Forum Forum prawneZmiany w prawie

Kontrowersyjna nowelizacja działaności gospodarczej

Kontrowersyjna nowelizacja działaności gospodarczej

Wyświetlaj:
po / 93.105.86.* / 2009-07-03 22:10
Skąd ten artykuł z 2006 roku . już mamy 2009 na sylwka też byłem.
fly / 158.75.214.* / 2006-12-24 00:46
A ja się cieszę z tej nowelizacji, bo mój pracodawca poinformował nas że od nowego roku będziemy pracownikami etatowymi. Jest to dla mnie korzystne bo łatwiej otrzymać kredyt itp.
rem / 83.11.35.* / 2006-12-07 18:09
Mój syn nie miał pracy. zdecydował sie na samozareudnienie i dzięki temu zdobył pracę , nie jest na zasiłku dla bezrobotnych i nie "siedzi w kieszeni" Pomocy Społecznej i jest zadowolony, że może utrzymać czteroosobową rodzinę. I co teraz -juz pracodawca zapowiedział, że nie będzie zatrudniał na etaty i jaka jest dalsza perspektywa dla samozatrudniających się - pójść spowrotem na garnuszek do państwa .I to kto na tym najbardziej bedzie cierpial pracodawca czy pracownik? jak zmusicie firmy do zatrudniania ludzi, ktorzy sa aktualnie na samozatrudnieniu?!! I co bedzie gdy pracodawca nie bedzie mogl wlasnie w ten sposob obnizyc kosztow pracy?!! Czy lepiej żeby taki samozatrudniający sie płacił małe składki ZUS ale je płacił czy lepiej żeby tych składek nie płacił wogóle? A podatek liniowy???? przecież przy tych dochodach samozatrudniających sie drobnych przedsiebiorców nie warto przechodzić na podatek liniowy. Pomyślcie i przeliczcie ile państwo może stracic a nie zyskać. Nie zapomnijcie doliczyć zasiłków które trzeba będzie wypłacać. I wy chcecie by rodziło się jak najwięcej dzieci?? A w jaki sposób je utrzymać nie mając pracy !!!!!!!!!!!!!????????????
andy690 / 2006-12-07 21:12
Mam podobny dylemat.Ale nie siedzialem z nosem na "kwinte"!Jest wyjscie z tego ambarasu.Twoj syn musi postarac sie o rachunki z innej firmy!!Chocby fikcyjne ale to juz naszego fiskusa zadowoli!Wystarcza dwa lub trzy rocznie!Ja tak robie i mam spokoj od kilku lat.nie przecze jednak ze to jest naginanie prawa do wlasnych potrzeb ale nasz wspanialy rzad nie pozostawia nam wyboru!!!!Jak nie znajdziesz furtki z tego wspanialego ogrodu PIS tak zginiesz marnie.przykre ale niestety konieczne!
ag2 / 83.23.176.* / 2007-02-05 21:07
Tym razem faktury z innych firm mogą nie wystarczyć.
Jeżeli bedziesz spełniał wszystkie wymieniane 3 punkty u zleceniodawcy to jesteś jego pracownikiem
samozatrudniajacy si / 83.21.86.* / 2006-12-05 18:28
Głownym motywem tej nowelizacji jest wyciagnięcie dodatkowych pieniędzy od przdsiębiorców, a nie żadne dbanie o samozatrudniajacych się. To co mówi rzad , to jest zwykłe p****.....e...
nonejm / 83.14.153.* / 2009-07-03 08:14
w całości się zgadzam i jest to jedyny cel wszystkich super poprawiających życie przepisów

Najnowsze wpisy