Forum Forum inwestycyjneFundusze

Konwersja azjatyckich .....

Konwersja azjatyckich .....

norb_xxx / 195.116.0.* / 2007-11-22 11:01
Mam pytanko: Czy nie byłoby teraz dobrym ruchem przekonwertowanie aktywów z funduszy azjatyckich (TEMP 1,3,4, SKAN4 -> SKANDIA) do funduszy polskich, zwłaszcza teraz gdy amerykańska gospodarka kiepsko stoi a Chiny są od niej mocno uzależnione.
Wyświetlaj:
Lucek77 / 156.17.202.* / 2007-11-22 12:01
Ja zrobiłem konwersje na Templetona BRICA na poczatku pazdziernika i wyszedlem na tym dobrze. Wprawdzie 34% srodkow inwestowane jest w Chinach,ale pozostałe rynki to Brazylia, Rosja, Indie. W perspektywnie dlugoterminowej mysle ze nie warto sie go pozbywać.
Jak zauwazylem, fundusz ten ma to do siebie, ze rownie szybko zyskuje (np. 1, 1,5% przez kilka dni) ale i szybko traci (-1, -2%). Suma sumarum: to fundusz na inwestycje długoterminowe.
cortez / 2007-11-24 17:21 / Bywalec forum
Raczej wszystkie fundusze akcyjne polecane są jako inwestycje długoterminowe. Nie zależnie w jakiej części świata inwestują.
Jak zauwazylem, fundusz ten ma to do siebie, ze rownie szybko zyskuje (np. 1, 1,5% przez
kilka dni) ale i szybko traci (-1, -2%).

To chyba jednak nie świadczy dobrze o funduszu i nim zarządzających
miki3d / 2007-11-23 12:34 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Przypuszczam, ze taki stary wyga jak Mark Mobius dokona zmiany alokacji środków w funduszach, gdy uzna, że Chiny popłyną...
krzysiek29 / 2007-11-24 18:17 / Uznany Gracz Giełdowy
juz dawno z Chin uciekl
miki3d / 2007-11-26 16:08 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Czyżby? W ostatniej karcie produktów widziałem, że w Chinach i Hong-Kongu BRIC miał ponad 30% papierów. Jutro w biurze sprawdzę, czy nie ma nowszych danych.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy