Forum Forum ubezpieczeńNa życie

Kontunuacja ubezpieczenia w PZU

Kontunuacja ubezpieczenia w PZU

Alicja D / 2010-12-22 14:57
Mam pytanie czy kontynuując ubezpieczenie grupowe w PZU po odejściu z pracy lub po przejściu na emeryturę mamy takie same warunki czy na przyklad sumy ubezpieczenia sa zmniejszane?
Czekam na odpowiedź-może ktoś pracuje w PZU i wie jak to jest.
Wyświetlaj:
BB514 / 87.205.251.* / 2019-11-30 10:25
zgadzam się z tym że PZU jest nieuczciwe, doi kasę z pracowników przez wiele lat pracy, a gdy z pracownika stajesz się emerytem to składki rosną kilkakrotnie, a zakres świadczenia maleje kilkakrotnie. Zmieniają się także umowy zbiorowych ubezpieczeń pracowniczych, na które zgadzają się pracodawcy. Teraz pracodawcy, zwłaszcza ci państwowo-budżetowi zgadzają się na zmiany ubezpieczeń zbiorowych rzekomo korzystniejszych dla pracowników, wyższa składka - wyższe świadczenia, ale tylko w czasie zatrudnienia. Emerytowi PZU proponuje kilkakrotnie większą składkę, za kilkakrotnie mniejsze świadczenie. A przecież PZU ściąga składki z żyjących pracowników przez cały ich okres zatrudnienia, a jak dożyją emerytury, to pozbywają się coraz pewniejszych świadczeniobiorców, proponując im warunki dalszej kontynuacji nie do przyjęcia w ich sytuacji finansowej.I co może zrobić taki emeryt, tylko zrezygnować i nie liczyć pieniędzy, które wpakował w tą nieuczciwą firmę. Omijać PZU !!!
zawiedziona / 46.76.76.* / 2020-02-18 18:55
Święta prawda,firma roluje nas jak tylko potrafi.Wyciska nas jak cytrynę i wyrzuca na śmietnik.Trudno dojść jakiejkolwiek prawdy.Odsyłają nas na infolinię,gdzie informatorzy nie słuchają tego co im mówimy, a mówią to co im wygodne.Traktują nas jak zwykłych petentów. Ludzie omijajcie szerokim łukiem PZU,bo to już nie ta firma co dawniej tylko bazuje na jej dobrych tradycjach !!!!
Jerzy385 / 77.89.111.* / 2018-07-04 21:25
oczywiście,ze PZU to nieuczciwa firma.Jeżeli chodzi o zwrot za operacje to wewnętrznymi zarządzeniami wymyślają przepisy za które będą zwracać a za które nie. Osobiście się przekonałem
ANNA463 / 77.65.87.* / 2016-07-11 15:03
PZU TO NIEUCZCIWA FIRMA, NA EMERYTURZE PŁACI SIĘ PRAWIE TAKĄ SAMĄ SKŁADKĘ A SUMA UBEZPIECZENIA JEST KILKAKROTNIE NIŻSZA JEŻELI COŚ SIĘ ZMIENIŁO NA LEPSZE TO PROSZĘ O INFORMACJĘ.
ola II / 89.67.156.* / 2018-09-19 00:03
na emeryturze składkę proponują dwukrotnie wyższą za dwukrotnie niższą sume ubezpieczenia , bez świadczeń za pobyt w szpitalu , operacje, zgon rodziców czy teściów itp -straszne!!
polmis1950 / 91.149.228.* / 2017-02-11 16:33
Nic się nie zmieniło. Po przejściu na emeryturę w 2016r składka wyższa, odszkodowanie 5cio krotnie niższe. Zaskoczenie i szok przy "kontynuacji" w siedzibie PZU, bo nikt o tym wcześniej nie informuje.Zmowa oszukańczego milczenia...
wiwan / 2017-02-12 20:18
Oczywiście.
OWU jest tajne. W czasie zatrudnienia nie zna go nawet pracodawca, na emeryturze- trzeba zrobić 200 przysiadów, zanim ubezpieczyciel je udostępni.

Trochę umiaru.
Margareth / 2010-12-26 20:38 / Bywalec forum
Nie wiem jak jest, ale mogę Ci polecić stronę, gdzie możesz o to zapytać eksperta - bo tu widzę nikt nie wie:[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
eme / 77.252.122.* / 2011-01-11 07:57
Alicja D pomijajac to że "specjaliści" od ubezpieczeń miast udzielić porady kierują cię na strony które polecaja na forum przy każdej możliwej okazji.A sprawa jest jasna i oczywista.
Kontynuacje ubezpieczen grupowych odbywaja sie na zasaie wystawienia polisy indywidualnej zezmienionymi sumami ubezpieczen, zmienionym zakresem ochrony i czesto składka.Tak jak zaproponował Wiwan dopytaj w zakadzie o kontynuacje lub w tow.ubezp.. Poleconą stronę jakieubezpieczenie.pl olej.
wiwan / 2010-12-28 11:50
Zaraz ekspert. Nie lepiej u źródła ? Przecież jasno już na stronie głównej PZU.p jest zakładka 'na życie' ,a w niej indywidualne kontynuowanie ubezpieczenia.

Jasno z tych informacji wynika, że mimo faktu kontynuacji jest to nowa polisa, nowe warunki do wyboru. Można znaleźć i takie, które odpowiadają wysokością składki ubezpieczeniu dotychczasowemu.
aaudytor / 2011-01-29 18:50 / Bywalec forum
Co za różnica i po co da dyskusja? można na forum, można na stronie pzu, można na portalach wspomnianych i tyle.
lezdrub@interia.pl / 79.185.98.* / 2010-12-24 22:37
Bierzesz ubewzpeieczenenie Nordea perfect i mqasz warunki takie same przez czały cZas.

Masz problem? Zadzwoń nz tel 600 942 367.
Zero problemów. Czy nie o to ci chodzi???
LuxUbezpieczenia / 2010-12-23 15:13
W Allianz mamy bardzo dobrą ofertę ubezpieczenia obejmującego jednocześnie wypadki, życie, szpital, poważne zachorowanie oraz wiele innych, różnych zdarzeń losowych, obawiam się, że wszystko by się tu nie zmieściło, polecam zatem kontakt mailowy, abyśmy mógł przesłać naszą ofertę.
Kilka informacji.
Ubezpieczenie działa na całym Świecie, w życiu prywatnym, w pracy również podczas uprawiani amatorskich sportów.
Ubezpieczenie Allianz dla osób indywidualnych, rodzin lub grup cieszy się dużym zainteresowaniem wśród osób, które:
1) prowadzą własne, niewielkie firmy;
2) pracują w firmie, w której nie mają możliwości ubezpieczenia się lub ubezpieczenie jest, ale zbyt drogie;
3) lub są bezrobotne.
Posiadając nasze ubezpieczenie nie trzeba martwić się, że zmieniając w przyszłości pracę musisz przerwać opłacane aktualnie od lat ubezpieczenie lub kontynuować je, ale już na gorszych niż dotychczas, indywidualnych warunkach.
Nawet osoby bezrobotne mogą wykupić sobie nasze ubezpieczenie.
Ubezpieczenie Allianz możesz opłacać cały czas bez żadnych zmian, warunki ubezpieczenia i składka nie zmieniają się w kolejnych latach, chyba że klient osobiście wyrazi chęć obniżenia lub podwyższenia składki, wtedy to jego wola i ma taką możliwość. Wraz ze zmianą wysokości składki zmienia się również wysokość świadczeń.

JEDNA UMOWA NA LATA, JEDNA SKŁADKA NA LATA, min. 33 zł miesięcznie lub 44zł lub 55zł
Ubezpieczenie obejmuje kilkadziesiąt różnych zdarzeń, m.in.:
Zawierasz raz jedną umowę, opłacasz składkę miesięcznie, kwartalnie lub rocznie i nie martwisz się, że jak zmienisz pracę lub będziesz chwilowo bezrobotny, to nie będziesz mieć żadnego ubezpieczenia.
Nasze ubezpieczenie zapewni Ci i Twoim bliskim pomoc finansową i organizacyjną w przypadku wystąpienie wielu różnych i najczęściej nieprzewidzianych zdarzeń losowych.
Proszę przesłać SMS z adresem mailowym, wtedy prześlemy naszą ofertę lub wysłać do nas maila
Tel. 602-60-60-30, e-mail: lux-ubezpieczenia@wp.pl
jozef 57 / 94.172.12.* / 2022-07-28 13:03
Poprosze o oferte dla dwojga emerytow 65 i 63.
oborowy / 79.185.97.* / 2010-12-23 20:19
A po 65 r. życia klienta te polisy są lux, czy stają sie papierem toaletowym ???
eme / 77.255.94.* / 2010-12-22 15:00
Zdecydowanie inne.Postaraj sie o warunki kontynuacji tego ubezpieczenia w swoim zakładzie pracy. Mozliwe ze bedziesz miala jeszcze na emeryturze opcję z tytulu urodzenia dziecka.
emerytka702 / 5.184.45.* / 2018-11-28 23:39
Tak ja miałam i pani z PZU powiedziała, że to w komplecie
halina747 / 89.74.43.* / 2015-09-22 09:43
też tak mam i nie można negocjować, jestem na emeryturze (65 lat!) i mam opcję "za urodzenie dziecka"!!!
Dorota03 / 2011-01-09 20:13
Beznadziejne.
Ja podjęłam kontynuację i płacę znacznie większą składkę miesięczną a SU zmalała pięciokrotnie... Koniecznie muszę zmienić ubezpieczyciela i to właśnie czynię (rozglądam się za nowym ubezpieczeniem)
Jeżeli Ktoś wie coś na ten temat to proszę o info na forum. Zależy mi, aby ubezpieczenie zawierało NNW (tzw. uszczerbek na zdrowiu) nie tylko trwałe inwalidztwo.
Adaś1212 / 89.228.204.* / 2015-01-13 16:00
Omijać złodziei z PZU !!!
pzu czech / 62.108.186.* / 2020-05-13 19:38
byłem ubezpieczonym w PZU grupowym p plus zachorowałem na ciężką chorobę dostałem odszkodowanie rozwiązałem umowę o pracę i również ubezpieczenie bo miałem całkowity zakaz pracy.Po dwóch latach wróciłem do pracy na 3/4 do tego samego zakładu i również tego samego ubezpieczyciela (nowa umowa)zachorowałem ponownie na ciężką chorobę po pięciu latach ijuż odszkodowanie się nie należy
pzu czech / 62.108.186.* / 2020-05-13 19:16
byłem ubezpieczonym w PZU grupowym p plus zachorowałem na ciężką chorobę dostałem odszkodowanie rozwiązałem umowę o pracę i również ubezpieczenie bo miałem całkowity zakaz pracy.Po dwóch latach wróciłem do pracy na 3/4 do tego samego zakładu i również tego samego ubezpieczyciela (nowa umowa)zachorowałem ponownie na ciężką chorobę po pięciu latach ijuż odszkodowanie się nie należy

Najnowsze wpisy