. A tyle dla nich zrobił ...
--------------------------- / 195.128.29.* / 2012-07-19 14:01
pytanie tylko na czyim -kto jest jego Panem.
Gabeq / 212.180.175.* / 2012-07-19 13:58
Ale macie narąbane w głowach myślicie że za cudownych rządów PiS nie było przekrętów ehhhhhhhhhhhhhhh Naprawdę ludzie macie klapki na oczach... Szkoda was
trerterterterte / 195.117.16.* / 2012-07-19 14:33
Szkoda przede wszystkim Ciebie, bo próbujesz bagatelizować obecne przekręty, a zajmujesz się tymi które były w przeszłości - do znudzenia. A przecież PO miała rządzić według innych standardów! Widać klapki na oczach to specjalność polaków, a najbardziej o klapkach na oczach innych krzyczą ci, którzy sami je mają.
Gabeq / 212.180.175.* / 2012-07-19 14:41
Jakby chciało Ci się przeczytać ze zrozumieniem całość może nie ośmieszyłbyś/ośmieszyłabyś się... Śmieszy mnie atak na konkretny rząd, konkretną partie gdzie niestety wszystkie poprzednie też się sprawdziły i było tak samo jak teraz, Dlatego uważam że osoby w ten sposób komentujące są zaklapkowane i nie potrafią w miarę obiektywnie spojrzeć na sytuację w kraju i rozliczyć rządzących... A co do mnie nie mam klapek widzę dobre i złe strony rządy tych partii...
wer234sfsd / 195.117.16.* / 2012-07-19 15:03

Śmieszy mnie atak na konkretny rząd

Posługiwanie się takim argumentem jest typowe dla wszystkich nieudaczników i geszfciarzy, którzy skutkami swoich błędów oraz zwyczajnych szwindli próbują obciążyć innych. Tylko po co wcześniej PO zapewniał swoich wyborców, że "teraz będzie inaczej", że "będą utrzymywane wysokie standardy", "będzie walczyć z korupcją", itp, itd? Jeżeli śmieszy Cię atak na konkretny rząd, to dlaczego sam odwołujesz sie do rządów sprzed 5 laty? Do okresu którego już prawie nikt nie pamięta, jak to wtedy było, i mozna do woli gadać ogólnikowe bzdury w nadziei, że po raz kolejny uda się choć trochę usprawiedliwić nieudolność obecnie rządzących. Własnie to miałem na myśli pisząc o klapkach na Twoich oczach
Gabeq / 212.180.175.* / 2012-07-19 15:17

Tylko po co
wcześniej PO zapewniał swoich wyborców, że "teraz będzie
inaczej", że "będą utrzymywane wysokie standardy",
"będzie walczyć z korupcją", itp, itd? Jeżeli śmieszy
Cię atak na konkretny rząd, to dlaczego sam odwołujesz sie do
rządów sprzed 5 laty? Do okresu którego już prawie nikt nie
pamięta, jak to wtedy było,

A szkoda że nikt nie pamięta. Co do obecnego rządu to nie wywiązał się z żadnej obietnicy, My jako naród na to widać zezwalamy każdej partii. Co do moich klapek na oczach, dawno ich nie mam, pozostała tylko nadzieja, że to się kiedyś zmieni... Dlatego bardzo przykładam wagę do moich wyborów. A co do śmieszności ataku na konkretny rząd śmieszy mnie atak na ten rząd i wychwalanie poprzedniej cudownej koalicji PiS, Samoobrony i LPR, za która moim zdaniem odpowiedzialne są obydwie partie PiS i PO bo nie potrafiły się ze sobą dogadać. To tyle jeśli chodzi o moje klapki na oczach.
pr rp / 199.67.203.* / 2012-07-19 14:12
Afery były i beda, tylko za PiS odczuwałem że im naprawde zależy na ich wykrywaniu i karaniu przestępców (stad pomysł o powstaniu CBA), ten rzad jakby przyzwala na takie zagrywki przymykając oczy na pewne sprawy.

Mowią że za PiS Polska stała się państwem policyjnym ale ścigała chociaz grube ryby.
Za rzadów PO to jest dopiero państwo policyjne. Liczba podsłuchów uległa podwojeniu, kontroluje sie niemal wszystko (chcieli nawet kontrolowac obywateli w internecie wprowadzajac ACTA tynymi drzwiami), sadzi się blogera osmieszajacego prezydenta jak by co najmniej kogoś zabił a z matki mordujacej swoje dziecko robi sie ofiarę i puszcza wolno. Tylko w takim państwie jak Polska można zamiesc pod dywan takie afery jak afera hazardowa czy chociaz by obecna.
Gabeq / 212.180.175.* / 2012-07-19 14:22
Przypomnij sobie jaka cenzura była za rządów PiS. Cenzura na piosenki, słowa i "obrazę" premiera lub głowy państwa... Proszę nie sugeruj że nie było to państwo policyjne. Wiele afer lub zaczątków nie widziało światła dziennego. Może dlatego że PO, PSL i SLD jako opozycja przymykała na to oko, a może dlatego że był założony kaganiec na prasę i media. Zostawiam to Tobie do chłodnego przemyślenia. Niestety żyjemy jeszcze w państwie, że bez względu na to kto jest przy władzy ( rządzie) uważają, że mogą... Przykre ale prawdziwe. I nie mam tu na myśli osób u szczytu, ale właśnie płotki w partii które DOSTAŁY stanowisko...
Mis66 / 83.25.32.* / 2012-07-19 14:46
Dokładnie - Czy za PO czy PIS afery są i będą - to czynnik ludzki i efekt rozmaitych koalicji - my wam to a Wy nam Tamto.
Tak Edgar załatwił 3mln na nikomu niepotrzebny peron i reklamę swojej wsi. Tak samo wtedy musieli pozwalać na wiele Lepperowi
żeby się odwdzięczyć.
Pan Śmietanka w Elwarze zbierał śmietankę latami, ale dlaczego minister miał coś do powiedzenia na temat zarzutów wobec spółki? Czyżby rzeczywiście miał jakiekolwiek pojęcie co się w niej dzieje? To by znaczyło tylko że krył kolesi jak reszta ARR...
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-07-19 14:38

jaka cenzura była za rządów PiS. Cenzura na
piosenki, słowa i "obrazę" premiera lub głowy państwa...

Tobie sie znów POmyliło coś - radzę Ci przerwij kontakt z TVN-em, bo ci zle na pamięć wpływa. Za rządów PIS było niemalże obowiązkowym obrażanie kaczyńskich i PIS. Przypomnij sobie wypoweidzi pal;ikolta, wałęsy, bartoszewskiego. Publiczne wypowiedzi. Przypominasz sobie, aby ABW nachodziło stwórcóe "Spieprzaj dziadu.com" - bo ja nie. Ale pamietam jak ABW najechało o 0600 studenta za stronę antykomor.pl, gdzie to jej twórca ujwaniał braki intelektualne prezydenta POelekrotatu (co było zreszta rzeczą bardzo łatwą, przy IQ tegoz to prezydenta).
A pamiętam, że ABW naszło 0 0600 nietyklana do tej pory Blidę podejrzaną o korupcję, która to z niewinnosci swej zastrzeliła się ...
Gabeq / 212.180.175.* / 2012-07-19 14:47
Nawet nie potrafisz napisać normalnie, tylko musisz zaznaczać swoje. Pamiętam za to cenzurę big cyca na idą klony... Wolność słowa nie istniała... Po drugie nie potrafisz napisać nic merytorycznie tylko z atakiem... Z drugiej strony co się dziwić, jaka partia taki elektorat :) No po za wyjątkami, bo znam wielu znajomych którzy głosują na PiS i w odróżnieniu od Pana/Pani potrafią merytorycznie rozmawiać o problemach kraju oraz zaletach i wadach rządzących bez wzajemnego obrażania siebie. Czego Tobie życzę
Tdeusz Kromka / 77.253.104.* / 2012-07-19 14:02
Po aferze gruntowej Prawi i Sprawiedliwi mieli godność ustąpić, Tusk niestety jej nie ma. Aż nie chce się wierzyć, że o niczym nie wiedział! Jabłka, ziemniaki i kurczaki też były tańsze za Jara!
Gabeq / 212.180.175.* / 2012-07-19 14:24
Szwankuje Ci pamięć ?? Afera gruntowa nie została jeszcze rozwiązana, po drugie hmmmm godność ustąpić ?? Czy może poszło votum zaufania do rządu i nowe wybory... Czyżby u Ciebie była pamięć wybiórcza ??
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-07-19 14:45
Wiadro z POmatrixa prosze wyjąć - afera gruntowa została juz dawno osądzona i wyroki zapadły- podac link czy sam sobie znajdzie w POmatrixie? Jakimi informacjami was tam karmią?
Gabeq / 212.180.175.* / 2012-07-19 14:57
Rozumiem że za rozwiązanie sprawy masz na myśli ciąg umorzeń... No brawo to faktycznie rozwiązanie :) Najlepsze jest to z marca 2011. Jak już wyżej napisałem ochłoń :)
Oszolomowaty / 79.255.124.* / 2012-07-19 20:56
Tak - umorzenia dla przekrętasów przez sądy Powskie. Poczytaj chociaż kilka linijek z Wikipedii - skarbnicy wiedzy twego prezydenta i trzymja dlaje pałke w TVN-owskim szambie. "...Piotrowi Rybie i Andrzejowi Kryszyńskiemu prokurator przedstawił zarzuty płatnej protekcji. Obaj zostali tymczasowo aresztowani, a następnie zwolnieni za poręczeniem majątkowym. Piotr Ryba spędził w areszcie prawie 12 miesięcy. 10 września 2008 Andrzej Kryszyński przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu[6], podczas, gdy Piotr Ryba absolutnie odrzucił zarzuty, twierdząc, że został w całą sprawę wciągnięty przez Kryszyńskiego. 18 sierpnia 2009 Sąd Rejonowy w Warszawie obu oskarżonych uznał za winnych. Rybę skazał na 2,5 roku pozbawienia wolności, a Kryszyńskiego na 54 tys. zł grzywny[7].
6 października 2009 w związku z tą sprawą prokurator Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie postawił Szefowi CBA Mariuszowi Kamińskiemu zarzuty m.in. przekroczenia uprawnień i popełnienia przestępstw przeciwko wiarygodności dokumentów[8]. Akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany we wrześniu 2010 do sądu. Piotr Ryba i Andrzej Lepper otrzymali status osób pokrzywdzonych.
30 listopada 2009 Prokuratura Okręgowa w Warszawie umorzyła śledztwo w sprawie składania fałszywych zeznań przez Kaczmarka, Krauzego i Kornatowskiego[9].
24 maja 2010 Sąd Apelacyjny w Warszawie uchylił wyroki skazujące Piotra Rybę i Andrzeja Kryszyńskiego, kierując sprawę do ponownego rozpoznania przez sąd niższej instancji[10].
31 sierpnia 2010 prokurator Prokuratury Okręgowej w Warszawie przedstawił Andrzejowi Lepperowi zarzuty składania fałszywych zeznań w sprawie przecieku z afery gruntowej[11]. W październiku 2010 akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany do Sądu Rejonowego w Koszalinie[12]. Proces w tej sprawie nie mógł się rozpocząć ze względu na niestawiennictwo Andrzeja Leppera na rozprawach, w wyniku czego, w marcu 2011 sąd nakazał jego zatrzymanie i doprowadzenie siłą[13]. Został on następnie umorzony ze względu na śmierć oskarżonego.
7 lutego 2012 r. media podały, iż zatrzymanie Janusza Kaczmarka w 2007 r. było legalne. Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie z braku "ustawowych znamion czynu zabronionego" umorzyła śledztwo dotyczące rzekomego przekroczenia uprawnień przez prokuratorów oraz funkcjonariuszy CBA i ABW przy zatrzymaniu m.in. b. szefa MSWiA Janusza Kaczmarka.[14]..."
Pawcio 29 / 2012-07-19 14:10
Co raz więcej afer. Afera goni aferę... teraz widać jak funkcjonuje te państwo , wszędzie machlojki , oszustwa, koleżeństwo, defraudacja pieniędzy, sprzedaż dobra narodowego...
Gabeq / 212.180.175.* / 2012-07-19 14:26
Niestety ale tak było i niestety jest i przykre jest to że przy władzy była lewica, prawica i jeszcze raz prawica a nic ale to nic się nie zmieniło... To chyba boli najbardziej. :(
bumper72 / 94.171.152.* / 2012-07-19 13:54
jaka mina...jak zawsze zresztą...aktorzyna
wyborca821 / 46.205.52.* / 2012-07-19 13:54
Szkoda ze P Premier dopiero teraz podja jakas decyzje., ze zle sie dzieje w ministerstwach cala Polska wiedziala wiedzieli tylko nie P.Premier. Niestety Polska jest rozkradana przez rzadzacych.
dajciespokoj / 212.129.66.* / 2012-07-19 13:50
Mieli czas na pozbycie sie dokumentow wiec sorry cba ale cala wasza akcja o pare dni za pozno. Swoja droga to szkoda ze wyszlo na jaw dzieki dziennikarzom a nie dzieki organom ktore zajmuja sie zwalczaniem takich procederow... Ale co powie rzad to jest ostateczna prawda i nie ma od niej odstepstw wiec tego sie trzymajmy a bedzie dobrze...
23232 / 83.12.121.* / 2012-07-19 13:46
wspaniałe zdjęcie tuska przy artykule- "nu nu wy łobuzy". Car Tusk Groźny. Szeryf. naprawdę żal mi fanów PO- tylko uposledzeni umysłowo łapią sie na takie tandetne zagrywki socjotechniczne. Zarazem wielki szacun dla peowskich speców od PR - wmówić uposledzonym umysłowo ze sa "elita narodu", "intelektualistami" "europejczykami" itp to mistrzostwo świata
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy