Forum Forum inwestycyjneFundusze

Konwersja polskich akcyjnych do ML5,ML6, SCH1 ????

Konwersja polskich akcyjnych do ML5,ML6, SCH1 ????

skandia_xxx / 62.121.71.* / 2008-04-13 09:01
Czy warto teraz wyskoczyć z GPW (Nobel,Legg) do ML5,ML6, SCH1 ???
Wyświetlaj:
norbertsss / 62.121.71.* / 2008-04-29 19:24
Witam!

Z okazji niskiej wartości dolara może warto teraz wejść w TEMP3,4,1 lub ML5,6 ???
bolton23 / 2008-04-24 15:23 / portfel
polskie akcyjne na TEMP1, TEMP4, TEMP3 I ML1 ORAZ SKAN4 I SKAN5 - MOJE CZARNE KONIE
norbertsss / 62.121.71.* / 2008-04-24 18:36
Czy to dobry pomysł w tej chwili ???

Co myśli o tym max1224 ????
max1224 / 2008-04-24 19:17 / Tysiącznik na forum
albo za wcześnie zależy jak na to spojżeć


gpw drgnęła do góry a surowce się znowu korektują
weź poprawkę na czas konwersji ok 2-3 dni
norbertsss / 62.121.71.* / 2008-04-25 07:14
no właśnie 2-3 dni to długi okres czasu, dużo się może wydarzyć :)
skandia_xxx / 62.121.71.* / 2008-04-22 21:24
A może teraz ????

GPW coś cienko przędzie - krok do przodu dwa do tyłu :)
Zeus52 / 2008-04-22 22:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Posłuchaj lepiej Wojtka! Ja akurat jestem w ML5,ML6 i SCH1,ale tylko dreptam w miejscu-nic specjalnego się nie dzieje, do tego duże straty na dolarze,a ten może jeszcze bardziej dostać po pupie.Przewidują w przyszłym tygodniu 1,65$ za euro,więc w stosunku do złotówki dolar też się obsunie. Ropa,zgodnie z oczekiwaniami miała skoczyć do 118-120$ i właśnie dziś pobiła 118$ więc,gdy zrobisz konwersję może już zacząć spadać. Próbuję teraz wyczaić w co uciekać z surowców,no ML5 sobie trochę zostawię,bo złotko mnie kusi...takie biedne ostatnio. Tak sobie głośno myślę...może lepiej nie czytaj tego! Pozdro
pchelek / 2008-04-23 09:03 / Tysiącznik na forum
nie ma gdzie uiekac - ponadto mysle ze nie warto - surowce to jedyna alternatywa na besse - cena bedzie stala jako lokata kapitalu -surowce sie nie psuja a jest ich coraz mniej
wojtek07 / 83.3.88.* / 2008-04-26 18:50
bessa może się okazać długotrwała. Straszą że ceny surowców spadną że się nie opłaca siedzieć w nich. Ale nie wydaje mi się. póki bessa surowce będą w cenie. tak myślę chinczyki
muszą wpiepszać ryż jeszcze jak obudzi się w nich duch konsumpcji to dopiero będzie wyznawcy wisznu to samo.
max1224 / 2008-04-23 09:21 / Tysiącznik na forum
jak coś nowego znajdziecie to dajcie cynk jak ja znadę zrobię tak samo póki co nie ma nic lepszego
pchelek / 2008-04-23 15:54 / Tysiącznik na forum
maxiu - blackrock minig przekroczyl magizna granice 100 dolcow za akcje - nawet jak dolar spada to on jednak rosnie - powoli - ale rosnie. tak samo world energy.
pchelek / 2008-04-24 12:27 / Tysiącznik na forum
natomiast we franklinie wskoczylem znowu w latin - cieeeeeeeeeeeeeeeeeekawe jak bedzie [gdybym to wskoczyl ze trzy tygodnie temu :( - ale kto by przewidzial ze zaczna rosnac]
max1224 / 2008-04-24 13:30 / Tysiącznik na forum
a ja wskoczyłem tyle tylko że brakło odwagi wytrzymać i wróciłem miałbym ze trz razy lepszy wynik a tak skończyło się na 3%
pchelek / 2008-04-25 08:34 / Tysiącznik na forum
gdybym nie wyskakiwal a tez wytrzymal [tez mi braklo odwagi i spokoju] to bym byl 8 % do przodu. No ale "gdyby babcia wasy miala to by byla dziadkem".
Zeus52 / 2008-04-23 21:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
Witaj Maxiu!(Czy może powinienem już używać tytułu Panie Max?) Odkrywam ostatnio mniej znane ogółowi uroki Skandii. Chodzi o wykorzystanie opcji transferu,zamiast konwersji funduszy. Zaj...sta sprawa-nie dość,że bezpłatnie to daje większe pole manewru. Np dzisiaj zrobiłem transfer części środków z 2 fundów na 3 inne(z GPW),a być może zrobię następne jutro,albo pojutrze,a może nawet jeszcze dzisiaj np za godzinę. Na pewno wiesz o co chodzi.To lepsze niż konwersja,po której zleceniu jest się zablokowany na 5 dni,czyli faktycznie na tydzień. Czyli,że konwersji można dokonać max 4 razy w miesiącu,natomiast stosując transfer mieszamy fundami na okrągło. Pozdro!
lukaszos / 156.17.202.* / 2008-04-24 10:43
A jak dokonać tego transferu?Sam jestem ciekaw. Jesienią robiłem konwersję. Choć troche jestem stratny na polskim i na templeton bric, to jednak zaciekawiła mnie ta opcja transferu.Nie dostrzegłem tego w portalu Skandii.
Teraz mój portfel to:
ML5 18%
NB1 25%
NB3 31%
TEMP4 25%
Czas coś zmienić
max1224 / 2008-04-24 10:55 / Tysiącznik na forum
po wejściu na szczegóły polisy z lewej strony masz menu z którego wybierasz dyspozycja konwersji następnie masz do wyboru zmiana struktury całego portfela = konwersja lub Dyspozycja sprzedaży części lub całości funduszy = transfer
możesz sprzedać np. NB1 i kupić za niego np. KAHA2 pozostałe masz wolne i możesz nimi handlować na drugi dzień
max1224 / 2008-04-24 07:56 / Tysiącznik na forum
Po pierwsze to ja nie z panów;-)) zresztą też kiedyś dostaniesz to Ci się odgryzę;-))
a o transferach pisałem kilka miesięcy temu w jakiejś gorącej dyskusji dotyczącej opłat za konwersje ale chyba nikt wtedy nie czaił bazy bo temat nie został podjęty fakt że jest to rewelacja nie ulega kwestii sam chętnie z tego korzystam nawet nie pamiętam kiedy robiłem ostatnią konwersję
Zeus52 / 2008-04-24 20:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
Maxiu,chyba tak szybko się nie odgryziesz,bo nie mam teraz zbyt wiele czasu na pisanie(w budowlance sezon w pełni),więc trochę to potrwa. A jeśli chodzi o transfer,to istnieje wiele możliwości. Można sprzedać całość jakiegoś fundu,a można pewną,określoną procentowo część. Za sprzedany fund,lub jego część można zakupić jednostki innego,pojedyńczego fundu,lub jednostki kilku innych fundów. Max,ja wiem,że kiedyś coś o tym pisałeś-dlatego właśnie wkleiłem mój post pod Twoim licząc na to,że w razie pytań wspomożesz mnie w wyjaśnieniach. Wiem,że to znasz,ale piszę dlatego,bo wydaje mi się,iż nie wszyscy znają możliwości oferowane przez Skandię,co zresztą zaznaczyłem wyżej.
Zeus52 / 2008-04-24 21:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
Maxiu,mam jeszcze jeden temat dotyczący transferu. Chodzi mi o to,że jeśli go stosujesz i masz zdywersyfikowany portfel,to istnieje możliwość zniwelowania,lub ograniczenia strat wynikłych z błędnej decyzji. Pewnie wiesz o co chodzi,ale w razie czego mogę to sprecyzować.
max1224 / 2008-04-25 18:10 / Tysiącznik na forum
idealnie miałem kiedyś 40% LM 30% arki i30 schroedera postanowiłem zamienić lm na ml a następnego dnia za sch (na duzej górce) kupiłem arkę efekt 40% uniknęło 3% spadku bo miałem juz ml a arkę na drugi dzięń kupiłem po3% przecenie no i z 70% na ten duży spadek załapało się 30% portfela strat nie zauważyłem bo ml wszysto nadrobił a tydzień później było jeszcze lepiej bo gpw odbiła
strasznie to się skomplikowanie opisuje ale najważniejsze że dzięki temu że ja wiem że Ty wiesz o co chodzi Ty wiesz że ja wiem o co chodzi a reszta się zorientuje albo i nie zapraszam do zabawy ;-)))
Zeus52 / 2008-04-25 19:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
Myślę,że każdy się zorientuje o co chodzi, gdy wejdzie w tę opcję-zawsze może przećwiczyć to w wersji demo-i chyba to jest najlepszy sposób,bo gdybyśmy mieli się rozpisywać,to należało by otworzyć nowy wątek.
norbertsss / 62.121.71.* / 2008-04-25 21:03
Opcja transferu jest OK. Wykorzystywałem ją już wcześniej ale miałem na myśli konwersję cząstkową - zresztą jak zwał tak zwał.

Problem w tym, że obecnie mam KAHA2+NB3+ARKA3 nasza GPW strasznie się "męczy" i żadnych zysków nie przynosi więc transfer na wiele się tu nie zda bo niby w co ????.
Zeus52 / 2008-04-25 22:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sorry,ale czy konwersja,czy transfer to są sprawy techniczne. Ważne jest to,w co wejść,a co do tego to żadna opcja nie przychodzi mi do głowy,bo za dużo było tych szklaneczek Hehnekena....mogłem sobie na to pozwolić,bo mamy weekend i jest czas do poniedziałku do 16.00 na podjęcie jakiejś decyzji...a więc do jutra,do wieczora..wcześniej pracuję...jeszcze raz przepraszam...i dobranoc!
norbertsss / 62.121.71.* / 2008-04-26 13:02
święta prawda :)
Zeus52 / 2008-04-25 18:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dokładnie o to chodziło,o odkupienie ponowne fundu,który został wcześniej sprzedany,a sytuacja tak się zmieniła,że właściwie należało by go mieć. Maxsiu! To mi się podoba! W takim razie za zdrowie kumatych!!!( w tym momencie wychyliłem szklaneczkę "Heinekena") Na ra!
norbertsss / 62.121.71.* / 2008-04-23 21:38
W którym miejscu tak opcja jest dostępna ?

Ja mam tylko konwersję całego lub części portfela
Zeus52 / 2008-04-23 22:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
To chodzi o część portfela. Najlepiej sam to sprawdź na wersji demo. Oczywiście transakcje zlecone jako transfer też muszą odczekać 2 dni robocze na realizację,ale plusem tego jest to,że w dowolnym czasie,gdy dojdziesz do wniosku,że sytuacja na giełdzie uległa zmianie możesz transferować z tych fundów,w których jeszcze coś pozostało nieprzetransferowane w inne fundy.Za dużo by było pisaniny-najlepiej sprawdzić samemu-ja tylko przypominam,że jest taka opcja. Wszyscy tylko piszą o konwersji,jakby nie do końca wiedzieli co mają i jakie to daje im możliwości i że zamiast zmieniać od razu całą strukturę portfela można to robić ostrożnie w częściach,dostosowując się do sytuacji. Pozdro.
Zeus52 / 2008-04-23 22:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Trzeba wejść w link sprzedaż części portfela. Sprzedajesz np 50% funduszu"A",a w zamian kupujesz np 20% funduszu"B",40% funduszu "C" i np40% fundu "D". To samo możesz zrobić ze sprzedażą innych fundów z portwela. Następnie możesz ponownie wejść w tę opcję i znowu sprzdać jakąś część jeszcze nie sprzedanych fundów i zakupić inne,możesz to zrobić kiedykolwiek,tylko trzeba wiedzieć ile czego się sprzedało,gdyż nie możesz sprzedać więcej% danego funduszu niż go akurat posiadasz.Ale to zawsze można sprawdzić porównując skład portfela z transakcjami oczekującymi.
wojtek07 / 83.29.225.* / 2008-04-13 10:03
teraz po spadkach? jak już tam siedzisz to na razie siedź wyskoczysz jak indeksy polecą do góry. Pewnie piątek Cię zaskoczył jak wielu. jeśli miałbyś teraz stracić - na konwersji to proponuję zostać.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy